Jak vytvořit anketu v WhatsApp pro rozhodování win-win

Průzkumy WhatsApp, váš nástroj pro informativní rozhodování na základě dat.

Hledáte jednoduchý způsob, jak zjistit názory svých přátel na určité téma nebo získat poznatky před spuštěním služeb?

Nebo možná budete chtít vědět, co si většina vašich uživatelů může vybrat z různých dostupných možností.

Je to možné, aniž byste museli utrácet peníze za průzkumy WhatsApp. Je to oblíbená funkce, která vám umožňuje klást otázky a získávat odpovědi od členů v reálném čase.

Pojďme si více rozumět.

Co je WhatsApp?

WhatsApp je jednou z nejpopulárnějších messengerových aplikací pro chytré telefony, kterou aktivně používá více než miliarda lidí po celém světě. Chcete-li odesílat a přijímat zprávy, zvuk, obrázky a videa, musíte si stáhnout aplikaci, získat připojení k internetu.

Na rozdíl od SMS zpráv je WhatsApp rychlý, snadný a z hlediska uživatelského zážitku pohodlnější. Kromě toho neexistují žádné poplatky za používání WhatsApp, protože používá internet. Pokud tedy hledáte platformu pro soukromé posílání zpráv přátelům, skupinový chat a sdílení živých míst, WhatsApp je perfektní💯volba!

Je volně dostupný pro stažení v Obchodě Google Play a můžete jej použít také na počítači Mac nebo Windows. Vy tedy nejste vázáni používáním telefonu ani vaši zákazníci, takže se jedná o velmi univerzální a snadno dostupný nástroj!

Co jsou to WhatsApp Polls?

WhatsApp Polls vám umožňují spustit hlasování ve vaší skupině. Můžete klást otázky až z 12 možností. Uživatelé mohou vybrat jednu nebo více možností v reálném čase nebo být upozorněni, kdykoli si někdo vybere možnost.

Vytváření průzkumů WhatsApp je snadný proces a lze se s ním zeptat na cokoliv. Firmy mohou pomocí průzkumů shromažďovat informace o určitých produktech nebo službách tím, že shromažďují hlasy zákazníků. Z těchto výsledků mohou podniky po analýze výsledků průzkumu pochopit, co lze zlepšit.

Než přejdeme k procesu vytváření průzkumů WhatsApp, pojďme si představit některé výhody používání průzkumů.

Výhody WhatsApp Polls

Takže volit či nevolit? Než začnete, zde je rychlý přehled výhod:

 • Skupinové rozhodování: Průzkumy poskytují demokratický přístup k rozhodování. Zajišťuje, aby byl před závěrem zvážen názor každého.
 • Rychlé a snadné: Vytváření anket na WhatsApp je mnohem jednodušší než na jiných platformách. Můžete dokonce čelit problémům při integraci průzkumů třetích stran s preferovanými aplikacemi.
 • Zvyšte zapojení: Pokud jste již členem skupiny, která byla dlouhou dobu neaktivní, všimnete si významného zapojení členů po provedení průzkumu. To vytváří zábavné prostředí ve vašich skupinových chatech.
 • Marketingové účely: Firmy, zejména obchodníci, mohou používat průzkumy k provádění průzkumu trhu a shromažďování dat, aby lépe porozuměli svému publiku.
 • Plánování událostí: Pomocí průzkumů můžete změřit zájem účastníků, preference a dostupnost při pořádání akcí. Pomáhá to zefektivnit proces plánování.
 • Zpětná vazba: Ankety jsou dobrým a rychlým nástrojem ke shromažďování zpětné vazby od vašich stávajících zákazníků namísto toho, abyste je žádali o vyplňování dlouhých formulářů.
 • Průzkum: Při uvádění nového produktu nebo služby lze průzkumy WhatsApp použít ke shromažďování minulých zkušeností a zlepšování nových nabídek.
 • Soukromí: Průzkumy WhatsApp jsou soukromé pro členy skupiny, takže máte jistotu, že názory a shromážděná data budou pod kontrolou vašeho publika.

WhatsApp tedy není jen messenger aplikace pro spojení s rodinou a přáteli. Nyní se stal obchodním nástrojem pro marketing a komunikaci, kde podniky mohou snadno oslovit zákazníky. Ve skutečnosti jsou také WhatsApp CRM na vzestupu, aby usnadnily lepší vztahy se zákazníky.

Jak vytvořit anketu v WhatsApp?

Vytvoření ankety je v WhatsApp snadné.

Zde jsou kroky k vytvoření ankety:

 • Klepněte na kancelářskou sponku 🖇️ v textovém poli a vyhledejte Anketu > Vytvořit anketu.

 • Zadejte svůj dotaz do pole Otázka.
 • Zadejte všechny možnosti hlasování v seznamu Možnosti. Pořadí možností hlasování můžete změnit klepnutím a podržením ikony hamburgeru.

 • Ve výchozím nastavení mohou uživatelé vybrat více odpovědí. V případě, že chcete uživatelům umožnit výběr jedné možnosti, vypněte přepínač Povolit více odpovědí.

 • Posledním krokem je klepnutím na ikonu Odeslat ve spodní části vytvořit anketu.

A je to, máte hotovo!

Zobrazení výsledků ankety

Jakmile vytvoříte a odešlete anketu ve svém chatu, můžete sledovat jejich odpovědi a kontrolovat kandidáty na hlasování.

Chcete-li zobrazit výsledky ankety, klepněte na odkaz Zobrazit hlasy ve spodní části ankety. Zde najdete přehled hlasujících a jejich odpovědi.

WhatsApp vám také umožňuje kontrolovat minulé výsledky anket a kontrolovat, jak lidé reagovali. Můžete snadno smazat🗑️anketu, pokud už nechcete anketu nechat aktivní.

Analyzujte data průzkumu WhatsApp

Pouhé prohlížení hlasů vám poskytne okamžitou odpověď na vaši otázku. Ale pokud spouštíte několik průzkumů v sekvenčním pořadí, musíte analyzovat výsledky.

Analýza odpovědí na průzkum WhatsApp vám pomůže získat smysluplné poznatky a činit obchodní rozhodnutí podložená daty.

Zde je snadný průvodce analýzou vašich dat z průzkumu WhatsApp.

 • Shromažďovat data: Shromažďujte odpovědi na anketu. Chcete-li najít konkrétní ankety, otevřete WhatsApp a přejděte na ikonu vyhledávání. Vyberte Ankety a zde uvidíte obdržené odpovědi na anketu.
 • Uspořádání dat: Sestavte všechny odpovědi z příslušných možností v organizovaném formátu, jako je Excel nebo list Google.
 • Vypočítat odpovědi: Můžete začít spočítáním celkového počtu přijatých odpovědí a vypočítat procento pro každou možnost. To vám pomůže uzavřít oblíbené možnosti.
 • Identifikujte vzory: Existují nějaké podobné vzory, které najdete? Získáváte vyšší zapojení v průzkumech s menším počtem možností nebo naopak? Existují nějaké konkrétní otázky, které vyvolávají další odpovědi v anketě? Tyto otázky vám pomohou identifikovat některé běžné trendy.
 • Porovnání cílů: Po analýze dat v tabulkách začněte porovnávat své výsledky s původními cíli. Odpovídají výsledky vašim preferovaným možnostem nebo najdete překvapivé výsledky?
 • Závěry: Nyní už možná lépe rozumíte výsledkům průzkumu. Pomocí těchto statistik můžete činit informovaná obchodní rozhodnutí a zkontrolovat, zda jsou v souladu s vašimi obchodními plány a sestavenými strategiemi.
 • Provádějte následné průzkumy: Na základě svých zjištění se rozhodněte, zda chcete odpovědi ještě více zúžit. Pokládejte otázky s odpověďmi bližšími oblíbeným návrhům a běžným pocitům.

Ať už používáte průzkumy WhatsApp pro osobní nebo profesionální účely, analýza údajů z průzkumů WhatsApp může poskytnout cenné poznatky, které mohou být základem vašeho rozhodovacího procesu.

Nejlepší postupy pro vytváření efektivních průzkumů WhatsApp

Použití průzkumů k získání odpovědí na otázky a rozhodování je skvělý způsob, jak shromažďovat informace, ale nejlepší je dodržovat některé osvědčené postupy, abyste maximalizovali jejich účinnost.

 • Přímé otázky: Pokládejte otázky, které mají přímé odpovědi, aniž byste potřebovali jakékoli vysvětlení. Zavedením složitých otázek snížíte počet odpovědí ve vašich průzkumech skupinového chatu.
 • Vymazat možnosti: Pokuste se omezit délku odpovědí s možností. Stejně jako u otázek mějte odpovědi krátké, snadno srozumitelné a přímé. Zachování možností odpovědí k věci pomůže členům skupiny eliminovat jakékoli myšlenky na vysvětlování odpovědí.
 • Omezení možností: Přestože WhatsApp nabízí 12 možností, nemusíte nutně používat všechny. Příliš mnoho možností ztěžuje uživatelům výběr jedné a vytváří další zmatek. Můžete zkusit omezit možnosti na 4 nebo 5 pro vyšší zapojení a lepší analýzu.
 • Nepřetěžujte průzkumy: Omezte pokušení spouštět průzkumy jednou za čas. Přetěžování kontaktů anketami může být nepříjemné a mohou přestat odpovídat na vaše ankety.

I když je dobré poznat zákaznickou zkušenost a možnosti, příliš mnoho dobrých věcí může způsobit pokles míry odpovědí, takže buďte v těchto otázkách selektivní!

Nejčastější dotazy ohledně WhatsApp Polls

Kolik možností můžete mít v anketě WhatsApp?

Pomocí průzkumů WhatsApp můžete ve skupinovém chatu položit až 12 otázek.

Jsou ankety WhatsApp anonymní?

Ne, od nynějška neexistuje možnost anonymní ankety.

Mohou uživatelé v WhatsApp hlasovat pro více možností?

Ano, ve výchozím nastavení WhatsApp umožňuje uživatelům vybrat více možností. Nastavení můžete změnit tak, aby každému účastníkovi povolil jeden hlas.

K čemu mohu používat ankety?

Pokud jste uvízli v rozhodování, plánování událostí, zpětné vazbě a provádění obchodních průzkumů, můžete použít průzkumy WhatsApp k získání rychlých vstupů.

souhrn

Nyní víte téměř vše o průzkumech WhatsApp a o tom, jak je používat ve svých chatech a skupinách.

Průzkumy jsou účinným nástrojem pro rozhodování a zapojení členů skupiny. Stojí za zmínku, že účinnost průzkumů WhatsApp závisí na tom, jak jsou používány, a na konečném účelu, pro který jsou využívány.

Nepovažujte průzkumy pouze za účelem zapojení, používejte je moudře pro získávání zpětné vazby a lepší obchodní rozhodnutí.

Dále je život o alternativách, tak proč neprozkoumat nejlepší zabezpečené alternativy chatu WhatsApp?

  Co to znamená, když má WhatsApp jedno zaškrtnutí?