Dosud nejlepší vysokokapacitní přenosná elektrárna

Klíčové věci

  • Ugreen PowerRoam GS2200 je vysoce přenosná elektrárna s kapacitou 2 kWh a schopností napájet spotřebiče až do 2400W.
  • Je vybaven odnímatelným rozvorem a výsuvnou rukojetí vozíku, takže se snadno pohybuje a je ideální pro kempování nebo jiné aktivity.
  • Elektrárna nabízí rychlé nabíjení přes AC a solární energii s maximálním solárním příkonem 1200W. Jedinou nevýhodou je absence konfigurovatelné rychlosti nabíjení a bezdrátové Qi nabíječky.

Najít elektrárnu, která má vysokou kapacitu, vysoký výkon a nezlomí vám záda, může být složité. Ugreen PowerRoam GS2200 se však může pochlubit působivou kapacitou 2 kWh, může napájet spotřebiče až do 2400 W a má sadu odnímatelných koleček s rukojetí, díky které je pohyb hračkou. Celkově vzato je tato elektrárna Ugreen úhledný balíček.

James Bruce / MakeUseOf Ugreen PowerRoam GS2200

S dobrou kapacitou 2 048 Wh (ta je v případě potřeby rozšiřitelná), vysokým výkonem pro všechny potřeby vašeho zařízení a rychlým solárním nabíjením až 1 200 W… normálně byste se kvůli tomu všemu vzdali přenositelnosti. Ale i když je PowerRoam GS2200 těžký, přichází s odnímatelným rozvorem a výsuvnou rukojetí vozíku, takže se velmi snadno pohybuje. Přidejte množství portů, slušné ovládání aplikací a máte téměř dokonalou přenosnou elektrárnu.

Jediné, co chybí, je konfigurovatelná rychlost nabíjení (je to pevná 1800 W, nebo 550 W, pokud zapnete Tichý režim) a bezdrátová nabíječka Qi – ani jedna z nich nenarušuje nabídku.

Značka Ugreen

Rozměry 54 x 25 x 29 cm (21,3 x 9,8 x 11,4 palce)

Hmotnost 25 kg (56 liber)

AC výstupní porty 4 (UK/EU), 6 (USA)

AC příkon 1800W

DC Výstupní porty 2x DC5521 (120W), 12V port do auta (120W), RV/Anderson (300W)

Solární příkon 1200W (dva vstupy po 600W)

USB porty 4x USB-C (1x 140W, 1x 100W, 45W/2), 2x USB-A (22,5W)

Typ baterie LFP

Konektivita Bluetooth a Wi-Fi

Rozšiřitelné Až na 12 kWh pomocí pěti expanzních baterií

Režim UPS Ano – přepnutí po 10 ms

Světla Ano, ale ne příliš jasná

Klady

  • Odnímatelná kolečka a výsuvná rukojeť usnadňují pohyb
  • Vysoce výkonný invertor pro výkon až 2,4 kW (a potenciál pro spotřebiče s ještě vyšším výkonem)
  • Duální solární příkon, maximálně 1200W
  • Rychlé nabíjení
  • Rozšiřitelná na 12 kWh

Nevýhody

  • Žádné Qi nabíjení
  • Rychlost nabíjení nelze konfigurovat

Přenosnost

Nejprve se budeme zabývat největším prodejním bodem. Elektrické specifikace PowerRoam GS2200 jsou skvělé – zejména pokud jde o napájení větších spotřebičů – ale tam, kde skutečně trumfuje konkurenty, je přenosnost.

Kapacita 2000 Wh je přibližně bod, kdy se hmotnost stává příliš těžkopádnou na přenášení, a to i na krátké vzdálenosti. GS2200 váží sám o sobě asi 25 kg (56 liber) a měří 54 x 25 x 29 cm (21,3 x 9,8 x 11,4 palce), takže rozhodně spadá do nepraktické kategorie, a to i s madly na obou stranách.

  Jak používat BleachBit na Linuxu

James Bruce / MakeUseOf

I když má dobrou kapacitu pro provoz různých AC zařízení na chvíli a poskytuje dostatek energie pro váš notebook a chytrá zařízení – a může jej snadno zvednout jedna osoba na zadní část vašeho kamionu nebo karavanu – takový váha není dostatečně přenosná, aby ospravedlnila dlouhé kempování nebo krátkou túru z vašeho vozidla.

James Bruce / MakeUseOf

Ale GS2200 obsahuje volitelný vozík. Hlavní jednotku lze snadno zacvaknout na místo nebo ji znovu sejmout, pokud již nepotřebujete kolečka – nepotřebujete žádné šrouby a potřebujete jen několik sekund. Mezitím prodloužitelná rukojeť vozíku znamená, že ji lze snadno tlačit.

James Bruce / MakeUseOf

Kola jsou tlustá, pevná a mají dobrou přilnavost, takže by měla být v pořádku na různých površích. Samozřejmě byste neměli brát baterii v blízkosti velkých vodních ploch, ale vozík ji zvedne dostatečně vysoko, aby bez problémů zvládl občasnou louži.

James Bruce / MakeUseOf

Pokud tedy kempujete kousek od auta, přeprava Ugreen PowerRoam GS2200 by měla být snadná, aby ji mohl vláčet i jediný člověk.

Nabíjení na zeď

Ze sítě se GS2200 nabíjí přibližně 1800 W, což vede k plnému nabití za přibližně hodinu a půl. Sazbu nabíjení však nelze upravit, což je trochu nepříjemné a funkce, kterou najdete u mnoha konkurentů. Často budu vědět, že mám například 300W náhradní z domácího solárního systému, takže budu něco nabíjet touto konkrétní rychlostí, abych se neponořil do naší hlavní baterie.

PowerRoam má však tichý režim, který snižuje rychlost nabíjení až na 550 W. Pokud nepotřebujete nabíjet zvlášť ve spěchu, doporučoval bych použít nízkou rychlost nabíjení, protože to způsobí menší zatížení článků baterie.

Chcete-li přepnout do tichého režimu, budete muset použít aplikaci Ugreen. Je to docela základní (koneckonců je to elektrárna), ale dobře navržené a snadno pochopitelné. Můžete změnit několik nastavení, zapnout nebo vypnout výstupy a zobrazit stejné informace, jaké byste jinak získali z předního displeje. Funguje přes Bluetooth nebo Wi-Fi a neměl jsem žádné problémy s připojením.

Pokud potřebujete rychle nabít v případě nouze, AC nabíjení je skvělá volba. Ale pokud můžete, využijte rozsáhlé možnosti solárního nabíjení pro energii zdarma.

Všechny obvody AC nabíjení jsou zabudovány do GS2200, takže není potřeba žádná externí napájecí kostka – pouze vysokoproudý IEC kabel, který lze v případě potřeby snadno vyměnit.

Solární nabíjení

PowerRoam GS2200 je vybaven dvěma solárními nabíjecími porty XT60, z nichž každý má samostatný MPPT ovladač. Ty porty zvládnou maximálně 600W při 12-60V 15A (celkem tedy 1200W), což je více než dostačující pro kapacitu této baterie a umožňuje používat menší přenosné panely, nebo větší statické panely (nebo oba současně ). Dvouportové nastavení umožňuje větší flexibilitu při míchání a přizpůsobení různých specifikovaných panelů bez ztráty účinnosti.

  11 nejlepších AI kalendářů pro plánování schůzek bez námahy

James Bruce / MakeUseOf

Vzhledem k tomu, že je nyní ve Spojeném království podzim a slunce se objeví jen zřídka, není šance, že bych tyto vstupy maximálně využil. Podařilo se mi však připojit směs 550W statického panelu a 400W přenosných panelů.

James Bruce / MakeUseOf

Zajímavé je, že v balení jsou také zahrnuty dva 3cestné sériové adaptéry, které rozdělují každý z těchto dvou vstupních portů na další tři porty XT60, což vám umožní snadno připojit celkem až šest 200W panelů.

Stojí za to připomenout, že sériové připojení znásobí napětí připojených panelů, takže ze tří panelů 15V by bylo 45V. Ujistěte se, že vaše panely jsou stále ve specifikaci, pokud připojujete vícenásobné.

Užitečné je, že jeden z těchto portů na třícestném rozbočovači je pokryt gumovou ochranou, zatímco ostatní dva jsou odkryté. Je to proto, že pokud používáte tento konektor, je to proto, že máte alespoň dva panely, ale nemusíte mít tři. Jsou to malé designové prvky, jako je tento, které opravdu oceňuji.

Pokud to specifikujete pro solární nabíjení, pamatujte, že žádné panely nevydávají 100 % toho, na co jsou dimenzovány, a to ani za ideálních podmínek. S připojenými panely o výkonu 1 200 W a na plném slunci je pravděpodobnější, že získáte celkem 800 W. To by stále stačilo na nabití jednotky za méně než půl dne.

Dostatek výstupu

Na americkém modelu nabízí Ugreen plných šest AC zásuvek, i když u britského modelu, který máme, je tento počet snížen na čtyři kvůli fyzické velikosti našich (obrovsky lepších!) zástrček.

James Bruce / MakeUseOf

Tyto AC zásuvky mohou mít na výstupu ohromné ​​maximum 2400 W, i když mějte na paměti, že by to vybilo vaši baterii za méně než hodinu.

S režimem U-Turbo (který je ve výchozím nastavení povolen, ale v tichém režimu vypnutý) můžete dokonce napájet určité spotřebiče s výkonem až 3500 W. Všimněte si, že to ve skutečnosti nebude používat výkon při 3 500 W – místo toho upraví výstupní výkon tak, aby tyto věci běžely trochu pomaleji nebo méně horké než obvykle. To bude fungovat pouze s jediným indukčním zařízením – to znamená se spotřebiči s velkým topným tělesem nebo motorem, jako je konvice na horkou vodu nebo příklepová vrtačka. Zjistíte, že se vám voda vaří o něco déle než obvykle, když běžíte tímto způsobem, ale stále to bude fungovat.

James Bruce / MakeUseOf

I když bych rád předvedl fungování režimu U-Turbo, můj spotřebič s nejvyšším příkonem je 2,4kW rychlovarná konvice, která běžela bez problémů. Vyzkoušel jsem také fritézu, plotýnku, gril, vysavač a ohřívač. Všechno fungovalo dobře a mám podezření, že stejně jako já budete mít opravdu problém najít jakýkoli jednotlivý spotřebič, který by toto nemohlo fungovat.

Výstupy USB jsou stejně velkorysé, se čtyřmi porty USB-C (140 W max. na prvním, 100 W na druhém a 45 W přes poslední dva), stejně jako dvěma USB-A (až 22,5 W každý). Kromě toho zde najdete 2 zásuvky DC5521 (max. 120W), zásuvku do auta DC 12V (120W) a dokonce i port RV/Anderson (300W).

  Jak zůstat v bezpečí před útokem Ping of Death DDoS

Nakonec je na přední straně malé světlo, ale je to jediná LED a neuspokojivě tlumené. Berte to jako bonusovou nouzovou funkci spíše než plně rozsvícené kempingové světlo.

Funkce UPS 20 ms

Pokud používáte notebook s vlastní interní baterií, nebudete mít žádný problém, když dojde k výpadku proudu a budete muset přepnout na nouzový zdroj energie – ale jiná citlivá elektronika ano. Zde přichází na řadu UPS. Nepřerušitelný zdroj napájení zajišťuje, že když dojde k výpadku proudu, vaše zařízení budou plynule přepnuta na záložní zdroj bez přerušení.

Ugreen PowerRoam GS2200 tvrdí, že nabízí 20 ms přepínání v průběhu času, a i když nemám zařízení, které by to změřilo, bylo více než šťastné, že můj počítač byl bez problémů napájen, když jsem vytáhl nabíjecí zástrčku.

Rozšiřitelné

Pokud by 2 kWh nestačily, lze GS2200 rozšířit až na celkových 12 kWh přidáním pěti baterií EB2C00, které se skládají navrch. V tu chvíli se to samozřejmě stane mnohem méně přenosné (už s tím nebudete moci jezdit), ale vždy si můžete ponechat rozšíření nebo dvě ve svém obytném automobilu a používat hlavní jednotku, pouze když potřebujete přenosnost. .

Dlouhověkost

Lithium Iron Phosphate (LiFePO4, nebo LFP) baterie technologie zajišťuje, že články vám budou poskytovat nejlepší možný výkon v nadcházejících letech. Jsou dimenzovány na 80 % po 3 000 cyklech, takže to je asi devět let každodenního nabíjení a vybíjení, než se kapacita poněkud sníží (a i tak baterie stále funguje, jen s nižší kapacitou).

Měli byste si koupit Ugreen PowerRoam GS2200?

PowerRoam GS2200 je tak blízko dokonalosti, jak jen můžete získat pro baterii této velikosti.

Jeho velkokapacitní měnič s vysokým výkonem znamená, že můžete napájet v podstatě cokoliv, a přesto zůstává eminentně přenosný díky prodlužovacímu madlu na zavazadla a rozvoru. Mezitím, pokud potřebujete větší kapacitu, můžete ji sejmout z kol a naskládat další baterie.

1200W solárního příkonu je více než dost pro malou chatku, kemp nebo obytný vůz, zatímco rychlé AC nabíjení je k dispozici pro případ nouze.

Chybí pouze konfigurovatelná rychlost nabíjení a bezdrátová nabíječka Qi. Vzhledem k jinak vynikající přenositelnosti a specifikacím to mohu odpustit.

James Bruce / MakeUseOf Ugreen PowerRoam GS2200

S dobrou kapacitou 2 048 Wh (ta je v případě potřeby rozšiřitelná), vysokým výkonem pro všechny potřeby vašeho zařízení a rychlým solárním nabíjením až 1 200 W… normálně byste se kvůli tomu všemu vzdali přenositelnosti. Ale i když je PowerRoam GS2200 těžký, přichází s odnímatelným rozvorem a výsuvnou rukojetí vozíku, takže se velmi snadno pohybuje. Přidejte množství portů, slušné ovládání aplikací a máte téměř dokonalou přenosnou elektrárnu.

Jediné, co chybí, je konfigurovatelná rychlost nabíjení (je to pevná 1800 W, nebo 550 W, pokud zapnete Tichý režim) a bezdrátová nabíječka Qi – ani jedna z nich nenarušuje nabídku.