4 Android Cleaner Apps, které skutečně vyčistí vaše zařízení (žádná placeba!)

I když jsou zařízení Android dostatečně chytrá na to, že není nutná pravidelná údržba, je stále dobré čas od času provést digitální vyladění.

Trik je najít aplikace pro čištění telefonu, které skutečně splňují své sliby. V nejlepším případě špatná čistší aplikace plýtvá úložným prostorem; v nejhorším případě by vás mohl nakazit malwarem a spamovat vás reklamami. Ne všechny čistící aplikace pro Android jsou však zbytečné.

Zde jsou nejlepší čistší aplikace pro telefony a tablety Android, které byste měli vyzkoušet.

1. Soubory od společnosti Google

Oficiální správce souborů pro Android od Googlu má jednoduché nástroje, díky kterým je prvním čističem nevyžádaného obsahu Androidu, který by měl kdokoli vyzkoušet. Spusťte aplikaci a přepněte na kartu Vyčistit v dolní části, abyste získali přístup k těmto možnostem.

Zde uvidíte několik oblastí, které aplikace identifikuje jako plýtvání místem. Patří sem nevyžádané soubory, duplikáty, staré snímky obrazovky a nepoužívané aplikace. Vyberte možnost a podívejte se, co zabírá nejvíce místa, zaškrtněte, co chcete odstranit, a potvrďte; aplikace se postará o zbytek.

I když můžete také použít kartu Procházet k ručnímu prozkoumání úložiště telefonu, nechat aplikaci zaplevelit největší prostorové prasata pomocí těchto automatických kontrol je efektivnější.

Jak uvidíme, spousta následujících aplikací má šikovné funkce čištění, ale také cpou optimalizátory RAM a další nesmysly, které nepotřebujete. Soubory Google jsou dobrou odpovědí na tyto otázky; je to jeden z nejlepších způsobů, jak vyčistit Android pomocí jednoduché, skutečně bezplatné aplikace, která není přeplněná zbytečnými doplňky.

Stažení: Soubory od Googlu (Volný, uvolnit)

2. CCleaner

Stejná známá aplikace pro stolní počítače pro opětovné získání místa na disku je k dispozici také pro Android. Jak možná víte, CCleaner již není nezbytnou aplikací pro Windows; od doby, kdy Avast tuto službu získal, to jde poněkud z kopce. A i když ani aplikace pro Android není dokonalá, je lepší než spousta jiných spamových čistících aplikací pro Android.

CCleaner pro Android je skutečně multifunkční aplikace, která se snaží analyzovat a vyčistit ztracené soubory, které zabírají váš drahocenný prostor. Hlavní funkcí je funkce čištění, která dokáže vymazat data mezipaměti z aplikací, vyčistit prázdné složky a odstranit různé historie.

  8 nejlepších aplikací pro Android, které pomohou zrakově postiženým v navigaci

Má také Správce aplikací, který nabízí jednoduché rozhraní, které vám umožní vybrat více aplikací pro odinstalaci. A konečně, stránka Informace o systému monitoruje zdroje vašeho telefonu (CPU, RAM, podrobnosti o zařízení), takže můžete na první pohled vidět, co se děje.

Není nutný žádný root a je to zdarma, i když za pár doplňků můžete upgradovat na předplatné Pro. Může to být trochu nenáročné na funkce, ale funguje to, pokud vše, co potřebujete, je rychlý způsob, jak získat zpět úložný prostor telefonu.

Všimněte si, že Avast Cleanup a AVG Cleaner nejsou na tomto seznamu, protože jsou extrémně podobné CCleaner – vzhledem k tomu, že všechny tyto aplikace vlastní stejná společnost, není to překvapení. Pokud dáváte přednost mírné alternativě k tomu, jak funguje CCleaner, podívejte se na nabídku Avastu nebo AVG.

Stažení: CCleaner (Zdarma, k dispozici předplatné)

3. SD služebná

SD Maid chce být „k vašim službám“ jako digitální čistič pro váš telefon Android. Udržuje zážitek jednoduchý; otevřením aplikace získáte několik rychlých akcí, které můžete použít k „uklizení“ zařízení.

První, CorpseFinder, vyhledává a maže všechny osiřelé soubory nebo složky, které zbyly po smazání aplikace. SystemCleaner je další nástroj pro vyhledávání a mazání, tentokrát hledá běžné soubory a složky, o kterých se SD Maid domnívá, že je dokáže bezpečně odstranit.

Pokud se vám zvuk líbí, AppCleaner provede stejnou akci pro vaše aplikace. Chcete-li však tuto funkci používat, budete muset upgradovat SD Maid Pro. K dispozici je také oblast Databáze, která pomáhá optimalizovat všechny používané databáze aplikací. V našem testu se tímto způsobem vyčistilo 40 MB ze Spotify.

Existují také nástroje pro analýzu úložiště (které vám pomohou najít a odstranit velké soubory) a hromadné odstranění aplikací, pokud uvažujete o větším vyladění telefonu. Podívejte se, co je v nabídce, abyste zjistili, zda se vám upgrade na verzi Pro vyplatí.

Všimněte si, že v době psaní SD pokojská 2 je také k dispozici. I když má modernější vzhled než originál, vývojář poznamenává, že tato aplikace je stále ve vývoji. Z důvodu spolehlivosti bychom proto doporučili původní verzi, dokud ji nenahradí novější.

  Proč je Face ID mnohem bezpečnější než Android Face Unlock

Stažení: SD pokojská (Zdarma, dostupné nákupy v aplikaci) | SD Maid Pro (4 $)

4. Norton Clean

Jak bylo uvedeno výše, většina největších čistících aplikací pro Android pochází z jednoho místa: stejná společnost vlastní Avast, AVG, Avira, CCleaner a Norton. I když jsme na seznam nechtěli zahrnout téměř identické aplikace a aplikace Norton nebyla aktualizována několik let, zařadili jsme ji, protože má alespoň jiný vzhled.

Norton tvrdí, že „odstraní nepořádek“ z vašeho zařízení Android. Stejně jako ostatní položky vyhledá a vymaže vaši mezipaměť, odstraní všechny nevyžádané soubory a pomůže vám rychle odstranit všechny nepoužívané aplikace, které jste nainstalovali. Sekce Manage Apps uvádí všechny vaše aplikace a umožňuje vám je seřadit podle posledního použití, data instalace nebo množství úložiště, které využívají.

Aplikace má jednoduchý přístup. Ve srovnání s některými aplikacemi, jako je SD Maid, má Norton Clean čistší a jasnější rozhraní. Vše, co potřebujete, je vzdáleno jedno nebo dvě klepnutí, což znamená, že nemusíte být profík na Android, abyste na to přišli.

Tento je také nenáročný na funkce – je to pouze čistič souborů a odstraňovač aplikací s výraznými reklamami na další aplikace Norton. Pokud se však obáváte o místo, Norton Clean je dostatečně snadný způsob, jak jej získat zpět. A nemusí se starat o žádné nákupy v aplikaci ani předplatné.

Stažení: Norton Clean (Volný, uvolnit)

Jsou to opravdu nejlepší aplikace pro čištění Androidu?

Můžete si všimnout, že náš seznam čisticích řešení pro Android je poměrně krátký, a to z několika důvodů.

Za prvé, jak již bylo zmíněno, tři z největších aplikací v této sféře (CCleaner, AVG a Avast) jsou téměř stejné, což znamená, že by bylo zbytečné je všechny vyjmenovávat. Za druhé, mnoho populárních aplikací pro čištění Androidu do nich vložilo tolik jiných nadýmání, že je nedoporučujeme používat. Nemá cenu instalovat těžkou aplikaci, která spouští antivirus a podstrkuje vám předplatné VPN, jen abyste uklidili pár nevyžádaných souborů.

A konečně, předchozí výběry jako Droid Optimizer a All-in-One Toolbox byly od té doby odstraněny z Obchodu Play, což znamená, že velcí hráči pokrývají větší část trhu. To znamená, že pokud vám některá z výše uvedených aplikací nefunguje, doporučujeme uvolnit místo v telefonu Android ručně. Není to tak těžké, jak to zní – OS má nyní vestavěné možnosti a můžete snadno odstranit nízko visící ovoce bez velkého úsilí.

  Jak udělat Android rychlejší a plynulejší (10 tipů) – 2023

Tyto aplikace mají stále své místo, ale pokud je musíte neustále spouštět, abyste uvolnili místo, pravděpodobně je čas upgradovat na nový telefon s větším úložištěm.

Upozornění na Android Task Killers

Mnoho čistších aplikací pro Android nabízí zvýšení RAM (také nazývané optimalizace paměti) a zabíjení úloh jako funkci. Ty jsou však kontraproduktivní, protože task killery poškozují výkon vašeho zařízení. Ve skutečnosti, počínaje Androidem 14, Google aktivně zasahuje proti aplikacím task killer.

V systému Android není úplné využití paměti RAM nutně problémem. Ve skutečnosti Android záměrně udržuje vysoké využití paměti RAM, aby maximalizoval výkon. Operační systém Android je dostatečně chytrý, aby věděl, jak žonglovat s otevřenými aplikacemi pro optimální výkon. Zasahování do tohoto procesu může způsobit, že Android bude pracovat více, než potřebuje, což nakonec zpomalí vaše zařízení – zvláště pokud zavíráte systémové aplikace na pozadí.

Většina moderních aplikací pro Android by také neměla tolik ovlivnit výkon baterie. Pokud ano, Android by vás měl na problém upozornit (za předpokladu, že máte aktuální verzi operačního systému). Možná se budete muset podívat na to, jak prodloužit životnost baterie Android, pokud zde narazíte na přetrvávající problémy. Můžete to udělat omezením používání na pozadí pomocí samotného Androidu, nikoli pomocí nástroje task killer nebo aplikací s funkcemi task-killing.

Tyto aplikace jsou užitečné pro odstraňování starých souborů a mazání dat z mezipaměti, ale měli byste si dávat pozor na to, abyste je nechali ovládat aplikace nebo služby běžící na vašem zařízení. Prostředí Androidu překonalo tato optimalizační řešení „vše v jednom“. Zařízení jsou rychlejší a Android je lepší ve správě systémových prostředků.

Chcete-li se dozvědět více, podívejte se, proč Android skutečně běží rychleji a proč byste neměli neustále zavírat aplikace pro Android v telefonu.

Používejte čističe telefonů Android opatrně

Pravidelná údržba není pro většinu uživatelů Androidu nutná, ale v některých případech může pomoci zajistit bezproblémový chod zařízení.

To je pravda: vaše zařízení bude fungovat, i když nebudete trávit čas vyklízením odpadu. Většina moderních zařízení Android má dostatek paměti RAM a úložiště zařízení, aby si poradila se vším, co jste nainstalovali nebo uložili. Také byste neměli trávit dny mazáním mezipaměti aplikace podle plánu.

To znamená, že pokud si všimnete, že je problém s vaším zařízením Android, čistič Android by to mohl trochu zlepšit. V případě potřeby můžete později podniknout další kroky.