Zde je návod, jak a proč byste je měli deaktivovat

Klíčové věci

 • X (dříve Twitter) ve výchozím nastavení povolil audio a videohovory pro všechny uživatele, ale lze to deaktivovat úpravou některých nastavení.
 • Všichni uživatelé mohou na X volat i přijímat hovory bez ohledu na to, zda si předplatili X Premium.
 • Chcete-li vypnout funkci volání X, můžete upravit nastavení na kartě Přímé zprávy v mobilní aplikaci.
 • Každý, kdo má povolenou funkci volání, by měl vážně zvážit související otázky zabezpečení a soukromí.

X (dříve Twitter) zpřístupnil audio a videohovory všem. Protože je však tato funkce ve výchozím nastavení povolena, měli byste vědět, jak ji deaktivovat, a měli byste vědět, jak funguje volání na X. A to platí bez ohledu na to, zda rádi telefonujete a přijímáte hovory na X nebo ne.

Audio a video volání na X je nyní ve výchozím nastavení povoleno

Audio a video hovory, které byly dříve omezeny na uživatele X Premium, byly nyní otevřeny všem uživatelům a ve výchozím nastavení povoleny na všech účtech X. Tato změna byla provedena na konci února 2024 a X ji oznámil v příspěvku na platformě (jak je vidět níže).

X přidal možnosti pro audio a videohovory na platformu na iOS v říjnu 2023 a Android v lednu 2024. Nicméně zatímco všichni mohli přijímat hovory, pouze předplatitelé X Premium mohli volat. Nyní může každý volat i přijímat hovory bez ohledu na to, zda platí za výsadu používat X.

  Opravit chybu PS4 CE 42555 1 problém

Otevření funkce volání všem zní jako pozitivní krok. Jeho aktivace ve výchozím nastavení však znamená, že nyní můžete přijímat hovory, aniž byste ho chtěli – nebo dokonce věděli, že máte tuto funkci povolenou.

Jak fungují audio a video hovory na X

Funkce volání X je poněkud matoucí. Je těžké zjistit, komu můžete zavolat a kdo vám může zavolat, ale uděláme vše pro to, abyste to pochopili. Základním předpokladem je, že všechny účty jsou schopny volat i přijímat hovory. Komu však můžete volat a kdo vám může volat, závisí na nastavení obou stran.

Ve výchozím nastavení můžete přijímat hovory od kohokoli, koho sledujete nebo máte ve svém adresáři (pokud jste X udělili přístup ke svému seznamu kontaktů). Můžete to však změnit v nastavení Přímých zpráv výběrem ikony ozubeného kolečka v pravém horním rohu karty Přímé zprávy.

Najdete zde možnost povolit nebo zakázat audio a videohovory a také zaškrtávací políčka, pro které skupiny lidí vám rádi zavolají. K dispozici je také zaškrtávací políčko Vylepšené soukromí hovorů, které musíte povolit, abyste během hovoru „neprozradili vaši IP adresu vašemu kontaktu“.

Chcete-li někomu zavolat, klepněte na kartu Zprávy v pravém dolním rohu aplikace, vyberte, komu chcete zavolat, a poté klepněte na ikonu Fotoaparát (pro videohovor) nebo na ikonu Telefon (pro audiohovor). Možnost zavolat někomu uvidíte pouze v případě, že vám poslal alespoň jednu DM.

  Jak nastavit Plex k odesílání filmů a televizních pořadů přes Chromecast [Guide]

Chcete-li přijmout hovor, musíte přijmout oznámení, že vám někdo volá. Pokud narazíte na problémy, přečtěte si naši příručku, jak opravit chybějící oznámení systému Android.

Jak vypnout funkci volání X

Protože funkce volání X je nyní ve výchozím nastavení povolena, pokud se chcete odhlásit, musíte tak učinit ručně:

 • Otevřete X v telefonu a klepněte na kartu Zprávy vpravo dole.
 • V dalším okně, kde můžete vidět své DM konverzace, klepněte na ozubené kolečko Nastavení vpravo nahoře.
 • Pokud chcete audio a video volání úplně zakázat, nastavte posuvník vedle možnosti Povolit audio a video volání doleva.
 • Pokud chcete ponechat zapnuté audio a videohovory, ale omezit, kdo vám může volat, zaškrtněte a zrušte zaškrtnutí políček v části Povolit audio a video hovory od, jak uznáte za vhodné.
 • Nejbezpečnější možností pro ty, kteří mají funkci volání povolenou, je omezit ji na lidi ve vašem adresáři, ale to znamená sdílet své kontakty s X.
 • Proč byste měli vypnout funkci volání X

  Ačkoli X má ve výchozím nastavení volání pro každého, doporučujeme vám alespoň zvážit vypnutí této funkce. Nejdůležitějším důvodem je, že i když se můžete rozhodnout, že nebudete nikomu volat, dokud funkce zůstane povolená, lidé vám mohou stále volat. Vzhledem k tomu, že X již má problém se spamem, není to ideální.

  Dalším subjektivnějším důvodem je to, že volání lidí na X ponechává mnoho přání. Abych napsal tuto příručku, zavolal jsem svému editorovi na X dvakrát; jednou se zvukem a jednou s videem. V obou případech byla kvalita zvuku šokující, s pořádným zpožděním a ani jeden z nás se navzájem neslyšeli natolik dobře, abychom mohli konverzovat.

    7 nejlepších programů pro sledování vaší webové aplikace [Self-hosted and Cloud-based]

  Co je třeba zvážit, než necháte X volání povoleno

  Pokud jste rádi, že máte zapnutou funkci volání X, která umožňuje lidem volat vám, zvažte nejprve alespoň následující.

  Pokud nepovolíte vylepšené soukromí hovorů (jak bylo zmíněno výše), můžete prozradit svou IP adresu osobě, se kterou mluvíte. Standardní hovory jsou totiž podle Centrum nápovědy X„směrovat peer-to-peer tak, že každá strana [sic] IP adresa může být viditelná pro druhého.“ Pokud však některá ze stran povolila možnost Rozšířené soukromí hovorů, bude hovor „předán prostřednictvím infrastruktury X a IP adresa jakékoli strany, která má toto nastavení povoleno, bude maskována“.

  I když únik vaší IP adresy není konec světa, není to ani ideální. Měli byste si být vědomi toho, co může někdo udělat s vaší IP adresou, zvláště pokud by prozrazení vaší polohy pro vás představovalo zvláštní nebezpečí.

  Další věcí, kterou je třeba zvážit, je údajný nedostatek end-to-end šifrování. Protože X v žádné své dokumentaci nezmiňuje hovory o šifrování, můžeme usuzovat, že pravděpodobně šifrované nejsou. Což, pokud je to pravda, by X umožnilo naslouchat těmto rozhovorům.

  Vzhledem k tomu, že většina aplikací pro zasílání zpráv nyní umožňuje volat lidem, nepřekvapuje nás, že X/Twitter tuto funkci otevřel všem. Jeho aktivace však ve výchozím nastavení předpokládá, že každý chce volat a být volán lidmi, které znají pouze online. A potenciální problémy se soukromím, které X Calling v současnosti má, v kombinaci s tím, že funkce je stejně mizerná, znamenají, že vám doporučujeme tuto funkci deaktivovat.