Jak nastavit upozornění Flash na telefonu Android

Klíčové věci

  • Blesková upozornění poskytují vizuální vodítko pro upozornění, takže jsou ideální pro ty, kteří špatně slyší nebo nemají rádi hlasité výstražné tóny.
  • Na telefonu Samsung můžete povolit upozornění bleskem tak, že přejdete do Nastavení > Usnadnění > Pokročilá nastavení > Upozornění na blesk. Vyberte si mezi bleskem fotoaparátu nebo bleskem obrazovky a vyberte, pro které aplikace chcete povolit upozornění.
  • Na telefonu Pixel se systémem Android 14 nebo novějším přejděte do Nastavení > Usnadnění > Oznámení blesku. Vyberte si mezi bleskem fotoaparátu nebo bleskem obrazovky a přizpůsobte si barvu blesku.

Chcete vizuální indikátor spíše než zvukový signál pro každé oznámení, které dostanete? Blesková oznámení mohou být to, co hledáte. V závislosti na vašich preferencích můžete telefon Android nastavit tak, aby blikal na obrazovce nebo na světle fotoaparátu.

I když je to užitečné pro někoho, kdo špatně slyší, je to stejně výhodné, pokud nejste fanouškem hlasitých, rušivých, výstražných tónů. Zde vám ukážeme, jak nastavit blesková oznámení na telefonu Samsung nebo Pixel se systémem Android 14 nebo novějším.

Jak povolit upozornění Flash na telefonu Samsung

Chcete-li povolit upozornění bleskem na telefonu Samsung, přejděte do Nastavení > Usnadnění > Pokročilá nastavení > Upozornění na blesk.

Zde uvidíte dvě možnosti: Upozornění na blesk fotoaparátu a Upozornění na blesk obrazovky. První bliká fotoaparát vašeho telefonu Samsung, zatímco druhý bliká displej. Chcete-li začít používat blesková oznámení, zapněte požadovanou možnost.

Ve výchozím nastavení budou upozornění blesku povolena pro všechny aplikace, ale můžete klepnout na nastavení upozornění bleskem a vybrat, pro které aplikace chcete tato upozornění povolit. Kromě toho můžete ze stejné nabídky nastavit barvu pro upozornění na obrazovce.

V budoucnu vás kromě zvuků upozornění váš telefon upozorní i vizuálním signálem. Toto je jeden z mnoha způsobů, jak učinit váš telefon Samsung uživatelsky přívětivější.

Jak povolit oznámení Flash na telefonu Pixel

Telefony Pixel mají praktické funkce pro usnadnění, jako je volání RTT, TalkBack a, jak jste možná uhodli, blesková oznámení. Nastavení bleskových oznámení na telefonu Pixel je velmi podobné. Vše, co musíte udělat, je přejít do Nastavení > Zpřístupnění > Oznámení blesku.

Stejně jako na telefonu Samsung uvidíte dvě možnosti: Blesk fotoaparátu a Blesk obrazovky. Vyberte požadovanou možnost. Ve výchozím nastavení bude vaše obrazovka blikat žlutě, když dostanete upozornění, ale můžete si vybrat jednu z dvanácti dostupných barevných možností.

Chcete-li se podívat na příklad toho, jak barva vypadá, klepněte na Náhled, abyste viděli, jak obrazovka jemně bliká ve zvolené barvě.

Získejte vizuální upozornění na svůj telefon

Blesková oznámení poskytují vizuální vodítko pro lidi se sluchovým postižením a umožňují jim vhodným způsobem mít přehled o svých oznámeních. Může však být také pohodlnou tichou alternativou zvuků upozornění. Zkuste použít blesková upozornění pro své oblíbené aplikace a uvidíte, jak vám fungují.