Zastavil Netflix sdílení hesel?

Klíčové věci

  • Netflix zakázal sdílení hesel mimo stejnou domácnost ve více než 100 zemích.
  • Spolu se zákazem sdílení účtu byly představeny funkce jako přenos profilu a přidání nového člena.
  • Netflix určuje domácnosti sledováním IP adres a ID zařízení, aby omezil přístup. Uživatelé zachycení sdílením hesel jsou vyzváni, aby se zaregistrovali pro svůj vlastní účet.

Pokud jste jedním z mnoha uživatelů, kteří sdíleli své heslo Netflix s přáteli nebo rodinou, pravděpodobně jste již pocítili důsledky zákazu sdílení hesel. Pokud se chcete dozvědět více o zákazu sdílení hesel Netflix, máme zde vše, co o něm potřebujete vědět.

Kdy Netflix zastavil sdílení hesel?

Mnozí z nás jsou vinni sdílením svých hesel Netflix mimo naše domácnosti. V minulosti to byla běžná praxe. V roce 2023 však streamovací gigant oznámil zátah proti sdílení hesel.

Toto oznámení se setkalo se spravedlivým dílem kontroverze, když uživatelé diskutovali o tom, zda by Netflix měl přestat dovolit lidem sdílet svá hesla s rodinou nebo přáteli a jak by se zásah Netflixu mohl obrátit proti heslu.

  Jak zabránit Gmailu ve vytváření nechtěných událostí Kalendáře Google

Netflix poskytl uživatelům značné množství varování ohledně toho, kdy vstoupí v platnost zákaz sdílení hesel, ale od května 2023 je změna nyní v plném proudu ve více než 100 zemích.

Kde Netflix zastavil sdílení účtů?

Netflix změnu odložil. V Příspěvek na blogu Netflix v únoru 2023 společnost oznámila konec sdílení účtů ve Španělsku, na Novém Zélandu a v Kanadě. Netflix zmíněný ve svém Přehled příjmů za 1. čtvrtletí 2023 že plánovala provést širší zavedení později v tomto roce.

K tomuto širšímu zavedení došlo v květnu 2023, kdy bylo spuštěno placené sdílení v dalších 100 zemích, uvádí společnost Q2 dopis akcionáře.

Účelem zákazu sdílení účtů je zabránit uživatelům, aby si sbalili účty jiných uživatelů, když žijí v různých domácnostech. Podle dopisu pro akcionáře přesáhly nové registrace počet zrušených, čímž se zlepšily celkové příjmy.

Jak Netflix brání uživatelům ve sdílení hesel?

sitthiphong/Shutterstock

Své heslo Netflix můžete sdílet s lidmi ve stejném domě jako vy. To se nemění, Netflix se jen snaží omezit přístup do stejné domácnosti a připojení k internetu.

  Jak nasadit aplikace v Kubernetes

Podle Web Netflix, způsob, jakým Netflix určuje domácnosti, spočívá v zaznamenávání polohy držitele primárního účtu. Poté shromažďuje informace o všech profilech spojených s účtem sledováním IP adres a ID zařízení, aby zjistil, kde a kdy sledujete Netflix.

Tyto informace se pak použijí k rozlišení, zda jste součástí jedné domácnosti nebo používáte stejné internetové připojení.

Zařízení, která nejsou ve stejné domácnosti jako primární zařízení, budou pravidelně vyzvána, aby se přihlásila do umístění primárního účtu, jinak by mohla být uzamčena. Majiteli hlavního účtu bude zaslán přístupový kód.

Pokud jste to vy, chytit a zadat tento kód bude jednoduché. Pokud však nejste vlastníkem hlavního účtu, může být obtížnější se s nimi spojit a zadat kód před vypršením platnosti.

Co se stane, když vás Netflix přistihne, když sdílíte svůj účet?

Pokud Netflix usoudí, že byste mohli stahovat účet někoho jiného, ​​budete jemně vyzváni, abyste si zaregistrovali svůj vlastní účet Netflix nebo použili funkci Transfer Profile.

Tato funkce vám umožňuje vytvořit nový účet přenesením profilu, který již existuje na jiném účtu. Majitelé účtu mohou také přidat ke svému účtu Netflix člena, který je mimo jejich domácnost. Přidání člena je levnější než vytvoření zcela nového účtu, stojí 7,99 $ měsíčně.

  Nejlepší škrabka pro sociální média pro extrakci cenných dat v roce 2023

Díky tomu je to skvělá volba pro rodiče, kteří jsou stále ochotni platit za účet Netflix svým dětem, když jsou pryč na vysoké škole nebo se odstěhovali z domova.

Můžete obejít zákaz sdílení hesel Netflix?

Obejití zákazu hesla je možné, pokud máte skvělou komunikaci, která vám umožňuje rychle obchodovat s přístupovými kódy a můžete se zhruba každý měsíc vracet domů a znovu se přihlásit.

Případně můžete také obejít zákaz hesla, pokud máte silné internetové připojení, dobrý router a VPN, abyste přiměli službu, aby si myslela, že jste stále na primárním místě zařízení. Ale nakonec je obcházení zákazu oklamáním Netflixu pomocí VPN těžkopádné a vyžaduje mnohem více energie (a peněz), než se jednoduše přihlásit k Netflixu sami.

Mnoho sítí VPN jsou samy o sobě předplacenými službami. Výměna jednoho předplatného za jiné v naději, že oklamete Netflix, je více úsilí, než stojí za to. Například NordVPN, což je jedna z nejpopulárnějších služeb VPN, stojí 12,99 $ měsíčně za standardní plán. To je každopádně dvojnásobek nákladů na standardní (s reklamami) členství v Netflixu.

Takže na konci dne byste mohli potenciálně oklamat Netflix, aby věřil, že jste součástí primární domácnosti, ale pravděpodobně bude lepší, když se přihlásíte k odběru Netflixu nebo přidáte dalšího člena k účtu Netflix.