6 způsobů, jak se vyrovnat s vyhořením při hraní

Pokud hrajete hry dlouhou dobu a máte pocit, že už to nebylo ono, možná zažíváte syndrom vyhoření. Závažnější případy vyhoření ze hry mohou být škodlivé pro vaše duševní a dokonce i fyzické zdraví.

Jsme tu, abychom vám pomohli překonat herní vyhoření pomocí několika řešení, která byste mohli chtít vyzkoušet.

Co je to Gaming Burnout?

Herní syndrom, stejně jako každý syndrom vyhoření, je způsoben duševním, emocionálním a dokonce i fyzickým vyčerpáním.

Příliš dlouhé hraní může být pro vaše tělo náročné, zvláště pokud se nehýbete a máte špatné držení těla. Závislost a závislost může také způsobit, že se budete cítit psychicky a emocionálně vyčerpaní, zvláště pokud se často cítíte frustrovaní nebo naštvaní.

Nejhorší, co můžete udělat, když se cítíte vyhořelí, je nic neměnit. Dostanete se do obrovského stresu a potenciálně i do deprese. Pokud procházíte herním vyhořením, zde je několik tipů, jak se s tím vyrovnat:

1. Vyzkoušejte nové platformy a herní žánry

Pokud jste hráli jen pár, nebo možná jen jeden typ her po velmi dlouhou dobu, může nastat bod, kdy vás už nic nepřekvapí. Nic vám nepřipadá nové a nejnovější vydání vám připadá předvídatelné.

V tomto případě možná budete chtít vyzkoušet jiné hry. Možná vyzkoušejte žánr, o kterém jste si nikdy nemysleli, že ho někdy zkusíte, jako je přechod od stříleček k MOBA nebo naopak. Požádejte přítele, aby vám doporučil nějaké hry, a vyzkoušejte je, aniž byste předpokládali, že si je předem neužijete.

  10 nejlepších aplikací pro sledování kryptového portfolia v roce 2022

Možná budete chtít vyzkoušet i jinou platformu. Nemusíte se zavazovat a vyplácet peníze, pokud jsou mimo váš dosah – vždy můžete nejprve vyzkoušet emulaci, pokud máte PC, nebo vyzkoušet PC svého přítele, pokud přicházíte z konzole.

Samozřejmostí je také nespočet retro konzolí a handheldů, které můžete pořídit levně. Sony PSP by bylo skvělé, protože na PSP můžete dokonce emulovat Game Boye, což vám dá mnohem víc za nákup. Pokud nechcete kupovat vůbec nic, vždy můžete emulovat hry v telefonu.

Kdo ví, možná objevíte další žánr, do kterého se ponoříte.

2. Vyzkoušejte hry Indie Games

Nezávislé hry se odlišují od velkých mainstreamových titulů, protože v mnoha případech jsou neuvěřitelně rozmanité a jedinečné. Nezávislé hry nejsou žánr, je to celé odvětví plné vášnivých hráčů, kteří se snaží vytvořit hru, kterou sami chtějí hrát.

Objevíte čerstvé nové mechaniky, vizuální prvky, vyprávění příběhů a mnoho dalšího, co ve většině her nenajdete. Skvělé je, že za nimi obvykle stojí pevně propojená komunita s tvůrcem, který má jen vzkaz pro jakékoli návrhy a vylepšení.

Nezávislé hry vás mohou poslat do králičí nory skrytých pokladů se silným příběhem, zajímavou mechanikou nebo neuvěřitelnou znovuhratelností. Pokud chcete někde začít, podívejte se na tyto nezávislé hry na Nintendo Switch, některé z nich jsou dostupné také na PC a dalších platformách.

3. Nastavte jedinečné výzvy

Výzvy jsou skvělým způsobem, jak z jakékoli hry vytěžit víc než to, co vám již hra nabízí. Přemýšlejte o výzvách jako o své vlastní hře ve hře, kterou hrajete.

  Jak sdílet polohu na Androidu s přáteli a rodinou

Tyto výzvy mohou být věci jako speedruns, kill challenge, achievement-hunting a mnoho dalšího. Mohlo by to být dokonce tak nepředvídatelné, jako hrát celou hru omezenou na 15 FPS. Jediným omezením výzev je vaše představivost.

Existují videa s lidmi, kteří hrají střílečky na volantu, Resident Evil na taneční podložce a další hlouposti. Nemusíte chodit tak daleko jako oni, ale když si seženete pár přátel a vyzkoušíte to, určitě si od smíchu zacvičíte.

Pokud vás zatím žádná nenapadá, nebojte se, máme pro vás několik zábavných herních výzev, které si můžete vyzkoušet.

4. Vyhněte se hrám s návykovou taktikou

V dnešní době existuje tolik her, jejichž jediným účelem je vydělat peníze. Připojí vás k sobě a udrží vás v uzamčeném stavu s neustálým pocitem FOMO (strach z promeškání).

Jsou navrženy tak, aby vám poskytovaly kontrolované uvolňování dopaminu, dost na to, abyste mohli hrát hru a závislí na tom, abyste se do toho pustili. Používají tuto emoci k tomu, aby vás buď donutily utratit peníze, nebo aby pokračovaly v drcení a prodlužování doby hraní. Tento emocionální tlak a tah může být extrémně vyčerpávající, emocionálně i fyzicky – což nakonec vede k vyhoření.

To je v mobilních hrách neuvěřitelně rozšířené – a přestože mobilní hry nemusí být nutně špatné, možná budete chtít zjistit návykové funkce mobilních her, na které si dát pozor. Hry Gacha, které jsou prakticky simulátory hazardu, a hry, které vás vyzývají, abyste věnovali pozornost „nouzové situaci“, mohou převzít kontrolu nad vaším životem.

Pokud máte špatný vztah k návykovým hrám, další tip může být důležitý i pro vás.

5. Dejte si pauzu

Přestávka je určitě řešením, pokud se cítíte vyhořelí, zvláště pokud je to způsobeno závislostí nebo závislostí.

  6 způsobů, jak pomocí Amazon Echo uspat vaše děti

Zatímco odcházíte, snažte se vyhnout všemu, co souvisí s hraním. Nemluvte o tom, nepřemýšlejte o tom nebo se na to nedívejte. Oddělit se je způsob, jak vaše tělo a podvědomí poznat, že si opravdu dává pauzu od hraní. Mohlo by to být tak jednoduché, jako čtení knih až po něco takového, jako je odchod mimo síť, jako je cesta na pláž nebo kempování bez recepce.

Délka vaší přestávky bude zcela záviset na vás. Někomu stačí den volna, ale někdo si možná bude chtít dát delší přestávky. Pokud si dáváte pauzu kvůli závislosti nebo závislosti

6. Berte věci méně vážně

Jako někoho, kdo si z frustrace v Counter-Strike praštil do stolu, beru věci méně vážně a zlepšilo to můj herní zážitek.

Konkurenční hry mohou být docela toxické a pravděpodobně byste se s nimi mohli spojit, pokud jste hodně investovali do pokusů o umístění na MOBA nebo střílečce. Můžeme se tak soustředit na zlepšování svých dovedností, že prohra je frustrující, možná dokonce vyvolává hněv.

Některým hráčům se v tomto soutěživém pocitu daří, ale může to být také nezdravé. I profesionální hráči musí zvládat své emoce, aby ze sebe dostali maximum výkonu. Hněv jen zatemní váš úsudek, bude vám hrát hůř a zkazí zážitek.

Stále můžete samozřejmě brát hry vážně, ale příliš mnoho čehokoli může být na škodu.

Probuďte znovu svou herní vášeň

Pokud víte, že chcete hrát dál, ale už vám to nepřipadá stejné, s největší pravděpodobností jste vyhořeli. Bez ohledu na to, jak jsme pro něco zapálení, příliš mnoho toho může způsobit, že se mnozí cítí takto.

Nemusíte mít pocit, že vaše herní dny skončily, stačí vyzkoušet různé věci, abyste se mohli vrátit k vášnivému hraní a znovu si užívat to, co máte rádi.