Bright Data Proxy Manager nově definuje online soukromí

Pokud trávíte hodně času online, protože jste webový škrabák – a většina firem to dnes dělá –, chápete důležitost soukromí online. U všech aplikací nebo webů, které používáte ke sledování vaší aktivity, potřebujete dobrého správce proxy, který tomu zabrání.

V závislosti na vaší úrovni stírání webu můžete použít více serverů proxy pro různé účely. Nicméně použití jiných proxy obvykle signalizuje začátek ztráty nastavení, zvláště když mezi nimi musíte přepínat, abyste zajistili, že vše běží podle očekávání. Naštěstí můžete tento problém vyřešit pomocí a Bright Data Proxy Manager.

Správa proxy se může stát skutečným trnem pro většinu online pracovníků, jako jsou webové škrabky. Absence spolehlivé proxy infrastruktury se projeví až příliš mnoha hodinami strávenými hašením proxy požárů nebo řešením mnoha problémů se spolehlivostí – což žádný webový škrabák nechce řešit.

Pokud jste se podle svých zkušeností setkali s blokovanými webovými stránkami, nápověda je vzdálena jen několik kliknutí a kromě toho, že budete moci bezpečně a anonymně procházet web, můžete mít bránu k přístupu k jakýmkoli informacím, které můžete ze zablokovaných webů potřebovat. Bright Data je jedním z nejdůvěryhodnějších a nejbezpečnějších poskytovatelů proxy služeb v oboru s řadou webových odblokovačů, které mohou snadno obejít jakékoli blokování a pomoci vám získat veřejná webová data.

Tento článek pojednává o správci proxy Bright Data, jeho funkcích, výhodách a o tom, zda je to dobrá investice.

Co je správce proxy?

Zdroj: fortinet.com

Proxy manager je softwarový program navržený tak, aby vám pomohl spravovat a organizovat proxy servery počítačové sítě psaním a implementací zásad a filtrováním všech požadavků na zdroje.

Proxy manažeři poskytují uživatelsky přívětivá rozhraní pro vaše proxy servery – strážce firemních internetových nebo počítačových terminálů – které vám umožňují upravovat, přidávat nebo mazat proxy kromě testování rychlosti připojení a dostupnosti.

Pokud jsou správně nakonfigurovány se správnými zásadami, omezují servery proxy přístup k označeným materiálům nebo webovým stránkám, aby efektivně řídily váš síťový provoz.

Dobrým příkladem by bylo poskytnutí dohledové kontroly nad typem zdrojů, ke kterým mají vaši uživatelé přístup, a může to zahrnovat umístění filtrů, které blokují určité webové stránky, jako jsou ty, které obsahují nežádoucí materiály, jako je pornografie, o kterých se správci domnívají, že způsobují rušivé vlivy.

Vzhledem k tomu, že proxy servery jsou navrženy tak, aby zvýšily zabezpečení vaší sítě, blokování určitých webových stránek a zdrojů může vaší společnosti pomoci snížit riziko virové infekce nebo zachycení malwaru.

Na příchozí e-maily můžete také použít správce proxy, abyste omezili možnost uživatelů otevírat konkrétní přílohy a snížili riziko infekce, sabotáže a špionáže nebo blokování podezřelé aktivity prostřednictvím e-mailů.

Co je Bright Data Proxy Manager?

Jasná data je nejmodernější webová datová platforma a poskytovatel proxy služeb, který pomáhá B2B společnostem bezpečně a efektivně sbírat data. Firmu využívají organizace po celém světě, ať už malé podniky, společnosti z Fortune 500 nebo akademické instituce.

Společnost Bright Data je proslulá svými spolehlivými a bezpečnými nabídkami proxy, kromě toho, že jde o běžnou a nákladově efektivní platformu využívající snadno dostupná veřejná webová data.

  Segregace povinností (SoD) vysvětlená jednoduchými slovy

Bright Data nabízí sadu funkcí a funkcí, shromažďování dat a odblokování webu pro proxy služby, které jim poskytují úplnou kontrolu nad jejich daty a soukromím v síti. Díky tomuto bohatému portfoliu vlastností je Bright Data ideální pro podniky, které musí věnovat zvýšenou pozornost práci s daty svých klientů.

Bright Data v současnosti nabízí minimálně čtyři typy proxy služeb: rezidenční, datová centra, ISP a mobilní proxy. Služba využívá vestavěnou inteligentní vrstvu správy rotace IP, aby byla zaručena bezpečnost a zabezpečení online identit uživatelů.

Rotující proxy usnadňují změnu IP adres po každém dalším připojení. Možnost používat více než jen jednu IP adresu snižuje možnost, aby se uživatel dostal na černou listinu na konkrétní webové stránce.

Rezidenční proxy síť Bright Data je postavena na milionech IP z různých míst po celém světě, což znamená, že data, která uživatelé shromažďují, jsou spolehlivá a vyhovují většině zákonných požadavků na ochranu dat.

Bright Data mimo jiné vyhovuje nejnovějšímu datovému regulačnímu rámci Evropské unie, kalifornskému zákonu o ochraně soukromí spotřebitelů z roku 2018 a GDPR.

Výhody používání Bright Data Proxy Manager

Bright Data nabízí komplexní řadu proxy ve 195 zemích – rozmístěných v mnoha městech a zemích a má více než 72 milionů exkluzivních a sdílených IP adres. IP adresy firmy pocházejí z mnoha uživatelských zařízení a nabízejí rychlost a spolehlivost od nejméně 600 000 rezidenčních proxy, které získávají přímo od poskytovatelů internetových služeb.

V případě zájmu můžete využít 7denní bezplatnou zkušební verzi Bright Data Proxy. Potenciální uživatelé mohou otestovat rezidenční proxy společnosti Bright Data určené pro registrované podniky nebo proxy datových center určené pro registrované a jednotlivé B2B společnosti.

Díky jeho rozsáhlé geografické distribuci můžete Bright Data Proxy používat téměř v jakémkoli městě nebo zemi na celém světě. Služba navíc pracuje vysokou rychlostí, díky čemuž je rychlejší než většina konkurentů, protože přichází se servery pro vyrovnávání zatížení, kdykoli uživatel požádá.

Nejdůležitější je, že Bright Data Manager obchází kódování, ale zavádí pokročilé funkce, včetně inteligentního směrování, dešifrování SSL a vlastních pravidel, která snižují šířku pásma.

Funkce Bright Data Proxy Manager

❇️ Web Unlocker: Web Unlocker umožňuje komplexní řešení jakýchkoli problémů s odemknutím webu, kromě poskytování analyzovaných a strukturovaných dat ve vámi zvoleném formátu pomocí jediné adresy URL.

❇️ Správce proxy: Tento pokročilý nástroj s otevřeným zdrojovým kódem zlepšuje shromažďování dat směrováním požadavků pomocí nejdostupnějších alternativ. Výsledkem je snížení využití šířky pásma a změny mezi sítěmi proxy pro zabezpečení všech požadavků.

❇️ Sběratel dat: Bright Data Proxy má různé automatické sběrače, do kterých stačí zadat jednoznačnou adresu URL, klíčové slovo nebo datovou položku, aby vám poskytla všechna data související s vaším vyhledáváním, bez ohledu na to, s jakou velikostí sběru máte co do činění.

❇️ Soubory dat: Bright Data obsahují bezkonkurenční předem shromážděné soubory dat týkající se více než deseti milionů bodů na jejich webových stránkách. Datové sady jsou ideální pro identifikaci a analýzu trendů a vlivů sociálních médií, vyhledávání lidí a získávání dat pro algoritmy strojového učení.

❇️ Obrovská úspěšnost: Bright Data Proxy je přístupný z více než 72 milionů IP ve více než 195 zemích s úspěšností kolem 99,99 %. Kromě toho můžete procházet internet bezpečně a anonymně bez rizika zákazu nebo zablokování, navíc si můžete vybrat ze čtyř různých typů proxy.

❇️ Široký rozsah dat: Uživatelé mohou shromažďovat strukturovaná data nebo seškrábat cokoli z příspěvků na sociálních sítích, cen produktů, recenzí, hodnocení nebo novinových článků z různých webů. Nastavení stírání nástroje můžete upravit podle formátu, frekvence nebo umístění proxy.

  Co je digitální dvojče a proč je důležité v IoT?

❇️ Spolehlivost a bezpečnost: Bright Data patří mezi několik poskytovatelů služeb, kteří prohlašují 99,9% dostupnost a dostupnost svých služeb a funkcí. Navíc zaručují bezpečnost webových dat uživatelů prostřednictvím svých standardů šifrování a souladu.

❇️ Ušetřete čas a peníze: Cenové plány Bright Data za dostupné a nákladově efektivní jsou navrženy tak, aby vyhovovaly potřebám a rozpočtu každého uživatele. Uživatelé se mohou rozhodnout mezi měsíčním nebo ročním předplatným.

Jasná datová hlavní proxy umístění

Díky Bright Data, která má 72 milionů IP adres pro spuštění, a webovým stránkám s bloky podle polohy navrženými tak, aby fungovaly v konkrétních zemích, se můžete vyhnout jakémukoli blokování tím, že budete předstírat, že jste uživatel z dané země.

Například můžete přistupovat k německým webovým stránkám pomocí kterékoli z jejich více než 1 003 263 německých IP adres pro snadný přístup k místním stránkám. Místa proxy společnosti Bright Data jsou rozšířena po celém světě, přičemž nejoblíbenějšími místy jsou Spojené státy americké – 4 922 973 IP, Velká Británie – 1 865 443 IP, Německo – 1 297 414 IP, Brazílie – 2 100 710 IP, Francie – 547 365 IP, a IP83 – Čína, 1.

Dalšími oblíbenými místy jsou Kanada – 436 319 IP, Španělsko – 585 284 IP, Rusko – 3 196 555 IP, Japonsko – 334 170 IP, Jižní Korea – 202 229 IP a Indie – 5 425 168 IP. Vzhledem k tomu, že Bright Data hlásí úspěšnost 99,9 %, existuje velká šance, že se vyhnete blokování a získáte přístup k datům, která potřebujete.

Ceny Bright Data Proxy Manager

Bright Data nabízí různé cenové možnosti pro své čtyři různé typy IP adres a má k dispozici jednoduchý plán průběžných plateb. Residential IP plán stojí 15 USD za GB, zatímco Mobile IP stojí 40 USD. Ostatní IP proxy jsou k dispozici za 0,15 USD za IP nebo 15 USD za GB dat, zatímco proxy pro datová centra stojí 0,80 USD za IP a 0,110 USD za GB dat.

Můžete se přihlásit k ročnímu předplatnému, abyste získali nějaké úspory. Počínaje 1 000 dolary měsíčně za pokročilý plán, realizuje 0,56 a 0,077 dolaru za IP datového centra, zatímco cena rezidenčního IP klesá na 10,13 dolaru. Projekt Advanced + stojí 2 000 USD měsíčně a požaduje 0,50 USD za IP nebo 9,75 USD za GB dat pro ISP proxy a 9,45 USD za GB pro rezidenční proxy.

Nakonec si můžete vybrat vlastní plán, který se neomezeně mění a vyžaduje, aby se uživatelé vyvíjeli na základě jejich potřeb a specifikací. Můžete také zvážit 7denní bezplatnou zkušební verzi, ale pokud se snažíte jako společnost, musíte ověřit registraci a zavázat se utrácet alespoň 500 $ měsíčně.

Jak získat přístup k Bright Data Proxy?

Postup pro získání přístupu k Bright Data je stejně jednoduchý jako ABC:

 • Vyplňte své údaje a otevřete si účet – to trvá několik sekund a web vás přesměruje na řídicí panel Bright Data.
 • Vyberte typ produktu, který potřebujete.
 • Budete požádáni o ověření identity.
 • 4. Vyplňte preferovaný způsob platby – můžete si vybrat mezi Kreditní kartou, Payoneer, Alipay nebo PayPal. Pro přístup k řídicímu panelu Bright Data by bylo nejlepší mít kladný zůstatek účtu.

  5. Vytvořte zónu: Jedná se o skupinu nastavení definujících váš projekt a zahrnuje preferovaný typ IP (exkluzivní nebo sdílený), zemi IP, stát, město nebo operátora atd.

    Nastartujte svůj nový podcast s Buzzsprout

  6. Upravte si zónu tak, abyste omezili zóny na konkrétní domény nebo přidejte ty, na které nechcete cílit.

  Data Bright Případy použití proxy

  Bright Data Proxy je uznávaným nástrojem díky působivému seznamu funkcí a zařízení je ideální pro obecné i specifické případy použití. Mezi prominentní případy použití patří shromažďování dat z monitorování cen, generování potenciálních zákazníků, ochrana značky, SEO výzkum a analýza sentimentu.

  Díky vrozené schopnosti eticky shromažďovat cenná data z webu pro tyto různé účely, které pomáhají při konkurenčním výzkumu a analýze trhu, se Bright Data stala velmi užitečným nástrojem, který stojí přes ramena v průmyslu seškrabávání webu.

  Jasní konkurenti datových proxy

  #1. Oxylabs

  Oxylabs je komplexní nástroj pro sběr webového zpravodajství a poskytovatel proxy na vysoké úrovni, který umožňuje různým společnostem plně využívat sílu velkých dat. Oxy Proxy Manager má bezplatnou aplikaci, která uživatelům umožňuje spravovat své proxy prostřednictvím mobilních zařízení.

  Nástroj také představuje rozšíření prohlížeče Chrome pro každého, kdo se raději mobilní aplikaci pro správu proxy serveru vyhýbá. Uživatelé Oxy Proxy mohou snadno konfigurovat systém a přepínat mezi více servery.

  Hlavní rysy

  • Všestranná aplikace, která je kompatibilní s různými poskytovateli proxy.
  • S používáním aplikace Oxy Proxy nejsou spojeny žádné další náklady ani skryté poplatky.
  • Uživatelé mohou přidat libovolný počet proxy serverů.

  Na druhou stranu však správce mobilního proxy nepoužívá všechna nastavení proxy na úrovni systému nebo může mít různé konfigurace proxy.

  #2. Nginx

  Nginx Proxy Manager je nástroj pro správu proxy, který usnadňuje připojení mezi servery typu backend a klienty. Všimněte si, že pro praktické účely je Nginx Proxy Manager navržen tak, aby řídil vztahy mezi uživateli a backendovými servery namísto všech vašich proxy, jak to dělá Bright Data Proxy Manager.

  Hlavní rysy

  • Nginx Proxy Manager můžete nakonfigurovat tak, aby zpracovával šifrování a dešifrování SSL/TLS.
  • Nástroj podporuje HTTP/2 a umožňuje rychlou komunikaci mezi uživateli a servery.
  • Správce proxy nabízí systém podpory reverzního proxy, který předává požadavky na připojení uživatele maskováním skutečných IP adres uživatele.
  • Nginx Proxy Manager poskytuje robustní bezpečnostní funkce, které zaručují ochranu serveru klienta před tradičními webovými útoky. Mezi bezpečnostní funkce patří kontrola přístupu, která pomáhá chránit vaše citlivá data před neoprávněným přístupem.
  • Nginx nabízí intuitivní a snadno použitelné rozhraní, které výrazně zobrazuje funkce řízení přístupu, jako je přidávání, mazání a úprava omezení na základě IP adresy.

  Na druhou stranu jsou funkce Nginx omezeny pouze na reverzní proxy a správu SSL/TLS, což z něj nedělá efektivní nástroj pro správu proxy ve srovnání s Bright Data proxy managerem.

  Konečný verdikt

  Z předchozího se zdá jasné, že Bright Data je jednou z nejkomplexnějších a nejspolehlivějších webových datových platforem, které můžete použít k extrakci hodnoty z veřejných webových dat, pokud si chcete udržet konkurenční výhodu ve svém výklenku. Efektivita platformy si získala srdce mnoha jednotlivců a institucí ze všech částí světa.

  Uživatelé Bright Data mohou využívat jeho prémiové proxy služby díky jeho komplexním funkcím a výkonným schopnostem. Díky využívání veřejných webových dat mohou využívat různé datové body, které jim pomohou při výzkumu, monitorování a analýze.

  I když může být dražší než většina konkurentů a má omezenou bezplatnou zkušební verzi, uživatelé mají jistotu služby správy proxy, která zajišťuje bezpečný přenos dat, souborů a informací zaměstnancům pracujícím ve vzdálených lokalitách a od nich.

  V důsledku toho mohou uživatelé přistupovat k webovým datům, která jim pomáhají činit lepší a informovanější rozhodnutí pro osobní nebo obchodní použití. Flexibilní účtování, účinná konfigurace a nepřetržitá podpora činí Bright Data nutností pro každého, kdo se zabývá seriózními projekty.

  Dále se podívejte na důvody, proč používat Bright Data pro proxy a web scraping.