Proč je můj ping tak vysoký? Jak získat nejlepší rychlost ping

Zažíváte neustálé zpoždění při hraní online her? Zasahují vás kulky od nepřítele, i když se úspěšně schováte za kryt?

K tomu dochází, když je ping příliš vysoký, což vede ke zpožděním mezi pohybem hráče a odpovědí serveru, což způsobuje nepříjemné zpomalení.

Zde vysvětlíme, proč je ping na vašem zařízení vždy vysoký a jak můžete získat nejnižší možný ping, aby byl váš herní zážitek bezproblémový.

Proč je váš ping příliš vysoký?

Důvodů, proč vaše frekvence pingu při hraní her stoupá, může být několik. Zde jsou některé možné příčiny vysokého pingu:

 • Jste příliš daleko od routeru.
 • Vyskytl se problém s připojením Wi-Fi.
 • Váš ISP snižuje rychlost vašeho internetu.
 • Router nebo modem, který používáte, je zastaralý nebo má technické problémy.
 • Jiné procesy vysávají vaše síťové zdroje.
 • Ve vaší síti je příliš mnoho zařízení, což způsobuje její zpomalení.
 • Hrajete hru s povolenou VPN.
 • Pomalá odezva herního serveru.

Otázka zní: jak můžete zjistit, co způsobuje nárůst pingu, a jak jej můžete snížit? Získání nejlepšího možného pingu na vašem zařízení bude vyžadovat, abyste kromě nalezení hlavní příčiny vysokého pingu optimalizovali připojení k internetu. Ale žádný strach, protože vás naučíme, jak to snížit. Takže pokračujte ve čtení.

Zkontrolujte, jak vysoký je ping

Pokud předpokládáte, že se vaše hry opožďují a zadrhávají kvůli vysokému pingu, měli byste to změřit, abyste ověřili svou hypotézu. Zatímco některé hry vám ukazují rychlost pingu během hraní, měli byste ji měřit přímo, abyste získali přesnější údaje. V systému Windows můžete spustit příkaz v příkazovém řádku a zkontrolovat rychlost pingu. Zde je postup:

 • Ve Windows Search zadejte příkazový řádek.
 • Klepněte pravým tlačítkem myši na aplikaci Příkazový řádek a vyberte Spustit jako správce.
 • Zadejte příkaz ping [IP address] a stiskněte Enter.
 • Poznamenejte si průměrnou rychlost pingu, kterou dostanete.
 • V systému macOS otevřete aplikaci Terminál a zadejte ping [IP address]a stiskněte Enter. Chcete-li zastavit ping na server, stiskněte CTRL + C.

    Jak zahájit videohovor ve Slacku

  Je to podobný proces na většině linuxových distribucí. Otevřete terminál Linux a zadejte příkaz ping [IP address]. Chcete-li zastavit ping na server, stiskněte CTRL + C.

  Ve všech případech můžete zaměnit IP adresu za doménu. Například ping makeuseof.com.

  Pokud je rychlost pingu vysoká a odpovídá té, kterou dostanete při hraní hry, pak máte ve svém předpokladu pravdu. To vyvolává otázku: Proč je ping tak vysoký?

  9 tipů, jak získat nejnižší možný ping

  Získání nejlepšího možného pingu na vašem zařízení bude vyžadovat, abyste kromě nalezení hlavní příčiny vysokého pingu optimalizovali připojení k internetu. Ale žádný strach, protože vás naučíme, jak to snížit.

  1. Zkontrolujte připojení k internetu

  Špatné připojení k internetu je hlavní příčinou vysokého pingu. Pokud je rychlost vašeho internetu příliš nízká, vaše online hry se budou zpožďovat. Špatné připojení k internetu může být způsobeno špatným připojením od vašeho ISP nebo neefektivním hardwarem, jako je modem nebo router. Otestujte si tedy své připojení na libovolném bezplatném webu pro testování rychlosti internetu a zjistěte, jak je rychlé.

  Pokud je rychlost mnohem nižší, než jak váš ISP inzeruje pro váš plán, zkontrolujte, zda někdo ve vašem okolí nepoužívá stejného ISP. Pokud ostatní uživatelé také zaznamenávají nižší rychlost internetu, může být čas změnit poskytovatele internetových služeb. Pokud jste však jediný, kdo má nízkou rychlost internetu, postupujte takto:

  • Ujistěte se, že váš hardware, jako je router nebo modem, funguje správně.
  • Ujistěte se, že všechna fyzická připojení jsou správně zapojena a že router nemá žádné hardwarové problémy.
  • Odstraňte všechny fyzické předměty mezi vaším zařízením a routerem.
  • Přesuňte se blíže k routeru.
  • Ujistěte se, že problém není v nastavení vašeho zařízení, což způsobuje prudký nárůst rychlosti pingu. Opravte základní problém, abyste výrazně snížili rychlost pingu.
  • Pro přístup k internetu použijte kabelové připojení, například ethernetový kabel, protože je stabilnější než bezdrátové připojení.
  • Resetováním routeru vymažete mezipaměť, což může pomoci vašemu internetu vrátit se k normálu.

  Pokud žádný z výše uvedených kroků nezlepší rychlost pingu, přihlaste se k odběru balíčku, který nabízí vyšší rychlosti. Pokud je rychlost internetu již dobrá, pokračujte dalším krokem.

  2. Uvolněte síťové zdroje

  Na rychlosti a stabilitě vašeho internetového připojení nezáleží, pokud jsou jeho zdroje neustále namáhány. Pokud spouštíte jiné procesy náročné na síť, jako je živé streamování her, stahování velkých souborů atd., váš ping se prudce zvýší, protože pro zpracování her bude k dispozici méně zdrojů.

    Jak třídit seznamy v Pythonu

  Proto byste měli zavřít všechny procesy náročné na zdroje, které aktuálně běží na vašem zařízení. Chcete-li v systému Windows zavřít procesy náročné na síť, otevřete Správce úloh a kliknutím na sloupec Síť seřaďte procesy, které spotřebovávají největší šířku pásma, v sestupném pořadí. Poté klikněte pravým tlačítkem na procesy spotřebovávající nejvíce zdrojů a klikněte na Ukončit úlohu.

  V macOS spusťte Activity Monitor a přejděte na kartu Síť, odfiltrujte procesy, které spotřebovávají největší šířku pásma, vyberte každý proces, klikněte na Zastavit v levém horním rohu a stiskněte Ukončit.

  Podobně, pokud je ke stejnému internetovému připojení připojeno příliš mnoho zařízení, které zatěžují jeho zdroje, můžete narazit na stejný problém. Měli byste také odpojit ostatní zařízení připojená ke stejnému internetovému připojení. Pokud však žádné jiné zařízení ve vaší síti nevyužívá vaši internetovou šířku pásma, může být problém s mezipamětí DNS nebo serverem hry.

  3. Přepněte svůj server

  Vysoká rychlost pingu je obvykle výsledkem nesprávné komunikace mezi rychlostí přenosu paketů vašeho připojení a odezvou herního serveru. Když jste si jisti, že rychlost vašeho internetu je dostatečná, může být viníkem server hry, ke kterému jste připojeni.

  Mnoho her a sociálních platforem, jako je Discord, umožňuje uživatelům připojit se k jinému serveru, pokud zaznamenají zpoždění připojení k jednomu serveru. Přepněte se tedy na nejbližší server a zjistěte, zda problém vyřeší.

  Pokud vidíte, že nejbližší server je přeplněný, vyberte server, který je o něco dále, ale má menší provoz.

  4. Povolte nebo zakažte svou VPN

  Většina poskytovatelů internetových služeb omezuje připojení uživatele k internetu, aby omezili spotřebu šířky pásma pro konkrétní procesy. Toto je známé jako omezení ISP.

  S VPN můžete úspěšně skrýt všechny své aktivity před vaším ISP. Pokud váš ISP neví, že provozujete procesy náročné na síťové zdroje, nebude to omezovat vaše připojení.

  Proto byste měli povolit VPN a spustit hru znovu. Pokud rychlost ping klesne, ponechte VPN povolenou. Pokud ne, vraťte změnu zpět.

  Máte již při hraní hry zapnutou VPN? Pokud ano, měli byste jej vypnout. Když používáte VPN, provoz je směrován přes vzdálený server, což prodlužuje proces komunikace mezi servery. To má za následek snížení rychlosti a zpoždění odezvy.

    7 nejlepších nástrojů prediktivní analýzy pro rozhodování na základě dat

  Vzhledem k tomu byste měli na svém zařízení zakázat VPN, pokud je již povolena. Pokud to ping zhorší, můžete jej znovu zapnout.

  5. Vyprázdněte mezipaměť DNS

  Vymazáním mezipaměti DNS vymažete zastaralé záznamy a zlepšíte výkon sítě tím, že bude síť stabilnější. Může vám to pomoci vytvořit silnější připojení k herním serverům a snížit ping.

  Vyprázdnění mezipaměti DNS ve Windows a MacOS je velmi jednoduché. Zkuste jej proto vymazat a zjistěte, zda to pomůže problém vyřešit.

  6. Hrajte hru mimo běžnou provozní dobu

  Existují hry, jejichž servery jsou přeplněné během určitých hodin dne, ale to není případ většiny online her. Naplánování herních hodin na jinou dobu během dne vám proto může pomoci dosáhnout nižšího pingu.

  Nejlepší způsob, jak určit nejlepší čas pro hraní hry, je pokus-omyl. Proto byste měli hrát hru v různých časech během dne, abyste zjistili, kdy je ping nejnižší.

  7. Zakažte automatické aktualizace

  Povolením automatických aktualizací je velmi snadné mít přehled o nejnovějších herních úpravách, protože nové aktualizace se automaticky instalují, jakmile jsou vydány. Pokud se však hra začne aktualizovat během hraní, může vyčerpat značnou šířku pásma, což způsobí zvýšení rychlosti pingu.

  Proto vypněte automatické aktualizace, abyste tomu zabránili. Pokud je chcete ponechat v chodu, naplánujte si jejich spouštění, když aktivně nehrajete.

  8. Změňte nastavení hry

  Pokud žádná z výše uvedených oprav účinně nesnižuje ping, vaší poslední možností by mělo být vyladit nastavení hry tak, aby se zdroje místo plýtvání využívaly pro požadované procesy.

  Například snížení nastavení grafiky může mít negativní dopad na váš vizuál, ale výrazně sníží vnímané zpoždění. Stejně tak, pokud vám vaše hra umožňuje ovládat kvalitu zvuku, obnovovací frekvenci obrazovky a podobná nastavení, nezapomeňte je upravit tak, aby vaše hra běžela plynule.

  9. Změňte svůj internetový plán nebo ISP

  Pokud žádná z výše uvedených oprav nesnižuje rychlost pingu a problém přetrvává, pravděpodobně byste měli přejít na lepší internetový plán, který nabízí vyšší rychlost než vaše současné předplatné. Upgradujte proto svůj internetový balíček, abyste zjistili, zda díky vylepšené rychlosti bude vaše připojení stabilnější a sníží se rychlost pingu.

  Pokud upgrade na vysokorychlostní internetový tarif nesníží rychlost pingu, může být na vině váš poskytovatel internetových služeb. Chcete-li tuto možnost rozptýlit, poslední možností by mělo být změnit poskytovatele internetových služeb a zjistit, zda se tím problém nevyřeší.

  Získejte ten nejlepší online herní zážitek

  Zpoždění sítě a vysoký ping mohou způsobit, že hraní her bude pořádná fuška. Doufejme, že vám náš článek poskytl lepší pochopení důvodů vysokého pingu.

  Navíc tipy, které jsme uvedli v článku, vám pomohou výrazně snížit ping. Pokud je vaše připojení k internetu pomalé a nemůžete změnit svého ISP, měli byste optimalizovat nastavení Wi-Fi, abyste zajistili plynulé hraní.