Je to další velká analytická platforma?

Chcete vytěžit užitečné informace z masivních obchodních datových sad najednou pomocí komplexního řešení cloudové analýzy? Vaší nejlepší trefou je Sigma Comuting!

Aplikace pro cloudovou analýzu v reálném čase jako např Sigma Computing mění ekosystém datové analýzy. Stačí připojit data k nástroji online a vybrat si předem vytvořenou šablonu, abyste během několika minut vytvořili úžasné datové modelování, datové panely, vizualizaci dat a analýzu velkých dat. Natož bez napsání jediného řádku kódu.

Zní vám to zajímavě? Pokračujte ve čtení této ultimátní recenze Sigma Computing, abyste se dozvěděli, co přesně to je, její nejlepší funkce, odvětví, kterým slouží, případy použití a srovnání s konkurencí, abyste mohli při přihlášení k odběru cloudové analytické služby činit rozhodnutí na základě dat.

Co je to Sigma Computing?

Sigma Computing je špičková cloudová analytická platforma pro analýzu dat, vizualizaci, spolupráci na datech a business intelligence (BI) online. Má uživatelsky přívětivé tabulkové rozhraní, takže pokud víte, jak používat Excel nebo Google Sheets, Sigma Computing si zamilujete.

Tento bezkódový cloudový analytický nástroj vám umožňuje bez námahy ponořit se do vašich dat v cloudových datových skladech (CDW), jako je Snowflake, Databricks, Google Big Query, PostgreSQL, jakákoliv databáze CSV a všechna další CDW. Pomáhá vám vytvářet rychlé přehledy dat pomocí šablon nebo vlastních pracovních postupů.

Dostat bezplatná zkušební verze pro Sigma Computing Nyní!

Role Sigma Computing jako cloudové nativní analytické platformy

Jako cloudová nativní analýza dat a nástroj BI je zde Sigma Computing, aby vaše projekty analýzy dat byly mnohem jednodušší a dostupnější. Pokud jste vlastníkem malé a střední firmy a nemáte jiný tým pro vědu o datech, Sigma Computing je pro vás dokonalým nástrojem k vytváření stejných výstupů, jaké získávají velké podniky s miliony dolarů v investicích do týmů pro vědu o datech.

Také starší nástroje pro analýzu dat, jako je Excel, Google Sheets, Looker atd., vyžadují komplikovaný manuální přístup, aby byly nástroje vhodné pro analýzu dat v cloudu bez udržování místní nebo místní databáze.

Sigma Computing vám přináší přístupy plug-and-play a drag-and-drop k analýze dat, vytváření sestav a sdílení. Existuje spousta šablon, které jistě splní všechny vaše obchodní požadavky na formáty a styly analýzy dat.

Výhody Sigma Computing

Níže naleznete výhody, které využíváte, když používáte Sigma pro všechny oblasti cloudové analýzy dat a business intelligence oproti vašim konkurentům, kteří používají starší nástroje pro analýzu dat:

 • Je to nejjednodušší platforma pro analýzu dat v cloudu, kterou můžete získat.
 • Jako vlastník nebo manažer firmy můžete sami analyzovat, vizualizovat a extrahovat užitečné poznatky z rozsáhlých databází.
 • Sigma vám umožní ponořit se hluboko do nejmenších a nejpodrobnějších detailů vašich obchodních datových sad.
 • Umožňuje také vytvářet vizualizace dat na vysoké úrovni, kterým porozumí široké publikum, investoři a akcionáři.
 • Můžete pracovat na známém rozhraní, což jsou tabulky podobné Excelu. Nemusíte tedy investovat čas a prostředky do učení nového nástroje. Platí to stejně pro vaše zaměstnance. Nemusíte investovat do školení skupiny zaměstnanců na nový nástroj. Všichni znají uživatelské rozhraní Sigmy, protože pracovali na Excelu a Tabulkách Google.
 • Pokud nemáte čas čekat na cyklus projektu analýzy dat a čekat na statistiky, Sigma je vaše oblíbená aplikace pro BI.
 • Sešity Sigma můžete sdílet s externími a interními spolupracovníky pro společnou analýzu dat.
 • Dodává se s přísným zabezpečením dat a šifrovacími protokoly pro ochranu citlivých zákaznických a finančních údajů.
 • Kromě toho můžete pomocí Sigmy vytvářet zásady správy dat pro jednotlivé zaměstnance a dodavatele.
 •   Statistiky/trendy umělé inteligence, které vás nadchnou [2023]

  Nyní se pojďme podívat na nejlepší vlastnosti sigma computingu.

  Nejlepší vlastnosti Sigma Computing

  Zde jsou funkce Sigmy, které na trhu cloudové analýzy dat vyvolávají velký rozruch:

  #1. Datové konektory

  Sigma nabízí různé datové konektory, takže můžete importovat databáze ze všech moderních CDW a analyzovat svá data hned teď. Naproti tomu ve starších nástrojích pro analýzu dat by stejný úkol trval několik dní.

  Sigma v době psaní podporuje následující CDW:

  • Sněhová vločka
  • Amazon Redshift
  • Google Big Query
  • PostgreSQL
  • Databricks
  • AlloyDB

  Své databáze můžete také hostovat na libovolné z následujících cloudových platforem a importovat je do Sigmy:

  Ke komunikaci s databází prostřednictvím datového konektoru vyžaduje připojovací řetězec. Řetězec může obsahovat data, jako je adresa serveru, ID uživatele, heslo, konfigurace databáze, zásady zabezpečení atd.

  Sigma také automaticky spravuje obnovení a uzavření připojení ke zdrojům dat. Proto nemusíte investovat čas do nastavování nového připojení, když ukončíte aktuální úlohu dotazování na databázi.

  #2. Datové modelování

  Funkce datového modelování Sigmy vám umožňuje vytvářet vlastní sestavy a řídicí panely pro vaši jedinečnou obchodní logiku. Funkce Dataset v uživatelském rozhraní Sigma vám umožňuje vytvářet vlastní datové modely, jako jsou následující:

  • Vytvářejte výpočty
  • Připojování dalších stolů
  • Extrahování JSON z datových sad
  • Filtrování datové sady
   • Filtry relativního data
   • Textové filtry
  • Propojit tabulky
  • Přidejte odznaky jako Podporováno, Zavrženo, Varování atd.

  Nově vytvořený datový model můžete uložit jako šablonu pro budoucí použití. Tyto šablony datových modelů je také snadné přizpůsobit přidáním nových metrik odkazováním na metriky v řádku vzorců nebo přetažením ze sloupce.

  Jeho funkce Materializace vám umožňuje uložit změny datové sady do datového skladu jako tabulky.

  #3. Vestavěný sešit a Analytics

  Vložení sešitu můžete použít k předvedení sešitů a datových prvků v různých mobilních aplikacích, webových aplikacích a webech. Mohou to být vaše vnitřní nebo vnější vlastnosti. Vaše vložená data zůstanou vždy aktuální a budou se synchronizovat se změnami ve vašem datovém skladu.

  Analýza vkládání funguje na úrovni sešitu, jedné stránky datové sady a jednotlivých prvků.

  Pokud jste správce organizace, můžete si podle svých potřeb vybrat ze tří typů vložení. Vkládání Sigma umožňuje tři typy vkládání: veřejné, soukromé a vkládání podporované uživatelem.

  #4. Vizualizace dat

  Chcete-li přidat vizuální kontext do vašich databází CDW na Sigmě, můžete použít různé vizualizační prvky pouhými čtyřmi kliknutími. Umožňuje vytvářet rychlé vizuální kontexty pomocí tabulky, kontingenční tabulky a propojené vstupní tabulky. Pro více vizuálů můžete také vstoupit do nabídky Vizualizace.

    Jak kontaktovat podporu Microsoft Office 365

  Dodává se se 14 různými objekty vizualizace dat, jako jsou sloupcové grafy, grafy KPI, bodové grafy, koláčové/donutové grafy, měřicí grafy, geografické mapy a mnoho dalších.

  Funkce Vlastní konfigurace vám umožňuje dále personalizovat tyto objekty pomocí nabídek Vlastnosti a Formátování.

  Nabídka Vlastnosti prvku ovládá věci, jako jsou kategorie os, popisky, barvy, metriky, agregace dat, orientace grafu atd.

  Formát Element na druhou stranu usnadňuje editaci os, m pozadí, datových štítků, datových referencí, trendových čar, legend atd.

  #5. Sigma AI

  Sigma AI je generativní předtrénovaný transformátor pro analýzu dat založenou na přirozeném jazyce. Místo toho, abyste sami vytvářeli datové modely a vizualizace, můžete dát nástroji Sigma AI pokyn, aby je vytvořil za vás tím, že popíšete vaše potřeby v přirozené angličtině.

  Pomocí této AI pro analýzu dat můžete také klasifikovat, automaticky vyplňovat, čistit a extrahovat datové tabulky během několika sekund. K dispozici je také chatbot s umělou inteligencí, který vám pomůže zjistit, co ještě můžete se Sigma AI dělat.

  #6. Vstupní tabulky

  Pro zadávání strukturovaných dat do dynamických sešitů Sigma můžete použít vstupní tabulky. Do svého projektu analýzy dat tak můžete zavést nové datové body. Můžete také rozšířit stávající data Databricks a Snowflake pro rychlou analýzu typu what-if, prototypování, pokročilé modelování, prognózy atd.

  Vstupní tabulky mohou být zdrojem datových prvků, jako jsou kontingenční tabulky, vizualizační objekty a tabulky. Alternativně můžete pro začlenění dat použít vstupní tabulky s vyhledáváním a spojeními.

  #7. Online spolupráce

  Se Sigma Computing již nemusíte kopírovat obsah ze sešitů analýzy dat a vkládat je do e-mailu. Sešit můžete jednoduše sdílet s autorizovanými spolupracovníky pro účely úprav sešitu, prozkoumávání datových vzorů a sdílení obsahu.

  Jeho funkce pro spolupráci přichází s následujícími funkcemi:

  • Pořiďte snímek obrazovky prvku a přidejte do něj poznámky
  • Uložit anotace obrázků jako komentáře prvků
  • Živá úprava sešitu se spolupracovníky
  • Sdílejte složku
  • Komentování sešitů

  #8. Bezpečnost a správa

  Sigma neukládá do mezipaměti, extrahuje ani neuchovává vaše data při přenosu. Vaše data se z vašeho skladu nikdy nedostanou nikam jinam. Kromě toho je každá akce, kterou na Sigmě provedete, šifrována protokoly SSL.

  Existují zásady přístupu založené na rolích, které poskytují různé pohledy na stejný sešit různým zaměstnancům nebo dodavatelům. Jako vlastník firmy můžete například přejít až k nejmenší hierarchii datové sady, která vytváří řídicí panel výkonu. Naopak, obchodní zástupce může vidět pouze řídicí panel nejvyšší úrovně s údaji o prodejní výkonnosti. Nemají ponětí, odkud pocházejí prodejní čísla.

  Sigma podporuje protokoly shody s daty jako SAS70, GDPR, HIPAA, AWS Private Link, CCPA, Privacy Shield, CSA, SOC 1 Typ II, SOC 2 Typ II a SOC 3.

  Sigma Computing pro různá odvětví

  Tento úžasný cloudový nativní nástroj pro analýzu dat je vhodný pro jakékoli podnikání a odvětví. Nicméně, následující jsou populární sektory, které využívají Sigma Computing:

 • Marketingová analytika
  • Analyzujte výkon kontaktních bodů zákazníků pomocí metrik, jako je míra okamžitého opuštění, náklady na akvizici zákazníka a průměrná doba na stránce
  • Optimalizujte cílení marketingových kampaní a náklady pomocí analýzy dat podle návratnosti investic
  • Sledujte zapojení značky podle návštěvnosti, objemu vyhledávání atd.
    Jak povolit nebo zakázat vibrace klávesnice na iPhone
 • Odbyt
  • Provádějte přesné a rychlé plánování příjmů
  • Rychle řešte hrozby odchodu zákazníků
  • Vytvářejte přehledy o příležitostech dalšího prodeje
  • Vytvořte panel provizí pro obchodní zástupce
 • Maloobchod a CPG
  • Analyzujte stav zásob a předpokládejte zásoby pro speciální prodejní akce a sezóny v reálném čase
  • Vytvářejte nákupní cesty zákazníků propojením Sigmy s datovými sklady, které ukládají data z různých kontaktních bodů zákazníků
 • Finanční služby
  • Modelové riziko portfolia na expozici
  • Vytvořte řízený přístup k údajům o finanční výkonnosti společnosti pro tým oceňování na Snowflake
  • Vytvářejte pro klienty snadno srozumitelné řídicí panely
  • Analýza rizik, analýza investic a analýza obchodníků
 • Zdravotní péče
  • Poskytovatelé zdravotní péče mohou minimalizovat úniky výdajů na zdravotní pojištění
  • Přesně sledovat a zpracovávat nároky a předcházet podvodům
  • Efektivní a snadná správa klinických dat (CDM) pro výzkumné instituce
 • Nyní prozkoumáme případy použití sigma computingu.

  Případy použití Sigma Computing

  Plánování příjmů

  Jedním z nejběžnějších případů použití Sigmy pro jakékoli podnikání je plánování příjmů. Může obsahovat tabulku hloubkového ponoru o prodejní výkonnosti, která vám poskytne představu o tržbách a příjmech za čtvrtletí.

  Zde můžete plánovat cíle příjmů a vytvářet prognózu příjmů. Analýzou rozdílu mezi těmito dvěma metrikami můžete strategicky určit, zda musíte zvýšit prodeje nebo ne.

  Sledování výkonu marketingových kampaní

  Tento případ použití Sigmy se zaměřuje na tři důležité součásti marketingové kampaně. Tyto jsou:

  • Analýza dat na první dotek pro sledování míry konverze a generování potenciálních zákazníků
  • Analýza marketingových kampaní zkoumáním důležitých metrik s přednastavenými filtry
  • Sledujte pravidelně zákazníky, prodeje, potenciální zákazníky, konverze, kontakty a jejich trendy na řídicím panelu

  Sledování nákladů na sněhové vločky

  Sigmu můžete použít ke sledování vašich výdajů na údržbu databází na CDW, jako je Snowflake. Můžete si vytvořit sešit a importovat data ze svého účtu Snowflake. Poté propojte výstupy výpočtu sešitu s objektem řídicího panelu, abyste mohli sledovat následující:

  • Využití kreditu
  • Náklady na smlouvu a skladování
  • Celkové využití
  • Měsíční útrata
  • Prohlášení o použití

  Srovnání Sigma Computingu s konkurencí

  #1. Pozorovatel

  Pozorovatel je vyhledávač od společnosti Google, který z nezpracovaných obchodních dat najde užitečné informace. Pomáhá vám analyzovat data a vytvářet vizualizace z nezpracovaných dat v cloudu.

  Použití Sigmy je však jednodušší a dostupnější než Looker. Musíte jmenovat odborníka na vývojáře LookML, který bude vytvářet užitečné informace o Looker. Se Sigmou to však můžete udělat sami pomocí šablon a Sigma AI.

  Datové modely Looker také přicházejí s vysokými náklady na údržbu ve srovnání se Sigmou.

  #2. Domo

  Domo umožňuje vytvářet vlastní obchodní aplikace pro statistiky dat pomocí metod pro-kódu a low-code. Je to také oblíbená aplikace pro integraci dat, vizualizaci, správu a zabezpečení pro velké podniky.

  Sigma a Domo jsou téměř podobné, s výjimkou dodatečné možnosti vytváření aplikací v Domo. Uživatelské rozhraní Sigmy je však jednodušší než Domo, protože Sigma používá tabulkový formát.

  Poznámka autora

  Z hlediska funkcí a uživatelského rozhraní je Sigma Computing doporučeným cloudovým nativním nástrojem pro analýzu dat pro malé, střední a začínající podniky.

  Se Sigmou můžete rychle začít, protože již víte, jak se pohybovat v tabulkové aplikaci. Jeho funkce pro analýzu dat, objekty pro modelování dat a prvky vizualizace jsou také velmi podobné tabulkovým aplikacím.

  Kromě toho můžete importovat data z různých datových skladů několika kliknutími a bezpečně manipulovat s daty pro statistiky. Nemluvě o tom, že Sigma je ideálním nástrojem pro spolupráci na projektech analýzy dat, protože umožňuje zabezpečené funkce sdílení sešitů založené na rolích.

  Dále se podívejte na nejlepší software pro analýzu dat, který vám umožní vytvářet výkonné statistiky.