7 nejlepších softwaru pro adopci produktů pro zjednodušení registrace zákazníků

Software pro adopci produktů přináší revoluci ve způsobu, jakým jsou produkty představovány zákazníkům, a má potenciál podpořit obchodní růst.

Před několika lety byl software pro adopci produktů pro mnoho podniků jen příjemnou věcí.

Ale jak se svět kolem nás vyvíjí, ať už jde o technologie nebo způsob našeho podnikání, používání nástrojů pro přijímání produktů se pro podniky a profesionály stalo nezbytností.

Může vám pomoci zefektivnit registraci zákazníků, rozšířit zákaznickou základnu a udělat mnohem více.

Zde je rychlý souhrn nejlepšího softwaru pro přijetí produktu, o kterém budu diskutovat níže.

Plošina

Pozoruhodné vlastnosti

Odkaz

Chameleón

Toky produktů v reálném čase, integrace Salesforce a HubSpot.

Užitečné

Interaktivní prohlídky bez kódu, kampaň v rámci produktu

Bytes Route

Návody krok za krokem, týmová spolupráce

Uživatelská láska

Zvýraznění funkcí, zpětná vazba v reálném čase

Appcues

Personalizované prostředí v aplikaci, podrobné přehledy

Stonly

Nástroje pro přijetí a zápis bez kódu

Halda

Sbírejte zákaznická data, navrhněte plán

Pojďme si promluvit o tom, co přijetí produktu skutečně znamená, jeho výhody, některé z nejlepších softwaru pro přijetí produktu a jak si takový vybrat pro své podnikání.

Co myslíte přijetím produktu?

Adopce produktu v kontextu obchodní aplikace je v podstatě proces, jehož prostřednictvím zákazník začíná používat nový produkt nebo službu a „přijímá“ je ve své běžné práci.

Tento proces ukazuje cestu každého zákazníka od počátečního přijetí daného produktu až po konečnou fázi v okamžiku, kdy zákazník zcela rozumí produktu a začlenil jej do svého každodenního pracovního postupu.

Cesta přijetí produktu má několik fází a zákazník prochází každou vrstvou, než dosáhne konečného bodu přijetí. Když se zákazník dostane do finální fáze, produkt mu začal poskytovat dostatečnou hodnotu, aby jej mohl bez problémů denně používat.

V konečné fázi se zákazníci nejen více zapojí do produktu, ale také se stanou jeho obhájci. Aby obhajovali své pozitivní zkušenosti, poskytují pozitivní recenze a doporučují software ostatním. Tímto způsobem je pro organizace snazší získat nové zákazníky jako uživatele jejich produktů a služeb a dále rozvíjet jejich podnikání.

Co je software pro přijetí produktu?

Software pro adopci produktů je jednoduše softwarové řešení nebo specializovaný nástroj, který podnikům umožňuje vytvářet vynikající zkušenosti s produktem a pokyny pro uživatele. Jeho cílem je pomoci uživatelům snadno porozumět schopnostem produktu a zvýšit míru jeho přijetí, aby jej používali co nejdelší dobu a doporučili jej ostatním.

Moderní firmy nabízející digitální produkty, online služby nebo nástroje spoléhají na tento software. Pomáhá jim předvést všechny funkce daného produktu zákazníkům bez nutnosti zásahu týmu podpory. Pomáhá jim také vylepšit uživatelskou zkušenost a zároveň zefektivnit proces získávání zákazníků k produktu a vést je všemi způsoby.

Kromě toho vám software umožňuje poskytovat personalizovanou zkušenost bez agenta, která uživatelům umožňuje zjistit, jak mohou získat hodnotu z produktu. Pokyny těchto nástrojů v aplikaci slouží jako hlavní funkce a pomáhají uživatelům porozumět všem primárním funkcím, které by pro ně byly přínosem. Tento nástroj je také vede k integraci produktu do jejich každodenního pracovního postupu.

  Jak pozastavit instagramové kotouče

Výhody používání softwaru pro přijetí produktu

Software pro přijetí produktů nabízí organizacím mnoho výhod. Tady jsou některé z nich:

Rychlý nástup

Je to pravděpodobně nejdůležitější výhoda používání softwaru pro přijetí produktu. Tento nástroj zefektivňuje proces registrace pro nové zákazníky. Také omezuje křivku učení a vede zákazníky všemi způsoby, aby je mohli bez problémů používat ve svém pracovním postupu.

Personalizované zkušenosti

Software pro adopci produktů umožňuje podnikům vytvářet personalizované prostředí pro zavádění pro všechny zákazníky v závislosti na rolích, preferencích a chování. Platforma přizpůsobuje přístup k onboardingu, což vede ke zvýšení šancí na spokojenost zákazníků.

Snižuje Churn

Když organizace, zejména organizace SaaS, využívá software pro přijímání produktů, umožňuje jí to snížit míru odchodu a vhodně využít zdroje.

Umožněním rychlého onboardingu a dostatečného vedení prostřednictvím tutoriálů mohou organizace získat spokojené zákazníky, kteří budou produkt používat po dlouhou dobu. To by mohlo omezit odliv a umožnit organizaci zlepšit zákaznickou zkušenost.

Lepší zapojení uživatelů

Software pro přijímání produktů přichází s mnoha uživatelsky přizpůsobenými funkcemi, které udrží všechny zákazníky v kontaktu s produktem nebo službou, dokud se nedozvědí vše o nástroji, který používají. To také vytváří vyšší míru udržení uživatelů, která přispívá k růstu organizace.

Sběr zpětné vazby od zákazníků

Většina softwaru pro přijímání produktů přichází s jedinečnou funkcí shromažďování zpětné vazby od zákazníků. Organizace tak může využít zpětnou vazbu spolu s užitečnými poznatky, které jim pomohou zlepšit jejich nabídky. Sběr zpětné vazby od zákazníků navíc organizacím umožňuje identifikovat oblasti, ve kterých je třeba provést zlepšení.

Přijetí funkce

Software pro přijetí produktu vám umožňuje propagovat a předvádět určité funkce nebo funkce konkrétního produktu prostřednictvím průvodců v aplikaci. Díky tomu se o nich vaši zákazníci rychle dozvědí a snadno je používají. To je velmi užitečné pro organizace, aby nasadily cílené funkce podle potřeb zákazníků a zvýšily míru přijetí funkcí.

Rychlejší čas na zhodnocení

Software pro přijetí produktu umožňuje uživatelům rychle získat maximální hodnotu z daného produktu a zároveň zvýšit celkovou úroveň spokojenosti. Když zákazníci považují funkce vašeho produktu za užitečné, zvyšuje se tím pravděpodobnost, že budou produkt používat po dlouhou dobu.

Vysoká škálovatelnost

Většina softwaru pro adopci produktů je vysoce škálovatelná a udržuje stejné tempo zavádění zákazníků, i když máte vysokou návštěvnost. Tento software může také pomoci organizacím udržovat konzistenci a efektivitu a poskytovat stejnou úroveň uživatelské zkušenosti všem.

Tipy pro výběr nejlepšího softwaru pro přijetí produktu

Když se rozhodnete získat software pro přijetí produktu, ujistěte se, že vyhovuje vašim obchodním potřebám. Zde je několik tipů, které můžete zvážit, abyste si vybrali ten nejlepší pro své podnikání.

Definujte svůj cíl

První věc, kterou musíte zvážit, je cíl používání softwaru pro přijetí produktu. Budete muset definovat svůj cíl. Mohlo by to být něco jako chtít zvýšit využití funkcí, zlepšit zákaznickou zkušenost nebo omezit odchod.

Zkontrolujte použitelnost

Vždy hledejte software pro přijetí produktu, který se snadno používá a naviguje pro vás a váš tým. A co je nejdůležitější, rozhraní by mělo být čisté a snadno konfigurovatelné. Čisté rozhraní pomůže vašemu týmu snadno poradit vašim zákazníkům.

Kompatibilita

Ujistěte se, že je aplikace kompatibilní s vaším stávajícím obchodním systémem bez složitosti. Měli byste také posoudit, zda je nástroj kompatibilní s vašimi stávajícími produkty, nástrojem zákaznické podpory, systémem CRM a dalším relevantním softwarem.

Analytics a statistiky

Při hledání nejlepšího softwaru pro přijetí produktu byste se měli ujistit, že tento nástroj nabízí správné možnosti vytváření sestav a analýzy.

  Podrobný průvodce maticí priorit [4 Templates]

Nástroj musí mít také schopnost analyzovat chování uživatelů a poskytovat informace o výkonu při registraci. To bude znamenat, že nástroj nabízí určitý prostor pro zlepšení vašeho procesu registrace.

A/B testování

Ujistěte se, že nástroj, který se chystáte získat, je dodáván s A/B testováním, které zjednoduší zapojení uživatelů a registraci. Kromě toho musí mít váš tým schopnost spouštět A/B testy a neustále zlepšovat proces registrace.

Návratnost investic

Vždy zvažte návratnost investic (ROI), kdykoli se rozhodnete pro software pro přijetí produktu. Měli byste správně posoudit, jak tento nástroj zlepší registraci uživatelů a podpoří přijetí produktu. Pokud vám nabízí dobrou návratnost investic a splňuje úroveň vašich očekávání, měli byste o tom uvažovat pouze vy.

Nyní se podívejme na některé z nejlepších softwaru pro adopci produktů na trhu.

Chameleón

Pokud chcete poskytnout nejlepší uživatelský dojem a zvýšit míru udržení zákazníků prostřednictvím zapojení toků v rámci produktu, můžete zvážit Chameleón.

Jedná se o špičkový software pro přijímání produktů, který vám může pomoci správně řídit tok v produktu a zajistit, aby se objevily vždy, když uživatelé potřebují pokyny k produktu. Je to nejbezpečnější volba pro mnoho společností SaaS, protože se snadno používá a umožňuje vám využívat funkci spouštění zkušeností v reálném čase, aniž byste museli obnovovat stránku produktu.

Jedním z hlavních důvodů, proč mnoho organizací preferuje používání tohoto nástroje, je to, že se snadno integruje s vaším zásobníkem a využívá atributy i seznamy ze Salesforce a HubSpot.

Kromě toho nabízí dva segmenty a integraci analýzy, takže váš tým může určit, kde je třeba provést vylepšení. Na rozdíl od ostatních se můžete obrátit na tým podpory Chameleon a požádat o přezkoumání návrhu a sezení strategie pro školení vašeho týmu.

Užitečné

Užitečné je jednoduchý software pro adopci produktu bez kódu, který organizacím umožňuje vytvářet poutavé a ohromující uživatelské zkušenosti.

Tento software pro adopci produktu vám může pomoci snadno navrhnout efektivní interaktivní prohlídku produktu a sekvenci zařazení, která povede k přijetí produktu. Umožňuje vám vytvořit poutavý konverzační zážitek prostřednictvím rozhraní a urychlit zpětnou vazbu při zachování probíhajících konverzací se zákazníky.

Usetiful využívá působivou kampaň v rámci produktu, kde vám umožňuje zavádět nové funkce prostřednictvím interaktivních výukových programů a prohlídek produktu. Pomocí této platformy můžete snadno činit rozhodnutí na základě dat.

Kromě toho dokáže nástroj rychle shromáždit zpětnou vazbu a poskytnout vám přehled o tom, kde je třeba provést vylepšení.

Bytes Route

Navrženo speciálně pro produktové manažery a obchodníky, Bytes Route je vynikající software pro přijetí produktu. Tento nástroj může pomoci zvýšit zapojení zákazníků prostřednictvím řízených prohlídek s informacemi o produktu.

Bytes Route snižuje křivku učení všech zákazníků tím, že jim poskytuje návody krok za krokem. To nejen usnadňuje proces učení, ale také pomáhá vašemu produktu, aby byl více přijat. Díky funkci Teams můžete spolupracovat se členy svého týmu na správě prohlídek produktů ve vaší aplikaci a práci na svých plánech.

Připravte si prohlídku s průvodcem v aplikaci a informujte své zákazníky o nových funkcích, které jste nedávno představili a které mnoho uživatelů nezná. Kromě toho můžete pro své zákazníky vytvořit tři typy prohlídek produktu a zahrnout úvodní prohlídky, pomocné prohlídky a popisky.

Kromě toho vám Bytes Route poskytuje funkci Analytics. Umožňuje vám analyzovat údaje o využití a vylepšit prohlídku tak, aby poskytovala lepší zážitek.

Uživatelská láska

Dalším softwarem pro přijetí produktu, který můžete vzít v úvahu, je Uživatelská láska. Pomůže vám to řešit nižší míru přijetí a udržení vašich produktů.

  Opravte chybu při neukládání nastavení videa CS GO

Díky jeho funkcím zvýraznění funkcí můžete všechny své zákazníky provést produkty. Tímto způsobem pro ně bude snazší se rychle seznámit se základními funkcemi prostřednictvím produktových příruček a popisků.

Userlove pomáhá při provádění okamžitých vylepšení tím, že vám poskytuje zpětnou vazbu v reálném čase ve velkém měřítku prostřednictvím funkce mikroprůzkumu. Prostřednictvím této platformy můžete nejen vytvářet interaktivní průvodce produkty a hotspoty, ale také získat přehled o interakci s produkty a požadavcích zákazníků.

Pomocí údajů o zákaznících v reálném čase vám tento nástroj pomůže pochopit, které funkce jsou nedostatečně využívány. Při používání této platformy tedy můžete provést odpovídající vylepšení, abyste zvýšili přijetí a byli svědky zlepšené návratnosti investic.

Userlove nabízí platformu ve třech plánech předplatného, ​​počínaje 249 $ měsíčně.

Appcues

Appcues usnadňuje vám přijetí produktu díky personalizovanému prostředí v aplikaci, které upoutá pozornost zákazníků na všechny cenné funkce.

Software vám pomůže rychle vytvořit prostředí v aplikaci bez nutnosti jakékoli technické podpory, a tak vám pomůže zlepšit přijetí produktu. Tím, že vám poskytuje podrobné přehledy, můžete cílit na správné zákazníky a zlepšit celkovou uživatelskou zkušenost.

Prostřednictvím této platformy můžete používat personalizované uvítací toky a cílené kontrolní seznamy, abyste mohli nové uživatele správně vést. To pomáhá zlepšit uživatelský dojem a také zapojení.

Appcues vám umožní zvýšit povědomí o funkcích tím, že vám poskytne interaktivní slideouty, aktivní body a popisky, které vašim zákazníkům umožní objevit potenciální funkce. Shromažďování uživatelských statistik z NPS a průzkumů v aplikacích vám navíc umožňuje upřednostňovat veškerou zpětnou vazbu od uživatelů a podle toho se rozhodovat.

Stonly

StonlySoftware pro přijetí osobních produktů je vynikajícím nástrojem pro podporu zapojení a aktivace. Nabízí nástroje pro přijetí a bez kódu, které uživatele vedou od nastavení k úspěchu.

Můžete spustit interaktivní produkty a úvodní prohlídky, které všem umožní efektivně aktivovat více uživatelů. Navíc nemusíte obětovat svůj čas, protože Stonly vám umožňuje budovat a maximalizovat adopci produktu a zkušenosti s integrací sami.

Můžete vytvářet kontrolní seznamy, které uživatele vedou a efektivně monitorují jejich pokrok. Představte správné funkce správným uživatelům umístěním popisků, interaktivních průvodců produktů a aktivních bodů, které přinášejí hodnotu.

Stonly umožňuje uživatelům přizpůsobit si své cesty na základě cílů uživatele. Na základě aktivity a uživatelských dat může segmentovat a cílit průvodce, aktivní body a návody. Můžete také škálovat samoobslužnou podporu, interaktivní správu znalostí a cílené prohlídky produktů pro vaše začínající podniky nebo malé podniky.

Získejte Stonly za počáteční cenu 199 $ měsíčně. Kontaktujte jejich tým a získejte nejlepší nabídku pro vaše podnikové použití.

Halda

Dopřejte svému zákazníkovi kouzelnou prohlídku produktu v aplikaci Halda a zvýšit míru přijetí produktů ve vaší organizaci. S Heap můžete shromažďovat cenná zákaznická data a používat je ke správě digitálního zážitku, abyste dosáhli dlouhodobého uchování.

Nejlepší na tom je, že se můžete hodně dozvědět o svých zákaznících a akvizičních kanálech s daty z haldy a použít je k návrhu plánu. Tato platforma vás tlačí k nekonečnému testování zážitku z prohlídky v aplikaci a také vám umožňuje vhodně alokovat zdroje, abyste přilákali zákazníky ve správný čas.

Heap přichází s jednoduchým rozhraním a z jednoho okna máte přístup ke všem datům, jako jsou nejziskovější kanály, chování uživatelů, segmenty uživatelů, uživatelské relace atd. Zobrazuje všechna data ve formě grafů a tabulek pro usnadnění proces posuzování.

Ke kontrole platformy můžete použít jejich bezplatný plán, a pokud vyhovuje vašim požadavkům na produkt, můžete začít s jejich plánem růstu, který je dodáván s předplatným.

Závěr

Nalezení nejlepšího softwaru pro přijetí produktu může být pro mnoho organizací náročné, protože do hry vstupuje mnoho faktorů, jako je použitelnost, kompatibilita, funkce, ceny atd.

Tato příručka si klade za cíl tento proces usnadnit tím, že vám poskytne užitečné podrobnosti o přijetí produktu a některé z nejlepších softwaru pro přijetí produktu, který zjednoduší registraci zákazníků a podpoří růst.

Můžete také prozkoumat některé platformy pro digitální adopci (DAP) pro své zaměstnance a zákazníky.