etechblog

7 generátorů značek schémat, které vám pomohou ve vaší hře SEO

S tím, jak se SEO stává konkurenceschopnější, majitelé webových stránek hledají generátory značek schémat, které svým čtenářům pomohou snadněji najít jejich obsah.

Přidání značky schématu k vašemu obsahu je oblíbený způsob, jak zvýšit SEO. Vyhledávače zkontrolují schéma, aby pochopily strukturu a záměr obsahu vašeho webu.

V tomto článku probereme vše, co potřebujete vědět o značení schématu a o tom, jak používat generátory schémat k jejich přidání do obsahu.

Co je schéma značení?

Pokud neznáte značkování schématu, nemějte obavy.

  Nejlepší síťové adresářové služby a nástroje pro monitorování

Jen vězte, že značení schématu je způsob, jak přidat informace na váš web, aby vyhledávače jako Google a Bing mohly obsah lépe porozumět.

Je to kód obecně ve formátu mikrodat nebo JSON-Ld, který dodává vašemu obsahu význam. Tento kód můžete vygenerovat z různých generátorů značek schémat dostupných na internetu.

Než prozkoumáte část generování schématu, pojďme pochopit, proč byste měli zvážit přidání označení schématu na svůj web.

Proč je schéma důležité pro SEO pro web?

Když na svůj web přidáte obsah, roboti vyhledávačů extrahují hlavní klíčová slova, ale nerozumí záměru klíčového slova spojeného s vaším obsahem.

Například klíčové slovo jablko se na některých webových stránkách může lišit od klíčového slova ovoce a na jiných webových stránkách společnosti Apple. Přidání kontextových informací ke klíčovým slovům může vyhledávačům pomoci lépe porozumět vašemu obsahu.

Zde jsou některé výhody přidání označení schématu k obsahu vašeho webu.

 • Cílení na bohaté úryvky: Díky značkám schématu budou informace o webu vypadat lépe pro roboty vyhledávačů a mají tendenci zvýrazňovat váš obsah jako bohaté úryvky.
 • Zvyšuje SEO: Ačkoli značení schématu není přímým hodnotícím faktorem, určitě vám pomůže zlepšit vaši pozici na stránce s výsledky vyhledávače. Pomáhá také předvést důležité informace, jako je hodnocení hvězdičkami ve výsledcích vyhledávání, díky nimž váš obsah vyčnívá od vašich konkurentů.
 • Diagram znalostí: Diagram znalostí, který je věnován organizaci typu osoby, zobrazuje důležité informace ve formě panelu znalostí (okna znalostí).
 • Zvyšuje CTR: Protože uživatelé vidí přímé odpovědi na své otázky ve strukturovaných úryvcích a odkazech v často kladených otázkách, váš obsah má tendenci získávat vyšší počet kliknutí než vaši konkurenti.
  Flint přináší do Chromu rychlé sdílení na sociálních sítích a plánování příspěvků

Značení schématu také pomáhá mnoha průmyslově vyhraněným webům, jako jsou weby s recepty, blogy o jídle a weby s recenzemi produktů.

Ve skutečnosti to může zlepšit konverzní poměr vašeho webu a pomoci vám organicky růst.

Různé typy formátů schémat

Stejně jako měnící se trendy v SEO, i značkování schématu se vyvíjelo s trendy. V současné době existují tři typy formátů schémat, které můžete použít na obsah svých webových stránek.

Podívejme se podrobně na každý typ.

#1. Mikrodata

Mikrodata byla prvním a v současnosti nejstarším typem dostupného formátu schématu, který využívá tagy k přenosu dalších informací do vašeho obsahu.

Podle Schema.org jsou mikrodata sada značek, které pomáhají vyhledávačům lépe porozumět obsahu, když jsou přidány do vašeho obsahu.

  Jak podvrhnout uživatelského agenta Chromebooku pro weby, které nepodporují Chrome OS

Struktura mikrodat kombinuje tři základní komponenty:

 • Itemscope: Informuje vyhledávače, že cokoli uzavřené mezi

  je položka.

 • Typ položky: Definuje, o čem přesně položka je.
 • Itemprop: Uvádí vlastnosti itemtype.

Toto je však starý formát a nedoporučujeme přidávat mikrodata, pokud přidáváte označení schématu poprvé.

#2. RDFa

RDFa je zkratka pro Resouce Distribution Framework in Attributes, což je formát pro vkládání prvků RDF do formátů HTML5, XHTML a XML.

Pomůže vám přidat vlastnosti, které pomáhají vyhledávacím robotům extrahovat základní data a zvýraznit je ve formě bohatých úryvků.

#3. JSON-LD

Google doporučuje používat formát JSON-LD před jinými formáty schématu, protože jde o nejnovější technologii ve srovnání s Microdata a RDFa.

JSON-LD je zkratka pro JavaScript Object Notation for Linked Data, která se skládá z objektu důležitých párů klíč: hodnota uzavřených ve značce .

Struktura JSON-LD:

<script type="application/ld+json">
{
 "@context": "http://schema.org",
 "@type": "LocalBusiness",
 "url": "http://www.example.com",
 "name": "Unlimited Ball Bearings Corp.",
 "contactPoint": {
  "@type": "ContactPoint",
  "telephone": "+1-401-555-1212",
  "contactType": "Customer service"
 }
}
</script>

Kód začíná značkou

x