Nejlepší bezplatné alternativy Dropbox (pro více než 3 zařízení)

Dropbox nyní omezuje bezplatné uživatele na maximum tři synchronizační zařízení najednou. Pokud potřebujete více zařízení a nechcete otevírat peněženku, Google, Microsoft a dokonce Apple jsou lepší než Dropbox.

Jedná se o podobné omezení, jaké zavedl Evernote. Bezplatný účet Evernote vám umožňuje synchronizovat poznámky pouze do dvou zařízení. Obě služby se zjevně snaží převést více bezplatných uživatelů na platící zákazníky.

Disk Google je skvělá služba úložiště. Nabízí 15 GB bezplatného úložiště – i když je sdíleno s vaším účtem Gmail – a lze jej synchronizovat s neomezeným počtem zařízení. To určitě překonává 2 GB a tři zařízení Dropboxu.

Software Zálohování a synchronizace od Google vám dokonce umožňuje snadno zálohovat a synchronizovat další složky v počítači mimo složku Disku Google. Náš vlastní Michael Crider to nazval „jedna z nejlepších možností zálohovánína Review Geek. Je k dispozici pro Windows i macOS.

Disk Google je samozřejmě integrován s Dokumenty Google, takže můžete snadno vytvářet dokumenty a pracovat s nimi. Google poskytuje mobilní aplikace, abyste měli přístup ke svým souborům na zařízeních Android, iPhone a iPad. A ke svým souborům máte přístup odkudkoli v prohlížeči.

Služba OneDrive společnosti Microsoft nabízí 5 GB bezplatného úložiště, což není tolik jako 15 GB od Googlu, ale rozhodně je to více než 2 GB Dropboxu. Stejně jako Disk Google ani OneDrive neomezuje počet zařízení, se kterými můžete synchronizovat. Můžete mít tolik počítačů PC, Mac, telefonů a tabletů, kolik potřebujete.

OneDrive je obzvláště praktický, protože je zabudován přímo do Windows 10. Používá také systém „Files On-Demand“, který uloží vaše soubory do cloudu a zároveň je zobrazí v Průzkumníku souborů na vašem PC. Budou staženy, když na ně dvakrát kliknete a otevřete je. To je samozřejmě volitelné – můžete to zakázat a OneDrive bude fungovat stejně jako Dropbox, pokud chcete.

I když je OneDrive integrován s Windows 10, není to jediná platforma, na které je k dispozici. Microsoft také nabízí klienty OneDrive pro macOS, Android, iPhone a iPad. Ke svým souborům můžete přistupovat také přes web OneDrive v prohlížeči.

Apple iCloud Drive je skvěle lakomý a nabízí pouze 5 GB úložiště pro všechny zálohy, fotografie a soubory vašeho zařízení. Ale i to nabízí více místa než 2 GB Dropboxu a neomezuje zařízení, na kterých můžete ke svým souborům přistupovat.

Toto může být dobrá volba, pokud používáte Mac, protože iCloud Drive je integrován do vašeho operačního systému a nabízí 5 GB zdarma (sdíleno se zálohami iPhone a knihovnou fotografií na iCloudu.) Pokud platíte Applu za větší úložiště na iCloudu, toto úložiště můžete použít k synchronizaci souborů s iCloud Drive. A neexistují žádné limity zařízení.

Zatímco iCloud Drive je zabudován do macOS, Apple také nabízí iCloud Drive pro Windows a ke svým souborům můžete přistupovat ve webovém prohlížeči na iCloud.com. Neexistuje však žádná oficiální aplikace iCloud Drive pro Android.

Pokud chcete platit, jsou levnější než Dropbox

Dropbox není nic moc, i když chcete platit. Dropbox si účtuje 99 $ ročně za 1 TB úložného prostoru.

Disk Google si účtuje 1,99 $ měsíčně za 100 GB, pokud potřebujete jen trochu úložného prostoru navíc, zatímco 99,99 $ ročně vám poskytne 2 TB. A toto je součástí Google One, což vám také poskytuje přístup k „týmu odborníků“, se kterým můžete mluvit ve společnosti Google.

Microsoft OneDrive poplatky 69,99 $ ročně za Office 365 Personal, který vám poskytuje 1 TB úložiště a také Microsoft Office. Za 99,99 $ můžete získat rodinný plán Office 365 Home, kde šest lidí získá aplikace Office a každý 1 TB – to je celkem 6 TB úložiště. Nebo, pokud potřebujete jen trochu úložiště, můžete zaplatit 1,99 $ měsíčně za 50 GB a bez Office.

Dokonce i lakomý iCloud Drive od Applu je lepší obchod. Apple si účtuje pouze 0,99 $ měsíčně za 50 GB úložiště, zatímco 9,99 $ měsíčně vám poskytne 2 TB.

Tyto možnosti se nám líbí, protože pocházejí od důvěryhodných společností, mají v minulosti bezplatné úložiště a mají motivaci v tom pokračovat. Možná teď najdete nějaké menší poskytovatele úložiště, kteří docela příznivě konkurují Dropboxu, ale než důvěřujete svým osobním souborům méně známému poskytovateli, nezapomeňte si vyhledat nějaké recenze.