Nejlepší nástroj pro transformaci pracovních postupů zákaznické podpory

Představte si, že svůj jednoduchý účet Gmail změníte na týmový pracovní prostor, řídicí panel, CRM a help desk. S aplikací Drag můžete dělat to vše a mnohem více.

Víš, že 1 v 6 nakupující odcházejí od značky kvůli špatné zákaznické podpoře? Je nejvyšší čas, aby značky hledaly způsoby, jak transformovat pracovní postupy zákaznické podpory.

Je tu však úzké hrdlo. Mnoha malým a středním podnikům se nedaří zavést ve svých skříních procesy zákaznické podpory náročné na práci.

Většina si ani nemůže dovolit předplatné různých CRM, nástrojů pro spolupráci a správu, které by odčerpávaly rozpočet. Produkty jako G Suite nebo jednoduchý Gmail účet je vše, co si některé firmy mohou dovolit spravovat své podnikání.

Čtěte dále a prozkoumejte, co je aplikace Drag, jak přeměňuje váš Gmail na pracovní prostor, a krok za krokem průvodce nastavením aplikace Drag ve vašem Gmailu.

Co je aplikace Drag?

Drag je nativní nástroj helpdesku Gmailu, který přetváří vaši doručenou poštu na pracovní prostor typu vše v jednom. Nástroj funguje z vašeho Gmailu a převádí statické e-mailové protokoly na pracovní desky, které lze sdílet a spolupracovat.

K uspořádání a přiřazování lístků (e-mailů), vytváření kontrolních seznamů, protokolování aktivit a dalším můžete použít panely Kanban a sdílené schránky přetažením.

Kromě toho jsou pracovní desky nabité funkcemi pro produktivitu, automatizaci a spolupráci. Ukládání vašeho prodejního týmu tam a zpět mezi Gmailem, CRM, nástroji pro správu úkolů a týmovým chatem.

Myšlenka je od té doby u konce 80 % firem používá e-maily jako primární komunikační kanál se zákazníky. Proč raději nepřenést celé nastavení do Gmailu, než žonglovat s více aplikacemi?

Pro jednotlivce, kteří již dříve pracovali s nástroji pro správu, nebude přetahování představovat problém se učit. Ve skutečnosti jsme zjistili, že jeho rozhraní je docela čisté a snadno ovladatelné.

Klíčové s sebou

Aplikace Drag je snadno použitelná aplikace pro týmovou produktivitu, která pomocí nástěnek Kanban a dalších funkcí pro spolupráci přeměňuje Gmail na pracovní prostor pro spolupráci.

Klíčové vlastnosti

Aplikace Drag se může pochlubit několika funkcemi. Ať už jde o produktivitu, spolupráci nebo rozhodování založené na datech – níže jsou ty nejlepší funkce, které můžeme v aplikaci Drag najít.

#1. Sjednocená doručená pošta

Pomocí Drag můžete vytvářet sdílené schránky nebo skupiny Google. Tyto skupiny vám umožňují přidávat lidi z příslušných oddělení, takže všichni zůstanou aktuální a na stejné stránce.

Můžete například vytvořit samostatný panel Drag pro oddělení zákaznické podpory a pro svůj servisní tým. Poté jim můžete přiřadit karty (vstupenky), odpovídat jejich jménem a chatovat v reálném čase.

Chcete-li svému týmu poskytnout zákaznická data a mít veškerý kontext kolem zákaznické konverzace na jednom místě, přidejte do každého e-mailu karty vlastní pole, kontaktní údaje, seznamy úkolů, poznámky, soubory a historii konverzace.

  Jak změnit své uživatelské jméno na Redditu

#2. Spolupráce

Drag přichází s interním chatovacím systémem zabudovaným do vašeho Gmailu. Můžete jej použít k získávání aktualizací úkolů, pingování členů týmu nebo k dotazování na help@zmínit je ve svém týmovém chatu.

Kromě toho funkce detekce kolize Drag zabraňuje členům týmu v odpovědi na stejný e-mail.

#3. Správa vstupenek

Aplikace Drag zjednodušila správu vstupenek prostřednictvím desek Kanban. Jednoduše přetáhněte lístky (e-maily) na nástěnku a vytvořte karty.

Navíc můžete přiřadit vstupenky personálu jediným kliknutím. Zajištěním, že každá vstupenka má odpovědného vlastníka, jsou lidé odpovědní za svou práci.

Nebo můžete nastavit pracovní postupy pro automatické přiřazování příchozích e-mailů na základě klíčových slov, odesílatele e-mailu nebo příjemce e-mailu. Později můžete karty upravit pomocí štítků, štítků, barev a termínů, abyste zjednodušili proces správy lístků.

Nesmíme zapomenout na soukromé poznámky, které si můžete zapisovat do karet, abyste mohli interně komunikovat. Použijte jej k sepsání osobních pohledů na úkol.

#4. Šablony e-mailů

Není neobvyklé, že oddělení zákaznické podpory řeší monotónní dotazy. Přetažení umožňuje vytvářet a ukládat e-mailové šablony pro tyto odpovědi. Navíc můžete sdílet přístup se svým týmem, takže mohou zlepšit metriky, jako je doba odezvy a rozlišení prvního hovoru.

#5. Sledování e-mailů

Funkce sledování e-mailů Drag je vzácným klenotem. Funguje to jako modré zaškrtnutí WhatsApp – zjistěte, zda příjemce prohlížel vaše e-maily v reálném čase pomocí dvojitého zaškrtnutí.

#6. Automatizace a pracovní postupy

Automatizační schopnosti Drag’s set-and-forget pomáhají zjednodušit pracovní postupy zákaznické podpory. Může být použit pro různé případy použití, jako jsou:

 • Spouštět následné e-maily v naplánovaných termínech
 • Odesílejte hromadné e-maily bez kompromisů v personalizaci
 • Automatizujte opakující se úkoly a odpovědi

V případě hromadného sledování více zákazníků Drag automaticky vloží vlastní pole pro přidání jedinečných informací do e-mailového příjemce, jako je jméno, příjmení a společnost. Nemusíte je tedy pokaždé vyplňovat ručně.

Níže uvedené obrázky ukazují, jak DragApp pomáhá rychle automatizovat pracovní postupy zákaznické podpory.

V tomto případě Když je karta přijata Na nástěnce zákaznické podpory, Pokud e-mail odesílatele obsahuje @support, pak jej přiřaďte [email protected].

#7. Funkce napříč platformami

Právě když jste začali milovat Drag jako rozšíření pro Chrome, je k dispozici také jako mobilní aplikace. Můžete si jej stáhnout pro zařízení iOS a Android. Pomocí aplikace můžete:

 • Zobrazit všechny nástěnky, karty, úkoly a termíny.
 • Přidejte, přiřaďte, odstraňte nebo přesouvejte karty mezi deskami
 • Změna rozložení desky
 • Zobrazit kontrolní seznamy a poznámky v režimu pouze pro čtení
 • Komentujte v interních chatech
 • Odpovídejte na e-maily buď jako individuální uživatel, nebo prostřednictvím sdílené schránky

A co je nejdůležitější, nikdy nezmeškejte pomoc zákazníkům, ať jste kdekoli – na plážích nebo v horách.

Stažení: Rozšíření pro Chrome, aplikace pro iOS, aplikace pro Android

 • Funguje na:

 • Okna

 • iOS

 • Android

 • Operační Systém Mac

#8. Analýza v reálném čase

Plány vyšší úrovně Drag vám umožňují sledovat analýzy a generovat zprávy. Můžete analyzovat karty, aktivitu na nástěnce, karty žebříčků a porovnávat minulé a současné trendy.

Pokud používáte bezplatnou verzi, stále máte přístup k některým analytikám, jako je analýza počtu dotazů nebo pracovní zátěže na příjemce.

  Jak zkopírovat složky na Disku Google

Pro lepší přehled můžete filtrovat sestavy podle nástěnky, uživatele a data.

Na kartě Karty můžete zobrazit statistiky objemu a typu karet, se kterými váš tým na různých deskách nakládá.

Záložka Činnost nástěnky zobrazuje statistiky všech akcí provedených na konkrétní nástěnce, včetně přetažení, odpovědí, zmínek, archivů, úkolů a komentářů.

#9. Integrace

Kromě Gmailu se DragApp integruje s ekosystémem Google, včetně Google Workspace, Skupin a Kalendáře. Ale aplikace vás neomezuje na tyto.

I když chcete integrovat nástroj třetí strany, integrace Drag se Zapierem vám umožní připojit se k více než 5 000+ aplikací.

Přetáhněte cenu aplikace

Aplikace Drag nabízí dostupné ceny, ideální pro malé a střední podniky. Můžete začít se 7denní bezplatnou zkušební verzí a poté se rozhodnout, že si koupíte placený plán, nebo budete místo toho pokračovat s Dragovým bezplatným plánem.

Jak nastavit DragApp na Gmailu?

Drag app má snadné nastavení bez instalace nebo dalších nákladů. Zde je návod, jak můžete transformovat své pracovní postupy zákaznické podpory během několika minut.

Krok 1: Přidejte aplikaci přetažení do Gmailu

Chcete-li začít, přidejte rozšíření aplikace Drag z Internetový obchod Chrome.

Po přidání do Chromu budete přesměrováni do Gmailu. Zde vyberte účet Gmail, který chcete přidružit k aplikaci.

Poté klikněte na ikonu DragApp v pravém rohu a povolte ji na vybraném účtu Gmail.

Krok 2: Vytvořte pracovní prostor

Kliknutím na znaménko ‚+‘ po přetažení desek vytvořte novou desku.

Můžete vytvořit přetahovací nástěnku pro sdílenou doručenou poštu, skupinový e-mail Google nebo začít s prázdnou nástěnkou. V našem příkladu půjdeme s prázdnou tahací deskou.

Dále přidejte spoluhráče na nástěnku pouhým zadáním jejich e-mailové adresy.

Nástěnka se zobrazí na levém postranním panelu vašeho účtu Gmail. Kdykoli vytvoříte novou nástěnku pro jiné oddělení, například marketing, najdete je zde.

Krok 3: Přidání karet na hrací plochu

Přetáhněte e-maily z doručené pošty na příslušné nástěnky. Aplikace Drag automaticky přemění e-maily na karty.

Jakmile skončíte s vytvářením karet, takto by vypadal konečný Drag board.

Divili byste se, jak mají tyto karty různé štítky, barvy a štítky – dobře, probrali jsme to v dalším kroku.

Krok 4: Přizpůsobení karet

Vyberte libovolnou kartu na desce a jediným kliknutím kartu otevřete. Na horním panelu nástrojů najdete možnosti přizpůsobení karty. Můžete například:

 • Přidejte štítky, štítky a barvy
 • Přidělte karty spoluhráčům
 • Nastavte termíny plnění úkolů
 • Pošlete karty na jinou nástěnku
 • Přidejte vlastní pole, včetně telefonního čísla, ID dokumentu, měny atd.

Dále získáte možnosti:

 • Přidejte úkoly na každou kartu
 • Zapisujte si soukromé poznámky
 • Dohlížejte na aktivity na kartě prostřednictvím protokolu aktivit
 • Přidejte na kartu soubory nebo dokumenty

A to je vše! Kdykoli je tip vyřešen nebo jsou dokončeny všechny úkoly, jednoduše přetáhněte tipy do příslušných sloupců a sledujte pokrok.

Alternativy k přetažení aplikace

#1. Helprace

Helprace nabízí přizpůsobený systém prodeje vstupenek pro zefektivnění pracovních postupů vaší zákaznické podpory. Pomocí aplikace můžete přeměnit vstupenky na funkční úkoly, vytvářet persony zákazníků, automatizovat opakující se procesy, vytvářet přehledy a další.

Klíčové vlastnosti:

 • Delegujte nebo automaticky přidělujte vstupenky týmům s pravidly případu (pokud je to jinak). Použijte automatické směrování tiketů k automatickému přiřazení tiketů nejméně vytíženým agentům.
 • Funkce detekce kolize spouští upozornění, když si ostatní prohlížejí nebo odpoví na stejný tiket jako ten váš.
 • Umožňuje zpětnou vazbu od zákazníků v reálném čase tím, že je požádá, aby ohodnotili své skóre spokojenosti po každé odpovědi nebo vyřešení dotazů.
 • Získejte upravitelné a automaticky vyplněné profily zákazníků pomocí veřejně dostupných dat. Použijte jej k centralizaci informací o zákaznících, jako jsou kontaktní údaje, skóre spokojenosti, minulé konverzace a další.
 • Dodává se s vizuálním editorem, který má několik zástupných symbolů pro návrh vašeho pracovního prostoru. Můžete povolit přístup na základě rolí, abyste omezili, kdo může zobrazit/upravit jaké vstupenky.
 • Získejte připravené zprávy o operacích a výkonu týmu. Zpráva obsahuje důležité KPI zákaznických služeb, jako je doba řešení, doba první odezvy, skóre spokojenosti a další.
  10 aplikací a zdrojů, které vám pomohou vytvořit nástěnku pozitivní nálady

Kromě toho Helprace přichází s dalšími užitečnými funkcemi, jako jsou protokoly aktivit, štítky, filtry spamu, automatická odpověď a další. Nástroj lze také integrovat s vaším webem nebo aplikací pomocí rozhraní REST API.

#2. Přední

Přední je platforma zákaznické podpory a provozu vyvinutá pro týmy zaměřené na zákazníky. Platforma vám umožňuje řídit, spolupracovat a automatizovat procesy podpory, abyste mohli rychle a efektivně sloužit zákazníkům.

Klíčové vlastnosti:

 • Nabízí omnikanálovou podporu. E-mail, sociální média, chat – veškerou komunikaci se zákazníky spravujte v týmových schránkách.
 • Automaticky směrujte konverzace zákazníků z vašich kanálů a zajistěte, aby se každá zpráva dostala ke správné osobě.
 • Snadno použitelná automatizace, kterou lze konfigurovat podle měnících se obchodních nebo zákaznických potřeb
 • Komentujte přímo vlákna zpráv, aby byly kontexty na jednom místě. Každá konverzace je obklopena historií zákazníků a relevantními daty, takže týmy mohou pracovat v zákulisí a rychleji vytvářet lepší odpovědi.
 • Analýza e-mailů v reálném čase pro sledování a měření doby odezvy, dodržování SLA a výkonu týmu, takže vaše špičková služba se neustále zlepšuje.
 • Uložte si nejčastěji používané odpovědi jako šablony, abyste je mohli trávit personalizací.

Více než 8 000 týmů z předních firem, jako jsou DropBox, GoDaddy a HootSuite, používá Front ke zvýšení produktivity a pracovních postupů. Kromě toho platforma nabízí okamžitou integraci s dalšími aplikacemi, jako jsou dialery, CRM, software pro řízení projektů a další.

#3. Interkom

Interkom je výkonný software pro podporu zákazníků navržený pro zlepšení komunikace mezi podniky a jejich zákazníky. Platformě důvěřují společnosti ze seznamu Fortune 100 jako Amazon, Meta, Microsoft a další.

Klíčové vlastnosti:

 • Personalizované konverzace v reálném čase se zákazníky napříč všemi vašimi kanály – e-mailem, WhatsApp, Instagramem a dalšími.
 • Více než 350 integrací pro váš oblíbený CRM, e-mail, prodej vstupenek, sociální kanály, nástroje pro podávání zpráv a interní databáze – což z něj činí bezbolestný upgrade vašich schopností.
 • Pomocí robotů AI můžete odpovídat na běžné dotazy a automatizovat rutinní úkoly. Pomáhá při budování samoobslužné znalostní báze pro zákazníky, aby mohli nezávisle nacházet odpovědi.
 • Má jednotnou doručenou poštu usnadňující lepší spolupráci, zjednodušené pracovní postupy a automatizaci z jediného skleněného panelu.
 • Získejte v reálném čase přehled o interakcích se zákazníky a o vlivu svého týmu na zlepšování strategií zákaznické podpory.

Díky svým všestranným funkcím je software zákaznické podpory Intercom cenným přínosem pro společnosti, které chtějí vyniknout v zákaznických službách a podpoře.

Zabalit se

Drag je první řešení pracovního prostoru v Gmailu na světě. A díky řadě funkcí je velká šance, že vaše firma nebude potřebovat předplatné různých aplikací.

Jednoduše řečeno, aplikace Drag může pomoci:

 • Spravujte, sledujte a řešte požadavky na podporu rychleji
 • Centralizujte operace zákaznické podpory
 • Spolupracujte s týmem, aniž byste museli opustit Gmail nebo jim zadávat kopii
 • Automatizujte pracovní postupy
 • Měřte a analyzujte výkon týmu

A mnohem víc! Pokud tedy používáte účet Gmail, nemůžete jej maximálně využít bez přetažení!

Dále je zde důvod, proč byste si pro e-mail a spolupráci měli vybrat Google Workspace!