etechblog

9 Šablony a generátor marketingových plánů pro malé a střední podniky

Šablony marketingového plánu fungují jako užitečný nástroj pro obchodní partnery, vedoucí pracovníky a vedení. Pomáhá vám vizualizovat marketingové strategie do budoucna.

Bez ohledu na to, jak dobrý je váš produkt, měli byste mít dobře prozkoumaný a solidní plán marketingové strategie, abyste ve svém podnikání uspěli. Vzhledem k tomu, že vypracování marketingové strategie pro konkrétní časové období může být složité, lidé se často rozhodnou použít šablony marketingového plánu, aby si tento úkol usnadnili.

Tento článek se bude zabývat definicí, významem a prvky marketingového plánu. Také budeme sdílet seznam šablon pro marketingové plány.

Co je marketingový plán?

Marketingový plán strategie je dokument, který obsahuje nástin marketingové nebo reklamní strategie organizace. Ukazuje, jak budou PR kampaně řízeny tak, aby oslovily cílové zákazníky a generovaly potenciální zákazníky.

Jasně definovaná marketingová strategie nese celkový plán, jak publiku vysvětlit výhody vašeho produktu nebo služby a porazit konkurenty. Kromě toho může takový plán obsahovat různé marketingové termíny, které potřebují snadné vysvětlení při oslovování publika.

Výhody marketingového plánu

#1. Identifikujte cílové publikum a konkurenty

S adekvátně prozkoumaným marketingovým plánem mohou společnosti identifikovat své cílové zákazníky, jejichž problémy se budou snažit vyřešit svými produkty nebo službami. Měl by také lokalizovat konkurenty, aby pochopili, co ostatní nabízejí stejným zákazníkům a jak můžete nabídnout lepší produkty.

#2. Povolit rozhodování

Marketingový plán obsahuje faktory, které ovlivní vaše podnikání, a zdroje, které můžete použít k jejich zvládnutí. Díky tomu, že jsou uvedeny na stejném místě, bude marketingová rozhodnutí snadným procesem. Nyní můžete odpovědět na všechny marketingové otázky na základě marketingového plánu.

#3. Pomáhá s dlouhodobým plánem a krátkodobou realizací

Ideální strategický marketingový plán nabízí futuristický pohled na příštích 3 až 5 let. Budete tak připraveni zvládnout jakékoli výzvy, které se mohou v budoucnu objevit. Můžete je také čas od času navštívit a v případě potřeby provést změny.

  Jak pozastavit stahování aktualizací systému na Androidu

#4. Vyhněte se panickým rozhodnutím

Marketingový plán může předpovědět problémy, které před námi leží, takže na ně můžete zůstat připraveni a vyvinout vhodné strategie, jak je zvládnout. Z tohoto důvodu neskončíte u panických rozhodnutí, pokud se stane cokoliv nepříznivého. Implementace plánovaného rámce stačí k řešení těchto situací.

#5. Vyvíjejte zákaznicky orientované strategie

Se strategickým marketingovým plánem můžete využít údaje z průzkumu trhu k vytvoření způsobu, jak oslovit své cílové publikum. Plán bude také obsahovat kanály a nástroje, které použijete k jejich přilákání. Zajišťuje také, že investujete do marketingových aktivit, které podporují předem definovanou strategii.

Co zahrnout do marketingového plánu?

V závislosti na potřebách vašeho produktu a společnosti se můžete zaměřit na různé aspekty marketingového plánu. Níže jsou uvedeny některé součásti, které se běžně vyskytují ve strategickém marketingovém plánu.

  • Cílové publikum a jeho demografie
  • Průzkum trhu
  • SWOT analýza
  • Analýza konkurence
  • Cíle
  • Tržní strategie a kanály
  • Načasování
  • Rozpočet

HubSpot

Vytvoření marketingového plánu je hračka, pokud používáte HubSpot šablona pro plán marketingové strategie. Šablona pomáhá uživatelům načrtnout jejich roční marketingovou strategii, určit nejdůležitější iniciativy a sledovat kritické metriky.

Jednoduše zadejte své marketingové cíle a získejte šablonu pro marketingovou strategii vaší společnosti. Musíte například přidat poslání vaší společnosti, zaměření vašeho týmu, prioritní iniciativy, cíle, kterých chcete dosáhnout, a budoucí úsilí.

Šablona obsahuje části pro shrnutí, obchodní iniciativy, tržní strategii, marketingové kanály, marketingové technologie, cílový trh a rozpočet.

monday.com

Lidé, kteří hledají přizpůsobitelné šablony pro své marketingové potřeby, se mohou rozhodnout monday.com. Zde najdete několik hotových marketingových šablon, včetně jedné pro marketingovou strategii.

Pomocí této šablony můžete vy a váš tým sledovat všechny marketingové strategie a iniciativy. Nyní bude možné plánovat své obchodní cíle, kampaně a rozpočty v jediném pracovním prostoru.

Tato šablona také podporuje vizualizaci marketingové strategie prostřednictvím komplexní časové osy a grafu. Jeho funkce drag and drop vám umožní snadno zahrnout potřebné sloupce.

Marketingová šablona z monday.com se snadno integruje s Gmailem, Kalendářem Google, Diskem Google, Facebook Ads, Mailchimp a HubSpot.

Canva

Canva se může pochlubit širokou škálou šablon, včetně těch vyhrazených pro plán marketingové strategie. Platforma má několik vynikajících prezentací, které můžete přizpůsobit tak, aby představovaly nejpřesvědčivější marketingovou strategii.

Zde můžete najít řadu profesionálně navržených prezentací s různými styly a barvami pro různé účely, od nových produktových prezentací až po aktualizace strategie sociálních médií.

  Jak funguje skenování otisků prstů na displeji?

Můžete si vybrat z barevných, jednoduchých, minimalistických a nepředvídatelných šablon, které odpovídají identitě značky. Tato uživatelsky přívětivá platforma také podporuje spolupráci s vašimi spoluhráči a umožňuje vám přidávat fotografie, ikony, tvary a ilustrace.

Po vytvoření prezentace si ji můžete stáhnout jako PDF nebo PPT. Můžete také sdílet zobrazitelný odkaz na prezentaci se zúčastněnými stranami.

Visme

Pokud vám připadá vytváření strategického marketingového plánu hektické, podívejte se na sbírku šablon marketingových plánů Visme nabídky. Pomocí jejich šablon může kdokoli začít s předem navrženými rozvrženími a přizpůsobit je tak, aby vytvořil plán, který odpovídá vašim cílům a strategii.

Díky funkcím, jako je nahrazení zástupného obsahu spolu s přizpůsobením písma a barev, vytváří marketingový plán bezproblémový proces. Podle našich potřeb můžete do šablony zahrnout aktiva své značky nebo jakékoli jiné bezplatné fotografie, ikony a grafy.

Kromě toho je možné změnit uspořádání nebo odstranit snímky podle vašeho obsahu. Po dokončení vývoje plánu si můžete stáhnout marketingový plán ve vysokém rozlišení nebo jej sdílet online pomocí odkazu.

Plannuh

Plannuh je cloudové řešení strategického marketingového plánu, kde uživatelé mohou vytvářet a spravovat marketingové plány pomocí výkonných šablon. Pomocí šablon snímků můžete vytvářet online marketingové plány a exportovat nebo stahovat je podle svých požadavků.

Šablony snímků jsou dodávány s definicemi a příklady prvků, takže můžete vytvářet lepší nápady. Ty jsou upravitelné a přizpůsobitelné, kde můžete kromě přidání číslování a bulletinu formátovat text.

Například při generování plánu o cílovém publiku můžete zahrnout definici vašich cílových zákazníků, jejich demografické údaje, chování, umístění a osobnosti.

Některé ze snímků Plannuh pro plán marketingové strategie jsou Průzkum a analýza trhu, Marketingové cíle, Cíle společnosti, Ceny a balení, Analýza konkurence a Strategie prodejních kanálů.

Xtensio

Xtensio je portál pro spolupráci, kde najdete krásné šablony a prezentace, včetně šablony marketingového plánu. Pomůže vám identifikovat hlavní cíle vaší společnosti a vytvořit jasný plán pro rychlejší obchodní růst.

Pomocí této šablony mohou organizace vytvořit silný marketingový plán sestávající z taktických a strategických marketingových plánů, které mají pro zákazníky. Je také vhodný pro vytvoření vizuálně poutavého strategického plánu pro marketingový tým.

Uživatelé mohou udržovat konzistenci napříč marketingovou strategií jejím využitím. Tato šablona také pomáhá zachovat transparentnost napříč společností, pokud jde o efektivní řízení a alokaci zdrojů. Jeho funkce přizpůsobení písma a barev zajišťují konzistenci značky.

  Jak nainstalovat a používat SSD (Solid-State Drive)

Slite

Hledáte šablony marketingového plánu, které vám umožní nastínit marketingový plán vaší společnosti spolu s jeho konkrétním časovým rámcem? Slite vám nabízí bezplatné šablony pro marketingové plány, které vám pomohou snadno vytvořit praktický a užitečný marketingový plán.

Když máte tuto šablonu po ruce, nemusíte investovat cenné zdroje a čas do vytvoření marketingového plánu. Díky těmto šablonám marketingové strategie pro spolupráci je celý proces plánování snadný a stručný a zároveň vám nabízí solidní základnu, ze které můžete začít.

Slite nabízí samostatné šablony pro marketingové projekty, marketingové experimenty, marketingové zpravodaje a analýzu konkurence, takže je můžete snadno přizpůsobit a přidat potřebná data.

Krásné.ai

Krásné.ai je velmi užitečný pro vedoucí pracovníky, kteří potřebují připravit efektivní prezentaci marketingového plánu pro členy týmu a zainteresované strany. Pomocí něj mohou uživatelé prezentovat jasný pohled na vaše marketingové plány.

Tato šablona prezentace vás nejen osvobodí od vytváření snímků od začátku, ale také vám nabízí svobodu zahrnout do snímků kreativitu. I když je tato šablona ideální pro různé účely, lidé ji většinou používají pro reklamní kampaně, marketingové návrhy a marketingové plány.

Tato šablona od Beautiful.ai obsahuje 10 plně přizpůsobitelných snímků s infografikou a designovými funkcemi. Má vyhrazené snímky pro strukturu kampaně, rozpočet, graf růstu, marketingovou cestu, agendu, cíle a diagram procesu.

Ásana

Ásana nabízí robustní šablonu marketingové strategie, kterou můžete použít ke strategii svých cílů a správě klíčových zdrojů. Umožňuje vám také centralizovat všechny vaše marketingové plány na jedné platformě pro bezproblémové provádění.

Ať už chcete vytvořit B2B nebo B2C marketingovou strategii, s touto šablonou Asana je možné růst a škálovat marketingový dopad. Můžete jej použít k vytváření marketingových plánů pro digitální marketing, marketing na sociálních sítích, obsahový marketing a jakoukoli další tržní strategii.

Tato šablona vám umožňuje zahrnout průběh úkolu, pořadí priority a stav schválení každého kroku plánu. Pomocí nich mohou uživatelé vytvářet akceschopné úkoly s vlastníky, aktualizovat běžný stav a udržovat plány dostupné pro členy týmu.

Závěr

Vytvoření komplexní marketingové strategie je klíčem k úspěšnému spuštění a řízení kampaně. S pomocí výše diskutovaných šablon marketingových plánů byste měli být schopni vytvořit strategii pro produktový marketing během okamžiku.

Při vytváření plánů možná budete chtít zahrnout marketingové platformy SMS, abyste oslovili koncové uživatele přímo za účelem propagace produktu.

x