Proč je AR Cloud další úrovní rozšířené reality

Cloud AR vytváří digitální dvojče skutečných věcí kolem uživatelů, takže spotřebitelé mohou sdílet své zkušenosti s AR s ostatními.

Cloud computing učinil digitální technologie cenově dostupnými. V současnosti se snadno objevuje více společností zabývajících se vývojem softwaru, protože mohou vytvářet cloudové instance online pro kódování, testování, nasazení a opakování projektů vývoje softwaru.

Rozsáhlý vývoj a propagace cloudové technologie otevřely nové dveře dalším technologiím k rozkvětu a zrání. Jednou z takových technologií nové generace je cloud rozšířené reality nebo cloud AR pro sdílené zážitky ze skutečných věcí a míst na vyžádání.

Čtěte dále a dozvíte se základy cloudu AR, jeho fungování, architekturu a další. Prozkoumejte také výukové zdroje pro zvládnutí cloudu AR.

Co je rozšířená realita?

Rozšířená realita (AR) je nová generace světa kolem vás v reálném čase dosaženého pomocí mnoha přidružených IT technologií. Například standardní prostředí AR bude zahrnovat následující pokročilé technologie:

 • 3D rozšířené obrázky, texty nebo animace v reálném světě jsou dodávány a prohlíženy na zařízeních namontovaných na hlavě (HMD), chytrých telefonech, tabletech, chytrých hodinkách, čelních sklech automobilů a tak dále.
 • Zařízení internetu věcí (IoT) shromažďují data z reálného světa a zásobují procesory obsahu AR.
 • Holistické výsledky vyhledávání na webu zahrnuté do zážitků AR.
 • Edge analytics, která nabízí rychlý přehled dat firemním uživatelům AR.

AR je vyzrálá technologie používaná v mnoha průmyslových odvětvích, jako jsou následující:

 • eCommerce a obchodní maloobchod
 • Služby zákazníkům
 • Automobilové a jiné výrobní podniky
 • Obchodní operace a řízení na odlehlých místech
 • Online a mobilní hry
 • Online a offline zábava

Technologie AR je o tom, jak koncoví uživatelé konzumují obsah, nakupují online a prožívají životní styl pomocí digitálních technologií. Až bude provedena další iterace AR, cloud AR bude snadno dostupný. Uživatelé mohou sdílet zkušenosti pomocí trvalé kopie reálných zkušeností dostupných v cloudu.

Co je AR Cloud?

Cloud rozšířené reality (AR) je online prostor, kam mohou vývojáři AR ukládat zážitky z AR jakéhokoli místa, produktu, okamžiku a další. Smyslem je vytvořit nezmenšující se kopii současnosti doplněnou o rozsáhlé informace z webu o současnosti.

Jdete například po ulici v novém městě. Prozkoumáváte nejlepší místo k jídlu místní kuchyně.

V dnešním digitálním světě byste si otevřeli Google Maps nebo Apple Maps. Poté vyhledejte klíčové slovo, jako je restaurace, pekárna, restaurace atd. Poté mapa vyhledá mnoho míst kolem vás.

Musíte vybrat každé místo a zkontrolovat informace, jako jsou hodnocení hvězdičkami, texty zákaznických recenzí, menu a tak dále.

Cloud AR nahradí toto vyhledávání polohy pomocí AR a infrastruktury cloudového zpracování. Centrální nebo okrajová analytická aplikace automaticky analyzuje restaurace ve vašem okolí a navrhne několik nejlepších na základě analýzy dat recenzí pomocí umělé inteligence (AI).

Když se přiblížíte k jedné z takových restaurací, uvidíte podrobnější informace, jako je menu, vzhled příprav, jméno obsluhující osoby, náklady na položky atd., to vše na obrazovce vašeho smartphonu nebo na náhlavním displeji.

  Jak nastavit Enpass na Linuxu

Data získaná online budou promítnuta do pohledu kamery v reálném čase na produkt, umístění, místo atd. Vývojáři mohou tyto informace uložit do cloudu. Ostatní zákazníci mají také přístup k zážitkům AR na vyžádání.

AR cloud se také může stát rámcem pro vývoj obsahu AR. Poskytovatelé cloudových služeb jako Google, Microsoft a Amazon mohou vyvíjet snadno použitelné sady SDK pro vývoj AR a hostovat nástroje v cloudu.

Vývojáři po celém světě mohou přistupovat k těmto vývojovým platformám AR, kódovat svůj vlastní obsah a publikovat online pro cílové spotřebitele.

Když je cloud AR v plném proudu, online vyhledávání se změní shora dolů. Uživatelé nebudou muset procházet stovky stránek, aby našli obsah, dokument, obrázek nebo zkušenost, kterou hledají. Zamýšlené vyhledávání uživatelů bude probíhat vizuálně a odpovědi budou přítomny tam, kde jsou jejich otázky.

Jak AR Cloud funguje?

Konvenční obsah AR umísťuje abstrakční vrstvu do dynamických vizuálů reálného světa pomocí připojených zařízení IoT, obrazovek smartphonů, mobilních kamer atd. Například čočky Snapchat, herní aplikace Pokemon Go, aplikace pro barvení vlasů, aplikace pro zkrášlování atd.

S cloudem AR mohou tvůrci obsahu a vývojáři řešení pro AR vytvářet takový obsah pro hromadnou spotřebu pomocí cloudových zdrojů, jako jsou cloudové instance pro grafický návrh, animace, emulace IoT, okrajové analýzy v cloudu atd.

V cloudovém prostředí AR budou aplikace AR hostovány v cloudu namísto chytrých telefonů, náhlavních displejů, hledí, miniaplikací pro VR atd. GPU a výpočetní výkon bude tedy také zajišťovat cloudová instance. Není potřeba dodávat vysoce výkonná zařízení pro spotřebu koncovými uživateli.

Uživatelé potřebují pouze výpočetní zařízení s fotoaparátem, GPS, internetem a webovým prohlížečem. Vše ostatní zajistí cloudové řešení AR hostované na virtualizované instanci cloud computingu.

Komponenty AR Cloud

Podle Ori Inbar bude funkční AR cloud obsahovat následující komponenty:

 • Sdílitelný a škálovatelný strojově čitelný trvalý obraz světa se souřadnicemi polohy v reálném světě
 • Kódy lokalizačního programu, které dokážou okamžitě najít místní zajímavá místa
 • Systém doručování médií pro umístění virtuálního obsahu na zařízení AR a zároveň podporu mnoha uživatelů

Z technologického a softwarového hlediska by však minimálním požadavkem pro nastavení funkčního AR cloudu mělo být:

 • Prohlížeč AR pro vizuální vyhledávání, ověřování uživatelů, vykreslování AR, syndikaci obsahu, sledování rukou, sledování gest, sledování objektů atd.
 • Edge computing pro analýzu v reálném čase na místě bez čekání na centrální server
 • Virtuální aktiva AR, jako jsou hologramy, sociální grafy, kontextová data, 3D mapy atd.
 • Úložiště dat AR, jako je úložiště metadat, obsah, mrak bodů atd.
 • Základní technologie, jako je detekce 3D geometrie, sledování dynamických objektů, porozumění 3D emantice, inteligence vidění atd.

Dále prozkoumáme obchodní příležitosti v cloudovém ekosystému AR.

Obchodní příležitosti v cloudovém ekosystému AR

Nejslibnějším a nejziskovějším obchodním využitím cloudu AR by mohl být funkční cloudový prohlížeč AR. Místo psaní věcí do vyhledávacího pole prohlížeče mohou spotřebitelé hledat obsah, produkty, návrhy atd. pomocí vizuálního vyhledávání.

V závislosti na kontextu vyhledávání nebo klíčového slova zobrazí vyhledávací prohlížeč AR uživatelům informace o položkách, zboží, místech atd., na které se dívají pomocí gadgetu HMD nebo fotoaparátu chytrého telefonu.

  Jak používat Python nerovné a rovné operátory

Výsledky vyhledávání se budou vznášet jako 3D obrázky, animace, texty, bloky obsahu atd. poblíž vyhledávacího dotazu, což může být fyzická nebo digitální věc v reálném světě.

Další případy použití zaměřené na podnikání, které by mohly přinést příjmy v milionech dolarů, jsou následující:

#1. Malé AR cloudy

Několik startupů v cloudovém spektru AR vyvíjí malé cloudy AR. Jedná se o trvalé a aktualizovatelné 3D a reálné zážitky města, města, země nebo regionu v digitálních mapách dodávaných prostřednictvím zařízení AR.

#2. Cloudové hry AR

Online a multimediální vývojáři mohou využít cloud AR k vývoji her, které zobrazují skutečný svět místo animovaného světa. Například herní aplikace Pokemon Go pro mobilní telefony a tablety.

#3. Nemovitost

Služby registrace nemovitostí nebo úřady mohou využívat cloud AR k mapování skutečného světa. Poté mohou využívat multimediální evidenci pozemků pro pohodlnou evidenci, převody vlastnictví, vydávání stavebních povolení atd.

#4. Vývojová infrastruktura a nástroje AR Cloud

Technologické startupy mohou také vyvíjet AR Cloud API/SDK pro 3D mapování, prostorové mapování v reálném světě atd. a prodávat přístup vývojářům AR, tvůrcům obsahu a dalším.

#5. Cloudový obsah AR

Poskytovatelé cloudových úložišť mohou využít svou infrastrukturu a investice ke skenování měst, která mají obchodní, cestovní, turistická, nákupní atd. zájmy. Tato cloudová úložiště AR mohou prodávat přístup k mapovanému obsahu vývojářům softwaru pro AR.

Tvůrci obsahu AR mohou využívat 3D skenování, prostorové zobrazování, lokalizaci, vizuální určování polohy atd., data na vyžádání od poskytovatelů cloudu AR k vytváření poutavého obsahu nebo zážitků pro AR pro spotřebitele.

#6. AR Cloudová reklama

Reklamní průmysl se může se zavedením cloudu AR drasticky změnit. Firmy mohou své cílové skupině ukázat personalizované produkty a doporučení obsahu, když navštíví jakékoli důležité místo.

Například značka restaurace může proaktivně zobrazovat nabídky a akce na HMD nebo obrazovkách mobilních telefonů uživatelů, kteří se dostanou do blízkosti prodejny restaurace.

Výhody cloudu AR

Primární výhodou cloudu AR bude úspora času a úsilí při hledání vysoce kvalitního obsahu na webu. Když se cloud rozšířené reality stane dostupným a vyspělým, firmy a koncoví uživatelé mohou najít obsah, který hledají, přímo před jejich očima prostřednictvím HMD, obrazovek tabletů, smartphonů, hledí přileb atd.

Další významné výhody cloudu AR jsou:

 • Vývojáři kybernetické bezpečnosti mohou využít cloudovou infrastrukturu cloudu AR k vývoji bezpečnějších řešení pro doručování obsahu než dnešní internetový systém.
 • Podniky poskytující služby zákazníkům mohou efektivněji obsluhovat zákazníky ze vzdálených míst.
 • Hledání míst, obchodů, nákupních míst, restaurací, kempů, loveckých míst, rybářských oblastí atd. bude snazší s AR navigací na obrazovkách mobilních zařízení, HMD nebo hledí, které překrývají pohledy ze skutečného světa informacemi a pokyny.
 • IT a digitální technologie se stanou snazšími a dostupnějšími, protože nezasvěcení uživatelé mohou používat cloudová řešení AR vizuálně, aniž by věděli, jak kódovat nebo ovládat složité aplikace.

Dále probereme budoucí rozsah cloudu AR.

Budoucnost AR Cloud

Cloud AR povede futuristický vývoj produktů ve spektru rozšířené reality. Firmy již vidí hodnotu a návratnost investic (ROI) pomocí technologie AR. Komerční subjekty využívají cloudovou technologii AR pro vzdálenou spolupráci Do It Yourself (DIY) s partnery třetích stran.

Společnosti již školí své uživatele prostřednictvím vzdálených, pohlcujících a realistických zážitků kombinujících 3D obsah a obsah z reálného světa.

  Jak povolit tmavý režim ve Snapchatu

Mapování reálného světa založené na cloudu AR umožní společnostem rozšířit své případy použití. Firmy mohou také nabídnout AR pro více uživatelů pro zábavu, vzdělávání, sport a další.

S dalším rozvojem mapování v reálném světě se stávající vývojový rámec AR, který využívá AR založenou na markerech nebo detekuje objekty, transformuje, aby mohl využívat výhod mapovacích dat v reálném světě. To přinese mnohem více nových případů použití v obchodním světě, což v budoucnu zvýší poptávku po cloudu AR.

Výukové zdroje

#1. Co je rozšířená realita?

Co je rozšířená realita? je obsáhlá kniha, ve které se dozvíte aktuální stav vývoje AR a obchodních výhod. Autor probírá mnoho rozhovorů s vůdci vývoje AR v jednoduché angličtině, aby každý pochopil, co se děje ve světě AR.

Kromě skutečných rozhovorů s designéry, generálními řediteli, vývojáři a inženýry AR se kniha zabývá také vývojem vývojových nástrojů, softwaru a zařízení pro AR.

#2. Rozšířená realita, 1. vydání

Rozšířená realita, 1. vydání pokrývá teorie AR, navrhování programů AR a témata vývoje kódu, která se musí inženýr nebo vývojář AR naučit na vysoké škole nebo v profesním životě.

Některá z témat AR obsažená v této knize jsou:

 • Počítačový souřadnicový systém
 • Kalibrace fotoaparátu
 • Homogenní maticová reprezentace
 • Hardwarové požadavky v AR Lab
 • Počítačové vidění

Seznamuje také čtenáře s matematikou, která stojí za vývojem AR, a s některými příklady projektů z reálného světa.

#3. Cloud Computing: koncepty, technologie a architektura

Cloud Computing: Concepts, Technology & Architecture je nezbytnou knihou pro profesionály, kteří se učí cloud computing, nové absolventy vysokých škol, kteří doufají, že vstoupí do IT ekosystému jako odborníci na cloud computing, nebo obchodní partnery, kteří potřebují přesunout své podnikání do cloudu.

Kniha popisuje současné trendy ve vývoji cloudových řešení, cloudové frameworkové technologie a osvědčené postupy, které musí podnik dodržovat, aby přesunul provoz do cloudu.

Kniha také vysvětluje mechanismy, modely, koncepty a cloudové architektury cloudových technologií z pohledu dodavatele. Nemluvě o tom, že všechny diskuse jsou zaměřeny na obchod a průmysl, takže CTO, generální ředitelé a zakladatelé startupů mohou mít prospěch z přijetí cloudu.

Zabalit se

Rozšířená realita (AR) je již vyspělou technologií. Již není na seznamu nově vznikajících technologií zveřejněném na Gartner Hype Cycle for Emerging Technologies. Proto podniky, technologičtí nadšenci, vývojáři a výzkumníci již nepovažují AR za vznikající technologii.

Další iterací AR je cloud AR, který umožňují bezpečné, dostupné a cenově dostupné cloudové infrastruktury. AR cloud se brzy stane nejpoužívanějším celosvětovým standardem pro vyhledávání na webu, stejně jako Google, Bing, Yahoo atd. Proto, jak přijdou nové případy použití, budou tu nové obchodní příležitosti.

Dále se můžete podívat na podrobné informace o rozšířené analýze.

x