9 nejlepších softwaru Planogram pro optimalizaci vašeho prodejního prostoru

Hledáte jako majitel maloobchodu kreativní způsoby, jak co nejlépe využít svůj prodejní prostor?

V neustále se vyvíjejícím světě maloobchodu je efektivní využití prostoru a strategický vizuální merchandising zásadním faktorem při získávání zákazníků a zvyšování prodeje. To je místo, kde software planogram vstupuje do obrázku.

Software Planogram změnil způsob, jakým maloobchodníci vytvářejí a nastavují své obchody, aby maximalizovali svůj prodejní prostor a poskytli spotřebitelům poutavý zážitek z nakupování.

Pojďme si podrobně porozumět, co to software planogram vlastně je a jak vám pomáhá organizovat vaše prodejní prostory.

Planogram je vizuální znázornění, které nastiňuje umístění a uspořádání produktů v maloobchodní oblasti, jako je obchod nebo oddělení. Obchodníci jej používají k uspořádání svého zboží na policích, stojanech nebo displejích.

Hlavním účelem softwaru planogram je optimalizovat využití prodejního prostoru pro zlepšení zákaznické zkušenosti, zvýšení prodeje a zlepšení celkové provozní efektivity. Planogramy jsou často vyvíjeny pomocí specializovaného softwaru, který pomáhá podnikům plánovat, vizualizovat a spravovat rozložení jejich prodejních prostor.

Jak software Plangoram pomáhá optimalizovat úložný prostor?

Tato softwarová řešení pomáhají zobrazovat vaše zboží a zboží a optimalizovat prostor virtuální maloobchodní prodejny následujícími způsoby:

 • Využití prostoru: Prodejci mohou využít software pro planogram, aby co nejlépe využili svůj prostor. Na základě chování klientů, prodejních informací a oblíbenosti produktu mohou analyzovat a upravovat rozložení prostoru v regálech. Maximální využití dostupného prostoru zaručuje, že zboží bude viditelně vystaveno, takže zákazníci snáze najdou to, co potřebují.
 • Plánování sortimentu: Software Planogram pomáhá obchodníkům organizovat výběr produktů. Maloobchodníci se mohou rozhodnout, které zboží seskupí pro příležitosti křížového prodeje nebo doplňkové vystavení na základě preferencí zákazníků a statistik prodeje.
 • Umístění produktu a řazení: Prodejci si mohou vybrat nejlepší pořadí pro umístění svých produktů pomocí softwaru pro planogram. Věci můžete pečlivě třídit podle velikosti produktu, značky, barvy a ceny, abyste vytvořili vizuálně přitažlivé displeje, které přitahují zákazníky.

Na základě toho, jak slibně se software pro planogram jeví pro vaši virtuální firmu, právě my diskutujeme o nejlepších nástrojích pro plánování spolu s jejich funkcemi, které vám pomohou proměnit váš obchod v ziskové centrum vizuální přitažlivosti a zapojení spotřebitelů.

Zde jsou tedy nejlepší tipy na nejlepší planogramový software, který je známý tím, že je efektivní a uživatelsky přívětivý.

DotActiv

DotActiv je špičkový poskytovatel softwaru pro planogramování určeného pro maloobchodní prodejny. Jejich špičkové řešení nabízí výkonné funkce založené na datech, které uživatelům umožňují vytvářet efektivní planogramy s až 40 produkty na rozložení jediné kapky.

  10 generátorů mřížky CSS pro vizuální vytváření složitých rozvržení

Díky získání přehledu o umístění regálu a jeho dopadu na výkon mohou maloobchodníci optimalizovat umístění svých produktů pro maximální výsledky. Klíčovým vrcholem softwaru DotActiv planogram je schopnost automatizace, která zajišťuje, že můžete ovládat plánogramy řízené daty během několika sekund a ne hodin!

Funkce:

 • Poskytuje robustní maloobchodní analytiku, která usnadňuje informované rozhodování.
 • Má vlastní řídicí panely, které uživatelům umožňují vizuálně prozkoumat a analyzovat prostor obchodu.
 • Zajišťuje spokojenost uživatelů nabídkou komplexních školicích videí.
 • Poskytněte záruku vrácení peněz a zdůrazněte jejich závazek k úspěchu zákazníků.
 • Pokročilé funkce, jako je přístup založený na datech a oddanost zákaznické podpoře.

Vytvořit

Creately je uživatelsky přívětivá aplikace, která vyžaduje minimální technické znalosti k vytváření planogramů nebo infografik. To znamená, že se můžete soustředit na své kreativní projekty, aniž by vám bránily složité nástroje.

Díky mnoha pohodlným zkratkám pro kreslení, rozsáhlé knihovně pečlivě navržených tvarů a široké škále profesionálně vytvořených šablon,

Celkově Creately poskytuje optimální zážitek. Navíc je díky své platformě nezávislé funkci kompatibilní s oblíbenými operačními systémy, jako jsou Mac OS, Windows a Linux, a zajišťuje dostupnost pro všechny uživatele.

Funkce:

 • Data-poháněl planogram nástroje se spoluprací v reálném čase
 • Volně tvarované plátno pro intuitivní vizualizaci s funkcí drag-and-drop
 • K dispozici jsou různé barevné motivy pro rozlišení mezi různými kategoriemi produktů
 • Vestavěné vyhledávání obrázků Google pro okamžitý přístup k souvisejícím produktům, aniž byste museli opustit aplikaci
 • Videokonference v aplikaci a funkce živého sledování myši pro zlepšení spolupráce na dálku.

SmartDraw

SmartDraw poskytuje širokou škálu skvělých funkcí specifických pro maloobchod a ukázalo se, že je velmi kompatibilní se spoluprací na podnikové úrovni. Nabízí kompletní řešení s mnoha šablonami, hladkou integraci se známým softwarem, automatizované generování vizuálů a jednoduché sdílení souborů. Překvapivě, přestože má funkce na podnikové úrovni, ceny SmartDraw jsou stále konkurenceschopné.

SmartDraw nabízí funkci přetahování, která vám umožňuje přidávat k produktům vitríny, barevné palety a zarovnání. Software nabízí bohatou knihovnu vizuálních prvků objektů, která vám dává na výběr obrovské možnosti.

Funkce:

 • Funkce inteligentního formátovacího modulu, které umožňují přístupné vytváření a úpravy diagramů.
 • K dispozici jsou automatické mezery, zarovnání, velikost a barevná schémata.
 • Poskytuje tisíce šablon a symbolů pro více než 70 různých typů diagramů.
 • Nabízí skutečné schopnosti kreslení podobné CADu, včetně standardních technických měřítek.
 • Uživatelé mohou vytvářet vlastní rozšíření pomocí sady VisualScript SDK.
  Jak používat kalendář a plánování událostí v Outlooku 365 pro Mac

Kvant

Navzdory tomu, že je to dražší varianta, má Quant mnoho výhod pro merchandising planogramů. Jeho nástroj zahrnuje různé typy příslušenství, jako jsou konvenční regálové systémy, stolní displeje, speciální příslušenství, jako jsou chladničky a závěsné systémy.

Quant má také uživatelsky přívětivé rozhraní, které usnadňuje používání. Využití prostoru i prodejní potenciál lze efektivně zvýšit pomocí automatizovaných planogramů Quant. Bohatá knihovna přizpůsobitelných šablon přizpůsobených vašim prodejním a logistickým požadavkům umožňuje vytvářet planogramy během několika minut.

Funkce:

 • Vysoce výkonný software schopný efektivně spravovat a zpracovávat velké objemy dat.
 • Snadno generujte přesné a optimální planogramy
 • Usnadňuje bezproblémový export a sdílení s týmy v prodejnách.
 • Umožňuje souběžný přístup pro více uživatelů, což umožňuje současnou práci na různých projektech.
 • Webová aplikace nabízí vysokou flexibilitu a možnosti přizpůsobení podle vašich preferencí.

Relex

Relex se specializuje na pomoc maloobchodníkům a spotřebitelským značkám při dosahování ziskového růstu prostřednictvím prodejních a distribučních kanálů. Tím, že upřednostňují spokojenost zákazníků a minimalizují provozní náklady, jejich komplexní dodavatelský řetězec a platforma pro plánování maloobchodu umožňují podnikům zvýšit jejich celkový výkon.

Svým inovativním přístupem pomáhají klientům dosáhnout pozoruhodných výsledků, včetně výjimečné dostupnosti produktů, zvýšených prodejů, lepší udržitelnosti a optimální návratnosti investic.

Funkce:

 • Poskytuje prostorové plánování a výrobu 2D plánogramů se vzdáleným přístupem.
 • Umožňuje zaměstnancům navrhovat úpravy sortimentu na základě dat planogramu.
 • Umožňuje vytváření, provádění a monitorování úloh ve více prostředích.
 • Umožňuje opětovné naskladnění produktů v určité oblasti
 • Umožňuje podnikům činit informovaná rozhodnutí týkající se zásob, využití prostoru, řízení pracovní síly a plánování kapacit.

zVisuel

zVisuel je specializovaný nástroj určený výrobcům, značkám a maloobchodníkům, jejichž cílem je rychle a efektivně vytvářet vysoce kvalitní planogramy.

Využitím 3D planogramingu mohou uživatelé odemknout schopnost interaktivně prohlížet a tisknout planogramy z různých úhlů, automatizovat duplikaci produktů podél hloubky polic, simulovat složitá zařízení a prvky v místě prodeje (POS) a přistupovat k řadě dalších funkcí. které bylo dříve náročné dosáhnout tradičními 2D metodami.

Funkce:

 • Pro optimalizaci skladové hodnoty a sortimentu jsou zahrnuty standardní analytické nástroje.
 • Schopnost měřit hodnotu regálu a vypočítat tržby v reálném čase.
 • Vytvářejte 2D nebo 3D obrázky rozložení police ve vysokém rozlišení.
 • Vytvářejte přizpůsobitelné sestavy plánogramů s podrobnými informacemi.
 • Zveřejněte zprávy z planogramu a sdílejte je se zúčastněnými stranami.

OPENCatman

OPENCatman svými převratnými funkcemi přináší revoluci do oblasti plánování a designu vesmíru. Tento software usnadňuje bezproblémovou spolupráci mezi výrobci a maloobchodníky a umožňuje jim vytvářet marketingové plány pro inovativní kategorie.

Díky své cloudové platformě si tento špičkový software získal rozsáhlou a působivou uživatelskou základnu. Tito uživatelé využívají výkonné funkce OPENCatman k navrhování, analýze a snadnému sdílení maloobchodních planogramů s obchody a partnery.

  Jak odebrat widget hudebního přehrávače z obrazovky zámku iPhone

Funkce:

 • Vytváří maloobchodní planogramy pro klasifikaci a zobrazení produktu.
 • Určuje a analyzuje obklady na základě prodeje, obratu zásob a marže
 • Poskytněte databázi produktů s 1 200 000 možnostmi ze 40 zemí, které se stále rozšiřují.
 • Uživatelé mohou sdílet planogramy mezi spolupracovníky.
 • Uživatelé mohou sdílet knihovnu produktů, která obsahuje fotografie, míry a popisy produktů.

grafolit

Grapholite je moderní a komplexní nástroj pro navrhování různých diagramů. Jeho primárním cílem je usnadnit vytváření různých obchodních grafik a technických výkresů, které zahrnují vše od základních návrhů a náčrtů až po složité a profesionálně vypadající virtuální planogramy.

Tento neuvěřitelný nástroj nemůžete přehlédnout, pokud se zabýváte kreslením vývojových diagramů, půdorysů, síťových rozvržení, náčrtů, ilustrací a dalších podobných úkolů. Díky funkci kreslení od ruky vám Grapholite umožňuje vytvářet základní tvary a spojení velmi jednoduchým způsobem. V případě, že chcete vytvářet složité výkresy a struktury, můžete se rozhodnout pro stovky šablon připravených k použití pomocí funkce drag-and-drop.

Funkce:

 • Poskytněte intuitivní rozhraní umožňující uživatelům přetahovat produkty na polici nebo displej virtuálního obchodu.
 • Schopnost přizpůsobit rozložení obchodu zadáním velikosti, tvaru a počtu polic.
 • Pro běžné rozvržení obchodů nebo typy zobrazení jsou k dispozici předem navržené šablony.
 • Zahrnout funkce pro správu a organizaci produktových dat, jako jsou obrázky produktů a ceny.
 • Schopnost vytvářet 3D vizualizace nebo realistická zobrazení.

Edraw

Edraw od Wondershare vyniká svým uživatelsky přívětivým rozhraním, které je navrženo tak, aby umožnilo začátečníkům snadnou navigaci. S tolika možnostmi na panelu nástrojů, panelu a knihovně můžete snadno vybrat libovolný návrh, přetáhnout jej a pustit na plátno. Tímto způsobem se vyplnění planogramu stává hračkou.

EdrawMax navíc nabízí bezproblémové možnosti sdílení, které vám umožní exportovat hotovou práci do Visia. Edraw, vybavený masivní sbírkou šablon a symbolů, vám pomůže kreslit působivé planogramy s minimálním úsilím, ať už jste začátečník nebo profesionál.

Funkce:

 • Nabízí 25 profesionálně navržených barevných kombinací pro nedesignéry.
 • Obsahuje funkce pro psaní poznámek pro snadné zachycení a uspořádání myšlenek.
 • Umožňuje vkládání hypertextových odkazů do diagramů pro vylepšená vysvětlení.
 • Poskytuje možnosti tisku pro sdílení vytvořených diagramů s přáteli.
 • Nabídněte širokou škálu symbolů a tvarů pro snadný výběr ve vašich diagramech.

Závěr

Implementace softwaru planogram je pro maloobchodníky, kteří chtějí optimalizovat své prodejní prostory, zásadní změnou. Díky využití pokročilých technologií a poznatků založených na datech umožňuje tento software maloobchodníkům vytvářet strategická uspořádání, která maximalizují prodej, zlepšují zákaznickou zkušenost a zlepšují celkovou provozní efektivitu.

Můžete snadno experimentovat s různým planogramovým softwarem uvedeným v tomto příspěvku a změnit způsob, jakým plánujete, vizualizujete a provádíte své obchodní strategie.