telefony Xiaomi, Redmi a POCO

OEM výrobci Androidu jsou proslulí zabíjením aplikací na pozadí. Zejména MIUI mělo v minulosti agresivní optimalizační přístup k optimalizaci baterie. Dává přednost zachování malého množství baterie před normálním fungováním aplikace. Díky tomuto přístupu jsou však oznámení zpožděna a někdy se vám upozornění nezobrazí, pokud aplikaci neotevřete. Proto, abychom vyřešili problémy s oznámením push na MIUI 13, 12.5 a 12, přišli jsme s tímto návodem. Pomůžeme vám vyřešit problém s opožděným oznámením push a opravit přetrvávající chybu oznámení také na telefonech s MIUI. V této souvislosti pojďme do toho a naučte se, jak řešit problémy s upozorněním na telefonech Xiaomi, Redmi a POCO.

Oprava problémů s oznámením push na MIUI (2023)

V této příručce jsme zmínili pět různých metod, jak vyřešit problémy s oznámením push na telefonech MIUI. Ať už se jedná o zpožděné oznámení push nebo trvalé oznámení, přidali jsme pokyny k vyřešení obou problémů.

Nejlepší tipy, jak vyřešit problém se zpožděním oznámení na MIUI

Chcete-li opravit zpožděná oznámení push na MIUI, musíte změnit nastavení pro každou aplikaci, kde se s tímto problémem potýkáte. Zde například ukážu pokyny pro WhatsApp, ale kroky jsou podobné pro všechny ostatní aplikace. Zde je návod, jak na to.

  3 jemné změny, které Google provedl v Chrome v posledních aktualizacích

Nastavte oprávnění k automatickému spuštění pro aplikace

Pro ty, kteří to nevědí, pokud povolíte automatické spuštění pro aplikaci na MIUI, aplikace se automaticky spustí, když restartujete telefon Xiaomi, Redmi nebo POCO. Funguje to takto:

1. Otevřete aplikaci Nastavení a přejděte do sekce „Aplikace“. Dále přejděte na nastavení „Oprávnění“.

2. V nastavení „Oprávnění“ přejděte do části „Automatické spuštění“ a povolte přepínač pro aplikace, které chcete aktivovat při restartu.

3. Alternativně můžete pomocí této metody provést totéž pro jednotlivé aplikace. Stiskněte a podržte ikonu aplikace (v tomto případě WhatsApp) a z rozbalovací nabídky vyberte „Informace o aplikaci“. Poté klepněte na přepínač „Autostart“ a povolte jej. To umožní automatické spuštění WhatsApp po restartu.

Žádná omezení používání baterie

Dále přejděte dolů a otevřete „Spořič baterie“. Zde vyberte „Bez omezení“. Přísná optimalizace baterie MIUI bude pro tuto konkrétní aplikaci zakázána. Opakujte tento krok pro další aplikace, které dostávají zpožděná oznámení. Nyní budete okamžitě dostávat oznámení push.

Uzamkněte aplikace na telefonu Xiaomi

Pokud se stále potýkáte s nějakými problémy s upozorněním na zařízení MIUI, problém vyřešte podle níže uvedených kroků. Pomocí této metody budete moci zamknout aplikace a MIUI je nezabije. Funguje to takto:

1. Otevřete aplikaci Zabezpečení ze šuplíku aplikací a přejděte na „Nastavení“ v pravém horním rohu. Poté klepněte na „Zvýšení rychlosti“.

  Jak používat webovou aplikaci Microsoft Teams

2. Dále klepněte na „Uzamknout aplikace“ a povolte přepínač pro aplikace, které nechcete zavírat při vymazání paměti RAM. To zabrání tomu, aby MIUI zabilo proces aplikace a vždy budete okamžitě dostávat upozornění.

Vypněte optimalizaci MIUI

Pokud používáte MIUI 12, můžete také zakázat optimalizace MIUI. Za tímto účelem otevřete „Nastavení“ a přejděte na „O telefonu“ nahoře. Zde opakovaně 10krát klepněte na „Verze MIUI“. Tím povolíte možnosti vývojáře.

4. Dále vyhledejte „vývojář“ v Nastavení a otevřete „Možnosti vývojáře“. Nyní přejděte dolů a vypněte „Zapnout optimalizaci MIUI“. A je to.

Zkontrolujte, zda jsou oznámení aplikací povolena

A konečně, pokud jste někdo, kdo nedostává upozornění pro určitou aplikaci, doporučujeme vám znovu zkontrolovat nastavení upozornění na vašem telefonu s MIUI. Postup:

1. Otevřete aplikaci Nastavení a přejděte do části „Oznámení a ovládací centrum“. Poté přejděte na „Oznámení aplikací“ zde.

2. Na další stránce uvidíte úplný seznam aplikací. Můžete povolit přepínač pro aplikace, pro které chcete dostávat upozornění. Také přejděte dolů na stránce aplikace a zkontrolujte nastavení pro konkrétní kanály oznámení.

Jak opravit přetrvávající problém s upozorněním na MIUI

Na MIUI mají zejména zařízení s MIUI 12.5 tuto otravnou trvalou chybu upozornění, která zobrazuje upozornění na média i poté, co zavřete aplikaci a odstraníte ji z obrazovky přehledu. Chcete-li tento problém vyřešit, musíme nastavit ADB a spustit příkaz pro zakázání trvalého upozornění. Zde jsou kroky, které je třeba dodržet.

1. V první řadě si na počítači nastavte ADB a připojte zařízení Xiaomi přes USB kabel k počítači.

  Spojenec marketérů pro nastartování nových strategií

2. Dále spusťte níže uvedený příkaz a zkontrolujte připojení. Pokud vrátí sériové číslo, můžete jít. Pokud se zobrazí „Unauthorized“ nebo vrátí prázdný výstup, postupujte podle výše uvedeného průvodce a nastavte ADB správně.

adb devices

3. Dále spusťte níže uvedený příkaz a deaktivujte trvalé upozornění na MIUI. Nakonec restartujte smartphone a problém s upozorněním by měl být vyřešen.

adb shell settings put secure qs_media_resumption 0

Okamžitě vyřešte problémy s oznámením push na MIUI

Toto jsou kroky, které musíte provést, abyste opravili problémy související s oznámením push v MIUI na vašem telefonu Xiaomi. V MIUI 14 je problém s upozorněním z velké části opraven, ale pokud se potýkáte s podobnými problémy, můžete použít tento tutoriál k provedení změn. Každopádně to je od nás vše. Pokud chcete zbavit MIUI a odstranit aplikace a služby, které omezují zdroje, přejděte na naši propojenou příručku. Chcete-li dále odstranit soubory „Jiné“ na zařízeních Xiaomi, postupujte podle našeho návodu a uvolněte důležité úložiště. Nakonec, pokud máte nějaké dotazy, dejte nám vědět v sekci komentářů níže.

x