etechblog

13 nejlepších nástrojů pro odstraňování pozadí videa pro bezchybné záběry

Nejste spokojeni s pozadím videa, které jste právě nahráli po hodinách úsilí? Pomocí aplikací pro odstraňování pozadí videa vytvořte působivé video.

Toto je éra sociálních médií s vysokou poptávkou po video obsahu. V roce 2023 lidé spotřebují v průměru 17 hodin videoobsahu týdně. Vzhledem k tomu, že pozornost lidí klesá, musíte sdílet videa, která mohou okamžitě upoutat pozornost vašeho publika.

Také videa musí být výjimečná, aby měla potenciál stát se virálními. Nemusíte vždy nahrávat videa se zeleným pozadím obrazovky. Místo toho můžete použít dostupné nástroje k odstranění pozadí videa.

Co je odstraňovač pozadí videa?

Je to software nebo nástroj, který odstraňuje pozadí videa. Jeho funkcí je identifikovat předmět videa a setřít jeho pozadí. Někdy může odstraňovač pozadí videa také odstranit nežádoucí lidi, zvířata nebo jakékoli jiné prvky z videa.

Některé nástroje na odstraňování BG s umělou inteligencí dokážou automaticky detekovat a odstranit pozadí. Jiné aplikace však vyžadují, abyste ručně vybrali pixely nebo barvy pro maskování objektu.

Výhody použití odstraňovače pozadí videa

  • Když máte s sebou odstraňovač pozadí videa, není třeba střílet před zeleným plátnem.
  • Nabízí vám svobodu nahrávat video kdekoli a odstranit z něj všechny nežádoucí předměty.
  • Tento nástroj umožňuje tvůrcům obsahu kreativně pracovat s videi tím, že jim umožňuje přidávat pozadí dle vlastního výběru.
  • Pomůže vám snížit výrobní náklady na nastavení studia a najímání posádky a vybavení.
  • Aplikace je také užitečná pro opětovné použití stejného videoklipu pomocí různých pozadí.

Pokud máte také zájem o využití softwaru, zde je seznam nástrojů pro odstraňování pozadí videa se skvělými funkcemi:

Zrušit zobrazení

Pokud stále používáte složité techniky, jako je zelená obrazovka a chroma keying, je čas přejít na Unscreen. Nyní můžete svá videa nahrávat kdekoli a pomocí tohoto nástroje se automaticky zbavit pozadí.

  Jak nainstalovat MySQL Workbench na Ubuntu

Není třeba vybírat pixely nebo barvy, protože Unscreen dokáže analyzovat celé video a odstranit pozadí. Můžete buď nahrát video ze svého PC, nebo vložit URL videa. Online nástroj podporuje formáty souborů MP4, WEBM, OGG, OGV, MOV a GIF.

Filmora

Filmora přichází s technologií AI Smart Cutout, která umožňuje vybrat a odstranit pozadí videoklipu. Ať už se jedná o osobu, předmět, ikonu nebo zboží, tento nástroj to dokáže odstranit s vysokou přesností.

Chcete-li větší přesnost, můžete ručně zpřesnit výřez snímek po snímku. Pokročilý režim Filmora může také upravit směr sledování. Nabízí čtyři režimy náhledu pro kontrolu, zda vybrané oblasti nepotřebují další úpravy.

Přistávací dráha

Ať už jste filmař nebo influencer na sociálních sítích, můžete vytvářet jedinečný obsah pomocí kreativních nástrojů Runway, jako je odstranění pozadí. Soubor videa můžete přetáhnout do softwarového rozhraní nebo jej nahrát z umístění místního systému. Umožňuje vám používat funkce masky a panorámování pro odstranění pozadí.

Kromě možností přiblížení, oddálení, vrácení zpět a opakování tento software podporuje sdílení souboru s vašimi spolupracovníky. Runway také nabízí další funkce související s pozadím, jako je rozmazání pozadí, nahrazení pozadí a přidání zeleného pozadí.

VEED

S VEED stačí k odstranění pozadí videa pouze jedno kliknutí. Poté můžete jako pozadí použít preferovanou barvu a obrázek. Kromě vytvoření virtuálního pozadí vám umožňuje použít jiné video jako pozadí klipu.

VEED také nabízí funkci záznamníku webové kamery, kterou můžete použít k nahrávání videí na zelené obrazovce z vašeho prohlížeče. Pomocí tohoto nástroje můžete navíc do videa přidat animace a efekty.

Depositphotos

Depositphotos používá nástroj s umělou inteligencí, aby se zbavil pozadí. Funguje na jakémkoli typu videa a úspěšně odstraňuje lidi, zvířata, předměty a grafiku. Uživatelé mohou tuto platformu používat pro osobní i komerční účely.

  Technologie GNSS vs GPS: Poznejte klíčové rozdíly

Tento online nástroj podporuje videa o velikosti 2 GB a délce 60 sekund. Doručením videa s průhledným pozadím během několika sekund šetří nejen vaše peníze, ale i váš drahocenný čas.

Media.io vám umožňuje izolovat lidi od pozadí videí, ve kterých jsou přítomni. Tento nástroj usnadňuje proces začínajícím i zkušeným uživatelům. Nemusíte ani stahovat žádný software, protože se jedná o webovou aplikaci.

Zatímco odstranění BG je otázkou několika kliknutí, o kvalitu videa se nemusíte bát ani po zpracování. Platforma je bez reklam a spamu a umožňuje AI dělat práci za vás.

Keevi

Keevi vám pomůže udělat na vaše publikum trvalý dojem tím, že z vašich videí odstraní nudné BG. Tím, že vám umožní změnit pozadí videa, se videa změní na jedinečná a profesionální.

Nahrazením rozptýlení vašeho videa důležitými prvky vám Keevi umožní zdůraznit vaše sdělení. Existují také možnosti přidání vizuálních efektů a použití filtrů k vytvoření dokonalého prostředí podle předmětu videa.

Software podporuje řadu formátů souborů, včetně MP4, MOV, AVI, WEBM a FLV. Po odstranění BG lze video přímo sdílet na sociálních sítích nebo stáhnout do místního systému.

Canva Pro

Pokud se rozhodnete používat Canva Pro, nemusíte se starat o nahrávání videí před zelenou obrazovkou. Tento software vám umožňuje jedním kliknutím zbavit se pozadí jakéhokoli videa. Zaručuje také vysoce kvalitní výsledky bez jakékoli ruční práce.

I když tento software používáte poprvé, tento nástroj vám umožňuje snadnou změnou pozadí vytvořit profesionální video. Můžete buď pracovat s prázdným plátnem, nebo použít kteroukoli z tisíců video šablon Canva.

AVCLabs

AVCLabs nabízí řadu nástrojů poháněných umělou inteligencí, včetně jednoho pro odstranění pozadí videa. Ušetří vám stahování jakékoli náročné aplikace do počítače tím, že vám umožní provést celý proces odstranění na webu.

Videoklipy můžete nahrávat ve formátech MP4, WEBM, MOV a OGG a technologie AI této platformy automaticky detekuje pozadí a přesně je odstraní.

Vakago

Vakago nabízí rozšíření pro odstranění pozadí videa AI pro Adobe Premiere Pro. Využívá technologii AI k automatické detekci lidí ve videu a jejich maskování. Rozšíření také používá umělé neuronové sítě k analýze vašeho videa a změně jeho pozadí jediným kliknutím.

  Jak zálohovat instalaci Linuxu

Když upravujete video v aplikaci Adobe Premier Pro, toto rozšíření vám také umožní rozostřit pozadí a zvýraznit popředí.

Video

Wideo je bezplatný online nástroj pro odstranění pozadí z videí, který je dodáván s minimálním rozhraním. Nahrání videa do tohoto softwaru trvá pouze jedno kliknutí. Umožňuje nahrávat videa ve formátech MP4, MOV, WEBM, M4V a 3gp.

Po odstranění můžete dokonce zkontrolovat náhled, abyste viděli, jak nástroj fungoval. Nakonec si můžete video stáhnout ve formátu MP4 do počítače a použít jej kdekoli chcete.

Výřez.Pro

Cutout.Pro je 100% automatický online nástroj pro odstranění pozadí videa jedním kliknutím. Na tuto platformu můžete bez problémů nahrát jakékoli video ze svého počítače a odstranit pozadí videa ze skutečné scény. Po zpracování můžete vidět bezplatný pětisekundový náhled v rozlišení 360p.

Na Cutout.Pro můžete nahrávat soubory MP4, WEBM, MOV a GIF o velikosti souboru 2 GB. Navíc podporuje maximální rozlišení videa 4K. Upravená videa můžete okamžitě sdílet na YouTube, TikTok a Vimeo.

Upravit-videa-online

Edit-Videos-Online je další webová platforma, kde můžete odstranit aktuální pozadí videa. I když video nemá zelenou obrazovku, softwarová umělá inteligence dokáže rozpoznat pozadí a odstranit ho.

Pro nahrávání videa podporuje MP4, AVI, MOV, WMV a FLV. Po odstranění vám umožní vybrat cílový formát a rozlišení pro export souboru videa.

Zabalit se

Bez ohledu na to, jaký je důvod vytvoření videa, chcete, aby vypadalo atraktivně a působivě. Nepřehledné nebo trapné pozadí videa stačí ke zmaření vašeho úsilí.

Pomocí těchto nástrojů pro odstranění pozadí videa se můžete snadno zbavit stávajícího pozadí a přidat do videa nové. Můžete si také přečíst o nástrojích pro ořezávání videa a editorech videa s otevřeným zdrojovým kódem.

x