etechblog

Nejlepší sledovače spánku roku 2024

Pokud trpíte nedostatkem spánku, možná budete chtít zvážit použití funkcí sledování spánku, které nabízejí nejnovější nositelná zařízení. Pomocí sofistikovaných senzorů sledují sledovače spánku vaši srdeční frekvenci a další faktory, aby vyhodnotily kvalitu spánku, který se vám každou noc dostává, a kolik z toho tvoří hluboký a klidný spánek.

Hannah Stryker / MakeUseOf

Kromě toho, že jsou jedny z nejlepších chytrých hodinek, které lze za peníze koupit, jsou Apple Watch Series 9 také skvělou volbou pro sledování spánku. Pomocí aplikace Spánek na Apple Watch získáte přístup k celé řadě funkcí pro sledování a monitorování vašeho spánku.

Vytvořte si plány spánku pro svůj noční spánek a stanovte si cíle spánku. Řada 9 monitoruje, kolik času strávíte v každé fázi spánku (REM, Core a Deep) a sleduje, kdy se probouzíte, aby vám poskytla komplexní data, která můžete použít k dosažení těchto cílů.

Díky funkci Sleep Focus vaše Apple Watch Series 9 omezí rušivé vlivy, než půjdete spát, abyste mohli snáze usnout. Jeho sledování spánku se spustí na základě pohybu vašeho těla (když je aktivní zaměření spánku), aby začalo zaznamenávat vaše data, abyste je mohli zobrazit v aplikaci, když je čas vstát a zazářit.

Apple Watch Series 9

Celkově nejlepší

359 $ 429 $ Ušetřete 70 $

S Apple Watch Series 9 můžete zažít pokročilé sledování spánku, nastavit si vlastní cíle spánku a zobrazit historii spánku, což vám pomůže dosáhnout hlubokého a klidného spánku, který potřebujete.

Klady

 • Komplexní sledování spánku
 • Stanovte si vlastní cíle a plány
 • Monitoruje vaši dechovou frekvenci ve spánku
 • Funkce ostření spánku omezuje rozptýlení v režimu večerky
 • Zobrazit historii spánku

Nevýhody

 • Drahý
 • Nejvhodnější pro uživatele iPhone

Joe Fedewa / MakeUseOf

Ve světě, kde má vydání každé generace chytrých hodinek tendenci poslat ceny přes střechu, je uklidňující vidět Fitbit Charge 6 k dispozici za mnohem rozumnější cenu. Může postrádat některé širší funkce nejnovějších Apple Watch nebo Galaxy Watch, ale pokud jde o sledování spánku, je to skutečný uchazeč.

  Jak udělat lineární kalibrační křivku v Excelu

Pokročilé zdravotní nástroje Charge 6 zahrnují komplexní sledování spánku, které vám poskytuje noční skóre spánku a pokročilé informace o spánku, které si můžete prohlédnout v aplikaci Fitbit. Navíc s předplatným Fitbit Premium si můžete vytvořit své vlastní spánkové profily a plány, které vám pomohou dosáhnout vašich spánkových cílů a těžit z tvrdšího spánku.

Fitbit Charge 6

Nejlepší rozpočet

140 $ 160 $ ​​Ušetřete 20 $

Vyzkoušejte pokročilé statistiky spánku za zlomek ceny nejnovějších chytrých hodinek s Fitbit Charge 6 a udělejte svůj každodenní spánek stejně důležitý pro vaši rutinu jako každodenní cvičení.

Klady

 • Cenově dostupnější než většina ostatních alternativ sledování spánku
 • Poskytuje skóre nočního spánku
 • Pokročilé informace o spánku
 • Funkce Smart Wake

Nevýhody

 • Pro přístup k některým pokročilejším funkcím vyžaduje prémiové předplatné

Nejlepší sledovač spánku pro analýzu vzorců spánku: Samsung Galaxy Watch 6

Zarif Ali / MakeUseOf

Pokud se chcete ponořit hluboko do svých spánkových vzorců a analyzovat chování svého těla během spánku, pak jsou Samsung Galaxy Watch 6 to pravé pro vás. Díky funkcím Advanced Sleep Coaching můžete sledovat každou fázi spánku a vytvořit si lepší návyky pro lepší noční spánek.

Díky pokročilému koučování spánku si můžete naplánovat svou noční rutinu, stanovit cíle spánku a získat tipy, jak dosáhnout klidnějšího spánku. Analyzuje vaše aktuální spánkové vzorce a nashromážděná data využívá k vytvoření pětitýdenního programu na vyžehlení záhybů, což vám pomůže zlepšit váš spánek a každý den zvýšit energii vašeho těla.

Chcete-li začít s koučováním spánku Galaxy Watch 6, budete potřebovat týdenní data, která použije jako základ, na kterém postaví váš program. Pokud jste uvízli ve vyjeté koleji špatného spánku a nedostatku energie a nejste si jisti, kde začít, nabízí veškeré potřebné rady a přizpůsobí řešení, které je pro vás jedinečné.

  Jak spravovat nastavení webu v Chrome

Samsung Galaxy Watch 6

Nejlepší pro analýzu vzorců spánku

249 $ 300 $ Ušetřete 51 $

Hluboce se ponořte do spánkových návyků svého těla pomocí pokročilého koučování spánku hodinek Samsung Galaxy, které dokáže vytvořit pětitýdenní program, který vám pomůže dosáhnout lepšího spánku každou noc.

Klady

 • Pokročilý spánkový koučink
 • Sleduje fáze spánku
 • Dokáže vytvořit osobní pětitýdenní spánkový program
 • Poskytuje komplexní údaje o spánku

Nejlepší alternativa sledování spánku chytrých hodinek: WHOOP 4.0

Sergio Rodriguez / MakeUseOf

Whoop 4.0 je nositelné fitness zařízení s rozdílem. Není zde dotyková obrazovka. Místo toho máte chytré nositelné zařízení s pokročilými senzory, které monitorují každý aspekt výkonu vašeho těla a posílají tato data do vašeho telefonu prostřednictvím aplikace Whoop.

Velkou část těchto dat tvoří Whoopův spánkový koučink. Whoop měří spánek, kterého jste dosáhli, oproti spánku, který jste potřebovali, na základě vaší kardiovaskulární aktivity, úrovně stresu a tak dále. To vám poskytuje celkové skóre a poskytuje cíl spánku pro následující noc. Používá také haptický alarm, který vás jemně probudí v preferovaný čas tichými vibracemi.

Je to drahé a nemá obrazovku. Pokud se však chcete ponořit do statistik spánku a dalších metrik, budete odměněni knihovnou osobních údajů pro vaši analýzu a prostudování.

Jejda 4.0

Nejlepší alternativa k chytrým hodinkám

Whoop 4.0 nabízí úplné fyziologické rozložení míry cvičení, odpočinku a regenerace vašeho těla, což vám pomůže změnit špatné návyky a získat lepší noční spánek.

Klady

 • Nabízí nepřetržité sledování všech fyziologických dat
 • Sledování spánku identifikuje dobré/špatné návyky
 • Sleduje a měří úroveň stresu

Nevýhody

 • Pro všechny funkce vyžaduje váš smartphone
 • Drahý

Garmin

Pro ty nejlepší všestranné funkce sledování spánku nemůžete udělat chybu s Garmin Vivoactive 5. Poskytuje personalizované koučování spánku a automatickou detekci zdřímnutí a analyzuje, kolik spánku potřebujete na základě toho, jak jste aktivní během dne.

Díky rozsáhlým metrikám zdraví a pohody poskytovaným prostřednictvím bezplatné aplikace Garmin Connect se údaje o vašem spánku předávají přímo do monitorování energie Body Battery, což vám dává přehled o tom, jak vaše spánkové vzorce ovlivňují vaši celkovou hladinu energie.

  12 nejlepších platforem pro správu SaaS, které sníží vaše náklady

Pokud vedete aktivní životní styl, oceníte výhody přesného a podrobného sledování spánku Vivoactive 5. Nabízí veškerou pomoc, kterou potřebujete, abyste zlepšili své denní skóre spánku a dosáhli svých osobních maxim při fitness aktivitách.

Garmin Vivoactive 5

Nejlepší všestranný sledovač spánku

Se svými personalizovanými funkcemi koučování spánku, automatickou detekcí zdřímnutí a monitorováním tělesné energie baterie je Garmin Vivoactive 5 jedním z nejlepších všestranných zařízení pro sledování spánku na trhu.

Klady

 • Personalizovaný spánkový koučink
 • Automatická detekce zdřímnutí
 • Poskytuje komplexní údaje o spánku
 • Analýza energie baterie těla

Nevýhody

 • Nastavení může chvíli trvat

FAQ

Otázka: Jak můj sledovač spánku pozná, že jsem v hlubokém spánku?

Sledovače spánku používají detekci pohybu zápěstí ke sledování pohybu vašeho těla. Kromě toho budou také sledovat vaši srdeční frekvenci. Když se vaše tělo přesune do hlubokého spánku, vaše srdeční frekvence se přirozeně zpomalí, což vašemu sledovači spánku umožní identifikovat, v jaké fázi spánku se vaše tělo nachází.

Otázka: Může můj telefon přesně sledovat můj spánek?

Sledování vašeho spánku je možné bez chytrých hodinek. Na iOS i Androidu je spousta aplikací, které lze místo toho použít k měření spánku.

Obvykle používají vestavěný mikrofon vašeho telefonu ke zjištění, kdy spíte, a zahájí sledování a budou vyžadovat, aby byl váš telefon umístěn blízko místa, kde spíte. Výsledky však nemusí být tak přesné, jak byste získali z nositelného zařízení.

Otázka: Může sledovač spánku detekovat spánkovou apnoe?

Ve většině případů ne. Sledovače spánku však mohou generovat zprávy, které jsou schopny identifikovat a sledovat některé potenciální příznaky spánkové apnoe.

Otázka: Jaký je rozdíl mezi sledovačem spánku a sledovačem fitness?

Sledovač spánku je zařízení, které je navrženo ke sledování a analýze kvality vašeho spánku. Zatímco fitness tracker je navržen tak, aby změřil výkon vašeho těla v rámci řady fyzických aktivit, jako je chůze, běh, jízda na kole nebo plavání.

x