Které starší telefony Samsung získávají Galaxy AI?

Klíčové věci

 • Samsung potvrdil podporu Galaxy AI pro všechny své špičkové telefony a tablety od roku 2023.
 • Galaxy AI se dostane na kompatibilní zařízení spolu s aktualizací softwaru One UI 6.1.

Samsung plánuje zavést Galaxy AI, kýženou sadu funkcí AI představenou spolu s řadou Galaxy S24, do svých starších modelů prostřednictvím aktualizace softwaru v roce 2024. Ale ne všechny telefony Samsung jsou způsobilé. Zjistěte, zda se vaše zařízení Galaxy nachází v seznamu.

Seznam zařízení Samsung kompatibilních s AI od společnosti Samsung

V Příspěvek v redakci Samsung, korejský gigant smartphonů oficiálně oznámil seznam zařízení, která budou podporovat Galaxy AI s aktualizací softwaru One UI 6.1. Kromě starších smartphonů přináší Samsung Galaxy AI do své řady tabletů. Zde je seznam kompatibilních telefonů a tabletů:

 • Galaxy S23, S23+, S23 Ultra a S23 FE
 • Galaxy Z Flip 5 a Z Fold 5
 • Galaxy Tab S9, Tab S9+ a Tab S9 Ultra
  Jak odpojit pevné disky na Ubuntu

Jak můžete vidět, všechny prémiové telefony a tablety Samsung vydané v roce 2023 mají nárok na některé z nejlepších funkcí Galaxy AI. Modely nižší třídy, jako je Galaxy A54, Galaxy Tab S9 FE/FE+ a Galaxy A23, nedostanou Galaxy AI, pravděpodobně proto, že jejich hardware prostě není dostatečně schopný.

Kdy Samsung vydá jedno uživatelské rozhraní 6.1 s Galaxy AI?

AngieYeoh/Shutterstock

Podle oznámení začne Samsung uvádět One UI 6.1 od konce března. Zatím nemáme přesné datum, ale v posledním březnovém týdnu byste měli na svém kompatibilním telefonu nebo tabletu Galaxy vidět výzvu k aktualizaci softwaru. S One UI 6.1 plánuje Samsung v roce 2024 přinést Galaxy AI 100 milionům uživatelů:

  9 Software pro plánování pracovních sil pro zvýšení produktivity

„Toto je pouze začátek Galaxy AI, protože plánujeme zpřístupnit tuto zkušenost více než 100 milionům uživatelů Galaxy do roku 2024 a pokračovat v inovaci způsobů, jak využít neomezené možnosti mobilní AI.“

Informoval o tom server 9to5Google že One UI 6.1 se později v roce 2024 dostane i do starších vlajkových lodí, jako jsou řady Galaxy S22 a S21, ale bohužel Galaxy AI nebude jeho součástí.

Které funkce Galaxy AI přicházejí do starších telefonů?

Zarif Ali/MakeUseOf

Drobný tisk na Příspěvek v redakci Samsungu potvrzuje, že některé funkce AI Galaxy S24 nebudou dostupné na všech starších zařízeních. Samsung slibuje následující funkce, jakmile aktualizujete svůj telefon Android na One UI 6.1:

 • Živý překlad a tlumočník
 • Chat Assist
 • Note Assist
 • Kruh pro vyhledávání pomocí Google
 • Generativní úprava a návrh úprav
 • Okamžité zpomalení
 • Asistent procházení
 • Přepis Assist
  Můžete použít svůj účet PS4 SMITE na PC?

Instant Slow-mo nebude k dispozici pro Galaxy S23 FE.

Kromě těchto funkcí vám kompatibilní zařízení Galaxy s One UI 6.1 také umožní generovat AI tapety s textovými výzvami.

Je však třeba poznamenat, že některé funkce Galaxy AI, jako je Live Translate, Note Assist, Chat Assist a Generative Edit, vyžadují, abyste se přihlásili pomocí účtu Samsung. Chat Assist bude také omezen na Samsung Keyboard, zatímco Browsing Assist vyžaduje použití internetového prohlížeče Samsung.

Věříme, že rozhodnutí Samsungu přinést Galaxy AI do starších modelů je krok správným směrem. Ukazuje odhodlání společnosti dlouhodobě podporovat starší zařízení. Aktualizace One UI 6.1 s funkcemi Galaxy AI by však mohla některé uživatele odradit od upgradu na S24 nebo S24 Ultra.