etechblog

8 nejlepších softwaru pro navrhování krajiny pro profesionály [2023]

Software pro návrh krajiny pro tento záviděníhodný venkovní prostor!

Software pro design krajiny je nezbytný pro plánování venkovních ploch. Je to neocenitelný nástroj pro každého, kdo chce oživit své kreativní myšlenky a navrhnout místa, která zapůsobí, bez ohledu na to, zda jsou profesionální designéři nebo mají zálibu v kutilských projektech.

Podobně jako nejlepší software pro architektonický a interiérový design je software pro návrh krajiny také známý svou přesností, i když jde o ty nejmenší detaily. Pro návrháře interiérů, kteří chtějí využít terénní úpravy k obohacení estetiky a použitelnosti nemovitosti, jsou k dispozici různá softwarová řešení pro návrh krajiny.

Abychom vám pomohli s vaším projektem, sestavili jsme výběr promyšleně vybraných možností softwaru pro návrh krajiny. Zde je seznam softwaru, který jsme probrali, s podrobnějším popisem v příspěvku níže.

Titul

Popis

Prozkoumat

Autodesk

Různorodá školení, 2D/3D návrhy, předem připravené modely, globální kurzy.

Prozkoumat

PRO Krajina

Bezplatné návrhy v profesionální kvalitě, 3D vykreslování, sociální sdílení.


Prozkoumat

Spektrum nápadů

Rychlý návrh se šablonami, 3D prezentacemi, nastavitelnou krajinou.


Prozkoumat

VizTerra

Realistické 3D obrazy, pravidelné aktualizace, stanovení nákladů, rozlišení 8K.


Prozkoumat

SmartDraw

Snadné šablony, zakřivené cesty, rozsáhlá kolekce objektů, multiplatformní.


Prozkoumat

DynaScape

CAD design, přesné vykreslování, školicí materiály, mobilní kompatibilita.


Prozkoumat

Plánovač 5D

Nejlepší bezplatný nástroj, 2D/3D plány, realistické vykreslování, rozsáhlé šablony.


Prozkoumat

SketchUp

Všestranné pro projekty, Geo-lokace, přizpůsobitelné workflow, CAD integrace.


Prozkoumat

Co je software pro navrhování krajiny?

Krajinní designéři nebo profesionálové byli původně primárními uživateli softwaru pro navrhování krajiny a předváděli své koncepty potenciálním klientům. Ale v dnešní době stále častěji majitelé domů berou věci do svých rukou a provozují tento software, aby vytvořili venkovní prostory svých snů.

Majitelé domů využívají software k tomu, aby viděli, co chtějí, než si najmou zahradníka nebo zahájí práci „udělej si sám“. Ve skutečnosti jsem zjistil, že místo toho, abyste se snažili představit si výsledek v hlavě se zavřenýma očima v koncentraci, nechat si aplikaci ukázat, jak budou věci vypadat, je mnohem jednodušší přístup. Zvláště, když chcete svou vizi sdílet s někým jiným.

Představte si to jako virtuální hřiště pro vaše kreativní zahradnické koncepty. Můžete si vyzkoušet, jak budou položky jako osvětlení, venkovní nábytek, hardscapes a rostliny vypadat v reálném životě tím, že je přidáte několika kliknutími.

Kromě toho lze promyšlenému uspořádání venkovních prvků, jako jsou paluby, bazény, fontány a zastřešené venkovní prostory, pomoci specifické nástroje krajinného designu.

Jak funguje software pro úpravu krajiny?

Aplikace pro navrhování krajinného designu vám umožní podrobně vizualizovat každý aspekt projektu krajinného designu, než začnete navrhovat svůj venkovní prostor. Tento software vám umožňuje zmapovat venkovní oblast, na které potřebujete pracovat, buď ručním zadáním rozměrů pro generování vizuálního modelu, nebo nahráním digitálních fotografií venkovní lokality.

Po vytvoření základního modelu lze přidat nové prvky, jako jsou rostliny a konstrukční prvky, a podle potřeby s nimi manipulovat. Některý software pro terénní úpravy vám také umožňuje vybrat si rostliny podle vašeho výběru, prohlížet si krajinu z různých úhlů a sledovat růst vegetace v určitých intervalech.

Tolik k testování vaší představivosti, že? A pokud jste trochu na pochybách, na kterou rostlinu se díváte, můžete vždy vyzkoušet aplikace pro identifikaci rostlin, abyste omylem nevytrhli rostlinu, kterou byste raději měli.

Co hledat v softwaru pro navrhování krajiny?

Než se spokojíte se softwarem pro navrhování krajiny, ujistěte se, že je vybaven těmito nezbytnými funkcemi:

 • Modul CRM: Robustní software pro návrh krajiny bude mít modul Customer Relationship Management, který vám umožní spravovat všechny podrobnosti o zákaznících a bezproblémově odesílat odhady.
 • Nezávislost na platformě: Software pro navrhování softwaru na šířku by měl být kompatibilní s různými platformami a měl by být dostupný jako aplikace, aby mohl být v případě potřeby dostupný také na chytrém telefonu.
 • Zavlažování a sledování rostlin: Vestavěný modul v softwaru pro navrhování krajiny pro sledování příjmu vody rostlinami zajistí, že rostliny dostanou dostatečný přísun vody, jak to vyžadují.
 • Integrace třetích stran: Software pro návrh krajiny, který si hodláte vybrat, by měl podporovat integraci softwaru třetích stran, který vaše firma již používá.
 • Návrh a rozvržení krajiny: Software by vám měl umožnit položit různé prvky tvrdé krajiny, jako jsou cesty, zdi, ploty, terasy, osvětlení a bazény. Měl by podporovat přizpůsobení velikosti, barvy a materiálu těchto venkovních prvků.

Mít jasnou představu o tom, co chcete, je prvním krokem k rozhodnutí o správném návrhovém softwaru, protože návrhový software je plný od 2D a 3D plánovačů podlaží až po zobrazení celých místností a prostor. Díky různým alternativám softwaru pro návrh interiérů, které jsou ideální pro profesionály, majitele domů a designéry, je rozhodování o tom nejlepším jistě matoucí.

Ale na základě svých zkušeností (jako amatérského zahradníka a krajináře) jsem se pustil do hrubky a založil je na třech kritériích: efektivita pracovního postupu, profesionální výsledky a snadné použití. Zde je tedy 101 nejlepších softwaru pro navrhování krajiny.

Autodesk

Profesionálové v různých průmyslových odvětvích, ať už vytvářejí poutavé trháky, prosazují inovativní projekty nebo stavby šetrné k životnímu prostředí, spoléhají na software Autodesk.

Vlastnosti 🪴:

 • Pro školení je k dispozici podrobná dokumentace, vzdělávací webináře a poutavé živé online sezení.
 • Je ideální pro vytváření návrhů krajiny, které jsou vizuálně výrazné.
 • Usnadňuje vytváření 2D a 3D krajinných návrhů a zaručuje hladký zážitek.
 • Zahrnuje kolekci předpřipravených objektů a modelů pro urychlení procesu návrhu.

Díky plnému rozvrhu více než 600 lekcí pořádaných předními v oboru po celém světě můžete s Autodeskem rozvíjet své kapacity, získávat nové přátele a realizovat své sny.

PRO Krajina

PRO Krajina je skvělou volbou, pokud hledáte bezplatný software pro návrh krajiny, který můžete použít jednou a nevyžaduje příliš mnoho složitých funkcí. Pomocí tohoto softwaru lze jakýkoli návrh proměnit v plán nebo ilustraci profesionální kvality. Po importu fotografie vašeho domova vám aplikace pomůže vytvořit vizuálně přitažlivé nápady na zahradu a krajinu.

Vlastnosti 🪴:

 • Funkce 3D vykreslování a schopnost vytvářet vysoce kvalitní obrázky a schopnost animace.
 • Hotový produkt můžete rychle sdílet na sociálních sítích, jako je Facebook a Twitter.
 • Pokud se chcete pochlubit změnou designu „před a po“, můžete přidat původní obrázek.
 • Pomocí funkce „Find a Professional“ můžete najít profesionály v oboru, kteří vám pomohou realizovat vaše koncepty designu.

Kromě toho má software rozsáhlou knihovnu více než 18 000 věcí, které můžete zahrnout do svých návrhů. Každá věc je úhledně označena svými specifickými klimatickými požadavky. Pokud jste v zahradnictví trochu nováčci, můžete si vyzkoušet zahradnické aplikace, které vám usnadní práci. S aplikacemi, jako jsou vnitřní vertikální zahradnické aplikace, můžete mít design svých snů bez pokusů a omylů!

Spektrum nápadů

Úplně od začátku může chvíli trvat, než bude prostor na šířku, ale Spektrum nápadů reflexivní průvodci nástroje poskytují způsob, jak proces urychlit. S výběrem těchto kouzelníků můžete efektivně navrhovat různé aspekty, jako jsou terasy a jezírka.

Vlastnosti 🪴:

 • S využitím šablon krajinného designu vám program umožňuje vytvářet poutavé 3D prezentace.
 • Jeho plánovač krajiny vám umožní upravit úhly kamery a přiblížit a oddálit váš návrh pro důkladnější vzhled.
 • K dispozici jsou různé možnosti náhledu, včetně perspektivy, průchodu a pohledu z ptačí perspektivy.
 • Uživatelé mohou vizualizovat realistickou topografii pomocí nástrojů pro tvarování terénu.

Schopnost zcela změnit šablonu, kterou jste si vybrali, nabízí tento software, který vám také dává možnost měnit stavební materiály a velikosti prvků. Program terénních úprav je rychlým startem a inspirativním základem pro další výzkum, který vám ušetří čas a námahu.

VizTerra

Díky svým působivě realistickým 3D obrazům vytvořeným z 2D renderů, VizTerra poskytuje řešení, pokud potřebujete pomoc s vizualizací vzhledu vašich výtvorů. Kromě úprav skutečných fotografií domu vašeho klienta můžete přistupovat k různým objektům, abyste mohli přizpůsobit virtuální plán, jako jsou paluby, rostliny, stromy a nábytek. Pokud jsou požadované objekty nepřístupné, můžete si vyrobit vlastní modely.

Vlastnosti 🪴:

 • Pokročilá 3D knihovna s robustními možnostmi pro návrh, prezentaci a konstrukci.
 • Vývojáři nabízejí pravidelné aktualizace softwaru, školení a průběžnou podporu.
 • Schopnost rychle sdílet své projekty s ostatními, porovnávat fotografie před a po a přepínat mezi různými pohledy a úhly.
 • Možnost ukládat snímky v rozlišení 8K je ve formátech JPG nebo PNG.

Software vám umožní pracovat krok za krokem a určit náklady na materiál, i když uvažujete o kompletní úpravě krajiny.

SmartDraw

Naše nejlepší volba pro software pro návrh krajiny pro profesionály je SmartDraw díky svým snadno použitelným šablonám pro venkovní prostory, včetně zahrad, palub, teras a bazénů.

Vlastnosti 🪴:

 • Některé z jedinečných funkcí, které SmartDraw nabízí, jsou zakřivené cesty, zavlažovací systémy a další zavlažovací komponenty a určité druhy rostlin.
 • Tisíce objektů v rozsáhlé sbírce objektů softwaru lze snadno začlenit do vašich šablon návrhů.
 • Uživatelé mohou snadno používat SmartDraw a vytvářet originální nápady nebo upravovat již existující rozvržení.
 • Proces návrhu je jednodušší díky předem navrženým šablonám a jednoduchým nástrojům přetahování.

Díky funkci sdílení odkazů v programu mohou spolupracovníci s účtem SmartDraw sledovat postup vašeho projektu a přispívat k návrhu. Díky výjimečné kompatibilitě napříč platformami – která podporuje zařízení Mac, Windows, iOS a Android – je jedinečný.

DynaScape

S bezkonkurenční úrovní přesnosti a kontroly, DynaScape design je plnohodnotný CAD program pro navrhování krajiny, který vám umožňuje přeměnit vaše abstraktní koncepty na přesvědčivé prodejní prezentace a vytvářet krásné výsledky.

Vlastnosti 🪴:

 • Využijte vykreslovací nástroje k exportu svých návrhů a posuňte své nápady na další úroveň.
 • Umožňuje jednoduché vykreslování barev a zaručuje, že vaše grafika vynikne čistotou a živostí.
 • Získejte kompletní školicí materiály, jako jsou webináře, online živá setkání a manuály.
 • Tento software můžete používat na mobilních zařízeních a užívat si jeho vynikajícího výkonu i na operačním systému Windows.

Mnoho profesionálů, včetně architektů, designérů a vlastníků nemovitostí, využívá tuto kolekci webových nástrojů k digitálně přesné reprezentaci svých projektů. Pomocí tohoto softwaru můžete rychleji vytvářet jedinečné návrhy, protože zjednodušuje přístup k návrhu.

Potřebujete uklízet rychle a efektivně? Vyzkoušejte tyto nejlepší tlakové čističe pro zářivě čisté povrchy.

Plánovač 5D

Nejlepší bezplatný nástroj pro návrh krajiny pro vytvoření ideálního dvorku je Plánovač 5D. Díky své jednoduše ovladatelné technologii drop vám umožňuje vytvářet jedinečné venkovní plány ve 2D i 3D.

Vlastnosti 🪴:

 • Během fáze návrhu zahrňte realistické rozvržení s umělými a přirozenými zdroji osvětlení.
 • Vytvářejte bleskově rychlé makety přímo z mobilní aplikace nebo online prohlížeče.
 • Získejte rychlé a realistické vykreslování, abyste viděli své koncepty z mnoha perspektiv.
 • Využijte rozsáhlou kolekci šablon s rozsáhlými předpřipravenými krajinami.

S nápovědou Planner 5D můžete revitalizovat svou zahradu nebo vytvořit plán pro krajinářský design bez odborné pomoci. Bez ohledu na úroveň vašich dovedností si můžete snadno představit vaši terasu, zahradu a dvorek.

SketchUp

SketchUp může pomoci s širokou škálou projektů, bez ohledu na to, jak velké nebo malé. Umožňuje vám konceptualizovat, zdokonalovat nápady, komunikovat vaši vizi a realizovat vaše fantazie. Profesionální kreativní umělci mohou snadno demonstrovat své koncepty pomocí sofistikované prezentační platformy tohoto nástroje a výjimečných možností vykreslování.

Vlastnosti 🪴:

 • Pomocí funkce Geo-location v aplikaci SketchUp importujete přesné topografické snímky jediným kliknutím.
 • Přizpůsobte si pracovní postup přidáním různých panelů nástrojů a ikon do navigace.
 • Usnadněte sdílení souborů pomocí aplikace CAD pro správu projektů.
 • Využijte výhody různých návrhových nástrojů v jediném, uživatelsky přívětivém programu, jako je modelování, vykreslování, kreslení a vizualizace.

Tento online nástroj pro navrhování krajiny je navíc vybaven nástroji pro úpravu textu a barev a také různými užitečnými nástroji pro kreslení. Pokud chcete své základní modely proměnit ve velmi sofistikované designové projekty, je tento software skvělou volbou.

Neinvestujte jen do své zahrady, investujte také do zabezpečení svého domova pomocí těchto dveřních nebo okenních senzorů, které posílí zabezpečení vašeho domova.

Závěr

Nejlepší software pro návrh krajiny, stejně jako nejlepší software pro grafický design, by měl být reflexivní a nabitý nástroji a zdroji, které vám pomohou realizovat vaše umělecké sny na obrazovce.

Je však důležité mít na paměti, že ne každé použití krajinného designu je rovnocenné. Se svými různými sadami nástrojů splňuje profesionální a spotřebitelský návrhářský software různé požadavky. Je důležité posoudit přínosy každého softwaru ve světle cílové populace uživatelů.

Naším cílem je posoudit a prozkoumat tyto zdroje s nadějí, že špičkový software pro návrh krajiny umožní vaší kreativitě snadno procházet virtuálními venkovními prostředími.

Další na řadě jsou nejlepší platformy pro návrh interiéru AI pro vizualizaci vašich myšlenek.

  Co je Kodi? Vše, co potřebujete vědět o aplikaci TV Streaming
x