Stojí Copilot pro Microsoft 365 za tu cenu?

Klíčové věci

  • Copilot pro Microsoft 365 je asistent umělé inteligence, který se integruje s aplikacemi jako Word a Excel.
  • Mezi funkce patří třídění e-mailů v Outlooku, interakce s daty v Excelu a psaní poznámek ve OneNotu.
  • Měsíční náklady jsou 30 USD/uživatel. Copilot Pro je alternativou, ale může postrádat některé funkce.

Microsoft je zaneprázdněn začleňováním nástrojů umělé inteligence do svých produktů, od webových aplikací po Microsoft Edge a Windows 11. Copilot pro Microsoft 365 se zaměřuje na populární kancelářský balík, ale stojí za požadovanou cenu právě teď?

Co je Copilot pro Microsoft 365?

Copilot je asistent s umělou inteligencí zabudovaný do systému Windows a dalších produktů a služeb společnosti Microsoft. Může fungovat jako chatbot, podobně jako ChatGPT, a tvůrce obrázků jako DALL-E. Některé funkce se mohou u produktů, které podporují Copilot, lišit, ale základní funkce zůstávají stejné.

  Váš průvodce odemknutím výkonu Spotlight Search v OS X

Copilot pro Microsoft 365 využívá stejné schopnosti umělé inteligence a zabudovává je do různých aplikací Microsoft 365, jako jsou Word a Excel. Cílem je inteligentně pomoci vám dosáhnout toho, o co se snažíte, snadněji.

Samozřejmě, že to není zadarmo. Copilot pro Microsoft 365 v současné době stojí 30 USD na uživatele měsíčně, navíc k vašemu předplatnému Microsoft 365.

Jaké výjimečné funkce Copilot pro Microsoft 365 přidává?

Na začátku se zdá, že Copilot pro Microsoft 365 vyniká (promiňte slovní hříčku) v úkolech, do kterých lidé nejsou velkými fanoušky. Copilot může například pomoci inteligentně třídit vaše e-maily v Outlooku. Je to mnohem užitečnější než základní automatické třídění v mobilní aplikaci Outlook? Sice ne, ale pořád se to hodí.

Copilot pro Microsoft 365 může také změnit způsob interakce s daty v excelové tabulce. Vzorce jsou skvělé, ale možnost zeptat se na jinou část těchto dat je skutečně užitečná. Jedná se o funkci, která se postupem času jistě zvýší.

Microsoft / Microsoft 365 Copilot

Pokud často píšete poznámky, funkce Copilot ve OneNotu by mohla být obzvláště užitečná. Můžete si například dělat poznámky během schůzky a poté je pomocí Copilota zformovat do hrubého plánu projektu, který můžete později rozvinout.

  Komplexní průvodce pro ochranu kyberprostoru

OneNote není jedinou oblastí, ve které přichází ke slovu schopnost Copilota se slovy. Pokud si například nejste jisti, kde v dokumentu aplikace Word začít, můžete zadat několik odrážek a začít používat Copilot. Copilot může také fungovat jako supervýkonná kontrola gramatiky v Microsoft 365.

Které aplikace Microsoft 365 mají podporu Copilot?

The Copilot pro Microsoft 365 webová stránka uvádí následující aplikace jako povolené Copilot:

  • Slovo
  • PowerPoint
  • Vynikat
  • Výhled
  • Týmy
  • Smyčka

Toto však není celý příběh. Seznam pro začátek vynechává OneNote, takže s ním nemůžete počítat jako s definitivním.

Je pravděpodobné, že Copilot se začne objevovat v ještě více aplikacích. Stejně jako u Windows 11 můžete očekávat, že funkce Copilota se v Microsoft 365 budou poměrně rychle rozrůstat.

Je Copilot pro Microsoft 365 pro vás ten pravý?

Je snadné si představit, že se jednoho dne budeme spoléhat na nástroje jako Copilot a ty, které se z něj vyvinou. To znamená, že Copilot je v současné době nejúčinnější při sumarizaci informací nebo jejich rozdělení do více slov. Určitě existují případy, kdy by to mohlo být užitečné, ale zatím inteligentně neupřednostňuje seznam úkolů na základě vašich aktuálních rozpracovaných dokumentů.

  7 porušení zabezpečení Apple, hacků a chyb, o kterých jste nevěděli

Pokud jste individuální uživatel – pokud nejste součástí velké společnosti používající Microsoft 365 – její ceny mohou být také odrazující. Cena 30 USD za měsíc není nemožně vysoká, ale v době psaní není k dispozici žádná bezplatná zkušební verze. Pokud si chcete Copilot pro Microsoft 365 vyzkoušet sami, neexistuje jiný způsob, jak to udělat, než zaplatit za měsíc přístupu.

Microsoft / Microsoft 365 Copilot

No, to není tak úplně pravda. Mnoho funkcí dostupných jako součást Copilot pro Microsoft 365 je k dispozici také s předplatným Copilot Pro. Ve srovnání s Copilotem získáte spoustu funkcí v Copilot Pro, a to stojí pouze 20 $ ve srovnání s 30 $ měsíčně pro Copilot pro Microsoft 365.

Některé funkce – zejména ty v aplikacích více zaměřených na podnikání – však mohou fungovat pouze s Copilotem pro Microsoft 365. Je těžké odhadnout, které funkce budou v budoucnu patřit ke kterému předplatnému.

Prozatím nejlepší způsob, jak zjistit, zda vám Copilot pro Microsoft 365 funguje, je na měsíc vyzkoušet. Jinak můžete s Copilot Pro přistupovat k mnoha zajímavějším funkcím.