Nejlepší aplikace pro spánek roku 2021 (včetně aplikací pro sledování spánku)

Mnoho lidí má potíže s usínáním ve správný čas a hledají pomoc v aplikacích pro spánek. Nemohou nahradit zdravé spánkové návyky, jako je vypnutí všech zařízení na půl hodiny před spaním a čtení dobré knihy.

Přesto je specializovaná aplikace dobrým místem, kde začít. Můžete jej použít k poslechu bílého šumu nebo uklidňujících zvuků, které vám pomohou snáze usnout. Nebo můžete sledovat svůj spánkový režim a naučit se, jak jej zlepšit.

Nejlepší aplikace pro spánek: Android a iOS

Pečlivě jsme testovali řadu aplikací pro spánek a vybrali ty nejlepší, přičemž jsme vzali v úvahu uživatele Android a iOS.

1. Klid

Dostupné pro Android a iOS, Calm vám může pomoci nejen spát, ale také meditovat, soustředit se na práci nebo jen relaxovat poslechem uklidňujících zvuků. Má super-intuitivní rozhraní a řadu funkcí, včetně příběhů o spánku, dechových cvičení a řízených meditačních sezení různých délek.

  31 skvělých aplikací pro iPad pro děti

2. Zvuky spánku podle polštáře na spaní

Sleep Sounds by Sleep Pillow je jednoduchá aplikace pro spánek navržená pro Android a iOS. Má širokou škálu předem upravených a vysoce kvalitních okolních zvuků, které můžete poslouchat, abyste zůstali uvolnění a rychleji usnuli. Běží na pozadí a umožňuje označit oblíbené zvuky.

3. Headspace

Headspace je aplikace podobná Calm, kterou si můžete nainstalovat Android a iOS. Je zabaleno do intuitivního rozhraní a podporuje zdravý životní styl tím, že zlepšuje váš spánek. Můžete ji použít k cvičení jógy, meditaci, poslechu příběhů a přehrávání zvuků, abyste se nechali unášet. Má denní video seriál a dokonce řízené meditační kurzy pro děti.

4. Monitor spánku

Sleep Monitor je trochu jiný. Kromě přehrávání relaxačních zvuků dokáže monitorovat celý váš spánkový cyklus a upozorní vás, zda jste při snění chrápali nebo mluvili. Poskytuje skóre spánku s grafy a poskytuje doporučení, jako je cvičení nebo pití méně kofeinu. Kromě toho vás aplikace jemně probudí a připomene vám, abyste šli brzy spát. Můžete si také dělat poznámky. Je k dispozici pouze pro Android.

  Proč je rok 2020 ten pravý čas znovu navštívit IRC

5. Polštář

Polštář je sledovač spánkových cyklů vyrobený pro iOS. Přehrává uklidňující zvuky, sleduje váš spánek a dokonce zaznamenává vaše chrápání, apnoe nebo mluvení ve spánku. Aplikace vám pomůže probudit se přirozeně tím, že vezme v úvahu nejlehčí fázi spánku. Lze jej také nainstalovat na Apple Watch a sledovat váš puls a analyzovat vaši srdeční frekvenci.

6. Spánek jako Android

Sleep as Android je jednou z nejlepších aplikací pro spánek Android a Android Wear OS. Obsahuje seznamy skladeb se zvuky přírody a ukolébavkami, sleduje vaše spánkové cykly a ráno vás jemně probudí. Aplikace navíc využívá sonar sledování spánku, takže už nemusíte spát se svým smartphonem v posteli. Podporuje chytré ovládání žárovek a integruje se s aplikacemi pro zdraví, jako je Google Fit.

7. Spánkový cyklus

Sleep Cycle je další aplikace určená pro Android a iOS, který obsahuje zvuky spánku a pohádky před spaním. Dokáže vás jemně probudit, objevit váš vzor chrápání, měřit kvalitu vašeho spánku a generovat statistiky. Kromě toho si můžete vést deník, dělat si poznámky, dostávat doporučení pro zlepšení spánku a exportovat data o spánku do Excelu.

  6 nástrojů pro správu konfigurace sítě pro všechna vaše zařízení

8. Spánek

Vyrobený pro Android a iOS, Slumber je uklidňující aplikace, která obsahuje sbírku příběhů, které vám pomohou snadněji usnout. Obsahuje také režim smyčky, zvukové kulisy ASMR a pohádky pro děti před spaním. Můžete se držet hudby na pozadí nebo se řídit zvuky přírody jako déšť. Kromě toho můžete nastavit zvuk na pozadí, který se přehraje po dokončení příběhu.

9. Příliv a odliv

Tide je jednoduchá a elegantní aplikace pro spánek vytvořená pro Android a iOS, která nabízí uklidňující zvuky, které vám pomohou spát, zdřímnout si, soustředit se nebo jen dýchat, abyste si procvičili všímavost. Obsahuje meditační série a zvuky přírody, připomenutí, sekci oblíbených a užitečné statistiky o spánkovém cyklu.

Spěte lépe se špičkovými aplikacemi pro Android a iOS

Na závěr, pokud trpíte nespavostí nebo máte jen občas problémy s usínáním, tyto mobilní aplikace by vám měly pomoci přehráváním uklidňujících zvuků a sledováním spánkových cyklů, aby vám poskytly podrobnější informace o vašich zvycích.