5 stránek a aplikací s doporučujícími knihami s umělou inteligencí, které vám pomohou najít další čtení

Dokáže ChatGPT najít nejlepší další knihu, kterou budete rádi číst? Tyto nástroje na doporučování knih poháněné umělou inteligencí převezmou vaše podrobné pokyny nebo vyvodí váš preferovaný vkus, aby vám navrhly perfektní obraceč stránek.

1. Najděte svou další knihu (Web): Návrhy knih z výzev ChatGPT

Autor Snímek obrazovky od Mihira Patkara – Není vyžadováno uvedení zdroje

Find Your Next Book (FYNB) tomu říká knihovník s umělou inteligencí. Bot, založený na OpenAI, „přečetl“ velkou databázi knih a nyní může na základě jakéhokoli dotazu doporučit, co byste si měli přečíst. Zpracovává přirozený jazyk a vyzývá vás, abyste své dotazy podrobně specifikovali. Takže spíše než psát něco jako „záhada vraždy“, napište účinnou výzvu ChatGPT jako „záhada vraždy odehrávající se v budoucnosti, ale ne v dystopickém světě“.

FYNB bude trvat několik minut, než zpracuje vaši žádost a poté vám poskytne jedno doporučení po druhém. Stránka doporučení obsahuje shrnutí toho, proč si AI myslí, že témata knihy odpovídají tomu, co chcete číst, a také popis knihy nevygenerovaný AI, například to, co pravděpodobně najdete na zadní obálce. Pokud nejste spokojeni s výsledkem, klikněte na tlačítko „Další kniha“ a zobrazí se další doporučení se stejnou výzvou.

  Který nástroj pro elektronický podpis je lepší?

Autor Snímek obrazovky od Mihira Patkara – Není vyžadováno uvedení zdroje

Sona je „asistentka umělé inteligence, která miluje knihy“ z jednoho z našich oblíbených stránek s doporučením nových knih, Přečíst si to dvakrát. Číst toto dvakrát shromažďuje tituly, o kterých celebrity a vlivné osobnosti řekly, že by si je měl přečíst každý, a žebříčky nejčastěji doporučované četby.

Můžete psát dlouhé a konkrétní výzvy a doporučení Sony se zlepší, pokud přidáte další podrobnosti o tom, co hledáte. Výsledkem je dlouhý svitek se dvěma sloupci doporučení, který zobrazuje obálku knihy, název, autora a popis. Mezi aplikacemi na doporučení knih s umělou inteligencí je to nejrychlejší způsob, jak procházet mnoho navrhovaných titulů.

Nicméně ve výsledcích se Sona bohužel nespoléhá na základní odborné znalosti Read This Twice, když ukazuje, které knihy doporučuje někdo vlivný. Existuje však řešení. Pokud se zaregistrujete na webu, budete moci přidat tyto knihy do své osobní knihovny a přejít tam, abyste viděli, kdo knihu propagoval.

3. Další tři knihy (Web): Filtrujte doporučení knih podle typu, žánru, délky, stylu

Autor Snímek obrazovky od Mihira Patkara – Není vyžadováno uvedení zdroje

Vývojář Anukrit Jain věří, že když někdo hledá doporučení knihy, není užitečné ho zahltit příliš mnoha možnostmi. Místo toho vám tři možnosti poskytují rovnováhu mezi rozmanitostí a jednoduchostí. To je to, co získáte z Next Three Books a jejich návrhů knih poháněných umělou inteligencí.

  Jak nainstalovat SSD do konzole PS5

Než napíšete výzvu pro AI, musíte nejprve vybrat několik věcí:

  • Typ knihy: Obchod, svépomoc, biografie nebo román
  • Žánr: Mysteriózní, romance, fantasy, horor, sci-fi, historická fikce nebo zločin
  • Délka: Krátká, střední, dlouhá nebo jakákoliv délka
  • Styl psaní: Veselý, napínavý, náladový, temný, poetický, nápaditý nebo akční

Ve výzvě vám Next Three Books umožní trochu se odlišit od jiných AI poháněných doporučovacích motorů knih. Chce, abyste sdíleli své oblíbené knihy a dokonce i osobní údaje, jako je věk, profese nebo odvětví.

Jakmile analyzuje váš vstup, výsledkem jsou tři jednoduché karty, které obsahují název knihy, jméno autora a dvouřádkový popis. Pokud knihu doporučil někdo slavný nebo jiný autor, Next Three Books tento kontext na kartu doplní.

4. Readow (Web): Doporučení knih AI na základě vašich zálib

Autor Snímek obrazovky od Mihira Patkara – Není vyžadováno uvedení zdroje

Většina webů s doporučujícími knihami s umělou inteligencí chce využít sílu ChatGPT a umožnit vám napsat jednoduchou větu o tom, co hledáte, stejně jako byste se zeptali přítele. Ale zjistit správnou výzvu může být obtížné, pokud na to nejste zvyklí. Pokud máte problémy s ostatními aplikacemi, zkuste Readow.

Readow prostě chce, abyste jeho AI řekli, jaké jsou vaše oblíbené knihy, a začne navrhovat doporučení na základě vašich preferencí. Počet knih, které můžete přidat, není omezen; ve skutečnosti čím více knih přidáte, tím lépe pochopí váš vkus a podle toho navrhne výsledky.

  Jak vytvářet okamžité grafy pomocí funkce Prozkoumat v Tabulkách Google

Kdykoli přidáte nebo odeberete osobní oblíbenou položku, Readow aktualizuje výsledky o 30 doporučení knih. Knihy z doporučení můžete označit jako oblíbené a přidat si je mezi oblíbené nebo je z doporučení odstranit, abyste AI naznačili, že by neměla navrhovat podobné tituly.

5. KnihyAI (Android, iOS): Máte doporučení? Přečtěte si souhrny umělé inteligence bez spoilerů

Autor Snímek obrazovky od Mihira Patkara – Není vyžadováno uvedení zdroje

BooksAI není nástroj na doporučení knih, ale je neocenitelným nástrojem pro nalezení knihy, kterou si rádi přečtete. Pokud jste použili některou z výše uvedených stránek a zaujal vás nějaký titul, vyhledejte jej na BooksAI a přečtěte si souhrn obsahu vygenerovaný umělou inteligencí.

Na rozdíl od mnoha jiných shrnujících knih o AI poháněných ChatGPT, BooksAI zavedl tři způsoby, jak se dozvědět, o čem kniha je. Za prvé, můžete požádat AI, aby vám poskytla shrnutí bez spoilerů, které je podrobnější než přebal knihy, ale neposkytne hlavní body zápletky nebo zvraty. Pokud jste v pohodě se spoilery, můžete přejít na podrobné shrnutí nebo shrnutí po kapitolách pro rozpis každé kapitoly.

BooksAI vám také poskytuje tato shrnutí v devíti jazycích, nejen v angličtině, takže je ideální pro nerodilé mluvčí. Aplikace také obsahuje seznamy doporučené četby od celebrit a vlivných myslí.

Ke stažení: BooksAI pro Android | iOS (Volný, uvolnit)

Dejte Serendipity šanci

Tyto nástroje na doporučení knih poháněné umělou inteligencí mohou být úžasně dobré při zjišťování, co byste chtěli. Někteří by však mohli mít pocit, že nás to připravuje o zážitek z toho, že vejdeme do knihkupectví, vezmeme do ruky náhodný román a objevíme zajímavé čtení. Jen abyste věděli, této náhodě můžete dát šanci i online.