etechblog

Jaká je vaše e-mailová adresa pro obnovení účtu Google a jak to funguje?

Možná jste už slyšeli o sekundárních e-mailových adresách Google nebo dokonce nějakou máte pro své účty. Víte ale, jak přesně fungují? Jak přesně Google integruje další e-mailovou adresu do zabezpečení vašeho účtu?

Prozkoumali jsme, jaké sekundární e-mailové adresy Google jsou zde, a ponořili se do všeho, co s tím můžete dělat.

Jaká je vaše e-mailová adresa pro obnovení účtu Google?

Sekundární e-mailová adresa je nepovinná e-mailová adresa, kterou si přidáte do svého účtu Google jako prostředek k obnovení příslušného účtu Google, pokud k němu někdy ztratíte přístup.

Tato sekundární e-mailová adresa nemusí být jiný účet Gmail. Účet Outlook můžete například použít jako sekundární e-mailovou adresu pro svůj účet Google.

  Co je Reddit Gold a proč byste jej chtěli?

Proč byste potřebovali e-mailovou adresu pro obnovení účtu Google?

I když sekundární e-mail není povinný, existuje několik důležitých důvodů, proč byste si ho měli přidat do svého účtu Google:

1. Obnovte ztracený účet

Pokud někdy zapomenete heslo ke svému účtu Google, můžete k němu znovu získat přístup pomocí sekundární e-mailové adresy. Stačí vybrat Zapomenuté heslo, zadat poslední heslo, které si pamatujete, a do pole zadejte sekundární e-mail.

Po zadání e-mailu vám do e-mailové schránky pro obnovení přijde ověřovací kód, pomocí kterého můžete znovu získat přístup.

Když vyberete možnost Zapomenuté heslo, nemusíte jako první možnost vidět obnovení e-mailu; vyberte možnost Zkusit jiný způsob, dokud se nezobrazí možnost sekundárního e-mailu. Pokud potřebujete další pomoc, probrali jsme více o obnovení uzamčeného účtu Google ve specializovaném průvodci.

Ke sledování zabezpečení účtu Google můžete použít účet pro obnovení. Když Google zjistí nové pokusy o přihlášení, zašle oznámení na váš sekundární e-mail. Na váš sekundární e-mail vám také odešle oznámení o podezřelé aktivitě, abyste na to mohli rychle reagovat.

  MAC adresa – co to je a jak ji najít

Proto doporučujeme, abyste jako sekundární e-mail použili e-mailovou adresu, kterou často používáte. Tímto způsobem můžete držet krok s oznámeními a jakoukoli podezřelou aktivitou – zvláště pokud účet Google nepoužíváte často.

Jak přiřadíte nebo změníte e-mailovou adresu pro obnovení?

Nyní, když víte vše, co potřebujete o sekundárních e-mailových adresách, možná budete chtít jednu přidat nebo změnit, pokud ji již máte. Můžete to udělat na počítači pomocí webu:

 • Přihlaste se do svého účet Google ve vašem prohlížeči.
 • Klikněte na Zabezpečení v levém podokně.
 • Přejděte dolů na segment Jak se přihlašujete do Google.
 • Vyberte Obnovovací e-mail a do vstupního pole zadejte e-mail pro obnovení.
 • Zadejte e-mailovou adresu, kterou chcete použít pro obnovení, a vyberte Další.
 • Google zašle ověřovací kód na e-mail. Zadejte jej do vstupního pole.
 • Obdržíte oznámení, že vaše e-mailová adresa byla ověřena.
 •   Jak povolit HiDPi Scaling v Linuxu

  V systému Android to můžete změnit v Nastavení > Google > Spravovat svůj účet Google > Zabezpečení. Zaškrtněte sekci Způsob, jak vás můžeme ověřit a vyberte Sekundární e-mail.

  Nebo pomocí iPhonu to můžete udělat z aplikace Gmail. Klepněte na svůj profilový obrázek a vyberte Spravovat svůj účet Google. Přejděte na Zabezpečení a přejděte dolů na e-mail pro obnovení.

  Zabezpečte svůj účet Google pomocí e-mailu pro obnovení

  Sekundární e-mailová adresa nemusí být přitažlivá, pokud si myslíte, že je to další způsob, jak se někdo může dostat k vašemu účtu. Pokud se obáváte, že vaše sekundární e-mailová adresa není tak bezpečná, měli byste použít jiný účet Google se silným heslem.

  Kromě toho jsou e-maily pro obnovení skvělým způsobem, jak sledovat zabezpečení vašeho účtu Google a obnovit jej, pokud narazíte na nějaké problémy s přihlášením.

  x