Nejlepší aplikace pro psaní poznámek pro iPhone a iPad

Lidé říkají, že nejlepší fotoaparát je ten, který máte s sebou, a my si myslíme, že totéž platí pro aplikace pro poznámky. Pokud máte iPhone nebo iPad stále u sebe, oba jsou skvělé pro psaní poznámek. Ale kterou aplikaci byste měli používat?

Aplikace na psaní poznámek jsou plné App Store a v jednu chvíli jsme měli pocit, že nemůžeme vydržet ani den bez velkého spuštění nové aplikace. Od té doby mnohé upadly stranou, včetně některých vysoce profilovaných aplikací, ale zbyla sbírka aplikací, které sahají od skvělých až po propastné.

Které byste tedy měli používat?

Při výběru aplikace pro iPhone nebo iPad pro psaní poznámek existuje několik předpokladů v závislosti na konkrétním použití. Pro některé je integrace Dropboxu nutností, zatímco jiní jsou naprosto v pořádku, pokud aplikace podporuje iCloud. Někteří lidé mohou potřebovat podporu pro export jako Markdown, nebo možná potřebují živé náhledy těchto poznámek Markdown. Existuje tolik různých požadavků, že je nemožné je zde všechny zvážit. Můžeme se podělit o to, o čem si myslíme, že jsou pro většinu lidí nejlepší aplikace na psaní poznámek pro iPhone a iPad.

S tím řečeno, pojďme do toho.

Apple Notes

Zřejmým místem, kde začít, je aplikace Apple Notes, protože se dodává s každým iPhonem a iPadem. Tato zařízení mají hned po vybalení jednu z nejlepších aplikací na psaní poznámek, ale není bez nedostatků a tyto nedostatky stačí k tomu, aby se z nich stal občan druhé kategorie na zařízeních mnoha lidí.

To nejlepší, co Notes nabízí, je to, že se bez námahy synchronizuje mezi všemi vašimi zařízeními Apple, ale to s sebou přináší i zřejmý problém. Získávání poznámek na zařízení Android nebo Windows PC je případ použití aplikací třetích stran, které neoficiálně získávají přístup, nebo webu iCloud.com. Ani jedno řešení nefunguje dostatečně dobře, aby bylo skutečnou možností, pokud jde o nás. Pokud jste all-in na zařízení Apple, nebude to pro vás žádný problém.

  Jak povolit a přizpůsobit titulky na Disney+

Pokud jde o věci, které na Poznámkách milujeme, první věc, která nás napadne, je způsob, jakým dokáže přijmout téměř cokoli, včetně adres URL. Když do poznámky zadáte adresy URL, zobrazí se vám náhled webu a podobné náhledy existují i ​​pro věci, jako jsou obrázky. To může být skvělé, pokud shromažďujete informace pro pozdější použití, například při hledání blogového příspěvku nebo papíru.

Apple Notes možná není naše oblíbená aplikace na psaní poznámek, ale je to první, kterou byste si měli vyzkoušet – už ji máte a je to zdarma!

Google Keep

Google Keep je další plně multiplatformní možností, a pokud hledáte bezplatné řešení, které funguje všude, může to být volba pro vás. Google Keep má většinu funkcí, které by kdokoli potřeboval od aplikace pro poznámky, i když se zdaleka nepodobá modelu Evernote, protože je to vědro pro ukládání téměř čehokoli. Soubory nelze ukládat například do Google Keep, ale podpora obrázků a adres URL tu je, stejně jako podpora náhledů adres URL. Hlasové poznámky si dokonce můžete uložit do Google Keep pro pozdější přehrávání.

Organizace je hračka díky podpoře značek – něco, co je v tuto chvíli tabulkové – a Google Keep je možná jednou z nejhezčích aplikací v tomto seznamu. Je to funkční, ale používání není nudné, a přestože se jedná o aplikaci Google, je fér říci, že aplikace pro iPhone a iPad mají pocit, že byly vytvořeny s ohledem na iOS, než cokoli, co vytvořil Evernote.

Snad největším lákadlem pro Google Keep je skutečnost, že je zdarma, čemuž na našem seznamu mohou konkurovat pouze Apple Notes. Pokud je primárním zájmem cena, pak je rozhodnutí sporem mezi Apple Notes a Google Keep a krása je v tom, že si obojí můžete vyzkoušet, aniž byste utratili ani korunu. Oba fungují dobře a myslíme si, že ani s jedním po své straně neuděláte chybu.

Medvěd

Miláček komunity iOS v loňském roce, Medvěd není nezbytná aplikace, kterou kdysi byla, ale stále je to skvělá aplikace na psaní poznámek. Stejně jako Apple Notes se Bear synchronizuje pouze přes iCloud, takže funguje nejlépe, pokud používáte zařízení Apple.

  Jak odstranit prázdnou stránku v Dokumentech Google

Bear však podporuje Markdown, což je něco, čím se aplikace Notes nemůže pochlubit. Bear také zobrazuje obrázky, které jsou připojeny k poznámkám in-line, takže je ideální pro uspořádané poznámky během přednášky nebo podobného setkání. Bohužel vám Bear nezobrazuje náhledy, když přidáváte adresy URL; místo toho z nich udělá klikatelné odkazy.

Z estetického hlediska nevypadají poznámky uvnitř Bear tak dobře, ale zda to ovlivní užitečnost aplikace, závisí na vašich preferencích. Když už mluvíme o estetice, Bear má na výběr spoustu témat, která mění vzhled aplikace.

Existují verze aplikace pro iPhone, iPad a Mac.

Můžete použít bezplatnou verzi Bear a získat většinu jeho funkcí. Budete však potřebovat předplatné Bear Pro, které potřebujete, abyste z aplikace dostali to nejlepší. Za 14,99 $ ročně Bear Pro přidává pokročilé funkce, jako je označování poznámek a možnost exportovat poznámky do Markdown, prostý text nebo jako obrázky. Synchronizace zařízení je bohužel také součástí předplatného Pro, takže pokud potřebujete používat Bear na více zařízeních, budete muset zaplatit.

Pracovní verze

Pracovní verze funguje trochu jinak než většina aplikací pro poznámky. Myšlenkou za tím je, že můžete rychle a snadno vytvořit text jakéhokoli druhu a později se rozhodnout, kam by měl text jít. Ve své nejjednodušší podobě je Drafts skvělým místem pro okamžité zapisování poznámek. Okamžitým otevřením aplikace se vytvoří nová, prázdná poznámka se zvednutou klávesnicí a blikajícím kurzorem, připravená pro text. I když je psaní poznámek jednoduché, skutečná síla konceptů spočívá v tom, co přijde potom.

Zatímco Drafts je aplikace na psaní poznámek, je navržena tak, aby vám umožnila dělat si poznámky a následně podle nich jednat. S textem můžete dělat nejrůznější věci, například ho poslat do iMessage nebo Twitteru nebo do tuctu dalších aplikací. A dokonce i ty sotva naznačují, kam vás mohou koncepty zavést, protože můžete vytvářet své vlastní akce nebo dokonce procházet adresář akcí, kam ostatní uživatelé nahráli své akce.

  Ryzen 4000: Bude vaším dalším herním notebookem AMD místo Intelu?

Tento příspěvek by mohl pokračovat dál a dál o tom, jak Koncepty mohou změnit způsob, jakým někdo používá svůj iPhone, ale i kdybyste jej používali pouze jako místo pro ukládání textu, je to také skvělé. Je zavedeno značkování poznámek a pracovní prostory lze nakonfigurovat tak, aby zobrazovaly pouze ty, které mají specifické vlastnosti. Přemýšlejte o pracovních prostorech jako o uložených vyhledáváních a budete na správném místě. Vše se synchronizuje přes iCloud, a přestože aplikace Drafts zatím není striktně dostupná pro Mac, v době psaní tohoto článku se pracuje na beta verzi.

Drafts je bezplatná aplikace s předplatným Drafts Pro, které je nutné k vytváření akcí ukončení úprav a také k odemknutí některých nejlepších funkcí, jako jsou Workspaces. Za 19,99 $ ročně je to také jedna z dražších možností.

Evernote

Je nemožné hovořit o aplikacích na psaní poznámek, aniž bychom to nezmínili Evernote. Služba Evernote, která měla v posledních letech své potíže, byla kdysi místem, kam jít, pokud jste chtěli aplikaci, která by mohla fungovat jako váš „kbelík se vším“. Evernote je mnohem víc než jen aplikace na psaní poznámek, umožňuje vám přidávat soubory, dokumenty a další – a umožňuje vše vyhledávat, jakmile to tam je.

I když Evernote nepostrádá oddělení funkcí – rozpoznávání rukopisu, ořezávání webových stránek, označování poznámek a tak dále – největší stížností, kterou ohledně toho máme, je samotná aplikace. Na iPhonu nebo iPadu se cítí přeplněný a ne úplně doma. To znamená, že Evernote funguje na jakékoli hlavní platformě, na kterou si vzpomenete, a má také webové rozhraní. Své poznámky budete mít vždy u sebe, i když se vám s nimi na iOS nebude dobře pracovat. Pravděpodobně bychom Evernote zařadili na konec našeho seznamu oblíbených, ale pro spoustu lidí funguje dobře.

Ve své základní podobě je Evernote zdarma, ale abyste mohli používat některé z pokročilejších funkcí, jako je sdílení poznámek a integrace se službami cloudového úložiště, budete muset odevzdat 7,99 $ měsíčně.