8 tipů pro používání hudby ve videích na YouTube

Hudba je důležitým aspektem při vytváření videí na YouTube – bez ní bude vaše video chybět, což způsobí, že ztratíte zapojení diváků.

Někdy však může být obtížné najít tu správnou hudbu, která by odpovídala tónu videa a značce, kterou se na platformě snažíte vybudovat. Při výběru hudby je navíc třeba zvážit autorská práva.

Pokračujte ve čtení a zjistěte několik tipů, které vám mohou pomoci změnit vaše videa na YouTube z nudných na podmanivé.

Proč je hudba důležitá pro vaše videa na YouTube

Hudba je nezbytnou součástí videa, ať už se používá jako hlavní díl, který pomáhá řídit děj, nebo jako hluk na pozadí, který odstraňuje nepříjemné ticho. Může pomoci navodit náladu a zároveň emocionálně zaujmout publikum.

Pokud například vaše video obsahuje záběry z motokrosového závodu, budete chtít použít hudbu ve vysokém tempu, která doplňuje akci. To také pomůže přimět publikum, aby pocítilo to rychle se pohybující tempo. Bez hudby by to byly jen špinavé motorky jezdící nahoru a dolů po dráze.

Kromě toho můžete vyjádřit svou kreativitu prostřednictvím hudby, která může vašemu videu nabídnout jedinečný úhel pohledu. Když vložíte svou kreativitu do projektu, je pravděpodobnější, že se spojíte s publikem. To má tendenci umožnit větší emocionální dopad – něco, čeho může dosáhnout i hudba.

  Jak hledat uvnitř videa na YouTube v prohlížeči Chrome

Existuje mnoho důvodů, proč je hudba důležitá. Pokud jej však použijete správně, může se vaše video buď vytvořit, nebo zlomit.

Zákony o autorských právech týkající se hudby existují, aby chránily práva k hudbě a nedovolily ostatním používat ji bez řádného oprávnění. I když svá videa nezpeněžujete, nemůžete používat hudbu chráněnou autorskými právy. Výsledkem by bylo porušení autorských práv, což může vést k odstranění vašeho videa a dalším sankcím na YouTube.

Chcete-li se vyhnout jakýmkoli následkům používání hudby chráněné autorskými právy, zkuste použít hudbu ve veřejné doméně, audioknihovnu YouTube nebo hudbu bez licenčních poplatků.

2. Kupte si předplatné hudby bez licenčních poplatků

Chcete-li se vyhnout porušování autorských práv, zvažte zakoupení bezplatného hudebního předplatného. Oblíbenou hudební platformou pro tvůrce obsahu je Epidemic Sound. Můžete se také podívat na Artlist.

Tyto hudební licenční platformy jsou skvělé, protože přicházejí s velkým množstvím žánrů, témat a nálad, ze kterých si můžete vybrat. Existuje dokonce obrovský seznam zvukových efektů pro každou situaci.

Nejen, že jsou tyto platformy neuvěřitelně užitečné, ale také vám poskytnou klid při používání hudby ve vašich videích.

3. Upravte úrovně zvuku

Pokud jde o úrovně zvuku, je třeba zvážit dvě věci. První je, že nechcete, aby hudba přehlušila události, které se ve videu dějí. Dokonce i během částí, kde může být hudba hlasitější, by měla vyvážit probíhající akci.

  12 nejlepších generátorů popisu AI na YouTube k použití v roce 2023

Další věc, kterou je třeba zvážit, je úroveň zvuku ve vašem editačním softwaru. Ujistěte se, že je hlasitost vašeho notebooku nastavena na vhodnou úroveň, abyste mohli upravit úroveň hudby ve videu. Chcete se za každou cenu vyhnout oříznutí nebo zkreslení.

4. Zvažte náladu

Hudba má doplňovat náladu scény. Jistě, můžete to použít k ovlivnění toho, jak by se publikum mělo cítit, ale nechcete jít úplně mimo kurz.

Pokud například vaše video obsahuje moment, kdy se díváte z okna, když prší, pravděpodobně není ten správný čas na přehrávání cirkusové hudby. Možná byste šli po něčem trochu uklidňujícím nebo dokonce dramatičtějším. Něco, co odpovídá náladě.

5. Úpravy a načasování podle toho

Následuje úprava hudby a pak úprava hudby do videa. Chcete se zdržet plácnutí písně do videa pro nic jiného než pro hudbu. Využijte hudbu jako příležitost k synchronizaci s okamžiky.

Například, pokud máte několik B-roll záběrů, které implementujete do svého videa, použijte rytmy v hudbě k přepínání ze záběru na záběr. Dalším příkladem je přizpůsobení hlasitosti hudby tomu, co se děje ve videu. Pokud někdo mluví, ujistěte se, že je hlasitost nízká, a když konverzace skončí, můžete ji začít zvyšovat.

6. Použijte hudbu k budování vaší značky

Hudba vám může pomoci vybudovat značku pro váš kanál YouTube. Pokud máte tendenci držet se určitého žánru, zejména pokud jde o hudbu na pozadí, vaše publikum tento styl hudby rozpozná jako součást identity vašeho kanálu.

  Odebrat navrhovaný kanál z YouTube

Pokud máte například kanál o vaření, budete chtít, aby se k tématu videí hodila hudba, která je více uklidňující. Můžete si vybrat cokoli od akustické, klasické nebo dokonce jazzové. Jen se držte dál od elektronické hudby – pokud to není atmosféra, na které chcete vytvořit svůj kanál, pak jděte do toho.

7. Náhled před publikováním

I když byste měli svá videa před zveřejněním na YouTube sledovat, věnujte zvláštní pozornost hudbě. Chcete se ujistit, že zvuk není rušivý a že hudba odpovídá náladě. Vždy můžete požádat někoho jiného, ​​aby se na video podíval také za vás, takže budete mít na zvuk nové uši.

Dobrý test pro náhled videa je poslechnout si jej pomocí reproduktorů počítače a poté znovu poslouchat se sluchátky na uších. Tímto způsobem vidíte zážitek z různých úhlů pohledu a budete vědět, zda je třeba něco upravit.

8. Mít záložní stopy

Pokud jste se rozhodli neplatit za předplatné, u kterého víte, že jste chráněni před autorskými právy na hudební frontě, pak existují možnosti pro weby ke stažení hudby bez autorských práv pro YouTube.

V tuto chvíli by však bylo moudré mít skladby vždy jako zálohu pro případ, že by hudba v určitém okamžiku nebyla dostupná nebo pokud byste z jakéhokoli důvodu zahlédli problémy s autorskými právy. Dokonce i Zvuková knihovna YouTube může bez varování odstranit hudbu, kterou často používáte.

Při vytváření videí na YouTube používejte správnou hudbu

Hudba může vytvořit nebo rozbít video, zejména pokud pro scénu používáte nesprávný žánr nebo jste označeni kvůli problémům s autorskými právy. Nenechte se tím však odradit od zkoušení nových věcí, pokud jde o hudbu.

Pomocí výše uvedených tipů můžete svá videa transformovat a oživit je.