Jak používat rozložení Snap ve Windows 11

Přichytávání oken aplikací je ve Windows mimořádně oblíbená funkce. Byl přidán ve Windows XP a zůstal součástí každé nové iterace OS. Uživatelé macOS často instalují aplikace pro replikaci funkce.

Uchopte rozvržení ve Windows 11

Uchycení oken zůstalo z větší části nezměněno. Funguje víceméně stejně, jako když byl poprvé představen, uživatelé mohli svá okna přichytit na polovinu nebo čtvrtinu obrazovky.

Ve Windows 11 byla tato funkce vylepšena. Uživatelé nyní získají mřížku různých kombinací přichycení. Když klepnete na pozici na mřížce, okno se k ní přichytí.

  Jak uložit oblíbená místa v Mapách Windows 10

Použijte rozvržení Snap v systému Windows 11

Chcete-li použít Snap Layouts v systému Windows 11, postupujte takto.

Otevřete/maximalizujte okno, které chcete přichytit.
Najeďte myší na tlačítko maximalizace v okně.
Počkejte, až se objeví překryvná vrstva Snap Layouts.
Klikněte na blok, ke kterému chcete okno přichytit.
Opakujte pro další okna aplikací.

Uchopte rozvržení ve Windows 11

Povolit/zakázat rozvržení přichycení

Funkce Snap Layout je vynikající. Způsob, jakým to funguje, je podobný mnoha populárním aplikacím pro správu oken. To znamená, že pokud se vám tato funkce nelíbí, můžete ji zakázat. Pokud se pokoušíte použít rozložení Snap a nefunguje, možná budete muset tuto funkci povolit.

Otevřete aplikaci Nastavení pomocí klávesové zkratky Win+I.
Přejděte na Systém ze sloupce vlevo.
V podokně vpravo vyberte Multitasking.
Chcete-li povolit rozvržení uchopení, povolte možnost Zobrazit rozvržení uchopení, když umístím kurzor na pole tlačítka pro maximalizaci okna.
Chcete-li zakázat rozvržení uchopení, vypněte možnost Zobrazit rozvržení uchopení, když umístím ukazatel myši na pole tlačítka pro maximalizaci okna.

  Jak spravovat RGB na externím monitoru v systému Windows 10

Přichytávání oken tažením

Windows 11 může mít novou metodu přitahování oken, ale neodstranil metodu přetahování pro přichycení oken. Stále můžete kliknout a podržet záhlaví aplikace a přitáhnout jej k okraji obrazovky.

Závěr

Existuje mnoho aplikací třetích stran, které mohou napodobovat Snap Layouts ve Windows 11. Tato funkce není v žádném případě unikátním konceptem, ale protože je nyní systémovou funkcí, uživatelé nebudou muset instalovat další aplikace, což je vždy lepší. macOS má něco podobného pro správu oken, ale od Big Sur stále nedosahuje funkce přichytávání ve Windows 11. Pokud jste uživatelem Mac, můžete si nainstalovat aplikace třetích stran a získat tak Snap Layouts nebo Windows 10 – jako praskání.

  Jak získat přístup ke starému přepínači aplikací systému Windows XP v systému Windows 10