etechblog

Vytvářejte informativní příručky pomocí těchto 11 softwaru uživatelských příruček

Uživatelský manuál software napomáhá produktivitě tím, že urychluje monotónní proces.

Jen málo z nich zanechá trvalý dojem na přeplněném trhu, kde o zapojení zákazníků soupeří nespočet produktů. Schopnost produktu dosáhnout závisí především na jeho hodnotě a na tom, jak snadno jej uživatelé používají. Bez ohledu na to, jak robustní nebo atraktivní produkt může být, pokud nezlepší životy svých uživatelů, selže.

V tomto okamžiku se do centra pozornosti dostává software uživatelské příručky. Pomocí vhodného softwarového řešení můžete vytvořit důkladné uživatelské příručky, které provedou klienty každou fází jejich zkušeností s produktem, od počátečního zavedení až po plnohodnotné přijetí. Zde je rychlý pohled na software uživatelské příručky, který jsme pro vás speciálně připravili.

Titul

Popis

Prozkoumat

Dokument360

Výkonný editor, správce kategorií, vícejazyčná aktiva.

Gitbook

Integrace GitHubu, tvorba obsahu na základě AI, úpravy v reálném čase.

KnowledgeOwl

Předem navržená témata, zpětná vazba od uživatelů, integrace Zapier, widget kontextové nápovědy.

ProProfs

Robustní platforma, webový editor, reportovací nástroje, integrace s ticketingem.

Dr.Vysvětlete

Snadné publikování uživatelské příručky, 22 kliknutí, řešení v reálném čase.

Sonat

Sitemaps, analyzátor čitelnosti, předpřipravené formátovací šablony, inteligentní překladový nástroj.

Manula

Vestavěné vyhledávání, přizpůsobení CSS, vstup čtenáře, sledování výkonu tématu.

Stonly

Adaptabilní rámec, robustní vyhledávání, personalizované prohlídky produktů, průzkumy NPS.

Klikněte na Nápověda

Jediný portálový hosting, snadná migrace, historie verzí, veřejná a interní dokumentace.

Písař

Záznam obrazovky, GIFy, personalizované uživatelské příručky, snadná distribuce.

Tango

Automatické vytváření uživatelské příručky, úpravy pro více uživatelů, interaktivní prezentace, včasná upozornění.

Tyto příručky jsou promyšleně navrženy tak, aby kombinovaly písemné pokyny s vizuálními pomůckami, což zákazníkům zajišťuje poutavý a interaktivní zážitek při interakci s vaším produktem.

Jsme si však vědomi problémů při výběru nejlepšího nástroje pro tuto práci. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli vytvořit seznam nejlepších uživatelských manuálů. Po rozsáhlém výzkumu a prosévání různých webových stránek s recenzemi produktů důkladně vypíšeme nejlepší uživatelský manuál software s podrobným popisem jejich funkcí.

Výhody vytváření informativních a snadno srozumitelných uživatelských příruček

Vytváření dobře napsaných uživatelských příruček je pozoruhodnou součástí nabídky vynikajících služeb zákazníkům. Zde jsou některé výhody, které může vaše společnost očekávat od vytváření skvělých uživatelských příruček:

 • Snížené náklady na podporu: Uživatelské příručky jsou zásadní pro zlepšení zákaznické zkušenosti a jsou nákladově efektivním nástrojem podpory pro majitele firem.
 • Snížená pracovní zátěž týmů podpory: Důkladné uživatelské příručky umožňují zákazníkům řešit problémy nezávisle. Výsledkem je, že vaši zaměstnanci mají více času soustředit se na klíčové úkoly, které pohánějí obchodní růst.
 • Špičková věrnost zákazníků: Když jsou uživatelům poskytnuty dobře napsané manuály, zkušenost po nákupu je příznivá a zanechává trvalý dojem. Tato prémiová praxe zákaznických služeb podporuje opakované podnikání.
 • Rostoucí míra konverze: Hladký proces registrace zákazníků zvyšuje šanci, že uživatelé budou spokojeni, což je může dokonce přesvědčit, aby si vybrali prémiové plány.

Spokojení spotřebitelé by navíc mohli šířit pozitivní zpětnou vazbu online nebo ústně, čímž by se zvýšila podpora značky, uznání a zvýšení míry konverze.

Klíčové vlastnosti softwaru uživatelské příručky

Níže jsou uvedeny některé základní atributy softwaru uživatelské příručky:

 • Úpravy a vytváření dokumentů: Software pro uživatelské příručky by měl nabízet uživatelsky přívětivé rozhraní pro úpravy a vytváření dokumentů. Musí být podporováno formátování RTF, obrázky, grafy, tabulky a další multimediální prvky.
 • Knihovna šablon: Uživatelé mohou pracovat rychleji s knihovnou předem navržených šablon. K těmto šablonám lze přizpůsobit branding a design organizace.
 • Správa verzí: Správa verzí vám umožňuje sledovat manuální úpravy v průběhu času. Na tom závisí zachování objektivní historie aktualizací a úprav.
 • Nástroje pro spolupráci: Funkce pro spolupráci umožňují více členům týmu pracovat na stejném dokumentu současně.
 • Opětovné použití materiálu: Pro zachování konzistence a úsporu času by uživatelé měli být schopni rychle a efektivně znovu použít materiál v jiných částech nebo vodících.
 • Podpora několika jazyků: Program by měl zjednodušit překládání a lokalizaci materiálu.
 • Smyčky zpětné vazby: Umožňují uživatelům komentovat dokumentaci a využívat tento vstup k vytváření trvalých vylepšení.
 • Školení a pomoc: Chcete-li uživatelům zajistit, aby z produktu vytěžili maximum, nabídněte školicí materiály, dokumentaci a služby zákazníkům.
  Jak přizpůsobit zářez na iPhone X

Procházet různé webové stránky, číst recenze, kontrolovat hodnocení a vybírat nejlepší řešení může trvat hodně času a úsilí. Ale nebojte se! Uspořádali jsme důkladně sestavený seznam nejlepších softwarových řešení uživatelských příruček.

Dokument360

Dokument360 je známý software pro své výkonné schopnosti. Obsahuje výkonný editor a správce kategorií, což usnadňuje vytváření poutavých uživatelských příruček.

Svůj obsah můžete plynule spravovat pomocí šesti úrovní kategorií a podkategorií, které máte k dispozici. Díky jeho povrchnímu uživatelskému rozhraní přetahováním můžete tyto kategorie rychle reorganizovat podle potřeby.

Funkce:

 • Získejte přístup k důkladné historii změn pro jakýkoli obsah, včetně nástrojů pro vrácení změn a správu verzí.
 • Rychle zálohujte svou práci a obnovte je do dřívějších iterací.
 • Využijte vlastní CSS k přizpůsobení své znalostní báze vašemu vkusu.
 • Asistent v aplikaci efektivně poskytuje asistenci na místě a zároveň snižuje počet lístků na podporu.
 • S vícejazyčnými prostředky můžete získat globální publikum a sloužit klientům z celého světa.

Jednou z jeho významných funkcí je funkce vyhledávání pomocí umělé inteligence Document360, která je velmi efektivní a vhodná pro mobilní zařízení. To zaručuje, že spotřebitelé mohou rychle najít data, která potřebují.

Gitbook

GitBook obsahuje různé oblíbené funkce, které se obvykle vyskytují v jiných uživatelských ručních nástrojích, a je speciálně zaměřen na technické pracovníky.

Tyto možnosti zahrnují použití předem navržených šablon, skupinových a podskupinových stránek, tabulek, fotografií a několika dalších prvků. Ale díky bezchybné interakci GitBooku s GitHub vyniká.

Funkce:

 • Integrace s nástroji a programy třetích stran, které se vám líbí, včetně Jira, Slack a Discord.
 • Využívá umělou inteligenci k vytváření vysoce poučného obsahu založeného na znalostech.
 • S využitím systému založeného na lístcích je snazší požadovat aktualizace, spravovat recenze a revize a porovnávat verze.
 • Poskytuje editor bloků v reálném čase, který vám umožní rychle reorganizovat obsah.
 • Tento přístup k úpravám je rychlý a jednoduchý, protože umožňuje bloky kódu, obrázky, tabulky a další funkce.

Zejména pro technické týmy GitBook zefektivňuje proces vývoje uživatelských příruček snadnou manipulací s bloky kódu, tabulkami a známými zkratkami.

KnowledgeOwl

Předem navržená témata a rozvržení, která přicházejí s KnowledgeOwl usnadněte uživatelům procházení vaší sbírky znalostí. Navíc můžete obsah označit tagem, abyste zaručili jeho zahrnutí do výsledků vyhledávání.

Funkce:

 • Sestavování zpětné vazby od uživatelů prostřednictvím komentářů a hodnocení za účelem měření spokojenosti s obsahem.
 • Povolení dotazů a komentářů prostřednictvím kontaktních formulářů pro interakci uživatele.
 • Kombinace s dalším softwarem přes Zapier pro lepší funkčnost.
 • Implantace widgetu kontextové nápovědy na váš web nebo aplikaci umožňuje uživatelům bez námahy vyhledávat a přistupovat k vaší uživatelské příručce.
  Vývojáři musí znát kritickou terminologii

Pomocí KnowledgeOwl můžete zpřísnit zabezpečení a kontrolovat, kdo má přístup k vaší uživatelské příručce. Uživatelům a čtenářům můžete poskytnout konkrétní oprávnění v závislosti na jejich požadavcích.

ProProfs

ProProfs je robustní platforma s množstvím nástrojů, které vás budou provázet během každé fáze ruční tvorby, od počátečního generování obsahu až po finální publikování a klíčové fáze. Umožňuje vám vytvořit vzrušující uživatelskou příručku plnou užitečných informací, pečlivě uspořádanou a prezentovanou pomocí textového textu, grafiky a videí.

Funkce:

 • Použijte snadno použitelný webový editor pro vytváření, úpravy a formátování textu.
 • Snadno propojte prezentace, tabulky aplikace Excel a dokumenty aplikace Word.
 • Ujistěte se, že váš manuál je v souladu s osobností a zásadami vaší společnosti.
 • Využijte vestavěné nástroje pro vytváření sestav pro přístup, sledování a analýzu údajů o výkonu.
 • Rozhraní se známými řešeními pro prodej vstupenek a chat pro zlepšení pomoci a zapojení uživatelů.

ProProfs výrazně urychluje vytváření vaší uživatelské příručky tím, že nabízí různé možnosti vytváření, přizpůsobení, importu a exportu.

Dr.Vysvětlete

Pomocí můžete rychle a snadno publikovat podrobné uživatelské příručky v různých formátech Dr.Vysvětlete pro usnadnění procesu jejich psaní. Dr.Explain vám poradí, zda potřebujete centrum nápovědy integrované do vašich desktopových nebo mobilních aplikací nebo chcete nastavit online úložiště sloučené s vaším webem nebo řešením SaaS.

Funkce:

 • První vydání vaší nové uživatelské příručky je vzdáleno pouhých 22 kliknutí, takže Dr.Explain má snadno použitelné rozhraní.
 • Během 3 minut uživatelé najdou řešení svých otázek.
 • Za jeden den vyškolte nový tým a zákazníky.
 • Plaťte pouze tehdy, když jste spokojeni s výsledky.

Dr.Explain vám také umožňuje nahrát vaši dokumentaci jako online systém nápovědy na server a zpřístupnit ji vašim uživatelům.

Sonat

Sonat je softwarový program s bohatými funkcemi vytvořený speciálně pro vytváření uživatelských příruček. Efektivně dekóduje problémy s vytvářením a publikováním leštěných, uživatelsky přívětivých instrukcí.

Tato online platforma vás provede celým procesem ruční tvorby pro ruční autorství, které vám bude stát na každém kroku.

Funkce:

 • Používejte mapy stránek, abyste zajistili, že váš materiál obdrží nejlepší hodnocení ve vyhledávačích.
 • Použijte analyzátor čitelnosti, který hodnotí metriky čitelnosti vašeho materiálu ve váš prospěch.
 • Využijte předpřipravené formátovací šablony pro urychlení procesu strukturování a úsporu času.
 • Pomocí inteligentního překladatelského nástroje se snadno spojíte s větším mezinárodním publikem.

Sonat je organizován tak, aby vyřešil všechny vaše problémy vytvořením vynikajících příruček. Slouží v týmovém prostředí, které úspěšně shromažďuje specialisty z různých oblastí, aby bylo zaručeno zveřejnění vaší nejlepší práce.

Manula

Pro prezentaci, design a publikaci materiálu, Manula nabízí různé lákavé funkce. Tento software poskytuje možnost vynutit zabezpečení heslem pro lepší soukromí dokumentů, což usnadňuje manipulaci s nesčetnými verzemi dokumentů.

Funkce:

 • Vestavěný vyhledávač pro rychlé vyhledávání.
 • Podpora přizpůsobených CSS umožňuje důkladné ruční přizpůsobení.
 • Získejte názory čtenářů na články, abyste zvýšili kvalitu obsahu.
 • Sledujte výkon tématu, sledujte uživatelské recenze a prozkoumejte chování při vyhledávání.
 • Snadno publikujte příručky na mnoha zařízeních.

Manula také umožňuje integraci videí YouTube a zároveň zjednodušuje formátování obsahu pomocí jednoduchých kódů. Manula vám navíc umožňuje vytvářet PDF verze vašich průvodců, které si můžete snadno stáhnout.

Stonly

Stonly poskytuje adaptabilní rámec pro vytváření interaktivních uživatelských příruček a řešení specifických problémů, které mohou nastat na různých místech.

Tento nástroj obsahuje víceúčelový widget, který poskytuje podrobné pokyny pro registraci klienta, konfiguraci produktu a využívání funkcí. Widget proaktivně komunikuje s klienty a poskytuje podporu, než vás kontaktují.

Funkce:

 • Robustní funkce vyhledávání poskytuje přesné a cílené výsledky.
 • Univerzální widget podporuje personalizované vedení a obohacuje uživatelský zážitek.
 • Vizuální podněty tvoří interaktivní a řízenou cestu pro uživatele.
 • Personalizované prohlídky produktů se dynamicky přizpůsobují na základě interakcí a akcí zákazníků.
 • Průzkumy Net Promoter Score (NPS) mohou měřit a sledovat spokojenost zákazníků.
  Oprava Halo Infinite No Ping to Data Center Detected Error

Stonly jako nejlepší uživatelský manuál v oboru používá uživatelská data a výkonné funkce cílení k poskytování obsahu, který je explicitně určen k řešení konkrétních problémů.

Klikněte na Nápověda

Klikněte na Nápověda umožňuje hostovat a vysílat váš materiál na jediném portálu, což usnadňuje vytváření uživatelských příruček.

Pokud máte již existující obsah, který chcete okamžitě použít, ClickHelp poskytuje snadnou migraci z programů jako MS Word, Open Office a HTML. Zahrnuje také konfigurovatelné strategie rolí a oprávnění k ochraně vaší dokumentace před neoprávněným přístupem.

Funkce:

 • Budete mít přístup k nekonečné verzi historie.
 • Použijte jeden zdroj obsahu pro několik článků.
 • Vytvářejte veřejnou a interní dokumentaci.
 • Chcete-li zlepšit výkon, sledujte důležité metriky obsahu.

Jednou z výrazných vlastností, která odlišuje ClickHelp jako nástroj pro vytváření uživatelských příruček, je jeho solidní infrastruktura, která obsahuje uživatelsky přívětivé rozhraní a podporu automatického zálohování.

Písař

Písař je program, který během několika sekund vytváří návody krok za krokem. Pomocí pluginu Scribe si můžete zjednodušit přístup tím, že budete zaznamenávat svou obrazovku při prohlídce konkrétního úkolu nebo aktivity – o zbytek se postará platforma.

Scribe může vytvářet uživatelské příručky s obrázky GIF, fotografiemi a jasnými pokyny, které můžete snadno rozeslat své spotřebitelské základně.

Funkce:

 • Výukové programy Meld Scribe do platforem, které vaši uživatelé již znají.
 • Rychle vytvořte personalizované uživatelské příručky, které klientům pomohou překonat konkrétní problémy.
 • Přidejte kontext k papírům generovaným softwarem pomocí hypertextových odkazů, tipů a upozornění.
 • Automaticky vytvořte průvodce s textem a snímky obrazovky.

Profesionálové v oboru zvládnou proces snadno sami a po jeho skončení budete mít k dispozici kompletní manuál.

Tango

Tango lichotí se svým automatizovaným uživatelským manuálem. Pomocí přímočaré metody proklikávání se Tango postará o celý proces, včetně pořízení snímků obrazovky, sestavení popisného textu a vytvoření sdíleného odkazu na vašeho čerstvě vytvořeného průvodce.

Funkce:

 • Umožňuje uživatelům vytvářet obsah z jednoho zdroje a bez námahy jej šířit v různých formátech.
 • Podporuje společné vytváření a úpravy obsahu prostřednictvím svých možností úprav pro více uživatelů.
 • Efektivně spravuje více iterací vašich článků.
 • Rozšiřuje váš obsah tím, že umožňuje výstup podmanivých interaktivních prezentací.

Zajišťuje, že prostřednictvím svého rozšíření budete dostávat včasná upozornění týkající se příslušných uživatelských příruček souvisejících s webem nebo nástrojem, který právě provozujete, a to vše bez nutnosti přepínat mezi kartami nebo přerušovat své spolupracovníky.

Závěr

Software diskutovaný výše má některé společné rysy, ale také určité rozdíly. I když máte přístup ke všem těmto nástrojům, určení toho, který je pro vás nejlepší, vyžaduje důkladné pochopení vašich požadavků.

Uveďte své konkrétní potřeby:

 • Jaké přizpůsobení chcete nabídnout?
 • Jaké možnosti uživatelské příručky se vám líbí?
 • Chcete mobilní odezvu nebo jen kompatibilitu s desktopy?
 • Co je důležitější, je váš rozpočet?

Rozhodovací proces se stane dostupnějším, když odpovíte na tyto otázky a zaznamenáte své preferované funkce. Vaším primárním cílem by mělo být objevit all-in-one, uživatelsky přívětivé a funkčně bohaté řešení, které poskytuje neuvěřitelnou hodnotu za vaše peníze.

Dále, když pracujete na těchto bodech sušenky spokojenosti zákazníků, zvažte, co říkají vaši zákazníci. Zde je návod, jak shromažďovat hlas zákazníka (VOC), abyste zlepšili své podnikání.

x