6 nejlepších aplikací s budíkem, které vás donutí vstát z postele

Ach, ten pekelný budík. Potřebujeme to, ale nenávidíme to. A ještě víc nesnášíme, když nás to pořádně neprobudí. Pokud potřebujete zaručit, že se probudíte včas, potřebujete jednu z těchto ďábelských aplikací pro budík.

Přiznejme si to: někteří z nás jsou těžcí spáči. Milujeme to tlačítko odložení. Ale to všechno přispívá k našemu pádu, protože nakonec přicházíme pozdě. Proto potřebujeme budíkové aplikace, které každého těžkého spáče donutí vstát.

1. Hlasitý budík

Pokud vám typické budíky nefungují, může být Loud Alarm Clock tou nejlepší aplikací pro budík, pokud velmi spíte. Aplikace přehrává zvuk budíku se zvýšenou hlasitostí a využívá maximální hlasitost telefonu.

Když nastavíte budík, můžete aplikaci také říct, kolikrát vám má umožnit stisknout tlačítko odložení. Pokud dosáhnete limitu odložení, aplikace vás upozorní, že přehraje „ďábelsky otravný zvuk“, aby zajistila, že svému budíku neutečete a do té doby se musíte probudit.

Kromě výchozího zvuku budíku aplikace můžete také získat hlasy jako Hermiona nebo pan Bond, které vás ráno probudí. Ty stojí měnu v aplikaci zvanou Espresso, která se vám odmění jednou denně, když se úspěšně probudíte na budík, který si nastavíte.

Ke stažení: Hlasitý budík pro Android | iOS (K dispozici jsou bezplatné nákupy v aplikaci)

2. Alarm

Každý má ranní rutinu. Co uděláš jako první, když ti zazvoní budík? Možná zamíříte do koupelny nebo skočte do kuchyně uvařit konvici kávy.

  Jak nainstalovat interní zvukovou kartu do počítače

Ať už je váš rutinní cíl jakýkoli, označte jej v Alarmy. Je to jeden z nejjednodušších způsobů, jak vám technika může pomoci vytvořit lepší ranní rutinu, protože jediný způsob, jak zrušit budík, je vyfotit vás na daném místě.

Aplikace Alarmy budík svým způsobem zajišťuje, že nejste jen vzhůru, ale že jste začali dělat ranní úkoly, které potřebujete. Alarmy doporučuje zvolit místo, které je daleko od vaší postele a kde je osvětlení konzistentní. K tomu většinou nejlépe poslouží koupelna.

Než aplikaci začnete používat, několikrát ji vyzkoušejte. Nechcete, aby ráno, když jste úplně vzhůru, uvízl řinčivý budík.

Alarmy také nabízí další režimy, jako je řešení matematických problémů, třesení telefonu nebo chůzi po určitém počtu kroků, abyste alarm deaktivovali.

Ke stažení: Alarmy pro Android | iOS (Zdarma, k dispozici předplatné)

3. Pohybový budík

Pohyb je další alarm, který se nezastaví, dokud se po určitou dobu nepohnete. Nevypne se, ani když telefon zapnete tiše nebo zastavíte běh aplikace na pozadí.

Horší je, že pokud odložíte budík a přestanete se pohybovat, počet se vyšplhá zpět nahoru. Dobrá věc však je, že nepotřebuje energické protřepávání. Aplikace zaznamená sebemenší pohyb, takže stačí jen pohybovat telefonem.

Vzhledem k tomu, že aplikace bude stále běžet na pozadí, nejlepší způsob, jak podvádět, je jednoduše aplikaci zavřít. Ale nevzdá se snadno. Aplikace vám pošle upozornění, abyste se vrátili do aplikace a vypnuli budík.

  Řešení pro výcvik psů vše v jednom nebo jen hračka?

Má také možnost Nebudit mého manžela, která vypne zvuk budíku na 10 sekund – stačí, abyste mohli vyběhnout ze svého pokoje a vypnout hlučný budík, aniž byste způsobili probuzení vašeho partnera. Pokud tedy hledáte budík, který vás nutí vstávat tím, že vás otravuje, je to tento.

Ke stažení: Motion Alarm Clock for iOS (K dispozici zdarma, prémiová verze)

4. Alarm Shake-It

Ve světě aplikací budíku pro Android vás Shake-It Alarm přiměje zatřást telefonem, abyste budík zrušili. Mezi další mise pro zrušení alarmu patří dotýkání se obrazovky a foukání do mikrofonu vašeho telefonu.

Pokud se obáváte, že úkoly jsou příliš jednoduché, můžete si vybrat ze tří úrovní obtížnosti. Tímto způsobem můžete zajistit, že nebudete moci budík pohodlně zrušit a tak snadno znovu usnout.

Další funkcí aplikace jsou její rozkošné kreslené postavičky. Nutnost vstávat z uklidňující postele je dost otravná, takže přidání roztomilé postavičky na obrazovku, která vás přivítá, když vypnete budík, trochu pomáhá s ranním blues!

Ke stažení: Shake-it Alarm for Android (K dispozici jsou bezplatné nákupy v aplikaci)

5. Nemůžu se probudit!

Pokud se vám žádná z výše uvedených metod nelíbí, podívejte se na I Can’t Wake Up! Má několik úkolů, které vás obtěžují vstát z postele – duševní i fyzické. Je to aplikace pro budík, která vás přiměje k matematice, ale také funguje jako aplikace, která vám může pomoci zlepšit vaši paměť!

Můžete zatřást telefonem, naskenovat čárový kód a napsat pár slov. Jednou z nejlepších je „opakovat tuto sekvenci“, která vám ukáže sekvenci a vy ji musíte opakovat, což vás donutí probudit se a věnovat pozornost obrazovce.

  Jak používat Slack's Workflow Builder

Nemůžu se probudit! je také maximálně přizpůsobitelný. Můžete si nastavit vyzváněcí tóny, nahrát svůj hlas a dokonce se probudit svými oblíbenými skladbami. Navíc si můžete nastavit různé úkoly pro různé dny a budíky, aby se to neopakovalo.

Stáhnout: Nemůžu se probudit Android (K dispozici zdarma, prémiová verze)

6. Budík s čárovým kódem

Barcode Alarm Clock je další interaktivní aplikace budíku, která vyžaduje, abyste se pohybovali. Alarm této aplikace se vypne až po naskenování čárového kódu, který jste přidali během nastavování. Poskytuje vám také plán B k zadání číselného kódu vašeho čárového kódu namísto jeho skenování.

Úlovek? Kód zmizí a každou sekundu se vrátí, což vám poskytne dostatek adrenalinu, abyste mohli oficiálně začít svůj den. Jediný způsob, jak můžete tuto aplikaci ošidit, je mít položku s čárovým kódem přístupnou, ačkoli zubní pasta na nočním stolku vypadá divně.

Ale i kdybyste mohli aplikaci podvádět, pár sekund pokusu zaostřit fotoaparát na čárový kód by mělo stačit, abyste se dostali nahoru.

Ke stažení: Budík s čárovým kódem pro iOS (Volný, uvolnit)

Probuďte se včas s jedinečnými aplikacemi budíku

Pokud vás výchozí aplikace hodin ve vašem smartphonu efektivně nebudí pomocí budíků, zkuste ji nahradit některou z výše uvedených aplikací budíků třetích stran.

Těžcí spáči by se měli rozhodnout pro hlasitý budík, protože jeho dunivý zvuk se může dostat do snů a jednoho probudit během okamžiku. Ale pokud je vaším problémem zůstat vzhůru hned poté, co otevřete oči, alarmové aplikace, které nabízejí mise, vás donutí fyzicky vstát, soustředit se a setřást ospalost.