11 Nástroje webové analýzy s otevřeným zdrojovým kódem pro lepší statistiky dat a ochranu soukromí

Nástroje pro webovou analýzu s otevřeným zdrojovým kódem vám mohou poskytnout nejen přesné a relevantní statistiky, které pro váš web potřebujete, ale také vysokou flexibilitu pro uspokojení vašich obchodních požadavků.

V moderní době se webová analýza stala primární zbraní pro všechny vlastníky webových stránek, protože jim poskytuje neocenitelné pohledy na jejich webové stránky.

Může být tedy spravedlivé říci, že provozování webu bez výkonné webové analýzy bude pro vás obtížné dosáhnout požadovaného růstu.

Od poskytování informací o chování uživatelů a nejnavštěvovanějších stránkách až po nákupní trendy, tyto nástroje vám poskytnou výhody a nevýhody vašeho webu a podnikání.

Proto je nezbytné mít robustní nástroj pro webovou analýzu.

Překvapivě nebudete muset platit vysoké předplatné, abyste mohli používat nástroj pro webovou analýzu, protože na trhu je k dispozici spousta nástrojů s otevřeným zdrojovým kódem.

Zde je rychlý souhrn nejlepších nástrojů pro webovou analýzu s otevřeným zdrojovým kódem, o kterých budu diskutovat níže.

Nástroj pro webovou analýzu

Pozoruhodné vlastnosti

Odkaz

Hrabě

Přizpůsobitelný dashboard, push notifikace

Sněžný pluh

Sběr dat o chování, 20 sad SDK, ověřování schémat

PostHog

Analýza produktu, úložiště dat SQL dotazů, analýza cest

Matomo

Přesné statistiky dat, v souladu s ochranou osobních údajů

Umami

Podrobné zprávy o návštěvnících, sledování provozu v reálném čase

OpenReplay

Přehrávání relace, monitorování využití CPU, vývojářské nástroje

Přijatelný

Uživatelsky přívětivý řídicí panel, segmentace publika

Fathom Lite

Bezpečnostní kontroly, škálovatelnost, analytika dat návštěvníků.

Ackee

Zaměřené na soukromí, sběr dat z více zdrojů, žádné soubory cookie.

Otevřete webovou analýzu

Rozsáhlé metriky a reporty, integrace API

Pirsch

Kolaborativní řídicí panel, dodržování ochrany osobních údajů.

V tomto článku budu diskutovat o tom, co jsou tyto nástroje pro webovou analýzu s otevřeným zdrojovým kódem, jak jsou užitečné a jaké jsou ty nejlepší, které můžete zvážit.

Začněme!

Co je nástroj webové analýzy s otevřeným zdrojem?

Nástroj pro analýzu webu s otevřeným zdrojovým kódem je volně dostupná a veřejně dostupná aplikace, která vám umožňuje shromažďovat, analyzovat a vizualizovat všechna data z vašeho webu.

Vzhledem k tomu, že se jedná o open-source, je zdrojový kód snadno dostupný a můžete zjistit, jak udržuje data v bezpečí a funguje na webu.

Tyto nástroje vám poskytují mnoho důležitých informací o webu, jako je chování uživatele, geografická poloha uživatele, zařízení, nejnavštěvovanější stránka, nejprohlíženější produkt nebo služba, míra udržení a mnoho dalších podrobností.

Nástroje s otevřeným zdrojovým kódem navíc hrají klíčovou roli při identifikaci oblastí, kde váš web vyžaduje zlepšení. Na základě těchto podrobností může vašemu týmu pomoci učinit vhodné rozhodnutí, které povede k růstu.

Důležité je, že vám pomohou posoudit úspěšnost vašich marketingových kampaní tím, že vám poskytnou podrobnosti, jako je míra konverzace a zdroje doporučení.

Funkce Open-Source analytických nástrojů

Nástroj pro analýzu webu s otevřeným zdrojovým kódem je skvělou volbou pro firmy a vlastníky webových stránek a přichází s mnoha životně důležitými funkcemi, včetně:

Shromažďování a sledování klíčových dat

Nástroje pro webovou analýzu s otevřeným zdrojovým kódem mohou snadno shromažďovat důležitá data o návštěvnících a sledovat je. Data mohou být chování při procházení, poloha uživatele, typ používaných zařízení, typ produktu/služby, který si prohlíželi, a mnoho dalších.

Analýza v reálném čase

Nástroj pro analýzu webu vám také umožňuje sledovat aktivitu uživatelů spolu s dosahem produktu a může sledovat provoz prostřednictvím funkce analýzy v reálném čase. Ne každý open-source analytický nástroj však tuto funkci nabízí. Takže pokud to potřebujete, vyberte si podle toho nástroj.

Zdarma k použití

Obecně lze říci, že open-source nástroje jsou zcela zdarma. Každý jej tedy může používat, aniž by musel platit za předplatné. Je to výhodné pro jednotlivce nebo majitele malých podniků, kteří se svými webovými stránkami teprve začínají.

Přizpůsobení

Tyto druhy analytických nástrojů lze přizpůsobit v závislosti na požadavcích webu. Budete mít naprostou svobodu a flexibilitu v přizpůsobení nástroje tak, aby vyhovoval vašim požadavkům na analýzu dat, sledování a vytváření sestav.

Ochrana osobních údajů a vlastnictví

S analytickými nástroji získáte možnost získat úplnou kontrolu nad shromážděnými a uloženými daty. Budete také moci sledovat a spravovat, jak jsou data využívána. Pomáhá vám zůstat v souladu se všemi průmyslovými předpisy a udržovat optimální zabezpečení.

Vizualizace dat

Vizualizace dat je jednou z významných funkcí těchto nástrojů, kde předvádí všechny poznatky prostřednictvím grafů, tabulek a grafů. Je důležité, aby týmy rozuměly datům a podle toho se rozhodovaly.

Export a integrace dat

Mnoho z těchto nástrojů vám umožní exportovat všechna shromážděná data v různých formátech, abyste je mohli použít s jinými aplikacemi. Tento nástroj můžete integrovat s jinými obchodními platformami, jako je CRM, CMS nebo nástroje pro automatizaci marketingu, abyste mohli web spravovat efektivněji.

Výhody open-source oproti jiným nástrojům webové analýzy

Nástroje s otevřeným zdrojovým kódem fungují podobným způsobem jako jakékoli jiné nástroje webové analýzy, ale první z nich nabízí určité výhody, díky kterým jsou pro mnoho organizací vhodnější. Pojďme se podívat, jaké výhody přináší analytický nástroj s otevřeným zdrojovým kódem.

Transparentní kód

Nástroje pro webovou analýzu s otevřeným zdrojovým kódem umožňují uživatelům kontrolovat jejich zdrojový kód spolu se způsobem shromažďování a ukládání dat. Tyto nástroje nabízejí transparentnost svým kódováním, což pomáhá zajistit důvěru, stejně jako bezpečnost a integritu dat.

Kompletní přizpůsobení

Open-source nástroje nabízejí vysokou úroveň přizpůsobení, což je jeden z největších důvodů pro používání těchto nástrojů. Kód si tak můžete snadno upravit podle svých potřeb.

Škálovatelnost

Škálovatelnost je další obrovskou výhodou, kterou tyto nástroje získáte. Můžete je škálovat nahoru nebo dolů podle růstu vašeho webu. S nárůstem provozu a produktů nebo služeb můžete nástroj integrovat s dalšími open-source technologiemi a také přidat další zdroje.

Zero Vendor Lock-In

Další výhodou používání open-source nástrojů oproti tradičním je absence uzamčení dodavatele. Pokud nejste s používáním spokojeni, můžete přejít na jiná řešení, aniž byste ztratili jakékoli své předchozí údaje.

Snadná integrace

S open source nástroji pro webovou analýzu nebudete mít problém s jejich integrací s jinými aplikacemi, abyste mohli splnit své požadavky na webovou analýzu.

Nyní je čas podívat se na všechny nejlepší open-source webové analytické nástroje.

Hrabě

Hrabě je komunitou vytvořený a výkonný nástroj pro webovou analýzu s otevřeným zdrojovým kódem, který vám pomůže řídit růst vašeho webu prostřednictvím jediné platformy. Nabízí vám snadno použitelný a přizpůsobitelný řídicí panel, kde získáte všechny statistiky a zároveň budete mít přehled o každém členu týmu.

Countly vám také poskytuje funkce push notifikací, které jsou užitečné pro podporu vaší informační kampaně a zacílení na správného uživatele. Změna designu aplikace a jejího fungování je snazší, protože veškeré úpravy můžete provést pomocí několika kliknutí.

Pomocí tohoto nástroje můžete svá data vizualizovat podle podrobností na úrovni země, státu a města. S tímto nástrojem se můžete snadno vypořádat s negativní zpětnou vazbou a jednat podle ní, abyste negativní zpětnou vazbu proměnili v pozitivní. Důležité je, že získáte úplnou kontrolu nad všemi daty a zároveň budete dodržovat předpisy o ochraně osobních údajů.

Sněžný pluh

Bezpochyby, Sněžný pluh je špičkový nástroj pro webovou analýzu s otevřeným zdrojovým kódem, který je založen na robustní architektuře schopné zpracovat miliardy událostí denně.

Na rozdíl od jiných nástrojů vám může pomoci shromažďovat různé údaje o chování od zobrazení, kliknutí a vlastních událostí až po přehrávání videa. Jedná se o vývojářský nástroj, který využívá řadu nástrojů k modelování a analýze všech shromážděných dat z webu.

Snowplow navíc využívá 20 sad SDK ke shromažďování dat ze strany serveru, mobilu, webu a různých dalších zdrojů a poskytuje vám hluboký přehled o výkonu vašich kampaní.

Nástroj využívá jedinečný přístup ke schématům a ověřování při shromažďování dat pro vaši analýzu a zajišťuje, že všechna shromážděná data jsou čistá. Při používání tohoto nástroje můžete data ukládat do škálovatelného skladu a mít nad nimi také úplnou kontrolu.

PostHog

Od pomoci s analýzou produktu po ukládání dat dotazů prostřednictvím SQL, PostHog se ukázal jako působivý open-source nástroj pro webovou analýzu. Poskytuje vám kolosální možnosti analýzy produktů, které zahrnují analýzu cest, grafy trendů, trychtýře, grafy udržení atd., které vám pomohou s vašimi budoucími rozhodnutími.

Funkce uživatelské cesty tohoto nástroje vám umožňuje označit počáteční a koncové body a umožňuje vám zjistit chování uživatelů na vašem webu. Prostřednictvím tohoto nástroje se také můžete dozvědět o podrobnostech konverze pomocí korelační analýzy.

Kromě standardních informací vám PostHog poskytuje další informace týkající se udržení, lepivosti a životního cyklu uživatelů na vašem webu. Poskytuje vám také pečlivě navrženou palubní desku, kterou si můžete přizpůsobit. Kromě toho nabízí funkce jako filtrování řídicího panelu, automatické obnovování, týdenní aktualizace e-mailem a omezení přístupu.

Matomo

Matomo je renomovaná platforma pro webovou analýzu s otevřeným zdrojovým kódem, která se stala důvěryhodnou alternativou k Google Analytics. Poskytuje vám vysoce přesné statistiky dat a umožňuje sledovat uživatelská data při dodržení zákonů na ochranu soukromí.

V jednoduchém rozhraní Matomo je poměrně snadné se orientovat. Díky vylepšeným statistikám získáte úplný obrázek o uživatelích na vašem webu. Poskytuje vám širokou škálu funkcí, jako je vícenásobná atribuce, cíle, cesty, kohorty, chování uživatelů, teplotní mapa, záznamy relací, cílová klíčová slova, analýza médií a mnoho dalších.

Nejlepší na tom je, že tento nástroj je zcela přizpůsobitelný, takže si jej můžete ušít na míru, aby vyhovoval vašim obchodním požadavkům. Matomo vám neposkytuje žádná omezení, pokud jde o ukládání dat pro analýzu, takže můžete dělat působivá rozhodnutí. Navíc budete mít úplnou kontrolu nad daty, která ukládáte.

Umami

Umami Díky vysoce intuitivnímu řídicímu panelu a spoustě funkcí je analýza webu snadným úkolem. Tento nástroj pro analýzu webu vám poskytuje pouze metriky, které potřebujete k rozhodování a kampaním, které vám pomohou rozvíjet vaše podnikání.

S Umami můžete získat podrobné zprávy o vašich návštěvnících, včetně zařízení, která používali, typu prohlížeče, OS a mnoha dalších podrobností. Výkon svého webu můžete analyzovat sledováním mnoha událostí, jako jsou zobrazení stránek, vstupy do formulářů, kliknutí na tlačítka a další.

Výkonné filtry a schopnost tohoto analytického nástroje v reálném čase usnadňují analýzu webu. Jedinečnou schopností tohoto nástroje je, že dokáže sledovat neomezený počet webových stránek, subdomén a jednotlivých URL prostřednictvím jediné instalace. Všechna data, která shromažďujete prostřednictvím tohoto nástroje, zůstávají v bezpečí a v mezích zákonů na ochranu soukromí.

OpenReplay

OpenReplay je platforma pro webovou analýzu s otevřeným zdrojovým kódem, která vás může dostat za hranice tradičních metod analýzy. Na rozdíl od jiných nástrojů vám poskytuje plně funkční sadu pro přehrávání relace, pomocí které analyzujete problémy, kterým vaši zákazníci čelí.

Výkon svého webu můžete také sledovat sledováním využití procesoru, zpomalení a pádů a podle toho provádět vylepšení. Získáte také vývojářský nástroj, který vám umožní porozumět fungování vašeho webu a podle toho provádět změny.

Jedinečným aspektem této platformy je, že můžete zapnout nebo vypnout jakoukoli funkci, ať už se jedná o A/B test nebo postupné vydávání, aniž byste museli web nebo aplikaci znovu vydávat. Umožňuje vám vlastní hostitelskou platformu, takže všechna data zůstanou ve vaší infrastruktuře, a můžete využít jemné funkce ochrany osobních údajů k zajištění čistého úložiště dat.

Přijatelný

Pokud hledáte snadno použitelný a účinný nástroj pro webovou analýzu s otevřeným zdrojovým kódem, vyzkoušejte Přijatelný. Jedná se o odlehčený nástroj, který poskytuje všechny základní poznatky a návštěvnost vašeho webu jednoduchým způsobem, takže snadno porozumíte všem detailům.

Plausible používá extrémně lehké skripty, takže nedochází k nepořádku a vaši návštěvníci získají bezproblémové procházení. Tento bezplatný nástroj vám umožňuje segmentovat publikum pomocí jednoduchých kliknutí a také posuzovat všechny placené kampaně pomocí parametrů UTM. Můžete dokonce sledovat příjmy z elektronického obchodování a vytvářet vlastní události s využitím dostupných zdrojů.

Řídicí panel tohoto nástroje je uživatelsky přívětivý a všechny statistiky na řídicím panelu můžete sdílet sdílením odkazu se všemi členy vašeho týmu. S tímto nástrojem můžete zůstat v souladu s GDPR, CCPA a PECR a zajistit, aby byli vaši návštěvníci a všechna jejich data v bezpečných rukou.

Fathom Lite

Fathom Lite je open-source verze renomované Fathom Analytics, která vám poskytuje všechny požadované funkce, které potřebujete v nástroji pro webovou analýzu. Ovládací panel je poměrně snadno použitelný a zobrazuje všechna analytická data přímo před vámi.

Fathom Lite vám poskytuje mnoho základních funkcí pro analýzu vašeho webu, od sledovacích úryvků až po spouštění předem vytvořených dockerů. Všechny bezpečnostní kontroly můžete implementovat sami, abyste zajistili optimální zabezpečení svých webových stránek.

Tento nástroj pro webovou analýzu vám poskytuje nejen data, jako jsou aktuální návštěvníci, zobrazení webu atd., ale také průměrný čas strávený návštěvníky, míra okamžitého opuštění a dokončení cíle. Jednou z nejlepších věcí na této platformě je, že je snadno škálovatelná v závislosti na provozu na vašem webu.

Ackee

Ackee je open source webový analytický nástroj založený na Node.js, který lze bez námahy integrovat s vaším serverem a pomůže vám analyzovat veškerý provoz.

Nástroj je dodáván s minimálním rozhraním, které vám umožní prozkoumat všechna data, jako jsou zobrazení, referreři, trvání, operační systém, jazyk, rozměr obrazovky, trvání návštěvy a další statistiky, aniž byste ztratili pozornost.

Ackee je analytika zaměřená na soukromí, která vám umožňuje mít úplnou kontrolu nad soukromím všech údajů, které shromažďujete. Rozhraní API tohoto nástroje vám poskytuje robustní centrum, které vám umožňuje shromažďovat řadu dat pro obchodní analýzu z různých zdrojů.

Důležité je, že neexistuje žádná omezení, pokud jde o analýzu dat z různých domén a aplikací. Využívá vícestupňový proces anonymizace, aby zajistil, že všichni uživatelé zůstanou anonymní. Navíc je zcela bez cookies, takže se nebudete muset o nic jiného starat.

Otevřete webovou analýzu

Když se rozhodnete pro volně použitelný rámec jako Otevřete webovou analýzu, můžete důkladně analyzovat své webové stránky a mít plnou kontrolu nad daty. V tomto nástroji můžete provádět nejrůznější úpravy tak, aby vyhovoval vašim požadavkům.

Tento nástroj nabízí velké množství metrik, dimenzí a přehledů, které vám pomohou analyzovat růst vašeho webu. Proces shromažďování dat můžete rozšířit využitím rozhraní API, které vám umožní integrovat platformu s různými zdroji.

Prostřednictvím tohoto portálu můžete dokonce sledovat weby založené na WordPressu a Mediawiki a události správce. Open Web Analytics se stane součástí vaší domény a bude dodržovat GDPR a další předpisy.

Pirsch

Můžete zvážit Pirsch pokud hledáte lehký a výkonný nástroj pro webovou analýzu s otevřeným zdrojovým kódem, který lze snadno splynout s vaším webem.

Tento výkonný analytický nástroj vám poskytuje úplný přehled o všech datech v reálném čase, abyste mohli odpovídajícím způsobem optimalizovat svůj cíl nebo kampaň, abyste si mohli užívat vysoké konverze. Bezproblémově se integruje se všemi vašimi stávajícími obchodními technologiemi a umožňuje měřit návštěvnost pomocí fragmentu JavaScriptu.

Pirsch vám umožňuje zaujmout přístup založený na spolupráci tím, že vám umožní sdílet řídicí panel se všemi členy vašeho týmu. Pokud jde o ochranu osobních údajů, tato platforma nedělá kompromisy a funguje podle zásad GDPR, CCPA, PECR a Schrems II.

Závěr

Nalezení nejlepšího open-source nástroje pro webovou analýzu pro lepší analýzu a ochranu soukromí může být náročné, protože existuje tolik možností. Při zvažování nástroje byste měli zvážit dostupnost funkcí, přesnost dat, shodu, uživatelské rozhraní, škálovatelnost, integraci a pokročilou analýzu.

Můžete také prozkoumat některé nejlepší samostatně hostované platformy pro webovou analýzu s otevřeným zdrojovým kódem.