8 tipů, jak každý den porazit NYT’s Connections Game

Klíčové věci

  • Pamatujte, že Connections jste vy versus editor NYT, takže se nalaďte na jejich vlnovou délku, abyste ve hře uspěli.

  • Před prvním odhadem vždy zamíchejte 16 slov, abyste se nedostali do pasti, která na vás byla nachystána.

  • Logicky naplánujte a provádějte hraní připojení, zvažujte všechny možnosti, spíše než slepě hádejte.

VYUŽÍVÁNÍ VIDEA DNE

Hra The New York Times‘ Connections je hra, kterou denně hraje mnoho lidí. A pokud to zahrnuje i vás, nepochybně jste zažili absolutní hrůzu z toho, že to občas nevyřešíte. Naštěstí existují způsoby, jak zvýšit své šance na úspěch v Connections.

Jakmile budete vědět, jak hrát Connections, je čas naučit se některé vítězné strategie, které vám pomohou porazit Connections každý den.

1 Pamatujte, že jste to vy versus editor NYT

Snažte se nemyslet na Connections, když bojujete proti samotné hádance. Místo toho si pamatujte, že jste uvězněni v bitvě vůlí s editorem New York Times, který je zodpovědný za nastavení hry. Jsou to oni, kdo je zodpovědný za výběr 16 slov, která tvoří dnešní hádanku Spoje, a za počáteční umístění slov.

Svým způsobem to usnadňuje věci, protože to znamená, že bojujete s lidskou bytostí. Takže pokud se dokážete naladit na stejnou vlnovou délku, na které pracují, máte náskok. A to je místo, kde absolvování Connections každý den bez problémů prokazuje svou cenu, protože to je nejlepší způsob, jak se naladit na triky, které NYT používá, aby vás rozhodil.

Tento tip vám také pomůže porazit Strands, další návykovou hru NYT.

2 Před uhodnutím vždy zamíchejte slova

Když otevřete Připojení, budete čelit 16 slovům na mřížce 4 x 4. Je velmi snadné předpokládat, že umístění každého slova je náhodné. To je však nepravděpodobné.

Pravděpodobnější je, že editor NYT pečlivě zvolil umístění každého slova ve snaze přimět vás, abyste udělali chybu.

Proto je nejlepší zásadou zamíchat slova před prvním odhadem. Není na škodu si slova před zamícháním prohlédnout, ale ve skutečnosti se před kliknutím na Zamíchat nepokoušejte identifikovat skupinu čtyř. A pokud vám jedno zamíchání nepomůže vidět alespoň jedno potenciální seskupení, zkuste to znovu.

3 Hledejte skupiny po čtyřech (ale nic víc)

Každý ví, že k poražení Connections musíte najít čtyři skupiny po čtyřech slovech. Každá jednotlivá hádanka Connections však obsahuje více než čtyři slova, která mají něco společného. Některá slova se dokonce vejdou do tří nebo více skupin, ve kterých skončíte.

Porazit Connections tedy znamená hledat rozdíly i podobnosti. Pokud vidíte šest slov, která by mohla patřit do stejné skupiny, musíte se podívat na to, co je rozděluje. Které čtyři se pohromadě sedí nejpohodlněji? Které čtyři mohou sedět pouze spolu, aniž by existovalo jiné možné řešení?

4 Spíše plánujte a provádějte než udeřte a doufejte

Beating Connections vyžaduje odměřený přístup. Takže se nemusíte jen trefit a doufat, výběr čtyř slov, která máte nápad, funguje společně. Místo toho si správně naplánujte své pohyby a provádějte je logickým způsobem.

Stejně jako u šachů (podívejte se na tyto mobilní aplikace pro šachisty) byste měli přemýšlet o několika tahech dopředu a uvažovat o všech čtyřech potenciálních skupinách, nikoli pouze o tom, které se chystáte podat. Můžete si být jisti čtyřmi slovy, která jste vybrali, ale nezapomeňte se podívat na zbývající slova, abyste se ujistili, že mohou a budou také fungovat společně.

5 Zvažte témata předchozích hádanek

Pokaždé, když hrajete (a porážíte) Connections, měli byste se pokusit a v duchu si poznamenat, o jaké typy spojení šlo. Koneckonců existuje jen tolik témat, které může NYT prozkoumat, i když s mnoha variacemi na tato témata.

Nejběžnějším tématem nebo žánrem je jednoduchý popis, který platí pro všechna čtyři slova v tomto seskupení. Například čtyři různá slova pro „zadní stranu“ (jak je vidět na snímku obrazovky výše). Mezi další běžná témata však patří věci, které budete potřebovat pro určitou činnost, a čtyři slova, která se spárují s jiným slovem a vytvoří společné fráze.

6 Nikdy se nezamilujte do „jeden pryč!“ Vtipálek

Pokud uhodnete skupinu čtyř slov a jedno je špatné, objeví se Connections s veselou zprávou, že jste „O jedno pryč!“ Instinkt většiny lidí bude pak zaměnit jednu odpověď za jinou, která by se mohla hodit, a zkusit to znovu. To je však obrovská chyba.

Ano, mohli jste správně hádat, zaměnit jednu špatnou odpověď za jednu správnou. Ale šance jsou proti vám, zvláště pokud teprve začínáte. Existuje šance 1 ku 4, že vyberete špatnou odpověď, kterou potřebujete odstranit, a potenciálně šance 1 ku 12, že vyberete správné slovo, kterým ji nahradíte. Místo toho začněte znovu, abyste se vyhnuli úbytku chyb.

7 Zkuste nejprve vyřešit hádanku offline

Dave Parrack/MakeUseOf

Vážnější hráči Connections by měli zvážit přechod na chvíli do režimu offline, než budou vůbec uvažovat. Napište 16 slov na list papíru a zkuste zjistit nejpravděpodobnější seskupení po čtyřech, než se vrátíte k webové stránky Connections.

Může to znít dost extrémně, ale práce na Connections offline vám dá jiný pohled na hádanku, které čelíte. Práce na papíře vás nutí opravdu přemýšlet o významu každého slova a o tom, jak nejlépe do sebe zapadá 16, které máte před sebou.

8 Uvědomte si, že dokonalost není vždy možná

V neposlední řadě byste si měli pamatovat, že dokonalost není vždy možná. A také je to jedno. Pokud při řešení Connections uděláte tři chyby, je to v pořádku. Klíčem je vyřešit to, aniž byste udělali čtvrtou chybu a selhali.

I když je nesmírně uspokojující hrát perfektní hru Connections, kromě chlubení se přáteli, se kterými sdílíte své skóre, není o nic lepší, než to řešit chybami. Nenechte se tedy nachytat ve snaze hrát perfektní hru. Prostě hrajte hru, bavte se a snažte se každý den porazit Connections.

Spojení může být těžká hra. Ale použitím těchto tipů a triků si usnadníte porazit hru pokaždé, když ji budete hrát. A i když se vám to stále nedaří, nebojte se; jen nezapomeňte, že další kolo bude k dispozici do 24 hodin.

  12 nejlepších náborových programů, které usnadňují a zefektivňují nábor