12 nejlepších indických mzdových softwarů pro hladké výplaty v roce 2023

V dnešním rychle se rozvíjejícím obchodním prostředí se řízení mzdových operací v Indii stalo těžkopádným.

Naštěstí nástup mzdového softwaru způsobil revoluci v tom, jak věci tehdy fungovaly.

Dnes vše, co musíte udělat, je dohlížet na celý proces, zatímco software udělá těžkou práci za vás. 🏋️

V tomto článku prozkoumáme výběr nejlepších indických mzdových softwarových řešení, která podnikům umožní zefektivnit a optimalizovat mzdové operace.

Co je mzdový software?

Mzdový software je sofistikovaný nástroj, který má organizacím pomoci zefektivnit a automatizovat složitý proces správy mezd, jako jsou:

 • Výpočty platů
 • Sledování docházky
 • Daňové výpočty
 • Tvorba a distribuce faktur

A mnohem víc.

Kromě toho mohou podniky zajistit bezchybné a včasné platby a ušetřit čas a zdroje díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní a robustním funkcím nástroje.

Podle nedávné studie rostl sektor HR a mzdového softwaru nepřetržitě o 5,5 % ročně od roku 2018 do roku 2023.

Zdroj

Mzdový software zkracuje dobu zpracování a zároveň je méně náchylný k chybám a zůstává v souladu s právními a daňovými předpisy.

Výhody používání mzdového softwaru

Úspora času

Mzdový software zpracovává časově náročné úkoly, jako jsou výpočty mezd, daňové odpočty a generování výplatních pásek. Automatizace těchto administrativních procesů uvolňuje personální a mzdové týmy, aby se mohly soustředit na časově citlivé iniciativy a činnosti nezbytné pro organizační růst.

Přesnost a soulad

Tyto nástroje eliminují riziko chyb a problémů s dodržováním předpisů, které se obvykle vyskytují při ručních výpočtech mezd.

Mzdový software může podnikům pomoci automatizovat výpočty na základě podnikových pravidel a vládních daňových předpisů, zajistit přesné výplaty mezd, daňové odpočty a soulad s právními požadavky.

Zjednodušené vytváření přehledů

Mzdový software generuje komplexní zprávy, které poskytují přehled o mzdových nákladech, daňových povinnostech a výdělcích zaměstnanců.

Tyto zprávy zjednodušují finanční výkaznictví a usnadňují přesnou analýzu dat pro strategické rozhodování. Kromě toho vám tento software pomáhá generovat daňové výkazy, díky čemuž je daňový čas hračkou.

Audit Trail a historické záznamy

Díky mzdovému softwaru mohou podniky udržovat komplexní auditní záznam mzdových činností. Sleduje a dokumentuje:

 • Změny záznamů zaměstnanců
 • Úpravy platů
 • Daňové odpočty
 • Audity a zprávy z dotazů

A mnohem více, zajištění transparentnosti a souladu.

Při výběru mzdového softwaru v Indii však musíte hledat některé klíčové funkce.

Funkce, které je třeba hledat při výběru mzdového softwaru v Indii

#1. Automatizace

Ujistěte se, že software automatizuje většinu vašich administrativních úkolů, jako je výpočet mezd, daňových odpočtů, bonusů, jednorázových odpočtů, dovolené a docházky. Hledejte automatizační funkce, které zefektivní zpracování mezd a sníží manuální námahu.

#2. Dodržování indických daňových zákonů

Zkontrolujte, zda software funguje v souladu s indickými daňovými předpisy, jako jsou TDS (Daň odečtená u zdroje), PF (Providentský fond), profesní daň (PT), státní pojištění zaměstnanců (ESI) a daň z příjmu.

Většina mzdového softwaru se automaticky aktualizuje a odráží změny indického pracovního práva a daňových předpisů.

Většina indického mzdového softwaru navíc podporuje požadavky na daňové přiznání a zároveň generuje potřebné zprávy.

#3. Zaměstnanecký samoobslužný portál

Nejlepší globální mzdová řešení zahrnují funkce ESS (Employee Self-Service). Díky tomu se mohou zaměstnanci spolehnout na samoobslužné portály nebo mobilní aplikace pro přístup k informacím o mzdách, prohlížení srážek ze mzdy a bezproblémové stahování daňových dokladů pod jednou střechou.

Kromě toho umožňuje zaměstnancům vykonávat řadu úkolů souvisejících se mzdovou agendou nezávisle, čímž šetří čas a energii běhání tam a zpět do HR nebo administrativy pro každou malichernou záležitost.

  Průvodce posunem konfigurace a jak mu předejít

#4. Integrace

Nejprve zkontrolujte, zda je software dostatečně dobrý, aby zvládl přenos dat prostřednictvím listů Excelu nebo z jiného softwaru.

Dále musí mít integrovanou integraci s dalšími HR nástroji, jako jsou Quickbooks, systémy pro správu času a docházky a další.

Pokud jej například potřebujete integrovat se svými hodinami nebo biometrickým strojem, úkol by měl být dokončen snadno, aniž by to zabralo mnoho času.

Víte, bezproblémová integrace s nezbytnými nástroji a funkcemi dělá z tohoto procesu zdravý zážitek.

#5. Reporting a Analytics

Mzdový software musí mít robustní reportovací schopnosti, aby mohl generovat komplexní mzdové reporty, finanční přehledy a daňové dokumenty.

Kromě toho musí tento nástroj zahrnovat pokročilé analýzy, které poskytují přehled o mzdových trendech a pomáhají při strategickém rozhodování.

#6. Škálovatelnost a přizpůsobení

Zajistěte, aby plány růstu vaší organizace byly v souladu s potenciálem škálovatelnosti softwaru. Škálovatelnost je často spojena s vysokými prémiovými poplatky. Vyberte si tedy software, který se bude měnit s vámi, aniž by vám zatěžoval kapsy.

Dále hledejte možnosti přizpůsobení, abyste přizpůsobili software vašim specifickým mzdovým požadavkům.

Zde je seznam některých z nejlepších indických mzdových softwarů. Podniky si mohou vybrat software, který nejlépe vyhovuje jejich potřebám a rozpočtu, a zefektivnit tak svůj mzdový proces a zlepšit své HR operace.

Zoho výplatní páska

Zoho Payroll, oblíbený indický mzdový software, je komplexní řešení pro správu mezd.

Ať už jde o řízení zaměstnanců, sledování docházky, zpracování mezd nebo zajišťování souladu – Zoho Payroll to vše pokryje.

Klíčové vlastnosti

 • Spusťte výplatní listinu několika kliknutími a automaticky generujte online výplatní pásky, včetně daní, příspěvků a rozpisu srážek
 • Převod mezd přímo na bankovní účty zaměstnanců, zajištění včasných plateb a poskytování bankovního poradenství
 • Vestavěné integrace se Zoho People a Zoho Books pro potřeby HR a účetnictví
 • Zvládněte zákonnou shodu pro PF, PT, ESI, LWF a IT a zjednodušte daňové hlášení pro snadné vyplňování
 • Umožněte bezproblémovou spolupráci a omezte požadavky zaměstnanců prostřednictvím zaměstnaneckých samoobslužných portálů
 • Povolte správu na základě rolí pro řízení přístupu ke kritickým informacím

Ať už jste malý nebo středně velký podnik v Indii, Zoho Payroll je ideální volbou pro zjednodušení vašich potíží se správou mezd. Software je pro začátek zdarma a umožňuje až 10 zaměstnancům.

Výplatní listina RazorpayX

RazorpayX Payroll (dříve Opfin) je cloudový software nabízející sadu funkcí navržených pro zjednodušení správy mezd pro podniky. Software důvěřuje více než 5 000 rychle rostoucích společností, včetně Inc42, Dukaan, Stoa a dalších.

Klíčové vlastnosti

 • Zjednodušte správu dovolené pomocí snadného procesu podávání žádostí pro zaměstnance a centralizovaného schvalování pro administrátory prostřednictvím Slacku
 • Zpracování mezd jedním kliknutím a přímé vklady mezd na bankovní účty zaměstnanců
 • Od nástupu až po ukončení efektivně spravujte zaměstnance pomocí nástrojů, jako je generování dopisů a kalkulačka CTC
 • Nabízí intuitivní řídicí panel pro uživatele ke správě výplatních pásek, formulářů 16, deklarování investic a žádostí o platby
 • Zůstaňte v souladu s indickými pracovními zákony a daňovými předpisy automatizací zákonných shody, jako jsou TDS, PF, PT, ESIC a výplně

RazorpayX Payroll je nejvhodnější pro začínající podniky, protože je extrémně nákladově efektivní a snadno se používá. Nabízí bezplatný navždy plán bez podmínek. Mezitím si také můžete vyžádat přizpůsobené plány vyhovující vašim obchodním potřebám.

Keka

Keka nabízí řadu chytrých HR nástrojů pro zefektivnění vašeho procesu řízení pracovních sil. Jeden z jejích klíčových produktů, Keka Payroll, eliminuje potíže s vytvářením, správou a vyplácením mezd.

Klíčové vlastnosti

 • Spusťte náhled mzdového období, porovnejte změny a zkontrolujte každý aspekt před dokončením a vydáním
 • Uvolněte výplatní pásky v různých formátech prostřednictvím mobilní aplikace, e-mailu nebo SMS; hromadný tisk výplatních pásek kliknutím
 • Vestavěná shoda se mzdovou agendou s automatickými výpočty pro PF, ESI, TDS a další
 • Vylepšete systém řízení výdajů pomocí nástrojů, jako je skenování účtenek, sledování ujetých kilometrů a vytváření vlastních zásad pro týmové výdaje
 • Integrujte Keka Payroll s QuickBooks a účetním softwarem Tally pro efektivní a přesný přenos dat a pro zefektivnění vašich mzdových a finančních procesů
  Jak nastavit SparkleShare na Linuxu

Kece důvěřuje více než 6 500+, včetně některých špičkových značek, jako je OnePlus, Hyundai, Oppo, eBay a další. Kromě toho můžete zahájit bezrizikovou zkušební verzi softwaru.

greytHR

greytHR je komplexní softwarové řešení pro správu mezd, které nabízí rychlejší zpracování a přesné výplaty. Odstraňuje těžkopádné excelové listy a chyby ve výpočtu mezd, zajišťuje 100% dodržování zákonných předpisů a včasné vyplácení mezd.

Klíčové vlastnosti

 • Efektivně spravujte zaměstnanecké půjčky, včetně sledování splátek a výpočtů úroků
 • Nabízí portály ESS (Employee Self-service), které poskytují prvotřídní zaměstnaneckou zkušenost, větší transparentnost a snížení počtu dotazů
 • Možnost přímého inkasa pro převod mezd a plateb přímo na bankovní účty zaměstnanců
 • Zefektivnit procesy úplného a konečného vypořádání pro odcházející zaměstnance; sledovat nedoplatky vyplývající z revizí nebo úprav platů
 • Vestavěná mzdová analýza pro přesné a včasné rozhodování
 • Získejte hotové MIS a zprávy o dodržování předpisů nebo vytvářejte přizpůsobené zprávy pro dodržování zákonů, výkaz mezd nebo ad-hoc dotazy

greytHR Payroll důvěřuje více než 20 000 podniků a 20 Lakh+ zaměstnanců. Platforma také nabízí vyhrazenou mobilní aplikaci pro zaměstnance, aby měli přístup k potřebným dokumentům, získali lístky na podporu a požádali o dovolenou.

Výplatní knížky

Paybooks je HR a mzdový software „vše v jednom“ určený pro podniky, aby mohly spravovat mzdy a dodržování předpisů na cestách. Platforma přichází se samoobslužnou mobilní aplikací a robustními automatizačními funkcemi, díky nimž je doba placení hračkou.

Klíčové vlastnosti

 • Rychle si spočítejte mzdy a převádějte je přímo na bankovní účty zaměstnanců.
 • Automaticky vypočítat daň a generovat daňové výkazy pro Provident Fund, Professional Tax, ESI, Income Tax a další
 • Nakonfigurujte pokročilé zásady dovolené a vychutnejte si bezproblémovou synchronizaci údajů o dovolené a mzdách
 • Povolte automatickou synchronizaci s biometrickými zařízeními pro zaznamenávání docházky, přesčasů a odchodů v reálném čase pro hladké zpracování mezd
 • Bezproblémová integrace se Zoho, QuickBooks, Oracle, Securax a dalšími pro vylepšené funkce.

Kromě toho Paybooks přichází s vestavěným daňovým plánovačem, který pomáhá a vzdělává zaměstnance s daňovými odpočty a pracuje podle zákona. Výplatní knížky nemají bezplatnou verzi. Můžete se však rozhodnout pro jeho 30denní bezrizikovou zkušební verzi.

Empxtrack

Snadno použitelný mzdový software Empxtrack zjednodušuje zpracování mezd a daňové přiznání pro podniky všech velikostí. Software je dodáván s předkonfigurovanými možnostmi, ale má několik přizpůsobení a vlastní možnosti konfigurace pro nastavení a úpravu procesů podle podnikového pracovního postupu.

Klíčové vlastnosti

 • Zajistěte dodržování daňových předpisů automatickým výpočtem a odečtením daní, generováním daňových výkazů a podáváním daňových přiznání.
 • Zjednodušte sledování dovolené, schvalování a výpočty, včetně různých typů dovolené a časového rozlišení
 • Sledujte aktivity probíhající mimo hranice mezd, jako jsou provize, odměny, pobídky a další; vytvářejte účelově specifické sestavy pro všechny činnosti související se mzdovou agendou, abyste mohli uchovávat záznamy
 • Snadná integrace s více HR a účetními aplikacemi pomocí vestavěné integrace API

Empxtrack nabízí víceúrovňový pracovní postup, který zajišťuje úplnou kontrolu nad výpočty mezd před konečným vyplacením.

Mzdový software Empxtrack, který si oblíbily společnosti jako WarnerBros, HCL a více než 15 500 dalších, dokáže automatizovat váš mzdový proces, zajistit soulad se zákonnými předpisy a ušetřit čas a úsilí.

FactoHR

FactoHR je váš software pro zpracování mezd, který zajišťuje včasné a přesné zpracování mezd. Se svým uživatelsky přívětivým rozhraním a centralizovanou správou dat zjednodušuje celý proces zpracování mezd.

Klíčové vlastnosti

 • Nakonfigurujte mzdový proces s neomezenými výdělky nebo srážkami pro jakýkoli typ mzdové struktury
 • Více než 15 formátů výplatních pásek, které mají různá rozvržení a sekce, které si můžete vybrat podle potřeb vaší organizace
 • Vestavěné bezpečnostní funkce pro zajištění důvěrnosti a ochrany vašich mzdových dat
 • Předem připravené integrace s nástroji třetích stran, jako jsou systémy pro správu docházky, účetní aplikace

Kromě toho vám FactoHR umožňuje gamifikovat výkon zaměstnanců propojením jejich cílů s určitými pobídkami. Můžete se také rozhodnout pro doplňky, jako je rozpoznávání obličeje, geo-plot, self-onboarding a další, abyste podpořili samoúčelnou kulturu.

Mávat

Wave mzdový software je vytvořen pro malé podniky, nezávislé pracovníky a pracovníky na koncertech. Díky softwaru je čas na zdanění hračkou a zároveň se integruje s nástroji Wave Accounting, Invoicing a Payments a vytváří jednotné administrativní prostředí.

  Co je Area 51 IPTV a je bezpečné ji používat?

Klíčové vlastnosti

 • Bez námahy vypočítat a zpracovat mzdy pro zaměstnance a dodavatele; platit přímo na jejich bankovní účty během několika kliknutí
 • Automaticky vypočítat, odečíst a podat potřebné daně, abyste zůstali v souladu s daňovými předpisy
 • Podívejte se na rozpis svých mzdových nákladů podle zaměstnance, typu výdajů a dalších
 • Umožněte svým zaměstnancům přístup k jejich výplatním páskám a daňovým dokladům prostřednictvím samoobslužného portálu.
 • Postará se o daňová podání, včetně formulářů W-2 a 1099 na konci roku, což vám ušetří čas a námahu.

S Wave Payroll se můžete soustředit na růst svého podnikání a zároveň zajistit hladkou a efektivní správu mezd. Nabízí 30denní bezrizikovou zkušební verzi, kterou můžete kdykoli využít.

PocketHRMS

PocketHRMS je pokročilé inteligentní řešení mzdové agendy, které zjednodušuje správu mezd automatizací zpracování souladu.

Klíčové vlastnosti

 • Automatický výpočet mezd, generování formulářů a zpracování mezd; použijte návrhář výplatních pásek zákazníka k vytvoření značkových výplatních pásek
 • Automaticky zpracovávat zákonné požadavky, jako je PF, ESI, PT, TDS a další, snižovat chyby a minimalizovat sankce.
 • Umožněte zaměstnancům prohlížet si výplatní pásky a daňové informace a žádat o dovolené prostřednictvím mobilních a desktopových portálů ESS
 • Zajistěte důvěrnost a bezpečnost citlivých mzdových údajů pomocí robustních bezpečnostních opatření, řízení přístupu uživatelů a šifrování dat.
 • Více než 100 šablon přehledů a průvodce Super Data Wizard s pivoty pro generování vlastních přehledů

S PocketHRMS je zpracování F&F procesem bez stresu. Zvládá plynulý odchod pomocí automatizovaných výpočtů spropitného, ​​inkasování ponechání a vymáhání majetku.

SumoPayroll

SumoPayroll je moderní řešení mzdové agendy určené pro malé a středně velké společnosti. Jedná se o snadno použitelné rozhraní a intuitivní zpracování mezd vám pomůže zajistit plně vyhovující mzdový proces v akci.

Klíčové vlastnosti

 • Vestavěné řešení docházky a řízení času pro sledování zapojení zaměstnanců prostřednictvím práce na dálku nebo v kanceláři
 • Usnadnil zaměstnancům žádat o výdaje, stahovat výplatní pásky a žádat o volno prostřednictvím samoobslužné mobilní aplikace
 • Získejte přístup k různým sestavám pro daňové závazky ze mzdy, rozptýlené platby, informace o zaměstnancích a další
 • Vylepšete plánování pracovních sil pomocí přizpůsobitelných zásad směn, které zajistí optimalizované pracovní plány a eliminují konflikty v plánování pro vaše zaměstnance

SumoPayrollu důvěřují stovky podniků po celé Indii. Nejlepší na tom je, že je to zdarma, pokud máte méně než 10 zaměstnanců.

HROne

HROne je přední indický HR a mzdový software, který zajišťuje 100% bezchybnou a vyhovující mzdovou agendu.

Klíčové vlastnosti

 • Automaticky vytvářet mzdovou strukturu pro nové truhláře; automaticky zkopírujte CTC do mzdové databáze z nabídkového dopisu zaměstnance pro bezchybné platby
 • Automaticky debetovat zákonné odpočty a generovat challany pro PF, ESI, profesionální daň a další ve formátech připravených k dani
 • Má inteligentní chybové algo, které porovnává rozdíly v platových složkách a zvýrazní je v seznamu chyb
 • Zaměstnanecké samoobslužné portály s osobní půjčkou, jednoduchými EMI a rychlým prohlížením dokumentů
 • Získejte přehled v reálném čase o variacích měsíčních výplat, trendech CTC a obchodních závazcích pod jednou střechou
 • Více než 15 integrací do finančních platforem jako SAP Business One, Microsoft Navision, Tally, Custom ERPs a další

S HROn můžete zažít inteligentní, integrované a zjednodušené procesy HR mzdové agendy, které eliminují riziko chyb a minimalizují ztráty úsilí.

Saral PayPack

Saral PayPack je komplexní mzdový software s nejmodernějšími bezpečnostními funkcemi a vysoce přizpůsobitelnými možnostmi pro přizpůsobení potřebám podniků jakékoli velikosti, segmentu a odvětví.

Klíčová vlastnost

 • Snadno zachyťte a spravujte databázi zaměstnanců pomocí více než 400 různých informací a samoobslužné mobilní aplikace
 • Komplexní správa mezd počínaje definováním struktury mezd až po přesné výpočty mezd a generování výplatních pásek
 • Přizpůsobte si mzdové struktury tak, aby vyhovovaly různým příplatkům, srážkám a bonusovým složkám a vyhovovaly jedinečným obchodním požadavkům.
 • Umožněte Saral Intelligent Assistant (SIA), chatbotovi s umělou inteligencí, žádat o dovolenou, prohlížet si výplatní pásky, provádět výpočty TDS a další

Ať už se jedná o přesné a včasné zpracování mezd nebo sledování docházky zaměstnanců, Saral PayPack je univerzální HR a mzdový software pro podniky, který umožňuje snadnou správu jejich zpracování mezd.

Závěrečné myšlenky

Výběr správného mzdového softwaru je zásadní pro hladké vyplácení v Indii.

S těmito špičkovými možnostmi indického mzdového softwaru se automatizace výpočtů, zajištění dodržování daňových předpisů, nabídka samoobslužných služeb pro zaměstnance a poskytování robustních výkazů stalo jednoduchým a snadným.

Využijte pohodlí a efektivitu těchto špičkových mzdových softwarových řešení pro bezproblémový průběh mzdové agendy.

Můžete také prozkoumat některá z nejlepších globálních mzdových řešení pro vaše mezinárodní vzdálené zaměstnance.

x