4 nejbezpečnější možnosti výměny baterie MacBooku

Klíčové věci

 • Baterie MacBooku obvykle vydrží několik let, než se jejich kapacita sníží, takže možná budete muset baterii vyměnit, i když je váš počítač v dobrém stavu.
 • Můžete zkontrolovat stav baterie svého MacBooku, abyste zjistili, zda není čas na výměnu, přičemž věnujte pozornost indikátorům stavu baterie a maximální kapacity.
 • Pokud je váš MacBook stále v záruce, Apple vám vadnou nebo degradovanou baterii zdarma vymění. Pokud ne, máte možnosti, jako je zaplatit výměnu baterie Apple, jít do opravny třetí strany nebo baterii vyměnit sami.

I když je váš MacBook většinou silný, může být po několika letech nutná výměna baterie, pokud jej chcete používat po dlouhou dobu mimo nabíječku. Zde jsou vaše možnosti výměny baterie MacBooku, kolik stojí výměna baterie MacBooku a jak zjistit, kdy je čas to udělat.

Potřebujete vyměnit baterii MacBooku?

Zatímco Apple vyrábí spolehlivé stroje, současná technologie baterií znamená, že většina článků vydrží jen několik let, než se jejich kapacita vážně sníží, zejména při intenzivním používání. To znamená, že možná budete muset zvážit výměnu baterie, i když je váš stroj jinak v původním stavu.

Chcete-li si udělat představu, měli byste zkontrolovat stav baterie vašeho MacBooku, abyste zjistili, zda není čas na výměnu. Chcete-li to provést, klikněte na nabídku Apple v levé horní části počítače a vyberte Nastavení systému a poté vyberte Baterie na levém postranním panelu. Zde vyberte ikonu i napravo od řádku Stav baterie.

Výsledné okno zobrazí v poli Stav baterie buď Normální nebo Doporučený servis. Pokud vidíte první, vše s vaší baterií funguje správně. Doporučený servis nutně neznamená, že je něco špatně, ale když se to objeví, baterie má méně nabití než kdysi.

Uvidíte také maximální kapacitu baterie. 100% znamená, že funguje stejně dobře, jako když byl úplně nový. Nižší procento, například 80 %, odráží, kolik původního nabití baterie pojme. Například můžete získat pouze osm hodin na plné nabití namísto 10.

Zde také uvidíte možnost Optimalizované nabíjení baterie pro váš Mac; díky tomu bude váš stroj chytře čekat na dokončení nabíjení na 100 %, aby se snížilo opotřebení baterie.

Všimněte si, že služba doporučená neznamená potenciální poškození – svůj MacBook můžete nadále používat jako obvykle bez ohledu na to, zda si necháte vyměnit baterii.

  Naučte se MLOps s těmito 10 kurzy

Jak zkontrolovat cykly baterie na vašem MacBooku

Pro více informací si také můžete prohlédnout přesný počet cyklů nabití a vybití, kterými prošla baterie vašeho Macu. Udělat toto:

 • Klikněte na logo Apple v levém horním rohu obrazovky.
 • Podržte klávesu Option a vyberte položku Systémové informace, která se zobrazí.
 • Klikněte na Napájení na levém postranním panelu (v části Hardware), poté přejděte dolů k záhlaví Zdravotní informace a vyhledejte Počet cyklů.
 • Toto číslo ukazuje, kolikrát se vaše baterie vybila ze 100 procent na úplné vybití. Představuje však pouze celé cykly. Pokud například vaše baterie klesla na 50 procent, pak jste ji nabili zpět na 100 procent a nechali ji znovu vybít na 50 procent, počítalo by se to jako jeden cyklus.

  Počet cyklů by vám měl poskytnout dobrou představu o tom, jak dlouho baterie vydrží, než bude nutné ji vyměnit. Různé MacBooky mají různá hodnocení pro počty cyklů, takže budete muset svůj výsledek porovnat s hodnocením na Stránka podpory cyklu baterie společnosti Apple. Téměř každý moderní MacBook, MacBook Pro a MacBook Air je dimenzován na 1 000 cyklů baterie.

  I když tato čísla vypadají dobře, možná jste si všimli, že se životnost vaší baterie v poslední době výrazně zhoršila, a rozhodli jste se, že je stejně čas na výměnu. Použijte svůj úsudek ke zvážení, zda se vám náklady vyplatí. Ujistěte se, že jste nejprve postupovali podle tipů pro zlepšení výdrže baterie na vašem MacBooku, a pak přejděte k výměně hardwaru, pokud to nepomůže.

  Možnost 1: Vyměňte baterii MacBooku prostřednictvím záruky Apple

  Výhoda: Služba je poskytována zdarma v rámci příslušných záruk, což znamená, že by měla být vaší první volbou.

  Pokud je váš MacBook stále v záruce, Apple vám bezplatně vymění vadnou nebo nadměrně degradovanou baterii. V USA poskytuje Apple omezenou roční záruku. Pro země v EU prodlužuje spotřebitelské právo toto pokrytí na dva roky. Pokud jste si pro svůj MacBook zakoupili AppleCare, toto pokrytí se prodlužuje na tři roky.

  Ti, kteří jsou stále zahrnuti, by měli okamžitě kontaktovat Apple ohledně jakýchkoli problémů s baterií. Stav záruky můžete zkontrolovat na Stránka Check Coverage společnosti Apple pomocí sériového čísla vašeho stroje. Najděte své sériové číslo kliknutím na nabídku Apple v levé horní části obrazovky a výběrem možnosti O tomto Macu.

  Apple také stáhl některé ze svých 15palcových počítačů MacBook Pro prodaných mezi zářím 2015 a únorem 2017. Společnost uvádí, že baterie v těchto jednotkách se mohou přehřívat a hořet. Máte-li jeden z těchto modelů, měli byste si pro vaši bezpečnost nechat baterii ihned vyměnit.

  Zamiřte k Vyvolání baterie Apple 15palcový MacBook Pro zadejte sériové číslo svého počítače a zjistěte, zda potřebujete výměnu. Mějte na paměti, že kdykoli můžete zkontrolovat stažení svých produktů Apple.

    7 aplikací a nástrojů pro udržení energie po celý den

  Pokud nemáte záruku na výměnu baterie, podíváme se na další nejlepší možnosti výměny baterie MacBooku, včetně jejich ceny.

  Možnost 2: Zaplaťte za výměnu baterie Apple MacBook

  Výhoda: Na váš MacBook se vztahuje záruka na vady způsobené tímto postupem. Kromě toho bude vaše náhrada skutečným produktem první strany a práce by neměla trvat déle než jeden den.

  Apple doporučuje, abyste k výměně baterie MacBooku použili autorizovaná servisní střediska první nebo třetí strany. Toto je obecně nejdražší možnost, ale je také nejbezpečnější. Je méně pravděpodobné, že se postup pokazí, a Apple poskytuje 90denní záruku na jakoukoli vykonanou práci.

  Za předpokladu, že se na službu nevztahuje záruka nebo zákon o ochraně spotřebitele, kolik stojí výměna baterie MacBooku? Typická výměna baterie MacBooku je 159 $ za MacBook Air nebo 249 $ za MacBook Pro. Pokud potřebujete své zařízení poslat, stojí to navíc.

  Pokud je váš MacBook obzvláště starý, možná bude lepší dát tyto peníze na výměnu. Dávejte pozor na běžné známky toho, že je čas vyměnit váš Mac, a nedávejte peníze do prastarého stroje.

  Chcete-li zahájit výměnu baterie MacBooku pomocí Apple, přejděte na Servis a opravy Maců společnosti Apple webu a klikněte na Spustit požadavek na službu. Pokud v okolí nejsou žádné obchody Apple, web navrhne oprávněné třetí strany, které mohou místo toho provést práci. Tito technici procházejí stejným školením jako Apple a poskytují stejné záruky.

  Možnost 3: Vyměňte baterii MacBooku v servisu počítačů

  Výhody: Pravděpodobně ušetříte nějaké peníze za cenu toho, že opravy nebude provádět technik s certifikací Apple. Třetí strany mohou také používat levnější díly ke snížení nákladů, což znamená, že je pravděpodobnější, že se brzy rozbijí.

  Pokud chcete ušetřit nějaké peníze, můžete vždy zaplatit společnosti třetí strany, která opravuje počítače, aby vám vyměnila baterii MacBooku Air nebo MacBooku Pro. Mnoho opraváren vám zajistí a vymění vaši baterii, i když nejsou spojeny s Apple. Přesné náklady na výměnu baterie vašeho MacBooku tímto způsobem se však budou lišit podle toho, koho oslovíte.

  Obrazový kredit: David O’Brien/Flickr

  Jít touto cestou se vzdává záruk společnosti Apple a můžete zjistit, že společnost používá díly třetích stran ve snaze ušetřit peníze. Tyto díly nemusí být nutně horší, ale použití jiných dílů než Apple může mít v budoucnu za následek nižší výkon nebo jiné problémy. Podívejte se na opravny počítačů ve vaší oblasti, kde najdete ceny výměny baterie MacBooku, a poté je porovnejte s nabídkou Apple.

  V závislosti na modelu vašeho MacBooku může vaše místní opravna odmítnout servis, pokud je baterie nalepená na místě – což je případ všech moderních modelů MacBooku. Pokud nemáte velmi starý počítač, může být vaší jedinou užitečnou možností oficiální oprava společnosti Apple.

    12 tržišť Tezos NFT k nákupu a prodeji

  Možnost 4: Vyměňte baterii MacBooku sami

  Výhody: Když vezmete věci do vlastních rukou, ušetříte spoustu peněz – za cenu vlastního času a rizika, že se něco pokazí.

  Nejlevnější možností je objednat si vlastní náhradní baterii pro MacBook a vyměnit si ji sami. To znamená, že zaplatíte pouze náklady na díly (plus čas, který vám zabere provedení práce). Kromě nové baterie budete potřebovat sadu nástrojů k otevření Macu, antistatický náramek a způsob, jak bezpečně zlikvidovat starou baterii.

  Nejlepší možností pro tento přístup je použití oficiálních opravných sad společnosti Apple. Na stránce samoobslužného opravárenského obchodu Apple si můžete objednat originální díly a získat přístup k pokynům pro tento proces. Zadejte model nebo sériové číslo svého MacBooku a typ opravy, abyste viděli, co si můžete objednat. U mého MacBooku Air 2020 M1 samotná baterie stojí asi 140 $, ale nezahrnuje další součásti, které budete také potřebovat.

  Pokud nechcete používat oficiální opravárenské sady Apple, dalším uznávaným dodavatelem v tomto prostoru je Opravím to. Kromě sad dílů poskytuje také textové a video průvodce vším od jednoduchých oprav až po složité opravy. Například v době psaní tohoto článku najdete sadu, která nahradí 16palcový MacBook Pro z roku 2019 za 139,99 $.

  Kdekoli nakupujete díly, měli byste nakupovat pouze od společnosti, která má silnou pověst pro poskytování kvalitních dílů. Nechcete trávit čas výměnou baterie jen proto, aby krátce poté selhala.

  Uvědomte si, že výměna baterie u moderních modelů MacBooků není jednoduchá záležitost. Vzhledem k vlepeným bateriím proces vyžaduje vážnou práci. Pokuste se o to na vlastní nebezpečí; bude to vyžadovat hodiny a odpojení desítek dílů. Pokud si nejste jisti, co děláte, riziko, že se něco pokazí, je vysoké.

  Pokud však rádi podstoupíte riziko a budete se do puntíku řídit návody, dozvíte se mnoho o vnitřním fungování svého počítače. Možná si tento proces dokonce užijete!

  Nezapomeňte zodpovědně recyklovat baterie

  Pokud se rozhodnete pro vlastní výměnu baterie MacBooku, ujistěte se, že vybitou baterii recyklujete zodpovědně.

  Lithiové baterie je třeba řádně recyklovat, aby nedošlo k poškození vás, ostatních a životního prostředí. Informujte se u místních úřadů pro nakládání s odpady, jak nejlépe recyklovat starou baterii notebooku – nevyhazujte ji jen tak do koše nebo při běžné recyklaci.

  Většina místních samospráv bude mít výdejní místa nebo systémy sběru, které kladou důraz na bezpečnost a udržitelnost. Pokud se rozhodnete nechat Apple opravit svůj notebook, postará se o baterii a recykluje ji za vás (ale bohužel nenabízí službu odevzdání).

  Vyplatí se vyměnit baterii vašeho MacBooku?

  Nyní, když víte, jak vyměnit baterii MacBooku, možná vás napadne, zda byste ji skutečně měli vyměnit. Pokud váš Mac běží dobře bez baterie, zaplatit několik set dolarů za výměnu, abyste získali několik dalších let života, je mnohem levnější než nákup nového počítače.

  Pokud je však váš MacBook starý, pravděpodobně se nevyplatí vyměnit vnitřní baterii. Raději ty peníze dejte na nový Mac.