6 funkcí, které bude muset Galaxy S24 Ultra porazit iPhone 15 Pro Max

Klíčové věci

  • Galaxy S24 Ultra potřebuje vylepšit svůj kamerový systém, aby překonal nekonzistenci barev a kontrastu, zpoždění závěrky a nepřirozené zpracování obrazu, ve kterém iPhone 15 Pro Max vyniká.
  • Samsung by se měl zaměřit na zlepšení softwarové efektivity, aby mohl konkurovat iPhonům, které mají díky optimalizovanému operačnímu systému iOS delší výdrž baterie a lepší správu paměti.
  • Přechod na silnější titanový rám, jako je titanový rám Grade 5 pro iPhone 15 Pro Max, by Galaxy S24 Ultra učinil lehčím a odolnějším, což by poskytlo výhodu oproti jeho konkurentům s hliníkovým rámem.

Apple a Samsung se každý rok snaží vzájemně sladit a přinášet do svých vlajkových lodí nové inovace. I když jsou oba vysoce konkurenceschopné, prodejní čísla jasně ukazují, že iPhone je ve své vlastní lize a brzy po novém uvedení na trh je na vrcholu seznamu nejprodávanějších telefonů.

Nejnovějším a momentálně nejlepším iPhonem je iPhone 15 Pro Max a v roce 2024 se má postavit proti Galaxy S24 Ultra. Vzhledem k tomu, co je pro jihokorejského giganta v sázce, zde jsou některé funkce, které musí Galaxy S24 Ultra porazit iPhone 15 Pro Max.

1. Více optimalizovaný kamerový systém

Udělejte čest, Samsung odvedl skvělou práci s kamerovým systémem Galaxy S23 Ultra. Všeobecně existují velká vylepšení, jako je lepší kvalita videa, lepší výkon při slabém osvětlení, vylepšený dynamický rozsah a ohromný 200MP fotoaparát, který není trik.

  11 úžasných STEM aplikací pro děti na hraní a učení vědy

To znamená, že některé z dlouhodobých problémů s fotoaparáty na telefonech Samsung přetrvávají. Pro začátek, snímky z hlavního, ultraširokoúhlého a teleobjektivu vypadají mírně odlišně v barvách a kontrastu, což vede k nekonzistentním výsledkům. Také přechod z jednoho zvětšení do druhého je nervózní; u iPhonů to tak není.

Kredit obrázku: Samsung

Ještě důležitější je, že existuje zpoždění závěrky, které způsobuje nežádoucí rozmazání vašich fotografií, zejména při pořizování snímků s vysokým rozlišením nebo fotografování rychle se pohybujících objektů. Vyšší rychlost snímání iPhonu pomáhá předcházet otřesům fotoaparátu, což vám dává klid, že pro zajištění čistého výsledku nemusíte pořizovat více snímků stejného objektu.

Vlajkové lodě Galaxy také někdy přehánějí zpracování obrazu, takže vaše fotografie vypadají trochu nepřirozeně. Když to funguje tak, jak má, je zpracování obrazu od Samsungu vlastně docela příjemné a umožňuje sdílení vašich fotografií, ale když ne, je to opravdu utrpení. Z tohoto důvodu při fotografování nikdy nevíte, jak konečný výsledek dopadne.

2. Softwarová efektivita podobná iPhone

Pravděpodobně už víte, že iPhony poskytují delší výdrž baterie, přestože mají fyzicky menší články, a že jsou schopny udržet více aplikací v paměti, i když mají méně RAM. Obě tyto věci jsou částečně díky bezkonkurenční softwarové účinnosti iPhonu.

Android jako operační systém potřebuje ke svému běhu více energie, a když navrch přidáte vlastní vzhled (jako je One UI Samsung nebo OxygenOS od OnePlus), což většina výrobců dělá, aby se odlišili, efektivita dále klesá.

Ve srovnání s tím je proprietární operační systém iOS od Applu mnohem optimalizovanější a zajišťuje minimální spotřebu energie. Pokud chce Samsung z dlouhodobého hlediska konkurovat iPhonu, musí se zaměřit i na zlepšení efektivity spolu s přidáním větších buněk a větší paměti RAM.

  Jak obnovit smazaný e-mail iCloud

3. Silnější titanový rám

Jednou z největších novinek řady iPhone 15 Pro je její titanový rám třídy 5, který je nejen pevnější, ale také lehčí než rám z nerezové oceli používaný na dřívějších modelech iPhone Pro. Ve skutečnosti má titan nejvyšší poměr pevnosti k hmotnosti ze všech čistých kovů; je asi o 45 % lehčí než ocel, ale je stejně pevný.

Pro kontext je nerezová ocel tvrdší, ale těžší kov než hliník, který Samsung používá na svých vlajkových lodích Galaxy. Jednoduše řečeno, čistý titan je lehčí a houževnatý jako nerezová ocel, která je zase houževnatější, ale těžší než hliník.

Titan je také vysoce odolný vůči korozi a má vyšší bod tání než nerezová ocel a hliník, díky čemuž je schopnější odolat extrémním prostředím. Pokud Samsung nechce zůstat pozadu, musí u Galaxy S24 Ultra přejít na titan.

Vzhledem k tomu, že většinu povrchu vlajkového telefonu tvoří sklo, má pevnější přední a zadní strana skla mnohem větší vliv na celkovou odolnost než pevnější rám.

4. Efektivnější čip

Obrazový kredit: Apple/Youtube

Samsung získává své čipy částečně od Qualcommu a částečně od své vlastní polovodičové divize. První z nich je standardním řešením (a tudíž se nespecializuje na Galaxy) a druhé se ukázalo jako neschopné konkurovat ani čipům Qualcomm Snapdragon, jak je patrné ze špatné pověsti Exynos.

Apple však navrhuje svůj vlastní čip a dokáže jej optimalizovat speciálně pro iPhone. Apple Silicon také vyrábí TSMC, zatímco Qualcomm Snapdragon a Exynos byly historicky vyráběny vlastní slévárnou Samsungu, která, jednoduše řečeno, není tak dobrá ve výrobě čipů jako TSMC – alespoň zatím ne.

Pokud se tedy Samsung chce vyhnout ztrátě uživatelů ve prospěch společnosti Apple, musí buď nadále nechat své čipy vyrábět v TSMC, jako je Snapdragon 8 Gen 2 na Galaxy S23 Ultra, nebo upgradovat svou slévárnu tak, aby odpovídala 3nm procesu TSMC. To umožní vlajkovým lodím Galaxy prodloužit výdrž baterie a spustit mobilní hry v konzolové kvalitě.

  Jak okamžitě vyzkoušet hry s Google Play na Androidu

5. Podpora od vývojářů aplikací třetích stran

Vzhledem k tomu, že Apple vydává každý rok pouze několik nových modelů iPhone, je pro vývojáře aplikací mnohem snazší optimalizovat své aplikace a hry pro iPhone. Existuje však mnoho společností se systémem Android, z nichž každá uvolní mnoho různých modelů za rok.

Z tohoto důvodu dostávají telefony Android špatné univerzální řešení. Pokud bude Samsung pokračovat ve spolupráci s dalšími vývojáři aplikací na optimalizaci oblíbených aplikací a her pro Galaxy, může mít šanci porazit iPhone.

6. Funkce softwaru Google Pixel-Like AI

Smartphone je skvělý nejen díky lepším fotoaparátům, většímu výkonu a delší výdrži baterie, ale také celkovému zážitku, který poskytuje a jak vám usnadňuje život. Například telefony Google Pixel přicházejí s užitečnými funkcemi umělé inteligence, jako je promítání hovorů, Magic Eraser, Hold for Me, Photo Unblur a další.

Apple také přidal některé funkce s umělou inteligencí, jako je izolace hlasu, která blokuje okolní hluk během telefonních hovorů, a osobní hlas, který vytváří „syntetizovaný hlas, který zní jako váš vlastní“ pro uživatele, kterým hrozí ztráta schopnosti mluvit.

Nechápejte nás špatně, telefony Samsung jsou plné funkcí, ale pokud jde o funkce poháněné umělou inteligencí, které ve skutečnosti řeší problémy v reálném životě (na rozdíl od toho, že je prostě hezké mít), zdá se, že Samsung má co dohánět. .

S24 Ultra by mohl porazit iPhone 15 Pro Max

Galaxy Ultra je nejmodernější série telefonů Samsung, a pokud společnost implementuje funkce, o kterých jsme hovořili výše, může mít šanci porazit svého největšího nepřítele. Pro uživatele Androidu je Galaxy Ultra jednoduše tím nejlepším telefonem, který si lze za peníze koupit.