10 nejlepších aplikací pro výuku jazyků, které opravdu fungují

Ať už se připravujete na dovolenou do zahraničí, studujete na zkoušky nebo si jen chcete rozšířit své znalosti, dobrá aplikace je vše, co potřebujete k integraci procesu jazykového vzdělávání do vaší každodenní rutiny. Zde jsou nejlepší aplikace pro výuku jazyků, ze kterých si můžete vybrat.

VYUŽITÍ VIDEA DNE

1 Rosettská deska

Rosetta Stone je lídrem ve výuce jazyků již více než 25 let. Cvičební metody jsou většinou standardní: poslouchat slova a opakovat je nebo přiřazovat fotografie k frázím.

Jak postupujete, aktivity jsou stále náročnější. Můžete vidět svůj pokrok v učení jazyka a kolik správných a nesprávných odpovědí jste v každé lekci udělali.

Aplikace má několik dalších funkcí, které vám pomohou se učit, včetně mimo jiné kurzů pro různé sociální situace, příběhů, které můžete poslouchat a opakovat, slovníček frází a výukových videí.

Získáte pouze třídenní zkušební verzi, abyste otestovali plné možnosti aplikace. Poté můžete nadále používat bezplatnou verzi s omezenými funkcemi nebo zaplatit předplatné.

Celkově je Rosetta Stone pro učení klíčových frází prostřednictvím řady aktivit, které se vyvíjejí s vámi.

Ke stažení: Rosetta Stone pro Android | iOS (Zdarma, k dispozici předplatné)

2 Duolingo

Díky jasnému a intuitivnímu rozhraní vám Duolingo umožní postupovat vlastním tempem. Začnete jednoduchými frázemi a postupně přejdete ke složitějším větám.

Prémiová verze Duolingo pokrývá čtení, psaní a výslovnost a vybízí vás k řadě zábavných aktivit. Základy můžete vychytat, aniž byste si to uvědomovali.

Je snadné opakovat lekce a pracovat na svých slabých stránkách, což je jeden z nejlepších způsobů, jak se učit. Můžete dokonce soutěžit s ostatními uživateli, sbírat odměny, vytvářet avatara a další.

Mezi Duolingo a Rosetta Stone je několik rozdílů. Například Duolingo není tak rozmanité, pokud jde o praktické metody výuky. Jeho herní design a řada jazyků a nástrojů z něj však právem dělají jednu z nejlepších aplikací pro výuku jazyků.

Ke stažení: Duolingo pro Android | iOS (Zdarma, k dispozici předplatné)

3 Busuu

Nejlepším aspektem Busuu, který se může pochlubit miliony uživatelů po celém světě, je jeho plynulá interaktivita. Vzhledem k tomu, jak užitečná jsou sociální média pro výuku nového jazyka, je uživatelsky přívětivý design této aplikace výhodou.

  Zážitkový marketing vysvětlený za 5 minut (s příklady)

Díky 14 jazykům, úplným kurzům, které zahrnují nácvik přízvuku, a recenzím cvičení od komunity rodilých mluvčích získáte s Busuu špičkovou zkušenost s výukou jazyků.

Rozřazovací test zajistí, že začnete na správné úrovni. To je skvělé, pokud například nejste úplný začátečník, ale chcete si procvičit jazykové dovednosti, které jste se naučili dříve.

Aplikace také poskytuje offline přístup, přizpůsobené lekce pro lepší gramatiku a tipy na slovní zásobu, oficiální certifikáty a další s prémiovým upgradem.

Pokud zůstanete u bezplatné verze aplikace, musíte se vypořádat s reklamami a neustálými výzvami, abyste získali prémiovou verzi. Navzdory mírným potížím má Busuu spoustu nástrojů pro seriózní studenty jazyků.

Ke stažení: Busuu for Android | iOS (Zdarma, k dispozici předplatné)

4 Pimsleur

Pokud jste často na cestách a milujete podcasty, Pimsleur je pro vás tou nejlepší aplikací pro výuku jazyků, protože její vítězné funkce se zaměřují na poslech a opakování, dokonce nabízí režim jízdy.

Jeho základní lekce jsou velmi kvalitní, rozebírají každou slabiku praktických rozhovorů a vysvětlují lingvistické detaily.

Kromě výukových programů pro podcasty aplikace nabízí nástroje, jako jsou kartičky, odpovídající hry, mluvená cvičení a lekce o životním stylu a etiketě dané země.

Jediný problém s Pimsleur je, že to není bezplatná aplikace. Před zaplacením předplatného si můžete vyzkoušet jednu lekci a užít si sedmidenní zkušební verzi. Pokud vám nevadí cena, je to aplikace pro výuku jazyků, kterou musíte mít.

Ke stažení: Pimsleur pro Android | iOS (Vyžadováno předplatné)

5 HelloTalk

HelloTalk vás spojí s lidmi, kteří mluví jazykem, který se chcete naučit. Na oplátku jim pomůžete naučit se váš jazyk. Je to základní, ale cenná myšlenka, která vám umožní mluvit s rodilými mluvčími a plně se ponořit do jazyka.

Na výběr je obrovský seznam jazyků a svůj seznam možných lektorů můžete upřesnit podle věku, místa, pohlaví a dalších.

HelloTalk patří mezi nejlepší aplikace pro výuku jazyků, protože je navržena jako všestranná sociální síť. Odbourává bariéry mezi zeměmi a o tom je naučit se cizí jazyk.

Kromě rozhovoru s rodilými mluvčími z celého světa se můžete připojit ke skupinovým chatům a živým událostem, najít profesionální učitele a dokonce přeložit jakékoli slovo, kterému nerozumíte, jediným klepnutím.

Největší nevýhodou je, že všechny tyto funkce mohou aplikaci udělat ohromující. Stejně jako u jiných stránek sociálních sítí je také důležité, abyste zůstali v bezpečí a nesdíleli své osobní údaje online.

  Opravte kód chyby Xbox Live 80072EF3

Stáhnout: HelloTalk pro Android | iOS (Zdarma, k dispozici předplatné)

6 Memrise

Mnoho studentů používá kartičky, které jim pomáhají při zkouškách, a Memrise zaujímá podobný přístup a začíná pomalu.

Chcete-li se například naučit rusky, budete při učení nových slov vedeni azbukou. Karty se často opakují, aby se jejich význam uchytil.

Na zjednodušených vizuálních pomůckách aplikace je něco zvláštního a lákavého, jako by to byl přítel, který vám dává personalizované tipy. Bohužel pokyny nejsou vždy jasné a nezískáte nástroje pro mluvení jako u jiných aplikací.

I tak má Memrise přátelské a povzbuzující rozhraní s dalšími funkcemi pro výuku jazyků nad rámec karet, jako jsou video tutoriály a textové konverzace. Memrise Pro nabízí hry, chatboty a offline režim pro učení na cestách.

Stáhnout: Memrise pro Android | iOS (Zdarma, k dispozici předplatné)

7 Babbel

Babbel je aplikace založená na předplatném, kde si můžete zdarma vyzkoušet první lekci a několik dalších funkcí.

Vyberte si ze 14 jazyků, poslouchejte a opakujte slova a poté otestujte, co se naučíte. Můžete také deaktivovat mikrofon a jen slyšet slova, která k vám mluví, pomocí krátkého kvízu na konci.

Po dokončení lekce si můžete prohlédnout seznamy slovní zásoby a vybrat si z kartiček, mluvení nebo psaní, abyste si zopakovali, co jste se naučili.

Pokud to s učením dalšího jazyka myslíte vážně a nevadí vám cena předplatného, ​​Babbel je jasná volba.

Nevýhodou, kterou je třeba mít na paměti, je, že některé kurzy aplikace pro začátečníky nejsou snadné, a to nejen proto, že daný jazyk je obtížný. Ale díky tomu je Babbel také ideální pro studenty, kteří mají rádi výzvy.

Ke stažení: Babbel pro Android | iOS (Zdarma, k dispozici předplatné)

8 kapek

Drops je extrémně uživatelsky přívětivý a zábavný způsob, jak se rychle naučit nový jazyk. Namísto toho, aby vás učili gramatiku nebo kulturní poznatky, se Drops zaměřuje na běžně používaná slova a fráze, které vám pomohou při běžné každodenní komunikaci.

Tato aplikace není nejlepší, pokud jste se nedávno přestěhovali do nové země a potřebujete praktické komunikační dovednosti. Jeho konverzační aspekt z něj však dělá skvělého průvodce při cestování z místa na místo.

Budete muset věnovat pouze pět minut denně lekcím Drops a vaše rychlé porozumění novému jazyku vás šokuje. Na výběr máte 51 jazyků a dialektů.

  Jak vypnout mýtné na Mapách Google

Hlavní nevýhodou je, že bezplatný plán vám umožňuje provést pouze jednu relaci každých 10 hodin. Chcete-li postupovat rychleji, musíte upgradovat na prémiovou verzi.

Ke stažení: Drops for Android | iOS (Zdarma, k dispozici předplatné)

9 Tandem

Zatímco většina aplikací, které jsme uvedli, se zaměřuje na uchování jazyka, Tandem je spíše jako HelloTalk, který se výrazně zaměřuje na výměnu jazyků. Vyberete si partnera s rodným jazykem, který se chcete naučit, zahájíte konverzaci a rychle si rozvinete přirozené jazykové dovednosti.

Tato aplikace je fantastická, protože umožňuje rodilým mluvčím a podporuje lidské spojení. Sdílení kultur je nejlepší způsob, jak porozumět novému jazyku místo pouhého zapamatování a opakování stejných klíčových slov znovu a znovu.

Velkou nevýhodou je, že bezplatná verze vás zařadí na čekací listinu pro přístup k aplikaci. Jakmile však budete schváleni a vytvoříte si přítele, můžete rychle začít chatovat prostřednictvím textu nebo videa. K dispozici jsou také kluby a živé večírky.

Prémiový upgrade vám umožní přeskočit čekací seznam a odemknout nejlepší části této aplikace pro výuku jazyků, včetně neomezených překladů a přístupu k širší škále členů.

Ke stažení: Tandem pro Android | iOS (K dispozici zdarma, prémiová verze)

10 Mondly

Mondly se může pochlubit klasickými technikami výuky jazyků, jako je zapamatování kartičky a procvičování konverzací, ale je domovem dalších skvělých funkcí, které vám pomohou udržet si jazyk.

S Mondly můžete propojit své jazykové vzdělávání s přáteli a rodinou a proměnit zážitek ve hru nebo přátelskou soutěž. Pokud v okolí nikdo není, nebojte se. Chatbot společnosti Mondly vám může kdykoli pomoci cvičit.

Mondly má dokonce nástroj pro výuku jazyků AR, který vám pomůže lépe porozumět světu kolem vás z pohledu jiné kultury. K takovým speciálním funkcím máte přístup pouze s prémiovým balíčkem, ale pokud máte rádi jednoduché a srozumitelné školení, může vám základní verze Mondly stačit.

Ke stažení: Mondly pro Android | iOS (Zdarma, k dispozici předplatné)

Mluvení více než jedním jazykem zlepšuje vaši paměť, zlepšuje vaše vnímání světa a umožňuje vám lépe ovládat váš mateřský jazyk. Může dokonce pomoci vaší firmě expandovat a představit vám nové přátele.

Jednoduše řečeno, je to úžasný způsob, jak se stát polyglotem. S těmi nejlepšími a snadno použitelnými aplikacemi pro výuku jazyků, které máte k dispozici, není důvod, proč se nepustit do španělštiny, francouzštiny, gaelštiny nebo dokonce mongolštiny.