10 inspirativních filmů na Netflixu, které vám mohou změnit život

Plánujete nastartovat novou etapu svého života? Nebo možná potřebujete motivaci pro novou kariéru nebo nový vztah? Tak proč nezačít sledováním těchto inspirativních filmů na Netflixu?

Filmy jsou víc než jen popcorn. Mohou změnit způsob, jakým žijeme, milujeme a dokonce i myslíme. Filmy mohou být povznášející, inspirativní a dokonce motivační, od dětí, které spěchají z kin a stahují si ze zápěstí sítě, až po dospělé, kteří si uvědomují, že jejich největší strach je brzdí.

Proč byste měli sledovat inspirativní filmy na Netflixu

Možná kopeš zpátky na pohovku s ovladačem od televize v ruce. Možná si během cestování prohlížíte svou knihovnu Netflix na svém tabletu nebo se na Netflixu jen chcete rychle zasmát.

Nejlepší pořady na Netflixu, které jste viděli třikrát, byste mohli bez obav sledovat, přestože jste věděli, že přílišné sledování pro vás není dobré. Nebylo by ale lepší podívat se na jeden z těchto inspirativních filmů na Netflixu, který by vás mohl motivovat ke zlepšení svého života? Pokud ano, jste na správném místě, protože jsme sestavili seznam inspirativních filmů Netflix.

Inspirativní filmy přicházejí ve všech tvarech a velikostech. Film Where the Crawdads Sing je natočen podle stejnojmenného románu a rozhodně stojí za zhlédnutí.

Vypráví příběh mladé ženy, která sama překonává výzvy, když kolem sebe měla mít celý podpůrný systém. Vyrůstá v drsném prostředí, ale učí se o sebe postarat a nejen přežít, ale i prospívat. Lidé ji selhávají, překvapují ji a ona během toho všeho vytrvá.

  15 zajímavých nápadů na projekty AI pro začátečníky

Jedním z hlavních poselství filmu je nesoudit knihu podle obalu – za očima přehlíženého opuštěného dítěte se mohou skrývat zástupy a za očima zlatého chlapce z města můžete najít monstrum.

Rocky (1976) je klasika z nějakého důvodu. Stále je považován za jeden z nejikoničtějších filmů, které byly kdy natočeny v rámci žánru sportu a atletiky. Sylvester Stallone napsal film a zastává hlavní roli.

Rocky je příběhem o vytrvalosti a víře v sebe sama natolik, že dojdete daleko a risknete všechno. Je to perfektní film, který vás postrčí správným směrem a znovu potvrdí vaši víru v americký sen.

William Kamkwamba opravuje rádia ve svém volném čase, když není ve škole nebo nepomáhá své rodině. Ale když selže úroda a udeří hladomor, cítí, že musí jednat. Kamkwamba vymyslí způsob, jak postavit vodní čerpadlo poháněné větrným mlýnem pomocí elektrotechnických dovedností, které se naučil ve škole.

Kamkwamba překonal odpor svých přátel a rodiny (kteří do značné míry pochybují o praktičnosti plánu) a nakonec využije vítr.

Animovaný film předvádí silný příběh o sebepřijetí a o tom, jak nemožné je donutit ostatní, aby vás přijali. Možná jste tu cestu prošli, ale nemůžete přimět ostatní, aby následovali váš směr a dělali to, pokud nejsou ochotni.

Tato funkce vás posouvá do světa tradic a očekávání a učí, že nemůžete vždy slepě následovat. Je to krásný příběh o přátelství a síle, kterou občas vyžaduje být sám sebou.

Dumplin‘ vás zve do světa soutěží krásy. Zobrazuje, jak přísné a nehybné jsou standardy krásy některých lidí a jak škodlivé to může být. Přesto je světlo na konci tunelu.

  8 Vlastních tvůrců Chatbotů využívajících ChatGPT pro váš web

Film je nabitý sladkostí, zranitelností a srdceryvnými momenty. Při sledování této funkce na Netflixu můžete očekávat, jak těžké může být jít proti společensky přijatelnému a pokusit se předefinovat „normu“.

Dumplin‘ vás inspiruje, abyste vytrvali a drželi se pevně proti těm, kteří by vás srazili.

Muž jménem Otto vás uvrhne do hlubin. Dokonale vykresluje, že bez ohledu na to, co vám život přinese nebo v jaké fázi vašeho života se ocitnete, vždy můžete změnit své způsoby. Můžete navazovat spojení, zlepšovat se a objevovat komunitu ochotnou vás obejmout, i když jste na to zpočátku nebyli úplně připraveni.

Inspirativní příběh líčí sílu a lásku, kterou můžete najít v druhých, a jak nikdy není pozdě najít nové lidi, na kterých vám záleží.

Zion je krátký dokumentární film. Je to sice jen 11 minut, ale je to pecka. Ukazuje život mladého černocha, který se narodil bez nohou a velkou část svého života musel strávit v pěstounské péči. Jeho život se změní, když objeví své povolání – soutěžní zápas.

Zion jsou perfektní hodinky, když chcete sledovat něco inspirativního, ale nemáte čas věnovat se celovečernímu filmu. Pokud hledáte další inspiraci, vždy můžete využít kurátora YouTube, který vám pomůže najít další krátké dokumenty.

A League of Their Own vypráví (beletizovaný) příběh o tom, jak se ženy dostaly do amerického baseballu. Je to sportovní klasika, a přestože je to fikce, příběh viděný na obrazovce se občas zdá být až příliš povědomý.

Film je plný kamarádství, spolupráce na společném cíli a krásně ukazuje, jak někdy musíte sami čelit nepřízni osudu, abyste za sebou mohli vydláždit cestu, aby vás ostatní následovali.

  16 nejlepších softwaru pro výběr nájemného pro moderní pronajímatele

Marriage Story nabízí pohled na to, jak manželství začíná, končí a vše mezi tím. Ukazuje, že někdy je v pořádku, když věci skončí, a ve skutečnosti to může být to, co je nejlepší pro všechny zúčastněné strany.

Patří do skupiny inspirativních filmů, které mohou být smutné, ale nakonec dají důležitou lekci. Konec manželství se nemusí rovnat rozpadu rodiny. Je to naopak, protože film ukazuje, jak jedna věc může skončit, ale jednotka přes to všechno zůstává rodinou.

Dre Parker je vytržen ze svého domova, když jeho matka dostane novou práci. Vykořeňují své životy a přesouvají země, začínají od nuly, a Dre je úplně ztracen. Nepravděpodobného přítele najde v panu Hanovi, který ho ve svém volném čase učí Kung Fu, aby se Dre mohl bránit a překonat své problémy.

Karate Kid je příběh o překonání nepřízně osudu, úspěchu a přizpůsobení. Nakonec se vás zeptá: Je kung-fu násilí nebo mír?

Nechte se inspirovat těmito inspirativními filmy na Netflixu

Ne každý den dostanete příležitost sednout si a vybrat si z takové nabídky povznášejících filmů.

Jistě, můžete dát přednost střílečce; Nejnovější Mission Impossible Toma Cruise je vždy silnou volbou. Ale místo bouchání-bang-wallop bití padouchů, proč si neodskočit s filmem, který má schopnost změnit váš život?

Koneckonců, pokud jste připraveni se nechat inspirovat, tyto filmy Netflix by mohly skutečně změnit život.