Jak přesný je sledování spalování kalorií na Apple Watch?

Je to bláznivý svět, ve kterém žijeme, svět, kde důvěřujeme gadgetům více než vlastnímu úsudku. Například miliony nositelů Apple Watch se mrknou na svá zápěstí, aby posoudili, zda tato záře po tréninku pochází ze skutečného spálení nebo jen z odpoledního slunce.

Je to přitažlivá myšlenka, ale když jsou vaše každodenní rozhodnutí o vašem zdraví a pohodě založena na zpětné vazbě z vašich hodinek, měla by vyvstat otázka: jak přesný je měřič kalorií na Apple Watch? Poskytuje nejlepší přítel vašeho zápěstí ne-nesmyslná, tvrdá fakta, nebo srší špetkou optimismu, ne-li dohadů?

Pojďme se ponořit hluboko do sledování kalorií na Apple Watch, abychom se ujistili, že vaše důvěra není na místě. Probereme, jak vaše Apple Watch počítají spálené kalorie, spolu s tím, zda jsou přesné nebo ne.

Jak Apple Watch počítá spálené kalorie?

Není to jen o počítání kroků nebo o zaznamenávání, kdy švihnete paží. Opravdové kouzlo je ve směsi pohybových dat a monitorování srdečního tepu.

Vaše hodinky používají akcelerometr a gyroskop ke zjištění, kdy a jak se pohybujete. Měří intenzitu těchto pohybů a spojuje tato data s údaji o srdeční frekvenci odebranými z jeho palubních senzorů. Tímto způsobem získáte poměrně dobrý obrázek o úrovních vaší aktivity, relativně vzato.

  Recenze náhlavní soupravy pro virtuální realitu VR Shinecon

Pak, a tady přichází na řadu osobní přístup, spojí tato data s vašimi jedinečnými detaily, včetně věku, výšky, váhy a pohlaví, aby vám poskytl odhad spálených kalorií.

Pokud už jste uživatelem Apple Watch, pravděpodobně jste na displeji Apple Watch narazili na dva pojmy: Aktivní kalorie a Celkový počet kalorií. Pojďme je dekódovat.

Aktivní kalorie vám poskytují údaje o kaloriích, které spálíte záměrným pohybem a cvičením. To pokrývá vše od namáhavého odstřeďování až po chvíle, kdy energicky dříte své oblíbené melodie v kuchyni. V podstatě se jedná o kalorie, které spálíte nad klidovou rychlostí metabolismu.

Na druhou stranu, Total Calories vám poskytne úplný obrázek. Je to součet vašich aktivních kalorií a energie, kterou přirozeně spálíte jen tím, že existujete. Ano, i když ležíte rozvalení na gauči a sledujete svůj oblíbený seriál.

Takže až se příště podíváte na tato čísla, budete přesně vědět, co vám říkají o vašem denním energetickém výdeji.

Nyní, když víte, jak vaše hodinky fungují v kalorickém výpočtu, můžete je nosit s trochu větší jistotou. Nebo skepse, pokud je to váš styl!

Faktory ovlivňující přesnost vašeho Apple Watch Calorie Tracker

Nejprve je třeba zvážit individuální faktory. Všichni jsme jedineční, že? Apple souhlasí.

Apple Watch od vás získá informace o vašem věku, váze a tepové frekvenci a ví, že všichni spalujeme kalorie různými rychlostmi. Dva lidé stejného věku a hmotnosti mohou mít výrazně odlišné rychlosti metabolismu nebo zóny srdeční frekvence. Takže i když jsou hodinky chytré, stále nejsou dokonalé.

  Kolik lidí může najednou používat Netflix?

Další je úroveň zdatnosti a intenzita aktivity. Vaše Apple Watch zaznamená vyšší spálené kalorie při intenzivních aktivitách ve srovnání s klidnou procházkou v parku. Podobně, ostřílený sportovec a nováček z gauče na 5K mohou vykonávat stejnou aktivitu, ale budou spalovat kalorie jinak, vzhledem k jejich různé kondici.

Ve skutečnosti, pokud hledáte aktivity, které vám pomohou využít energii, podívejte se na ty nejlepší sporty pro rychlé spalování kalorií.

I když jsou vaše Apple Watch skutečně chytré hodinky, jsou pouze tak přesné, jako jsou data, která jim poskytnete, a jejich naprogramované algoritmy.

Jsou kalorie na Apple Watch přesné? Studie o přesnosti sledování spálení kalorií Apple Watch

Fitness trackery a chytré hodinky inzerují řadu zdravotních senzorů, ale přesně měří pouze určité metriky.

Pozoruhodná studie publikovaná společností European Journal of Sport Science prozkoumal přesnost několika chytrých hodinek, včetně Polar Vantage V, Fitbit Sense a Apple Watch 6.

Pokud jde o monitorování srdečního tepu, Apple Watch si vedly vcelku obdivuhodně. I když žádný gadget nemůže být 100% přesný, vědci dospěli k závěru, že Apple Watch byly nejpřesnější pro měření srdeční frekvence v 5 různých činnostech.

Všechna tři zařízení si ale vedla špatně při výpočtu energetického výdeje (tedy spálených kalorií). Z tohoto důvodu vědci doporučují, abyste při používání těchto zařízení k měření spálených kalorií postupovali opatrně.

  Jak uskutečňovat hlasové hovory a videohovory na Skype

Tipy pro zlepšení přesnosti sledování spalování kalorií na Apple Watch

Na přesnosti záleží. Ať už ten veselý příběh vyprávíte svým přátelům, nebo se spoléháte na maličkého společníka na zápěstí, vše je v detailech.

Abyste zajistili nejvyšší stupeň přesnosti, budete chtít zajistit správné umístění a montáž. Jak a kde své Apple Watch nosíte, může být rozdíl. Neměla by být příliš těsná ani příliš volná, aby se ohýbala pokaždé, když zamáváte. Senzory musí udržovat konzistentní kontakt s vaší pokožkou, aby získaly přesné údaje o srdeční frekvenci.

Pokud se účastníte intenzivního cvičení, zvažte úpravu pásku tak, aby seděl ještě těsněji, abyste zajistili nepřetržitý kontakt s pokožkou.

Také, jak se vaše tělo mění v průběhu času, měla by se měnit i data ve vašich Apple Watch. Fitness odborníci často zdůrazňují, že je důležité aktualizovat vaše statistiky, jako je hmotnost nebo úroveň kondice, aby odhady hodinek zůstaly co nejpřesnější.

A konečně, někteří zdravotní guruové doporučují příležitostně porovnat data hodinek s jinými profesionálními metodami, jako je metabolické testování, zvláště pokud jsou přesné údaje rozhodující pro vaše fitness cíle.

Získání maximální přesnosti z hodinek Apple Watch

Apple Watch se ukázaly jako spolehlivý průvodce na vaší technologické cestě za zdravím a neustále si získávají souhlasné přikyvování jak od uživatelů, tak od odborníků.

Ale jako u každého jiného nástroje, není to jen o jeho vlastnictví, ale o zvládnutí jeho používání. Začleněním odborných poznatků, zajištěním pravidelných aktualizací a cvičením zdravé skepse můžete svým gadgetům založeným na zápěstí více věřit.

Když vás to na konci dne popostrčí k dalšímu tréninku nebo vás přesvědčí, abyste jednou za čas šli po schodech, pak už to má cenu zlata.