Významný upgrade z Freo

Klíčové věci

  • Narwal Freo X Ultra má sací výkon 8200 Pa a kartáč s nulovým zamotáváním, což z něj dělá špičkový robotický vysavač a mop.
  • Díky inteligentní navigaci a vyhýbání se překážkám vyniká Freo X Ultra v efektivním čištění různých typů podlah.
  • Freo X Ultra nabízí snadnou údržbu pomocí jednorázových sáčků a stlačování prachu, i když to stojí značné náklady.

Ve městě je nový robotický vysavač. Velký bratr Narwal Freo, the Narwal Freo X Ultra stupňuje hru zavedením sacího výkonu 8200 Pa, certifikovaného nulového zacuchávání chloupků a třílaserové navigace a vyhýbání se.

Poté, co jsem Freo X Ultra vyzkoušel, jsem si jistý, že toto je robotický vysavač, který vezme trh útokem. Napravilo to moje rozhořčení s originálem a teď se snažím najít něco, co se mi na něm nelíbí.

Narwal Freo X Ultra

S mopovacím tlakem 12 N, sacím výkonem 8200 Pa, kartáčem s nulovým zamotáváním, 1l jednorázovým sáčkem a kompresí prachu je Narwal Freo X Ultra nejnovějším a největším robotickým vysavačem a mopem na trhu.

Značka Narwal

Připojení Wi-Fi

Kapacita prachového sáčku (L) 1L

Detekce zamotání Ano

Baterie 210 min

Sací výkon 8200Pa

Klady

  • Inteligentní navigace, která skutečně funguje
  • Čištění více povrchů
  • Skvělé pro domácnosti s domácími mazlíčky
  • Slušný sací výkon
  • Vynikající mopovací výkon

Nevýhody

  • Žádná funkce samovyprázdnění
  • Drahý

Ven se starým, dovnitř s novým

Když jsem recenzoval Narwal Freo, zjistil jsem, že tato zkušenost je docela skvělá. Bylo tam pár věcí, které mi vadily, jako prodloužená doba schnutí mopu a předčištění, které jsem musel udělat, abych odstranil překážky a dráty. Vyřešilo by následné sledování tyto problémy?

Při pohledu na ně byste si mysleli, že Narwal Freo a Narwal Freo X Ultra jsou stejný produkt. Na první pohled nevidím žádné zjevné rozdíly. Narwal Freo X Ultra však přichází na své pod kapotou.

Níže je tabulka zvýrazňující pouze rozdíly mezi těmito dvěma modely.

  ExpressVPN spolupracuje s Netflixem 2024 (Duben) (odstraňování problémů a oprava)

Narwal Freo X Ultra

Narwal Freo

Sací výkon

8 200 Pa

3 000 Pa

Válcový kartáč

Plovoucí kartáč s nulovým zamotáním

Gumový a štětinový kartáč

Nádoba na prach/Vyprazdňování

1l jednorázový sáček Komprese prachu Uchová prach až 7 týdnů

500ml nádoba na prach

Sušení nádoby na prach/sáčku

Ano

Ne

Senzorová pole

Infračervené ultrazvukové světlo se strukturou tří laserů

LDS infračervený ultrazvuk

Freo poradenství

Automatická detekce silně znečištěných zón

Žádný

Jak můžete vidět, s Freo X Ultra získáte více než dvojnásobný sací výkon oproti Freo. Z čeho jsem ale byla nadšená, byl kartáček s nulovým zamotáváním. Se dvěma kočkami v domácnosti je hledání chomáčů srsti v okolí poměrně běžné. A jako dlouhovlasého člověka nejsou mému domu cizí zatoulané vlasy.

Georgie Peru / MakeUseOf

Už několik týdnů mám svého nového přítele robota a na obrázku výše jsou vidět výsledky po každodenním čištění vysáváním a mopem. Není tam jediná nahromaděná srst, srst nebo špína. Kartáček s nulovým zamotáním skutečně dělá to, co říká!

Georgie Peru / MakeUseOf

Zahrnul jsem stejný obrázek výše, tentokrát s Freo, který jsem testoval dříve. Rozdíl v nečistotách, vlasech a celkové údržbě je ohromující. Byl jsem z toho unesen, zvláště když mnoho značek tvrdí, že dělají X, Y a Z, i když ve skutečnosti nedělají žádné z nich.

Tenhle nemá chuť předmětů

Georgie Peru / MakeUseOf

Jednou z největších výčitek, kterou jsem měl s Narwal Freo, bylo, že jsem musel připravit oblast, než jsem ji poslal na cestu. Stoličky by musely být zvednuty, misky s krmivem pro kočky odstraněny a dráty pevně z dohledu.

Zdá se však, že Freo X Ultra byl vylepšen o další senzory, které zajišťují, že se vyhýbá překážkám. Misky mé kočky jsou umístěny na podložce, protože upřímně řečeno, musí na podlahu shodit více jídla, než spotřebují. Tato silikonová podložka by nezpůsobila žádné problémy, když byl Narwal Freo na svobodě. Nyní může podložka zůstat tam, kde je, protože X Ultra ji bez problémů pečlivě obepíná.

Narwal tvrdí, že nový model obsahuje technologii LiDAR SLAM 4.0, která umožňuje 360stupňové skenování okolí. Boční a přední senzory se vyhýbají překážkám a úhledně čistí okraje. Tady je velká úleva, protože teď mohu naplánovat zařízení, aniž bych se staral o to, co by mohlo sníst.

  Oprava chyby při vyhledávání aktualizací v Obchodě Google Play

Přizpůsobí se různým typům podlah

Georgie Peru / MakeUseOf

Namísto srolování koberce na podlahu a jeho odkládání z cesty, Freo X Ultra chytře detekuje typ podlahy, na které je, a upraví podložky mopu a tlak.

Pokud jste svého robota naprogramovali na vysávání a mop – spíše než na vysávání, pak mop – přizpůsobení typu podlahy je obzvláště užitečné. Místo toho, aby byly vaše koberce nasáklé mokrým mopem, Freo X Ultra zvedne podložky mopu o 12 mm a spustí režim pouze sání.

Mapa, která je viditelná v aplikaci, se dokonce aktualizuje a zobrazuje různé textury podlahy. To je úhledná funkce, protože pak můžete přidat no-go zóny pro konkrétní oblasti a typy podlah.

Je to stále neuvěřitelně rychlé

Georgie Peru / MakeUseOf

Základnová stanice neprošla velkým vylepšením. Ve skutečnosti je nyní na panelu dotykové obrazovky méně možností. Jako uživateli aplikace mi to nevadí, ale pro některé uživatele to může být problém.

Jakmile je Narwal Freo X Ultra zapojen, trvá nastavení několik minut. A stejně jako Freo, první mapování trvalo několik sekund, než jsem objevil spodní patro mého domova.

V aplikaci jsou další možnosti a nastavení, které vám umožní nastavit prací prostředek, intenzitu sušení, režim čištění a další. Můžete snadno naplánovat úkoly tak, aby Freo X Ultra uklízel v určitou denní dobu, po celý týden.

Po dokončení čisticího cyklu se robot vrátí do základní stanice, aby mopy umyl a vysušil.

Snadná údržba pro výhru

Georgie Peru / MakeUseOf

Namísto zvedací klapky, jako je Freo, můžete snadno sejmout horní kryt Freo X Ultra, abyste získali přístup k nádobě na prach. Když se nádoba na prach zaplní, můžete ji buď vyprázdnit najetím na nádobu v domácnosti, nebo můžete použít jeden z přiložených jednorázových sáčků na prach.

Georgie Peru / MakeUseOf

Sáčky na prach jsou dodávány s filtrem, který je k nim připevněn, aby byla zajištěna stejná úroveň čištění a filtrace. Na rozdíl od 500ml nádoby na prach Freo pojmou jednorázové sáčky až 1 l nečistot a prachu.

Osobně mě ty jednorázové tašky netrápí. Je snadné stisknout sponu na straně nádoby na prach, abyste uvolnili odpad. A protože Freo X Ultra vyčistí a vysuší koš, když se vrátí do základní stanice, nečistoty se nehromadí rychle jako Freo.

  Jak používat Custom Design Kiosk v 'Animal Crossing: New Horizons'

Georgie Peru / MakeUseOf

Vzhledem k tomu, že vysavač úhledně stlačí to, co nasává, možná nebudete muset vyprazdňovat popelnici až 7 týdnů, což je velmi působivé. Jak můžete vidět, vysavač efektivně posbíral spoustu prachu, nečistot a vlasů.

Proces lisování úhledně sbalí nečistoty do formy prachové koule. To zabírá méně místa a také sbírá vše, co zbylo ze základnové stanice a válečků. HEPA filtr také snižuje potřebu pravidelné údržby, což je list, který by ostatní robotické vysavače měly z Narwalovy knihy vyškrtnout.

Georgie Peru / MakeUseOf

Vyjmutí robota ze základní stanice za účelem vyprázdnění je snadné díky vestavěné rukojeti. Pozor, je však poměrně těžký, takže rukojeť bych doporučil spíše pro přemisťování zařízení, než jeho přenášení příliš daleko.

Stejně jako Freo je základní stanice Freo X Ultra účinná při dodávání čerstvé vody do Narwalu a pravidelně čistí mopy, když se vrátí. Špinavá voda je dávkována do následující kanystry, což vám umožňuje snadno ji vylít do dřezu, když je třeba ji vyprázdnit.

Opět zde není žádná funkce samovyprazdňování, ale to je opravdu jediná věc, která tomuto robotickému vysavači/mopovému kombu chybí.

Zjednodušený úklid za cenu

Narwal Freo X Ultra mě opravdu ohromil. Pokud to chcete rozhýbat, můžete za cenu 1 399,00 $. Je to pilulka těžko spolknout, protože stojí malé jmění. Ale pokud chcete investovat do robota, který bude udržovat váš domov čistý a vyžaduje minimální údržbu, pak je to ten pravý.

Pokud si koupíte Freo X Ultra, budete také muset zvážit dodatečné náklady, které vám mohou na cestě vzniknout. Pokud například potřebujete vyměnit podložky mopu, vakuový sáček, HEPA filtry, kartáč nebo čisticí prostředek, budete je muset zakoupit samostatně.

Měli byste si koupit Narwal Freo X Ultra?

S náročnou prací, domácími mazlíčky a malým dítětem se vysávání a vytírání mého domova snadno dostane na můj seznam priorit. Ale s Narwal Freo X Ultrajsem schopen zůstat na vrcholu úklidu s minimálním vynaloženým úsilím.

Pokud hledáte vysavač, který za vás udělá těžkou práci tím, že inteligentně zmapuje a uklidí váš domov a po cestě vytírá podlahy, tento můj nový přítel vám jistě může pomoci.

Narwal Freo X Ultra

S mopovacím tlakem 12 N, sacím výkonem 8200 Pa, kartáčem s nulovým zamotáváním, 1l jednorázovým sáčkem a kompresí prachu je Narwal Freo X Ultra nejnovějším a největším robotickým vysavačem a mopem na trhu.