Co jsou Blue Chip NFT a jak do nich investovat

Blue chip NFT jsou nejdůvěryhodnější, nejspolehlivější a nejcennější nezaměnitelné tokeny. Pojďme se podívat na jeho funkce a krok za krokem průvodce investováním do těchto NFT.

NFT jsou stále jedním z horkých témat v kryptoprostoru a jejich poptávka s časem roste. Například obchodování NFT překonalo ohromný úspěch 2 miliardy dolarů v únoru 2023.

Blue chip NFT jsou oblíbeným typem NFT, protože mají určitý standard, hodnotu a popularitu. Kromě toho jsou tyto NFT podporovány celebritami a ovlivňovateli sociálních médií.

Nyní se pojďme ponořit hluboko do tématu!

Co jsou Blue Chip NFT?

Blue chip NFT zahrnují sbírku dobře zavedených NFT z kryptoprostoru. Kromě toho se očekává, že si tyto sbírky udrží svou ziskovost a hodnotu po dlouhou dobu.

Termín „blue chip“ je převzat z finančního světa a představuje finančně stabilní, dobře uznávanou a renomovanou společnost se silnou historií. Mezi tyto společnosti patří například Apple, Coca-Cola, Nike, Walmart, abychom jmenovali alespoň některé.

Blue chip NFT většinou poskytují pevný počet NFT v kolekci. Z tohoto důvodu se vzácnost, cena a poptávka po takových NFT s časem zvyšují.

Kromě toho jsou tyto NFT podporovány slavnými umělci a celebritami. V důsledku toho mají blue chip NFT silnou a aktivní komunitu.

Proč investovat do Blue Chip NFT?

Většina NFT dostupných na trhu se nekvalifikuje jako hodnotná investice. Mezi hlavní vlastnosti blue chip NFT, do kterých se vyplatí investovat, patří:

#1. Vysoká likvidita

Většina blue chip NFT nabízí svým kupujícím a prodávajícím vysokou likviditu. Z tohoto důvodu můžete tyto NFT koupit nebo prodat kdykoli bez velkého zpoždění.

Likvidita je důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu při výběru aktiva z kryptoprostoru. Pokud si například koupíte nelikvidní NFT, bude těžké ho v případě potřeby prodat.

#2. Nízké riziko

Ve srovnání s miliony normálních NFT bývají blue chip NFT méně rizikové. V důsledku toho je výběr modrých čipů lepším rozhodnutím.

Navíc cena těchto NFT zůstává za běžných tržních podmínek konstantní. Naproti tomu cenové výkyvy běžných NFT jsou nepředvídatelné.

#3. Diverzifikace aktiv

Diverzifikace je jedním ze zlatých pravidel v investování, ať už jde o akcie nebo kryptoměny. S ohledem na to je důležité investovat do široké škály aktiv.

Své krypto portfolio můžete diverzifikovat přidáním NFT. V důsledku toho nebudete ovlivněni, pokud některý z vašich aktiv selže.

#4. Osvědčená historie

NFT s modrým čipem mají lepší výsledky v prostoru NFT. Navíc jejich prodejní hodnota tokenů s časem roste.

  Jak používat rozdělenou obrazovku Microsoft Teams na schůzkách

Kromě toho držitelé NFT také vykazují exponenciální nárůst počtu. V důsledku toho také prudce stoupá poptávka a cena sbírek blue chip NFT.

Většina sběratelů blue chip NFT získává přístup k exkluzivním komunitním skupinám. Navíc připojení k těmto skupinám vám umožní komunikovat s ostatními držiteli NFT a diskutovat o budoucích obchodních plánech.

A co je nejdůležitější, členové komunity také dostávají zdarma NFT airdrops, přístup k živému vysílání a další. Kromě toho se můžete také podílet na důležitém rozhodování o ekosystému projektu.

Jak investovat do Blue Chip NFT?

Chcete-li nakupovat blue chip NFT jako profesionální investor, postupujte podle těchto jednoduchých kroků:

 • Vzdělávejte se: V první řadě se musíte naučit o základech NFT. Kromě toho sledujte novinky a trendy v oblasti NFT.
 • Prozkoumejte tržiště: Dále musíte zkontrolovat podrobnosti o tržišti NFT. Zkontrolujte například minulý výkon a historii výpisů blue chip NFT.
 • Nastavte si rozpočet: Vyberte si rozpočet, který vám vyhovuje investovat do NFT. V takovém případě se ujistěte, že neriskujete mnoho svých peněz.
 • Vyberte podporovanou peněženku: Ne všechny kryptopeněženky podporují ukládání NFT. Z tohoto důvodu vybírejte peněženky s podporou NFT, jako je Trust Wallet, Zengo nebo MetaMask.
 • Vytvořte kontrolní seznam: Nyní vytvořte kontrolní seznam pro funkce, které ve svém NFT hledáte. Můžete například zahrnout cenové rozpětí, uměleckou hodnotu, kategorii, jedinečné vlastnosti a další.
 • Koupit NFT: Najděte modré čipy NFT, které splňují vaše požadavky, a poté pokračujte v jejich nákupu. Před nákupem si také přidejte do peněženky dostatek kryptoaktiv.
 • Uchovávejte bezpečně: Blue chip NFT se dodávají za dobrou cenu. Takže je nejlepší přenést vaše NFT do zabezpečených peněženek, jako jsou hardwarové peněženky.
 • Připojte se ke komunitám NFT: Po zakoupení NFT se stanete součástí této konkrétní komunity NFT. Připojte se proto k jejich oficiálním skupinám sociálních médií a užijte si různé výhody členství v komunitě.
 • Monitorujte trhy NFT: Konečně, a to nejdůležitější, zůstaňte informováni o událostech, aktualizacích a trendech souvisejících s NFT.
 • Co je třeba zvážit před investicí do Blue Chip NFT?

  Faktory, které je třeba zvážit, než investujete do blue chip NFT, jsou následující:

  #1. Historická data

  Ujistěte se, že sbírka NFT má prokazatelné výsledky. Dobrý projekt NFT poskytuje údaje o přírůstkovém růstu od svého počátku.

  Minulá cena navíc pomáhá investorům zhruba předpovídat budoucnost NFT. Můžete také zkontrolovat předchozí volatilitu ceny blue chip NFT během špatných tržních podmínek.

  #2. tým

  Členové týmu a zakladatelé jsou tváří projektu NFT. Výsledkem je výzkum hlavních členů a jejich minulých aktivit.

  Kromě toho zajistěte, aby zakladatelé měli dobré zkušenosti s budováním podobných projektů. Kromě toho si projděte jejich dovednosti, odbornost a historii.

  #3. Utility

  Stejně jako ostatní kryptotokeny hraje užitečnost klíčovou roli při přijímání sbírek NFT. Projekty, které nabízejí užitečnost spolu s NFT, mají tendenci přitahovat více uživatelů do svého ekosystému.

  Z tohoto důvodu vybírejte projekty, které poskytují držitelům NFT pobídky. Mezi oblíbené nástroje patří například vstupenky na virtuální akce, tokenové odměny, prémiová předplatná, včasný přístup, výsadky a další.

    Jak nastavit SparkleShare na Linuxu

  #4. Poptávka

  Před investováním analyzujte tržní poptávku po NFT. Předpokládejme například, že kolem prostoru NFT panuje negativní nálada. V takovém případě existuje vysoká pravděpodobnost, že cena v následujících dnech klesne.

  Navíc vybírejte projekty, které mají potenciál udržet poptávku v prostoru NFT po delší dobu.

  Komunita je nepochybně páteří projektu NFT. Zajistěte, aby měl projekt obrovskou a aktivní komunitní základnu.

  Můžete zkontrolovat oficiální účty sociálních médií a ověřit zapojení komunity. Nárůst členů komunity je známkou přijetí sbírky NFT.

  Nejlepší kolekce Blue Chip NFT

  Nyní se podívejme na seznam nejlepších blue chip NFT:

  #1. Bored Ape Yacht Club (BAYC)

  BAYC obsahuje na zakázku vyrobenou kolekci, která se skládá z 10 000 Bored Ape NFT. V době psaní tohoto článku má tento NFT vytvořený na blockchainu Ethereum průměrnou cenu 45 800 $.

  Tento blue chip NFT, vyvinutý společností Yuga Labs v roce 2021, získal popularitu díky podpoře celebrit. Mezi hlavní jména patří Eminem, Stephen Curry, Neymar Jr., Jimmy Fallon, Kevin Hart a další.

  Majitelé BAYC mají přístup k soukromé skupině Discord, která jim umožňuje komunikovat s ostatními držiteli Bored Ape NFT. Kromě toho tento projekt vydává svůj nativní token, ApeCoin, vlastníkům NFT.

  ApeCoin vám umožňuje kupovat vstupenky a zboží BAYC, abychom jmenovali alespoň některé. Navíc můžete také hlasovat a rozhodovat o budoucích akcích nebo projektech.

  #2. CryptoPunks

  CryptoPunks je jednou z prvních kolekcí NFT vyvinutých Larva Labs v roce 2017. Tato kolekce se skládá z NFT v pixelovaných obrázcích o rozměrech 24×24.

  Cena a popularita CryptoPunks masivně vzrostla v roce 2021 po trendu NFT. Pozoruhodné je, že současná nejnižší cena Punk NFT stojí přes 75 000 $.

  Tato kolekce blue chip NFT je podporována silnou online komunitou. Například jeho oficiální X účet má téměř 300 tisíc sledujících. Navíc celebrity jako Serena Williams, Jay-Z a Gary Vee vlastní Punks NFT.

  #3. VeeFriends

  VeeFriends je jednou z nejlepších kolekcí NFT vytvořených sériovým podnikatelem a influencerem na sociálních sítích Gary Vaynerchukem, také známým jako Gary Vee. Tato kolekce modrých čipů si klade za cíl vybudovat silnou a aktivní komunitu kolem technologie NFT.

  V této kolekci je v době psaní tohoto článku k dispozici více než 10 000 NFT. Je pozoruhodné, že každá postava NFT představuje lidskou vlastnost, kterou Gary obdivuje.

  Kromě toho si můžete koupit VeeFriends NFT, abyste byli součástí jejich exkluzivní komunity. Navíc můžete také získat přístup k Veecon, vícedenní akci zaměřené na podnikání, obchod, marketing, inovace a zábavné aktivity.

  #4. CryptoKitties

  CryptoKitties jsou blue chip NFT představující různé typy digitálních koček blockchainové hry. Kromě toho mají tyto NFT jedinečné vlastnosti a vlastnosti.

  Tato kolekce NFT byla vyvinuta pomocí blockchainu Ethereum v roce 2017. Později však vytvořili svůj blockchain, Flow, aby svým uživatelům poskytoval bezproblémový zážitek.

  Můžete si také koupit a rozmnožit dvě digitální kočičky a vytvořit tak novou kočičku. Kromě toho můžete nový NFT také prodávat na trhu.

  #5. Svět žen (WoW)

  Svět žen, nebo WoW, je výsledkem působivé mise posílit postavení umělkyň v prostoru NFT. Jejich první kolekce NFT byla uvolněna do veřejného prodeje v červenci 2021.

    Jak nastavit dvoufaktorovou autentizaci na Raspberry Pi

  Tato kolekce WoW se skládá z 10 000 uměleckých děl od umělce NFT Yam Karkai. Navíc tyto blue chip NFT zahrnují umění, které představuje životy různých žen.

  Držitelé WoW NFT získávají vlastnictví duševního vlastnictví (IP) a originálního uměleckého díla. Kromě toho majitelé dostávají výhody, jako jsou airdrops, vstupenky a slevy na různé akce.

  #6. Azuki

  The Azuki Kolekce NFT obsahuje 10 000 kreseb inspirovaných anime. Tyto kolekce vytvořené Chiru Labs nabízejí NFT s různými vlastnostmi, jako je oblečení, vlasy, pozadí a nositelná zařízení.

  Je pozoruhodné, že Azuki považuje svou komunitu za nejdůležitější prvek. Z tohoto důvodu mají na svém oficiálním X účtu více než 350 tisíc sledujících.

  Kromě toho projekt Azuki představil Hilumia, jejich nativní metaverze, která uživatelům poskytuje pohlcující zážitek. Navíc je tento virtuální svět s 10 různými místy přístupný pouze jejich držitelům NFT.

  #7. Umělecké bloky

  The Umělecké bloky projekt umožňuje uživatelům razit své NFT pomocí blockchainu Ethereum. Kromě toho můžete NFT vidět až po dokončení procesu ražby.

  NFT společnosti Art Blocks, které byly spuštěny v roce 2020, se zobchodovaly za více než 1,4 miliardy dolarů s účastí více než 59 000 obchodníků. Průměrná cena NFT se navíc blíží 4 000 USD.

  Art Blocks také poskytuje kurátorské sbírky NFT, které ručně vybírali hlavní členové týmu. Tyto kolekce mívají na trhu větší hodnotu a vzácnost.

  Nejlepší tržiště Blue Chip NFT

  Jak nyní znáte nejlepší blue chip NFT, pojďme prozkoumat nejlepší tržiště, která vám umožňují jejich nákup:

  #1. Otevřené moře

  Založena v roce 2017, Otevřené moře je největší platforma NFT s více než 2 miliony sbírek. Tento trh navíc od svého založení zaznamenal objem transakcí přes 20 miliard USD.

  Tento trh je podporován špičkovými firmami, jako je Y Combinator, Coinbase, Trust Wallet, Blockchain Capital a další. Kromě toho jsou významnými investory lídři v oboru jako Mark Cuban, Tim Ferris, Naval Ravikant a Ben Silberman.

  OpenSea je nepochybně jednou z nejlepších možností obchodování s NFT. Toto tržiště můžete použít k nákupu oblíbených blue chip NFT, jako jsou CryptoPunks, Bored Ape Yacht Club (BAYC) a Art Blocks, abychom jmenovali alespoň některé.

  #2. Vzácný

  Vzácný stavět na blockchainu Ethereum pomáhá najít a investovat do bluechip NFT. Sbírky NFT můžete třídit podle vzácnosti, ceny a objemu transakcí.

  Tuto platformu založili kryptopodnikatelé Alexej Falin a Alexander Salnikov v roce 2019. Mezi jejich hlavní investory navíc patří CoinFund,1kx a Venrock.

  Kromě Etherea podporuje Rarible další blockchainy jako Polygon, Tezos a Immutable X . Tento trh vám umožňuje nakupovat trendy blue chip NFT, jako je MutantApeYachtClub, PudgyPenguins, Azuki a DeGods.

  #3. Rozmazat

  Rozmazat je tržiště NFT, které zobchodovalo sběratelské předměty v hodnotě přes 1,4 miliardy dolarů. Kromě toho má toto tržiště k dnešnímu dni více než 145 000 uživatelů.

  Blur také vyvinul svůj agregátor, který vám umožňuje nakupovat četné NFT z různých tržišť. Navíc můžete použít podrobný graf a data k užšímu výběru nejlepších blue chip NFT.

  Tento trh můžete použít k nákupu blue chip NFT jako Azuki, CloneX, Bored Ape Yacht Club a další.

  Závěrečné myšlenky

  Blue chip NFT jsou mnohem bezpečnější možností ve srovnání s normálními NFT. Nicméně je s tím spojeno riziko, podobně jako u jakéhokoli jiného typu investice dostupné na trhu.

  Můžete postupovat podle kroků uvedených v tomto článku, abyste našli nejlepší blue chip NFT, které vyhovují vašemu investičnímu stylu. Nakonec diverzifikujte své tokeny a zůstaňte informováni o nejnovějších trendech v prostoru NFT.

  Dále se podívejte na nejlepší NFT peněženky.