etechblog

Jak používat funkci Strava’s Goals, abyste zůstali motivovaní

Plánujete tento týden uběhnout 10 mil? Nebo chcete mít více než 1000 hodin aktivity za rok? S funkcí Strava cíle můžete snadno nastavit a sledovat své úsilí. Stačí si vybrat svůj sport a rozhodnout se pro milník.

Jsou v bezplatném plánu Strava dostupné cíle?

Bohužel nemáte přístup k funkci cílů Stravy v jejím bezplatném plánu. V době psaní tohoto článku však Strava nabízí 30denní bezplatnou zkušební verzi. Tímto způsobem můžete otestovat nejlepší funkce Strava, než se rozhodnete, zda byste se měli přihlásit k odběru placeného plánu.

Jak si stanovit nový cíl pro své aktivity

Pokud vám často dochází motivace k dokončení cvičení nebo potřebujete lepší způsob, jak sledovat své úsilí, můžete si nastavit nový cíl pro své aktivity Strava. Nebo možná trénujete na akci a chcete se ujistit, že budete připraveni. Ať tak či onak, Strava vám může pomoci sledovat váš trénink.

  Jak používat SVYHLEDAT pro řadu hodnot

V mobilní aplikaci Strava najdete funkci Cíle na kartě Průběh. Pokud máte aktivní předplatné Strava Premium, tato funkce by měla být dostupná. Pokud chybí, zkuste aplikaci aktualizovat.

Chcete-li přidat nový cíl, klepněte na ikonu plus (+). Nyní si musíte svůj cíl přizpůsobit. Můžete si vybrat jednu z aktivit, které jste již dělali, nebo zkusit něco nového.

Alternativně vám Strava umožňuje spojit vaše úsilí. Do vašeho cíle se započítá například jakýkoli „terénní sport“, jako je pěší turistika, trail running nebo jízda na šotolině.

Poté můžete nastavit frekvenci a typ cíle. Můžete si vybrat, zda dokončíte svůj cíl podle vzdálenosti, času nebo nadmořské výšky. Až budete s přizpůsobením hotovi, klepněte na Uložit cíl.

  Jak zrušit předplatné Philo

Pokud nechcete při plnění svého cíle jít pokaždé stejnou cestou, můžete se podívat na funkci globální mapy Strava.

Jak vytvořit cíl segmentu

Jak možná víte, při běhu nebo jízdě se můžete setkat se segmentem Strava. Pokaždé, když dokončíte jeden z těchto segmentů, Strava zaznamená váš čas a porovná jej s vaším předchozím úsilím a úsilím vašich přátel nebo jiných sportovců.

Nyní, pokud se chcete stát lídrem představenstva, můžete nastavit cíl segmentu. V době psaní tohoto článku je tato funkce dostupná pouze na webu Strava pro web. Cíl segmentu můžete nastavit takto:

 • Přihlaste se do svého Strava účet.
 • Přejděte na Hlavní panel > Moje cíle.
 • Klikněte na tlačítko Nastavit cíl.
 • Vyberte Prozkoumat segmenty a nastavte cíl. Ve výchozím nastavení Strava nastaví vaši aktuální polohu, ale můžete nastavit novou.
 • Vyberte typ aktivity.
 • Vyberte požadovaný segment z levého panelu.
 • Pokud potřebujete další informace, můžete kliknout na Zobrazit podrobnosti.
 • Jakmile najdete segment, který chcete dokončit, vyberte Nastavit cíl.
 • Zadejte čas cíle a vyberte datum, do kterého cíl dokončíte.
 • Klikněte na Vytvořit cíl segmentu.
 •   Jak nastavit Chromecast s vaším iPhonem

  Jakmile splníte svůj cíl, Strava jej zobrazí ve vašem zdroji.

  Kdo může vidět vaše cíle?

  Podle Stravy, kdo může vidět vaše cíle ve vašem profilu, závisí na typu cíle. Segmentové a výkonné cíle může vidět kdokoli, kdo navštíví váš profil. Vaše týdenní, měsíční nebo roční cíle však mohou vidět pouze vaši sledující.

  Stanovte si a dosáhněte svých cílů na Stravě

  Stanovení cílů na Stravě je snadný způsob, jak sledovat svůj pokrok, i když aplikaci používáte pro více činností. Pokud chcete posunout svůj trénink a kondici na další úroveň, možná budete chtít také vyzkoušet fitness aplikaci AI. Tyto aplikace mohou vytvořit přizpůsobený cvičební plán a program v závislosti na tom, čeho chcete dosáhnout.

  x