Jaká je nejlepší bezplatná kontrola plagiátorství?

Rychlé odkazy

Ujistěte se, že jste nezkopírovali práci někoho jiného pomocí kontroly plagiátů. Pokračujte ve čtení a objevte některé bezplatné webové stránky, kde můžete zkontrolovat plagiátorství a vyhnout se případným vážným následkům. Dozvíte se také o různých typech plagiátorství.

Co je plagiátorství?

Když mluvíme o plagiátorství, obvykle máme na mysli kopírování cizí práce. Někdy plagiátorství zahrnuje kopírování a vkládání obsahu odjinud, aniž by se změnila jakákoli část textu. Za plagiát se však považuje i nevhodně parafrázovaný obsah bez citace.

Následky plagiátorství jsou často velmi vážné. Práce jiných lidí jsou často chráněny autorským právem, což znamená, že za kopírování a vkládání práce můžete čelit právním krokům – zvláště pokud je na webových stránkách jasná zpráva „bez povolení nesmíte reprodukovat mou práci“ (nebo něco podobného).

I když vám za plagiátorství nehrozí právní následky, je důležité se takovým praktikám vyhýbat. Školy a vysoké školy obvykle mají k tomuto konkrétnímu činu přístup nulové tolerance; pokud budete shledáni vinnými z plagiátorství, můžete automaticky selhat ve svém úkolu a – ve vážných případech – být z kurzu úplně odstraněni.

Plagiátorství není tolerováno ani na pracovišti. V nejlepším případě dostanete důrazné varování (zejména pokud pracujete v oblasti obsahového marketingu nebo žurnalistiky). V některých případech však může plagiátorství vést k okamžitému propuštění.

Jaké jsou různé typy plagiátorství?

Plagiátorství není vždy snadné odhalit a existuje několik typů. Abychom vám pomohli zajistit, že omylem nebo úmyslně neplagiujete, níže pokryjeme některé z nejběžnějších verzí.

1. Parafrázování

Parafrázování je jednou z nejběžnějších forem plagiátorství a zahrnuje kopírování a vkládání práce publikované někým jiným – ale přeformulování. Je však třeba poznamenat, že parafráze není vždy považována za plagiát. Pokud uvedete poděkování původnímu tvůrci, obvykle nebudete plagiovat jeho práci.

2. „Konsensuální“ plagiátorství

Pamatujete si na memy „zkopírujte, ale trochu to změňte“, které odkazují na domácí úkoly? Pokud skutečně zkopírujete domácí úkol svého přítele, jedná se o formu plagiátorství (i když jej trochu změníte).

Koupě esejí nebo kurzů napsaných někým jiným může v některých situacích také představovat plagiát.

3. Náhodné plagiátorství

Je snadné si myslet, že veškeré plagiátorství se děje ve zlé víře, ale není to pravda. Někdy můžete nevědomky plagiovat – a je dobré si to před odesláním jakékoli práce zkontrolovat. Neuvedení zdrojů je jedním z příkladů náhodného plagiátorství.

To, jak tyto zdroje citujete, závisí; pro vysokoškolské eseje můžete často použít bibliografii. Při psaní online článků je rozumné v textu odkazovat zpět na původní zdroj.

4. Explicitní plagiátorství

Tato forma plagiátorství je to, s čím pravděpodobně tento termín spojujete. Explicitní plagiátorství je, když někdo zkopíruje a vloží celý projekt, ale tvrdí, že je to jeho vlastní. Tento druh plagiátorství se také dopouštíte, pokud pouze kopírujete a vkládáte sekce.

I když se jedná o některé z nejběžnějších forem plagiátorství, nejsou to jediné. Za zmínku také stojí, že můžete použít nástroje na kontrolu plagiátů pro konkrétní programy, jako jsou tyto nástroje na kontrolu plagiátů pro Dokumenty Google.

Jaká je nejlepší bezplatná kontrola plagiátorství?

Nyní, když lépe rozumíte tomu, co je plagiátorství (a některé z nejběžnějších forem), pojďme se podívat na některé bezplatné webové stránky, kde můžete zkontrolovat plagiátorství. Níže uvádíme naše osvědčené oblíbené.

1. Gramaticky

Existuje několik důvodů, proč používat Grammarly jako spisovatel a kontrola plagiátorství je jedním z nich. I když potřebujete předplatné pro neomezený přístup k funkcím Grammarly, má a bezplatná kontrola plagiátorství která vám umožní kontrolovat texty dlouhé až 10 000 znaků.

Text můžete buď zkopírovat a vložit do Grammarly pomocí poskytnutého pole, nebo nahrát soubor. Pokud zvolíte první, postupujte podle následujících pokynů:

 • Zkopírujte a vložte text do Grammarly a vyberte Scan for plagiarism.
 • Poté se otevře editační sada Grammarly. Upravte nastavení a stiskněte Hotovo.
 • Klepnutím na Plagiátorství zkontrolujete plagiát. Analyzujte svůj text, abyste se ujistili, že se nejedná o plagiát.
 • Chcete-li používat Grammarly pro veškeré své psaní, zvažte porovnání Grammarly vs. Quillbot, než se pustíte do jakékoli platformy. Ceny za Grammarly Premium začínají na 12 $ měsíčně.

  2. Copyscape

  Copyscape je jedním z nejznámějších nástrojů pro odhalování plagiátů. Pokud si nemůžete dovolit plnou verzi, web vám v omezené kapacitě umožní zdarma zkontrolovat plagiát. Pomocí Copyscape můžete zadat adresu URL a zjistit, zda jsou online další kopie vaší stránky.

  Další užitečnou funkcí v Copyscape je možnost porovnávat dvě stránky nebo články vedle sebe. Zadejte URL nebo text a stiskněte Porovnat položky, abyste získali úplný přehled.

  Copyscape má také prémiovou verzi, která stojí 0,03 USD za prvních 200 slov vašeho textu a dalších 0,01 USD za každých dalších 100 slov.

  3. Plagiátorství

  Plagiarisma je zcela bezplatná webová stránka, která kontroluje plagiátorství, a můžete zkontrolovat plagiát na Googlu i Bingu. Nástroj podporuje více než 190 jazyků, včetně angličtiny, francouzštiny, švédštiny a němčiny. Kromě kopírování a vkládání textu můžete také vyhledávat vložením libovolných adres URL, které chcete zkontrolovat.

  Po vyhledání svého textu v Plagiarisma se můžete posouvat dolů a zobrazit procento toho, jak jedinečný je váš text. Máte také možnost nahrávat soubory v .docx a mnoha dalších formátech.

  4. PapersOwl

  PapersOwl je alternativou k Plagiarisma, pokud chcete bezplatnou kontrolu plagiátů, a její vzhled webových stránek je o něco uživatelsky přívětivější než výše zmíněná verze. Při použití PapersOwl můžete zadat název a text svého článku. Před klepnutím na Zkontrolovat plagiát zkopírujte a vložte oba.

  Jakmile odešlete svůj text ke kontrole plagiátorství, během několika sekund uvidíte procento toho, co je jedinečné – a co je podobné. Poté můžete změny zadat do textového pole a vložit je zpět do projektu.

  5. Duplichecker

  Pokud chcete další web, který zdarma kontroluje plagiátorství, nezapomeňte se podívat na Duplichecker. Program vám umožňuje nahrávat soubory z Disku Google a Dropboxu, kromě zkopírování a vložení vašeho textu pro kontrolu plagiátorství. Pokud chcete, můžete také nahrávat soubory ze svého počítače.

  Duplichecker vám umožňuje hledat plagiáty také z adres URL.

  Jakmile odešlete svůj text ke kontrole plagiátorství, uvidíte, jak originální je váš obsah. S bezplatnou verzí můžete zkontrolovat až 1 000 slov; můžete upgradovat na Pro (od 25 $ měsíčně) pro větší flexibilitu.

  Najdete zde několik bezplatných webových stránek, kde můžete zkontrolovat plagiátorství, a je velmi dobrý nápad to udělat pokaždé, když potřebujete podat velký projekt. Pokud tak učiníte, pomůže vám to vyhnout se problémům a zajistí, že vaše práce bude originální. Začněte s tímto seznamem a v případě potřeby upgradujte později.