Co je to Corsair’s iCUE LINK? 4 důvody pro upgrade

Klíčové věci

  • Systém iCUE LINK společnosti Corsair zjednodušuje správu kabelů pro herní počítače, používá pouze jeden kabel pro všechny potřeby chlazení a umožňuje individuální ovládání každého zařízení.
  • Systém iCUE LINK se skládá z centrálního rozbočovače, proprietárních kabelů, chytrých komponent a softwaru iCUE LINK, což usnadňuje sestavení a ovládání vašeho herního zařízení.
  • Upgrade na ekosystém iCUE LINK nabízí výhody, jako je zabezpečení do budoucna, snadnější údržba, lepší kontrola nad chladicími systémy a přístup k novým funkcím, jako jsou teplotní senzory a přizpůsobitelné bloky.

Správa kabelů je jednou z časově nejnáročnějších a nejméně vzrušujících částí stavby herního počítače. S herními zařízeními často vybavenými šesti nebo více RGB ventilátory může být správa více než tuctu kabelů pouze pro chlazení náročná. Přestože řešení, jako jsou ovladače ventilátorů, mohou být užitečné, jejich správná konfigurace může být stále bolestivá.

Zde přichází na scénu nový ekosystém Corsair iCUE LINK. Používáním tohoto systému zajistíte snadnou správu kabelů a že vaše herní zařízení bude vždy vypadat elegantně.

Takže, co přesně je systém iCUE LINK? A jak to funguje?

Systém iCUE LINK společnosti Corsair je inovativní řešení pro rychlejší, jednodušší a elegantnější správu kabelů. Jedná se o kombinaci hardwaru a softwaru, která se specializuje na to, aby se herní sestavy stavěly a ovládaly mnohem intuitivněji.

  Kompletní průvodce pro odemknutí vašeho kreativního potenciálu

Kredit obrázku: Korzár

Systém iCUE LINK společnosti Corsair umožňuje sestavit herní počítač pomocí jediného kabelu pro všechny potřeby chlazení. Myšlenka je taková, že propojíte všechna svá chladicí zařízení v řetězové konfiguraci a pro připojení k centrálnímu rozbočovači použijete pouze jeden kabel. Tento rozbočovač bude poskytovat všechna data a napájení potřebné k ovládání vašeho chladicího systému.

Na rozdíl od daisy chain vám systém iCUE LINK umožňuje ovládat každé zařízení samostatně, což umožňuje měnit rychlost a osvětlení každého RGB ventilátoru pro potenciální zvýšení účinnosti a flexibilnější schémata osvětlení.

Jak tedy může celý chladicí systém používat pouze jeden kabel a přitom mít ovládání pro každé zařízení?

Kredit obrázku: Korzár

Systém iCUE LINK společnosti Corsair je vynikající inovací pro správu systémů chlazení PC. Efektivita systému spočívá v nové řadě zařízení Corsair, která jsou záměrně vyrobena jako modulární a mají bezproblémovou konektivitu.

Systém se skládá ze čtyř částí: centrální rozbočovač, proprietární kabely, chytré komponenty a software iCUE LINK. Pojďme si stručně probrat jednotlivé komponenty, abychom systému lépe porozuměli.

Centrální rozbočovač

Centrální rozbočovač je srdcem systému iCUE LINK a je místem, kde se mají připojit všechny kabely. Má dva porty iCUE Link pro připojení zařízení, napájecí port pro napájení celého systému a kabel USB 2.0 pro data. Každý port iCUE LINK může podporovat až sedm zařízení, což umožňuje konfiguraci sedmi ventilátorů používat pouze jeden kabel pro připojení k rozbočovači. Pro výkonnější systémy vyžadující ještě více chladicích ventilátorů budete muset použít oba porty iCUE LINK pro podporu maximálně 14 zařízení.

  Struktury v Golangu

Proprietární kabely

Systém iCUE LINK používá proprietární kabel k propojení všech zařízení dohromady. Tento kabel má zhruba stejný tvar a velikost jako rozhraní USB-A, ale s oboustranným designem, podobně jako rozhraní USB-C. Oba konce kabelu mají stejné rozhraní, takže jsou zcela reverzibilní. Corsair také nabízí kabely iCUE LINK v délkách kabelů 100 mm, 200 mm a 600 mm s přímými nebo 90stupňovými konektory, které jsou ideální pro všechny druhy velikostí PC skříně.

Chytré komponenty

Nové chytré komponenty Corsair jsou zařízení z jejich nové řady produktů pro chlazení PC, jako jsou ventilátory, AIO, hybridní GPU bloky a různé typy CPU chladičů a příslušenství. Tato zařízení byla záměrně vyrobena pro propojení s jinými zařízeními iCUE link, jako jsou nové ventilátory Corsair QX a řada AIO iCUE LINK.

Zejména ventilátory QX byly navrženy tak, aby se bezproblémově propojovaly pomocí aktivního můstku pro data a napájení a pasivního můstku a magnetů pro strukturální integritu. Řada iCUE LINK AIO, jako jsou H150i a H100i, byla také navržena tak, aby integrovala napájecí a datové kabely spolu s trubicemi AIO pro zdánlivě bezdrátové nastavení.

K ovládání veškerého hardwaru budete muset použít software iCUE LINK. Software umožňuje ovládat světelné efekty, ovládání rychlosti a různá nastavení a funkce, jako jsou upozornění v reálném čase. Software iCUE LINK lze také použít pro periferní zařízení počítače Corsair, jako je myš, klávesnice a náhlavní soupravy.

1. Budoucí korektura

Ekosystém iCUE LINK společnosti Corsair je v současné době implementován na jejich špičkových produktech. Očekáváme, že Corsair bude neustále používat systém iCUE LINK na všech svých nových špičkových produktech.

  Které si vybrat v roce 2023

Upgrade na systém nyní zajišťuje, že můžete neustále znovu používat proprietární kabely, centrální rozbočovač a přepínače, kdykoli upgradujete komponenty.

2. Snadná údržba

Mnoho lidí se vyhýbá čištění a údržbě svých počítačů, protože nikdo nechce předělávat jejich kabely. Správa kabelů může být tak složitá, že je běžné, že nově instalovaná zařízení mají kabely nespravované. Upgrade na ekosystém iCUE LINK zajistí, že údržba a instalace nových zařízení na vašem aktuálním počítači nebudou tak časově náročné jako dříve.

3. Lepší kontrola

Připojení iCUE LINK nejsou kategorizována jako řetězy, protože systém umožňuje individuální ovládání každého zařízení, i když jsou vzájemně propojena. To poskytuje lepší kontrolu nad vašimi chladicími ventilátory a systémy vodního chlazení.

Nová řada produktů Corsair iCUE Link poskytuje fantastické nové funkce. Nové ventilátory QX byly vybaveny teplotními senzory, které můžete využít pro lepší chlazení PC. Zatímco novější iCUE LINK AIO mají nyní vyjímatelné bloky CPU a GPU, které můžete nahradit jinými barevnými nebo LCD bloky. Kromě toho mohou obě produktové řady také využívat novou funkci osvětlení Corsair s časovým posunem a nástěnnou malbou.

Na základě přijetí ekosystému Corsair iCUE LINK komunitou výrobců počítačů lze s jistotou říci, že Corsair bude systém iCUE LINK nadále používat pro svou budoucí řadu produktů. Můžeme také vidět, jak technologie iCUE LINK proniká do nižších produktů Corsair, díky čemuž je systém dostupnější. A konečně, Corsair v současné době zkoumá potenciál licencování svého ekosystému iCUE LINK dalším výrobcům. Ať už to bude schváleno nebo ne, můžeme očekávat ještě lepší systémy, protože Corsair neustále zvyšuje laťku v oblasti chladicího hardwaru a uživatelské zkušenosti.