4 nejlepší software pro videokonference s otevřeným zdrojem

Klíčové věci

  • Software pro videokonference s otevřeným zdrojovým kódem má několik výhod, včetně lepšího zabezpečení a lepšího výkonu aplikací.
  • Mnoho open source nástrojů pro videokonference je k použití zdarma, i když chcete mít přístup ke všem velkým funkcím.
  • Nástroje pro konference s otevřeným zdrojovým kódem můžete na svém počítači obvykle používat bez problémů. Některé však také usnadňují používání na vašem smartphonu a tabletu.

Odstraňte osobní schůzky a získejte několik dalších výhod používáním open source softwaru pro videokonference. Tato příručka popisuje náš výběr nejlepších nástrojů na trhu a také objevíte výhody používání těchto platforem ve srovnání s nástroji pro videokonference s uzavřeným zdrojem.

Proč bych měl používat software pro videokonference s otevřeným zdrojem?

Open source software pro videokonference může být často bezpečnější než uzavřené alternativy. To je zvláště důležité, když vezmete v úvahu minulá porušení dat na platformách s uzavřeným zdrojem, jako je odhalení stovek milionů hesel a uživatelských jmen Zoom v dubnu 2020.

Přestože open source není dokonalý, větší skupina inspektorů kódu má tendenci odhalovat bezpečnostní problémy dříve. Přispěvatelé mohou často identifikovat a opravit další chyby rychleji, i když se to velmi liší projekt od projektu.

Software s otevřeným zdrojovým kódem vám také umožní mít zdarma delší videokonferenční hovory. I když ne každý uzavřený software má časové limity, většina z nich vyžaduje, abyste zaplatili za neomezený přístup. Například Zoom vám umožní mluvit až 40 minut na bezplatný tarif.

  5 užitečných aplikací pro sledování návyků založených na různých principech produktivity

Nyní, když jsme probrali hlavní výhody používání platforem pro videokonference s otevřeným zdrojovým kódem, pojďme se podívat na některé z nejlepších programů. Níže najdete naše oblíbené možnosti.

Jitsi Meet je bezplatný a uživatelsky přívětivý nástroj se zabezpečenou technologií. Chcete-li pozvat lidi na hovor na Jitsi Meet, stačí poskytnout odkaz, ke kterému mají uživatelé přístup. To vám umožní držet hovory, aniž byste si museli stahovat samostatnou aplikaci.

Pokud si raději plánujete týden v Kalendáři Google, Jitsi Meet dokáže integrovat vaše schůzky do aplikace, což znamená, že nikdy neztratíte přehled o tom, kdy byste měli mít hovor. Díky tomu je spolehlivý software pro videokonference pro práci na dálku.

Jitsi Meet podporuje skupinové video, živý chat, sdílení obrazovky, streamování a další. Funguje nejlépe v prohlížeči Google Chrome a má vynikající kvalitu zvuku a videa bez zpoždění. Platforma podporuje volitelné end-to-end šifrování.

Jitsi Meet má rozšíření pro Slack a Google Chrome. Kromě používání softwaru ve vašem webovém prohlížeči má Jitsi Meet také mobilní aplikace pro iOS a Android.

Ke stažení: Jitsi Meet for iOS | Android (Volný, uvolnit)

Jami je k dispozici na všech zařízeních a je zcela zdarma. Můžete snadno nastavit hovory s ostatními uživateli a vytvořit si uživatelské jméno, abyste měli jistotu, že vás ostatní budou moci snadno vyhledat. Kromě videokonferencí můžete Jami využít ke spojení s ostatními prostřednictvím rychlých zpráv. Pokud tedy hledáte nástroj pro interní komunikaci pro svůj pracovní prostor, Jami je skvělá volba.

  Jak vynutit vícefaktorové ověřování pro všechny uživatele vašeho předplatného Office 365

Protože vám Jami umožňuje zůstat v anonymitě a má end-to-end šifrování, je to fantastická volba, pokud vám záleží na vašem soukromí. Jami má také distribuovanou infrastrukturu a ověřování uživatelů v souladu s X.509. Kromě toho můžete nástroj používat offline.

Jami nemá žádná omezení týkající se funkcí, úložiště, šířky pásma nebo uživatelů. Je bez reklam, stabilní a rychlý. Můžete přispět na platformu, pokud ji rádi používáte a chcete projekt podpořit.

Ke stažení: Jami pro iOS | Android | Okna | Operační Systém Mac | Linux (Volný, uvolnit)

Nextcloud Talk vám umožňuje provádět videokonference a sdílet vaši obrazovku, což z ní dělá ideální open source platformu pro videokonference pro mnoho lidí. Platforma je plně hostovaná, což znamená, že se nemusíte obávat úniku vašich metadat. Kromě toho má platforma šifrování na úrovni AES-256, nabízí ochranu před útoky hrubou silou a umožňuje chránit vaše hovory heslem.

Kromě nástrojů pro videokonference nabízí Nextcloud Talk také několik nástrojů, díky nimž jsou schůzky produktivnější a interaktivnější. Můžete například provádět prezentace prostřednictvím funkce tabule. Nextcloud můžete také použít jako alternativu k Disku Google a Dropboxu; program umožňuje ukládat dokumenty, obrázky a další.

  Jak přizpůsobit domovskou obrazovku Nintendo Switch

Nextcloud Talk má několik dalších zajímavých funkcí, které vám mohou pomoci vytěžit z vašich videokonferencí více. Můžete například vytvořit průzkumy v chatu, pokud potřebujete získat důležité informace od ostatních účastníků. Můžete také použít dvoufaktorové ověřování (2FA), abyste zajistili, že vaše hovory zůstanou v bezpečí.

Pokud se rozhodnete používat Nextcloud Talk, možná budete chtít vyzkoušet i další produkty Nextcloud, jako je Nextcloud Office a Soubory Nextcloud.

Apache OpenMeetings má dvě hlavní možnosti pro videokonference: jednu s pouze videem a druhou, kde můžete také čmárat na tabuli. Ten je ideální, pokud chcete pořádat prezentace nebo rozebrat složité téma pro ostatní příjemce hovoru.

Apache OpenMeetings vám umožní nahlásit jakékoli potenciální bezpečnostní hrozby a zviditelní je na něm webová stránka, spolu s informováním uživatelů, zda je problém vyřešen nebo ne. Můžete se tedy sami rozhodnout, zda chcete použít Apache OpenMeetings nebo některou z alternativ, které jsme zmínili.

Kromě videohovorů můžete také použít Apache OpenMeetings k pořádání schůzek pouze se zvukem, pokud máte pocit, že je to někdy nutné. Pro přístup ke schůzkám můžete použít funkci připojení jedním kliknutím, aniž byste si museli stahovat aplikaci. Pokud potřebujete ke schůzce přistupovat později, můžete také použít funkce nahrávání hovorů Apache OpenMeetings.