etechblog

Co znamená tento Emoji? Vysvětlení významů obličeje emodži a smajlíka

Dříve známé jako smajlíky a často zaměňované s emotikony, emotikony se používají v aplikacích SMS a sociálních médií, jako je Instagram, Reddit, Facebook a WhatsApp. Ale co znamenají emotikony? To, co jednotlivé emotikony znamenají, je někdy možné interpretovat, a to je dále komplikováno symboly srdce a rukou.

Unicode publikuje standardy toho, co emotikony znamenají, ale ne vždy se používají tak, jak bylo zamýšleno. V určitých komunitách mohou mít jedinečný význam. Existuje například jedinečná sada emotikonů Snapchat. Co tedy konkrétní smajlíci znamenají?

Zde jsou běžně přijímané významy emodži pro populární emotikony.

Table of Contents

Happy Face Smajlíky Významy

Zde jsou významy různých emotikonů se šťastnou tváří, od těch, které mají úsměvy, až po ty, které se smějí…

Smajlíky

Smiling Face With Smiling Eyes a Smiling Face jsou nejčastěji používané emotikony a jednoduše označují štěstí nebo pozitivitu. Někdy jsou známé jako Shy Face a Blushing/Rushed Face.

Vzácně mohou být použity po mírné urážce nebo kritice k odstranění části bodnutí.

Další smajlíky

Existuje mnoho verzí Smiling Face With Open Mouth, včetně:

 • Usmívající Se Obličej S Otevřenými ústy A Usměvavýma Očima.
 • šklebící se obličej.
 • Usmívající se tvář s otevřenými ústy a pevně zavřenýma očima.

Jsou podobné dvěma jednodušším smajlíkům. Často se však používají k vyjádření větší úrovně štěstí. Zpráva s jedním z těchto emotikonů bude obvykle extrémně pozitivní. Velmi zřídka se používají s urážkou nebo kritikou.

Usmívající se tvář s otevřenými ústy a studeným potem

Smiling Face With Open Mouth And Cold Sweat podobně ukazuje štěstí, i když s úlevou. Je to verze emodži, která říká „fuj!“ Zprávy používající tento emotikon často vyjadřují radost z toho, jak potenciálně negativní událost dopadla. Pokud jste například poslali zprávu s vysvětlením, že od lékaře máte vše jasné, můžete použít tento emotikon.

Dalo by se také použít k vyjádření rozpaků nebo trapnosti.

Tvář se slzami radosti

Emoji The Face With Tears Of Joy se používá k zobrazení smíchu. Nahrazuje použití „LOL“ nebo někdy „IJBOL“, když někdo pošle vtip, jen jeden ze způsobů, jak emotikony změnily způsob, jakým komunikujeme.

válení na podlaze smějící se obličej

Rolling on the Floor Laughing Face je nejnovější iterací „ROFL“, jednoho z internetových slangových výrazů, které potřebujete znát. Použijte to, když je něco obzvláště zábavné.

  Proč už neexistují útěky z vězení ChatGPT? 7 důvodů, proč útěky z vězení ChatGPT nefungují

Obličej vzhůru nohama

Obličej vzhůru nohama naznačuje, že to nemyslíte vážně nebo mluvíte o něčem, co zdánlivě nedává smysl.

Může být také použit k vyjádření sarkasmu nebo pasivně-agresivního sentimentu.

Zany Face

Zany Face také ukazuje obratnost. Použijte to, pokud je něco hloupé, ale vtipné. Někdy je také známá jako opilá tvář, ale pouze proto, že naznačuje uvolněnou mentalitu.

Usmívající se tvář se slunečními brýlemi

Smiling Face With Sunglasses se používá k vyjádření chladu. Někdy se to používá jako jazyk na tváři nebo to může znamenat „vyrovnat se s tím“.

Zarudlý obličej

Zarudlý obličej ukazuje rozpaky z nepříjemné situace nebo chyby. Často se používá sebepodceňující jako odpověď na komplimenty. Může to také znamenat, že něco otevírá oči nebo překvapuje.

Obličej vychutnávající lahodné jídlo

Face Savouring Delicious Food lze použít v očekávání, během nebo po chutném jídle. Je také známý jako emoji Hungry Face. Někteří lidé to ale používají k tomu, aby ukázali, že komentář je míněný poťouchlým způsobem.

Nerdská tvář

Nerd Face ukazuje inteligenci nebo vášeň pro určitý předmět. Dá se použít i ironicky, nebo jako zástupce konkrétního jedince.

usmívající se tvář s hvězdnýma očima

Smirking Face With Starry Eyes znamená, že jste nadšení nebo ohromeni hvězdami, jako když očekáváte, že se s někým setkáte nebo něco uděláte.

Tvář S Foukačem A Party Kloboukem

Emoji Face With Party Blower And Party Hat se používá při oslavě události. Nejlépe se používá, když má přítel narozeniny.

Význam emodži koketní tváře

Usmívající se obličej

Smirking Face má silné sexuální konotace. Obvykle to doprovází sexuální narážky nebo návrhy, takže se ujistěte, že znáte správnou etiketu emotikonů pro případ, že tuto flirtující tvář zneužijete!

Mrkající obličej

Mrkající obličej ukazuje, že zpráva byla odeslána s humorným záměrem. Žádná zpráva, která doprovází Mrkající obličej, by neměla být brána příliš vážně.

Podobně jako Smirking Face, Winking Face často doprovází sugestivní zprávy.

Stuck-out jazyk tváře

Variace obličeje se zaseknutým jazykem zahrnují:

 • Obličej S Vypnutý Jazyk A Mrkající Oko.
 • Tvář S Vypnutým Jazykem A Pevně ​​Zavřenýma Očima.

Ty se používají zaměnitelně s Mrkající tváří k vyjádření humoru.

Ulevený obličej

Odlehčená tvář má naznačovat úlevu. Většinou se však používá k vyjádření spokojenosti.

Může také v reakci na sugestivní emotikony prokázat rezervovanost nebo nevinnost.

Usmívající Se Tvář S Halo

Usmívající se tvář s halo ukazuje nevinnost. Dá se použít vážně i vtipně.

Tento emotikon by byl například vhodný, když v pátek posíláte zprávu svým přátelům, abyste jim vysvětlili, že zůstáváte přes noc doma.

Ďábelské tváře

Usmívající se tvář s rohy a skřetem lze zaměnitelně použít k zobrazení nezbednosti nebo škodolibosti.

Protože se jeden usmívá a druhý mračí, ukazují jemně odlišné věci. Emoji Usmívající se tvář s rohy častěji doprovází menší neplechu nebo sugestivní zprávy, zatímco Skřítek (tj. ten, který vypadá naštvaněji) znamená více zloby.

Líbání tváře

Existuje několik populárních variant emotikonů Kissing Face, například:

 • Tvář Hodí Polibek.
 • Líbání Tvář S Usměvavýma Očima.
 • Líbání Obličej Se Zavřenýma Očima.

Projevují romantiku nebo náklonnost. Face Throwing A Kiss je typicky romantičtější díky malému červenému srdci.

Další tři lze také použít k zobrazení nevinného pískání.

Usmívající Se Obličej S Oči Ve Tvaru Srdce

Usmívající se obličej s očima ve tvaru srdce ukazuje lásku, zbožňování nebo vděčnost. Lze jej použít vůči osobě, místu, události nebo věci.

Objímání obličeje

Hugging Face znamená, že posíláte příjemci virtuální objetí.

  9 nejlepších běžících aplikací pro vaše Apple Watch [2023]

Význam emodži negativní tváře

Ne všechny emotikony vyjadřují štěstí nebo neplechu. Existuje také mnoho negativních emotikonů.

Prázdné tváře

Neutral Face a Expressionless Face ukazují záměrný nedostatek emocí. Mohou být použity k tomu, aby ukázaly, že někdo je nezaujatý, lhostejný nebo trapný.

Nebavený obličej

Unamused Face vyjadřuje nespokojenost nebo podezření. Tento emotikon neukazuje skutečný hněv nebo smutek, ale spíše jemně negativní emoce. Pokud například nejste spokojeni nebo pochybujete o něčí výmluvě, proč přichází pozdě, můžete poslat toto emotikony.

Obličej Se Studeným Potem

Emodži Face With Cold Sweat ukazuje stres nebo tvrdou práci. Obvykle odkazuje na konkrétní situaci. Odeslání zprávy milované osobě, aby jí vysvětlilo, že musíte zůstat v kanceláři pozdě, by zaručovalo tento emotikon.

Smutné tváře

Zamyšlená tvář a Zklamaná tvář jsou dvě hlavní emotikony smutné tváře. Oba vyjadřují pocit smutku, lítosti, lítosti, zklamání nebo jakékoli podobně negativní emoce.

Prosebná tvář

Pleading Face ukazuje, že žádáte o laskavost. Je to vzhled „štěněčích psích očí“ a zřídka se používá ve vážných situacích. Někdy to znamená, že jste na pokraji slz, pokud vám někdo pochválil kompliment nebo jste ohromeni něčím, co ten druhý řekl. V opačném případě byste to mohli považovat za ekvivalent emotikonů ke slovu „aww“. Existuje také šťastnější alternativa, s řadou šťastných slz lemujících velké oči.

Zklamaný, ale úlevný obličej

Tvář zklamaná, ale s úlevou se obecně používá k vyjádření strachu nebo zranění. Někteří lidé to také používají, aby ukázali, že jsou nervózní.

Plačící Tvář

Crying Face je podobná jako Zamyšlená tvář a Zklamaná tvář. Ukazuje silnější pocit ublížení než obecný smutek.

Hlasitě plačící obličej

Loudly Crying Face je silnější verze Crying Face. Ukazuje bolest, bolest a rozrušení. Na rozdíl od ostatních smutných tváří je často používán ironicky.

Ustaraný obličej

Ustaraná tvář ukazuje šok, hrůzu, znechucení a strach.

Šklebící se obličej

Grimacing Face podobně ukazuje obavy, rozpaky nebo trapnost. Na iOS to bude navrženo, když napíšete „oops“, takže to můžete použít, pokud máte ze zprávy obavy, podobně jako když byste mohli použít SMH.

Obličej Se Zvednutým Obočím

Tvář se zvednutým obočím ukazuje skepticismus nebo nesouhlas – ideální, pokud nevěříte něčí výmluvě.

Tvář S Monoklem

Face With Monocle také vyjadřuje pochybnosti, jako byste zkoumali zprávu.

Ležící obličej

Ležící tvář zobrazuje rostoucí nos, stejně jako Pinocchio. Používejte střídmě, pokud si myslíte, že někdo neříká pravdu, protože to může příjemce urazit.

Obličej bez úst

Face Without Mouth ukazuje, že nemáte slov. Může být použit ironicky, ale často to znamená, že nevíte, co říct během nepříjemného rozhovoru, nebo se neodvažujete vyslovit svůj názor, když jste v rozpacích nebo vztek. Samozřejmě, pokud to používáte pouze proto, že neexistuje vhodný emoji pro vyjádření toho, jak se cítíte, můžete si vytvořit své vlastní emotikony!

Zip-ústa obličej

Zip-Mouth Face může znamenat, že právě teď nemůžete sdělit správná slova. Častěji se však používá k prokázání toho, že dokážete udržet tajemství.

Obličej S Explodující Hlavou

Face With Exploding Head ukazuje šok a říká příjemci, že jste uneseni. Obvykle se používá v úžasu nad něčím.

Obličej Se Symboly Přes ústa

Face With Symbols Over The Mouth přirozeně nahrazuje nadávky. Použijte to k vyjádření podrážděnosti nebo hněvu.

Unavené tváře

Unavená tvář a unavená tvář ukazují únavu; často se používají k vyjádření světové únavy a stresu, jako byste byli na konci svých sil.

Ospalá tvář

Ospalý obličej jen zřídka představuje únavu. Místo toho obecně ukazuje, že odesílatel je nemocný nebo nemocný. Přestože emotikony mají být srozumitelnější než emotikony, není tomu vždy tak!

  Bolest raného osvojení je skutečná, ale potřebujeme ji k pokroku

Spící tvář

Sleepy Face se používá místo Sleepy Face k zobrazení ospalosti nebo nudy. Je těžké poslat zprávu, když skutečně spí…

Zmatené tváře

Confused Face a Confounded Face se používají zaměnitelně k vyjádření zmatku. Confused Face se také používá k vyjádření trapnosti, zklamání nebo omluvy. Pokud někdo musí například zrušit plány, mohl by zahrnout toto emotikony.

Tvář S Pohledem Triumph

Face With Look Of Triumph je jedním z nejvíce zneužívaných emotikonů. Běžně se to používá k projevu hněvu nebo frustrace (jako když si vydechnete horký vzduch z vašich nosních dírek), spíše než k triumfu – často ironicky.

Rozzlobené tváře

Rozzlobený obličej i Našpulený obličej ukazují hněv, přičemž červený Našpulený obličej je z nich silnější. Na rozdíl od Face With Look Of Triumph jsou jen zřídkakdy použity vtipně.

Vytrvalá tvář

Persevering Face ukazuje, že bojujete s nějakou situací, ale pokračujete ve své frustraci.

Šokované tváře

Zamračená tvář s otevřenými ústy a Utrpená tvář ukazují šok, hrůzu a zklamání. Často se používají jako menší verze Zamyšlená tvář nebo Zklamaná tvář.

Vyděšené tváře

U Vyděšených tváří najdete drobné rozdíly:

 • Bojácná tvář.
 • Obličej S Otevřenými ústy A Studeným Potem.
 • Face Screaming In Fear (někdy známé jako OMG Face).

Tyto tři ukazují různé úrovně strachu, od lehce vyděšeného s Face With Open Mouth And Cold Sweat až po přímou hrůzu s Face Screaming In Fear. Všechny se dají použít ironicky.

Další významy emodži obličeje

Ne každý emotikon představuje lidský výraz nebo tvář. Zde jsou některé další emotikony, se kterými se můžete setkat.

Opice

Opice nevidomá, opice neslyšící zlo a opice mluv bez zla se používají k vyjádření šoku a rozpaků, většinou drzým způsobem. Která konkrétní opice se použije, závisí na obsahu zprávy.

Hromada Hovínka

Pile Of Poop je téměř vždy použit vtipně. Může nahradit nadávku nebo kritizovat osobu nebo zprávu.

Co znamenají Emojis symbolů ruky?

V zasílání zpráv a online komunikaci je k dispozici řada emotikonů rukou, které představují různá gesta.

Palec nahoru a palec dolů znamení

Znak palce nahoru ukazuje přijetí nebo souhlas.

Znak palce dolů ukazuje odmítnutí, odpor nebo nesouhlas.

OK Ruční Znamení

Znak ruky OK ukazuje přijetí, spokojenost nebo že je vše v pořádku. Může být použit k zobrazení toho, že je něco malé nebo malé. Někdy se také používá k symbolizaci gesta „polibku šéfkuchaře“.

Měli byste si však být vědomi toho, že to může být použito jako znak nenávisti, protože některé rasistické skupiny se zmocnily jeho významu. Ve většině případů to však uživatelé stále přijímají jako „v pořádku“ nebo „dokonalé“.

Vítězná ruka

Vítězná ruka se častěji používá k reprezentaci podobného symbolu míru. Ukazuje chlad, uvolnění nebo spokojenost, i když může být také použit sarkasticky.

Osoba Zvedl Obě Ruce Na Oslavu

Osoba zvedající obě ruce Při oslavě, běžněji označované jako Chválící ​​ruce, se používá k vyjádření podpory nebo uznání.

Otevřené ruce

Open Hands vyjadřuje otevřenost a přátelskost. Může to také znamenat, že posíláte objetí, podobně jako emoji Hugging Face.

Osoba Se Založenýma Rukama

Osoba se sepjatýma rukama, i když není míněna jako výslovně náboženská, se používá k poděkování nebo k projevení modlitby nebo prosby. Můžete to použít, když budete žádat o laskavost.

Call Me Hand

Call Me Hand, navzdory svému názvu, může mít mnoho významů v závislosti na kontextu.

Je to podobné tradičnímu telefonnímu sluchátku, takže může znamenat, že chcete s někým mluvit po telefonu. Piloti jej využívají také k vzájemnému přání štěstí. A v havajské kultuře je znám jako znak „Shaka“, což znamená „uvolnit se“ – láskyplné gesto naznačující solidaritu.

Co znamenají emotikony srdce?

Při online komunikaci narazíte na řadu emotikonů srdce, přičemž různé verze mají různé významy.

Červené srdce a šumivé růžové srdce

Červené srdce je klasický emotikon srdce lásky, vyjadřující lásku, přátelství nebo romantiku. Pokud ale chcete do konverzace vnést něco navíc, nechte své srdce rozzářit zářivě růžovým srdcem.

Barevné srdce

A co všechna ta Barevná srdce? je tam:

 • Fialové srdce.
 • žluté srdce.
 • Zelené srdce.
 • Modré srdce.

Všechny jsou podobné Červenému srdci; cíl jejich náklonnosti však normálně souvisí s barvou srdce. Například Blue Heart se často používá u sportovních týmů, které nosí modré dresy. Podobně je žluté srdce spojeno se sluncem a létem.

Pravděpodobně jste na Snapchatu viděli varianty těchto emotikonů.

Zlomené srdce

Emoji Zlomené srdce je konečným vyjádřením smutku. Často se používá ironicky.

Emojis mění způsob, jakým komunikujeme

Emoji se neustále vyvíjejí jako nástroj komunikace a jejich významy jsou stále proměnlivé.

Jsou také překvapivě osobní, takže musíte být na stejné vlně jako příjemce, abyste je neurazili.

x