etechblog

11 dobrých učebních zdrojů pro agilní certifikaci

Velké množství společností zabývajících se vývojem softwaru nyní praktikuje agilní metodiky.

Bez ohledu na to, zda se někdo s agilním vývojem softwaru teprve seznámil, nebo zkušený vývojář se zkušenostmi s metodologií vodopádu, agilita je něco, co mu zkříží cestu.

A to ze všech dobrých důvodů!

Přináší nejen vyšší produktivitu vašemu vývojovému týmu, ale také lepší a rychlou alternativu pro vaše zákazníky, dodavatele a přidružené profesionály.

To je důvod, proč se agilní přijetí šíří jako oheň.

Potřebujete více přesvědčit?

Podívejte se na toto Gartner výzkum, který říká, že 87 % účastníků využívá Agile při vývoji softwaru. Má také tolik dat a studií, které vysvětlují účinnost této metodiky.

Nejprve musíte porozumět Agile ve vývoji softwaru, než se ponoříte dále, abyste se dozvěděli o nejlepších Agile certifikacích pro vás.

Začněme!

Co rozumíte pod pojmem Agile ve vývoji softwaru?

Agile byla oficiálně spuštěna v roce 2001 17 technologickými osobnostmi, které představily Agilní manifest, zamýšlí vyvinout lepší aplikace a software, které by mohly:

 • Pomozte lidem při interakci s nástroji a procesy.
 • Reagujte na rychlé změny plánu
 • Usnadněte spolupráci se zákazníky
 • Zapracujte komplexní dokumentaci

Jednoduše řečeno to znamená, že Agile vám dává možnost provádět změny a rychle na ně reagovat. Je to metoda, jak se vypořádat s nejistým prostředím a přesto v něm uspět.

Slovo „Agilní“ bylo zvoleno tak, aby představovalo adaptivitu a reakci na důležité změny v jejich přístupu k vývoji softwaru.

Agilní vývoj softwaru znamená soubor metodologií založených na iterativním vývoji a v souladu s agilním manifestem. Zde se požadavky, stejně jako jejich řešení, vyvíjejí prostřednictvím spolupráce mezi mezifunkčními týmy.

Podporuje vysoce disciplinovaný proces projektového řízení, který podporuje sebeorganizaci, odpovědnost, týmovou práci a osvědčené postupy pro usnadnění rychlého a vysoce kvalitního dodávání softwaru. Agile je efektivní obchodní přístup, který sladí vývojový proces s cíli společnosti a potřebami zákazníků.

Co jsou agilní metodiky?

Než pochopíme agilní metodiky, musíte se ujistit, že dodržujete těchto 12 principů Agile Manifesto, aby byl váš vývoj softwaru agilní:

 • Spokojenost zákazníka s rychlým dodáním kvalitního produktu
 • Vyřešte požadované změny, i když jste ve svém vývojovém cyklu pozdě
 • Ujistěte se, že dodáváte produkty často a soustřeďte se na kratší lhůty
 • Váš vývojový tým a osoby s rozhodovací pravomocí musí v průběhu projektu spolupracovat.
 • Důvěřujte členům svého týmu a motivujte je k úspěšnému dokončení projektu včas.
 • Provádějte interakce tváří v tvář, abyste se vyhnuli zmatkům a chybné komunikaci
 • Funkční software pro indikaci pokroku
 • Konstantní rychlost na podporu udržitelného rozvoje, aby se zabránilo spěchu na poslední chvíli
 • Zaměřte se na technickou dokonalost a dobrý design pro zlepšení agility
 • Omezte čas strávený tam, kde se nepracuje
 • Nejlepší návrhy, architektury a požadavky na lepší sebeorganizaci
 • Pravidelné sledování práce a provádění úprav pro zlepšení efektivity týmu

Pojďme nyní pochopit některé z agilních metodologií.

 • Scrum: Jedná se o odlehčený rámec pro řízení projektů, který můžete použít ke správě různých typů přírůstkových a iterativních projektů. Zde je práce rozdělena do 2-4 „sprintů“ nebo iterací a prováděna týmem 7-9 členů. Je to jedna z celosvětově nejoblíbenějších metodologií pro svou osvědčenou produktivitu, jednoduchost a flexibilitu při začleňování dalších rámcových postupů do požadavků.
 • Extrémní programování: Tento rámec umožňuje týmu kromě vhodných inženýrských postupů vytvářet vysoce kvalitní software. Extrémní programování se používá ke zvládnutí měnících se softwarových potřeb.
 • Lean: Zahrnuje soubor principů a nástrojů, které se zaměřují na odhalování a odstraňování neefektivnosti, aby se zvýšila rychlost vývoje procesů a maximalizovala se hodnota.
 • Kanban: Tato metoda se používá k navrhování, zlepšování a správě pracovních postupů tím, že vizualizuje, jak se práce provádí a její vzor. Tato metoda se hodí, když práce přichází náhle a vyžaduje okamžité nasazení.
 • Crystal zdůrazňuje členy týmu a jejich vzájemnou interakci namísto procesů a nástrojů. Každý projekt je dynamický a jedinečný; Crystal zajišťuje dokončení projektu díky lepší spolupráci všech členů. Posiluje komunikaci a zlepšuje zapojení.
 • Vývoj řízený funkcemi: Nebo, FDD je krátký iterační a modelem řízený proces postavený na osvědčených postupech vývoje softwaru. Zahrnuje modelování objektů, vlastnictví kódu, vývoj funkcí, plánování a navrhování.
 • Dynamický vývoj systému: Nebo DSD poskytuje komplexní přístup k plánování, provádění, škálování a řízení vývoje softwaru. DSD je založeno na osmi principech, včetně včasného dodání, sladění s obchodními potřebami, efektivní spolupráce, kvality, integrovaného testování, jasné komunikace, demonstrování kontroly a opakovaného vývoje.
  Jak přizpůsobit navigační podokno v aplikaci Outlook

Jaké jsou výhody Agile ve vývoji softwaru?

Super kvalitní produkty

Agilní metodiky vám pomohou rychleji najít problémy a také je efektivně a rychle řešit. Jeho flexibilita umožňuje vašemu týmu reagovat na reakce zákazníků a neustále rychle zlepšovat váš produkt.

Vysoká spokojenost zákazníků

Lepší spolupráce mezi členy vašeho projektového týmu jim pomáhá okamžitě pracovat na zpětné vazbě od zákazníků a zlepšit tak kvalitu softwaru. Výsledkem je vysoká spokojenost zákazníků a důvěra ve vaši značku.

Efektivnější práce a lepší produktivita

Vzhledem k tomu, že je ve své podstatě inkrementální, iterativní, umožňuje Agile dokončit projekty v krátkých sprintech, díky nimž je lze snadno spravovat. Tímto způsobem můžete také zavádět produkty za kratší dobu a v případě potřeby provádět rychlé změny během jakékoli fáze vývojového procesu.

Více kontroly nad projektem

Jak se práce rozpadá na části, můžete provádět rychlé, opakující se cykly. Agile vám umožňuje pořádat pravidelné schůzky, na kterých můžete předvést dosažený pokrok, diskutovat o problémech a pracovat na řešeních. Přináší také větší transparentnost v celém vývojovém cyklu pro lepší kontrolu a pomáhá vám získat důvěru vašich zákazníků.

Zlepšená návratnost investic

Díky rychlému dodání budou vaši zákazníci šťastní a spokojení. Získáte tak lepší návratnost investic díky sníženému času a nákladům a udržíte si náskok na trhu.

Vidíte, jak moc může být Agile přínosem pro váš vývoj softwaru; získání Agile Certification pro vás nyní může mít smysl.

Nebuďte překvapeni, když řeknu, že je větší poptávka po profesionálech se znalostmi agilního přístupu. Pomůže vám dosáhnout lepších kariérních rozsahů a je také skvělý, pokud si chcete rozšířit znalosti vývoje softwaru nebo zlepšit řízení projektů.

Některé z nejlepších agilních certifikací:

 • PMI Agile Certified Practitioner nebo PMI-ACP – Skvělé pro profesionály pracující v týmu využívajícím Agile nebo organizaci, která hledá více Agility
 • AgilePM nebo APMG International Agile Project management certifikace – Skvělé pro projektové manažery s omezenými znalostmi Agile nebo certifikace na základní úrovni.
 • CSPO nebo Scrum Alliance Certified Product Owner – Skvělé pro profesionály obeznámené se Scrum
 • CEC nebo Scrum Alliance Certified Enterprise Coach – Skvělé pro obchodní lídry, kteří dobře rozumí principům Scrumu a transformaci podniku.
 • CDA nebo DAC Certified Disciplined Agilist – Skvělé pro profesionály, kteří jsou noví nebo mají málo zkušeností s vývojem softwaru

Jste tedy připraveni vědět o některých z nejlepších výukových zdrojů pro Agile certifikaci?

Vaše čekání je u konce!

Agilní metodika

Toto video od Edureka na YouTube pojednává o Agile a jeho rámcích pomocí agilní metodologie. Dalšími tématy jsou – hlavní důvody, proč potřebujete Agile, jeho výhody a jak jej efektivně implementovat.

Certifikační školení trvá 4–16 týdnů a mají k dispozici živou 24×7 technickou podporu jeden na jednoho, která vám pomůže v případě jakýchkoli problémů. Po skončení školení budete pracovat na projektu v reálném čase, který vám zadají. Za to dostanete známku spolu s ověřitelným certifikátem.

Agile Crash Course

Získejte Agile Crash Course od Udemy o projektovém řízení a agilním doručování. Pomohou vám stát se agilním certifikovaným profesionálem a naučí vás základní koncepty spolu s nástroji pro Scrum a další agilní metodiky.

Na konci kurzu budete rozlišovat mezi tradiční a agilní dodávkou produktu, procesem a pokyny, které je třeba dodržovat, a jak se zaměřit na minimální životaschopný produkt (MVP). Naučí vás skutečný význam příběhů koncových uživatelů, retrospektiv, každodenních stand-upů, podél panelů Kanban. Pomůže vám rychleji spustit vaše produkty a online kurzy.

  Jak zrušit prémiové kanály na Prime Video

Po úspěšném absolvování kurzu získáte certifikát od Udemy. Pro zahájení kurzu nepotřebujete mít žádné předchozí znalosti nebo zkušenosti s vývojem agilního softwaru. Kurz je poměrně cenově dostupný.

Certifikovaný Scrum Master

Další zdroj v seznamu podle Edureka je školení Certified Scrum Master (CSM). Poskytuje vám komplexní pochopení rámce Scrum v agilním řízení projektů.

Toto školení vám pomůže stát se certifikovaným ScrumMasterem. Naučí vás základy Scrumu spolu s jeho životním cyklem, efektivně organizují tým, nastavují vaše projekty a implementují Scrum od sprintů a vydání až po transformaci podniku.

Bude to 2denní školení ve třídě, které vám může otevřít nové a vzrušující kariérní příležitosti. Součástí kurzu jsou také tři doplňkové kurzy:

Pokud absolvujete CSM, je zahrnut poplatek za zkoušku a získáte 2leté členství Scrum Alliance.

Vývoj softwaru

Naučte se nejlepší postupy v agilním rámci a vytvářejte lepší produkty efektivněji a rychleji, když se zaregistrujete Udacity‚s Agile Software Development Nanodegree Program. Předpokládaná délka tohoto kurzu je 3 měsíce, 5-10 hodin týdně.

Pokud chcete začít, nepotřebujete k tomu žádné předchozí zkušenosti. Zde se dozvíte, jak vytvářet produkty založené na hodnotě pomocí agilního přístupu ve vývoji softwaru.

Naučí vás rozdíl mezi Scrum, XP a Kanban při vytváření prostředí pro podporu produktivních týmů a řízení iterací. Kromě toho se naučíte, jak postupovat a organizovat projekty a vést efektivní týmovou komunikaci.

Program zahrnuje projekty z reálného světa pod dohledem odborníků z oboru a řízený technický mentoring. Můžete získat přístup k podpoře životopisů, recenzím portfolia Github a profilu LinkedIn, které vám pomohou posunout vaši profesionální kariéru a získat vysoce placenou práci.

Projektový management

Certifikace Agile Project Management (APM). edX je další, kterému můžete věnovat své vážné myšlenky. Zde se naučíte mechaniku Scrum a navíc jak překládat agilní frameworky jako SAFe, LeSS a Disciplined.

Snadno získáte hluboký vhled do agilních principů a jejich aplikace v jakémkoli odvětví, ať už jde o software, finance, stavebnictví nebo letectví. Naučit vás, jak zavést agilní ovládací prvky ve vašich projektech, vám pomůže snížit rizika spojená s neúspěchem projektu.

Kromě toho zvýšíte rychlost dodání prostřednictvím metod Lean work managementu a můžete zlepšit projekty pomocí vůdcovského přístupu a inovací, čímž odemknete plný potenciál vašeho týmu.

Tento certifikační proces bude probíhat v rámci pěti kurzů budování dovedností pod odborným vedením a jeho dokončení bude trvat 5 měsíců. Vzrušující věcí na jejich kurzu je, že si ho můžete vyzkoušet, než provedete platbu. Cena kurzu je 905 USD.

Whizlabs

Whizlabs poskytuje kurz PMI Agile Certified Practitioner (PMI-ACP). Tento kurz je jednou z nejoblíbenějších a nejrychlejších certifikací pro agilní projektový management. Zde budou učit a ověřovat vaše znalosti a hodnotit vaše odborné znalosti ve Scrumu a dalších agilních metodologiích, jako je Kanban, Lean a XP.

Kurz připravuje profesionály na zkoušku PMI-ACP a jeho materiály jsou v souladu s Agile Practice Guide of PMI. Whizlabs nabízí také tři věci:

 • Zdarma online test, 120 otázek s reporty
 • Simulátor zkoušky, 600 otázek se zprávami
 • Trénink pro samostudium, 6+ hodin, 600 otázek s reporty

Kurzové materiály Whizlabs jsou aktualizovány a ověřovány odborníky a kromě procvičování otázek podporují cílené školení s efektivním učebním plánem. Můžete si vybrat, jak se chcete učit, buď v cvičném režimu nebo v režimu zkoušky, a spustit test nebo kurz, kdykoli si budete přát.

Scrum.org

Profesionální experti na Scrum instruují výukové třídy Scrum.org, aby usnadnily experimentální učení, cvičení, diskuse a příklady z reálného světa a skupinové aktivity založené na kompetencích Scrum.

Vyškolili více než 239 tisíc studentů po celém světě a přinášejí aktuální materiály, které jsou v souladu s nejnovějšími agilními postupy. Zde pochopíte důležitost cyklů přizpůsobení, kontroly a rychlé zpětné vazby.

Nová věc – o certifikační test se můžete pokusit do 14 dnů, ale v případě, že nedosáhnete 85 % nebo více bodů, budete se muset dostavit na druhý pokus bez dalších poplatků. Scrum.org poskytuje certifikace pro:

 • Professional Scrum Foundations: Jedná se o dvoudenní kurz, kde se naučíte dodávat produkt využívající Scrum. Setkáte se se simulací skutečných problémů, budete pracovat ve sprintech, vniknete do týmu a naučíte se, jak plnit přidělenou roli.
 • Profesionální Scrum Master: Tento dvoudenní kurz vás naučí efektivně používat Scrum k optimalizaci produktivity, nákladů a hodnoty vlastnictví produktu. Dostanete nástroje pro sladění se s posuny v chování, spolupráci s týmy a členy, usnadnění a vedení metod.
 • Profesionální Scrum Master II: Toto je pokročilý Scrum master kurz, který mohou Scrum Masters využít po dobu dvou dnů a naučit se, jak čelit změnám během agilního vývoje softwaru a implementovat hodnotu a principy Scrumu k jejich řešení.
 • Profesionální vlastník produktu Scrum: Dvoudenní kurz učí produktové manažery, vlastníky a další odpovědné profesionály maximalizovat hodnotu produktu a systému prostřednictvím instruktážních a týmových cvičení.
 • Profesionální vlastník produktu Scrum – pokročilý: Dvoudenní kurz pomáhá zkušeným agilním praktikům rozšířit jejich schopnosti a vytvořit pevnou vizi, ověřit hypotézy a poskytnout maximální hodnotu.
 • Profesionální vývojář Scrumu: Třídenní kurz učí členy týmu vytvářet vysoce kvalitní software s využitím Scrumu a pracovat ve sprintech, podporovat spolupráci a používat nejnovější inženýrské postupy.
 • Scaled Professional Scrum s Nexus: Dvoudenní kurz pomáhá profesionálům vytvářet produkty a škálovat dodávky pomocí Scrumu prostřednictvím praktických případových studií na platformě Nexus a více než 50 postupů, které snižují závislosti.
 • Základy profesionálního agilního vedení: Dvoudenní workshop využívá pokyny a cvičení, které pomáhají vedoucím podnikům a manažerům pracovat přímo s týmy pro vývoj agilního softwaru a jak je vést, podporovat a koučovat pro lepší produktivitu.
 • Profesionální Scrum s Kanban: Je to dvoudenní kurz, který mohou praktikující Scrumu absolvovat, aby pochopili aplikaci praktik Kanbanu, aniž by Scrum modifikovali prostřednictvím případových studií, teorií a cvičení.
 • Profesionální Scrum s uživatelskou zkušeností: Dvoudenní kurzy učí zkušené profesionály efektivně integrovat moderní postupy uživatelské zkušenosti do rámce Scrum.
  Co znamená „TFW“ a jak jej používáte?

Digitální garáž Google

Naučte se principy agilního vývoje softwaru a zjistěte, jak plánovat sprinty, vytvářet retrospektivy, pořádat každodenní schůzky a budovat cykly zpětné vazby s Digitální garáž Google.

Jedná se o 15hodinový kurz rozdělený do 3 modulů, vyžaduje středně pokročilé znalosti předmětu a je zcela ZDARMA. Dovednosti se můžete naučit pomocí krátkých video tutoriálů a otestovat své porozumění pomocí aktivit a kvízů. Kromě toho můžete také sami sledovat pokrok na stránce: Můj vzdělávací plán.

Agilní vývoj

s Specializace na agilní vývoj samozřejmě od Coursera, můžete dodávat hodnotu pomocí agilních metod. Tento kurz nenabízí nikdo jiný než University of Virginia a můžete se do něj zapsat ZDARMA.

Zde se naučíte určit, co bude pro uživatele cenné v rané fázi projektu, a to vytvořením silných sdílených perspektiv a testovatelných příběhů. Naučí vás implementovat agilní přístupy řízené testy a výsledky.

Kromě toho se naučíte, jak se zaměřit na analytiku a jak ji prosadit, abyste zlepšili své hlavní cíle, a najít správnou agilní praxi a otestovat ji. Coursera vám pomůže získat dovednosti, jako je vývoj řízený hypotézami, štíhlý start-up, UX design, agilní uživatelské příběhy a designové myšlení.

Dokončení kurzu bude trvat 4 měsíce a je užitečné, pokud máte nějaké zkušenosti s vývojem softwaru; nebude to však vyžadováno.

Epický průvodce agilitou

Tato kniha je k dispozici na Amazonu, což vám pomůže zvýšit obchodní hodnotu pomocí Scrumu v předvídatelném a produktivním plánu.

Pomůže vám objevit anekdoty a příklady k řešení problémů, efektivní způsoby implementace Scrumu a Agile, plánování sprintů, testování, kontrolní techniky a triky pro urychlení výroby.

Na Amazonu byla tato kniha zařazena mezi 100 nejlepších softwarových knih s 40+ 5hvězdičkovými hodnoceními. Jeho brožovaná obálka je k dispozici za 49,95 $, zatímco edice Kindle stojí 41,47 $.

Agilní trenér

Agile Coach je komplexní průvodce od atlasský na agilní vývoj softwaru. Pokrývá téměř vše, co potřebujete vědět o Agile.

Provede vás významem Agile a porovná jej s přístupem Waterfall k pochopení toho, proč byl Agile vůbec vytvořen. Dále se dočtete o výhodách volby Agile při vývoji softwaru a jeho významu v současnosti a budoucnosti.

Můžete se také věnovat tématům, jako je agilní manifest a různé agilní rámce, jako je Scrum, Kanban, agilní projektový management, produktový management, agilní ve velkém a další.

Závěr

Doufám, že pro vás budou informace o agilním vývoji softwaru spolu s jeho frameworky a výhodami užitečné.

Vzhledem k tomu, že jsme svědky vysokého přijetí Agile na trhu, nemůže být lepší čas než nyní absolvovat kurz a rozšířit své znalosti. Pomůže vám také získat vysoce placená pracovní místa, nebo pokud jste zkušený profesionál, můžete lépe řídit svůj tým a zvyšovat produktivitu.

Spolu s Agile byste se měli také podívat na výukové zdroje cloud computingu.

x