Jaký je pro vás nejlepší fitness tracker?

Klíčové věci

  • Řada Apple Watch vyniká podporou aplikací třetích stran a je ideální pro uživatele iPhone.
  • Zařízení Fitbit, jako jsou Sense 2 a Versa 4, jsou vhodnější pro běh, ale Apple Watch jsou pro cvičení bezproblémovější.
  • Fitness trackery Fitbit jsou cenově příznivější, ale můžete získat mobilní připojení, když zaplatíte více za Apple Watch.

Pokud hledáte nový fitness tracker, pravděpodobně jste se setkali s dilematem výběru mezi Apple Watch a Fitbit. Zde porovnáme obě možnosti a pomůžeme vám vybrat to správné nositelné zařízení pro vaše potřeby a rozpočet.

Fitbit vs. Apple Watch: Základy

Základní obrázek/Shutterstock

Zatímco jak zařízení Fitbit, tak Apple Watch mají vynikající uživatelská rozhraní a slouží jako efektivní fitness trackery, ty druhé skutečně excelují jako ideální společník pro váš iPhone. Na rozdíl od novějších Fitbitů, jako je Fitbit Versa 4 nebo Fitbit Sense 2, které postrádají podporu pro aplikace třetích stran, existuje pro Apple Watch spousta skvělých aplikací třetích stran.

Například ani Fitbit Versa 4 ani Fitbit Sense 2 nemají aplikaci Spotify – ani žádnou aplikaci pro streamování hudby – zatímco uživatelé Apple Watch mají přístup k vyhrazeným aplikacím pro téměř všechny hlavní platformy pro streamování hudby.

  Jak změnit styl pro všechny tabulky v aplikaci Microsoft Word

Pokud máte telefon s Androidem, měli byste si vybrat zařízení Fitbit, protože je kompatibilní se zařízeními iOS i Android prostřednictvím doprovodné aplikace. Tato aplikace slouží jako centrální centrum pro synchronizaci dat, sledování fitness cílů a přístup k dalším funkcím.

Naproti tomu Apple Watch jsou kompatibilní pouze s iPhony a vyžadují nastavení prostřednictvím předinstalované aplikace Watch na iOS. Bezproblémově se však integruje s aplikacemi Apple Health and Fitness.

Fitbit vs. Apple Watch: Aktivity

Tina Sieber a Raghav Sethi/MakeUseOf

Pokud jde o běh, Apple Watch i zařízení Fitbit mají vestavěnou GPS pro přesnější sledování metrik, jako je tempo a ušlá vzdálenost. Pokud dáváte přednost delším běhům, měli byste se rozhodnout pro Fitbit Sense 2, protože je o něco lehčí a celkově se cítí pohodlněji. Nabízí také lepší výdrž baterie a je dodáván s vyhrazenými provozními funkcemi.

Zvažte Apple Watch, pokud nechcete, aby vás váš telefon rušil při cvičení. Může provádět úkoly, jako je ovládání hudby nebo odpovědi na zprávy, a dokonce má mobilní připojení, pokud jste ochotni zaplatit více.

Apple Watch nedokážou zjistit, jakou váhu zvedáte. Totéž platí pro zařízení Fitbit, ale můžete si vybrat možnost silového tréninku v aplikaci Fitbit, abyste zaznamenali přesnější informace. Ale hlavní výhodou Apple Watch je to, že uživatelé mají přístup k vynikajícímu výběru aplikací watchOS přizpůsobených pro vzpírání, což nositelná zařízení Fitbit bohužel postrádají.

  10 nejlepších platforem digitálního zážitku (DXP) v roce 2022

Obě nositelná zařízení mohou sledovat vnitřní i venkovní cyklistické relace a zobrazovat metriky, jako je průměrná rychlost, celkový čas, převýšení atd. Apple Watch však získávají výhodu díky bezproblémové integraci s iPhony. Metriky si můžete prohlížet přímo na zamykací obrazovce vašeho iPhonu prostřednictvím Živých aktivit na iOS a připojit se ke kompatibilním zařízením, jako jsou kola Peloton pro lepší sledování během tréninku.

Pokud často chodíte na pěší túry, moderní modely Apple Watch mohou nabídnout lepší zážitek než Fitbit Versa 4 a Sense 2. Zatímco modely Fitbit poskytují pouze základní metriky, jako je počet kroků, Apple Watch povyšují zážitek tím, že nabízejí funkce, jako je Backtrack. Pomocí funkce Backtrack na Apple Watch můžete sledovat své kroky a vyhnout se ztrátě při pěší turistice v místech se špatným mobilním připojením.

Fitbit vs. Apple Watch: Sledování a přesnost

Raghav Sethi/MakeUseOf

Obě nositelná zařízení obsahují různé senzory, které vám umožní měřit srdeční frekvenci, kroky a mnoho dalšího. Zkoušel jsem ujít 500 kroků s Apple Watch a Fitbit Versa 4 na každé ruce a Apple Watch hlásily 483 kroků, zatímco Fitbit hlásily 491 kroků, takže oba jsou z hlediska přesnosti docela blízko a spadají do meze chyb.

Moderní modely Apple Watch však také obsahují několik bezpečnostních funkcí, jako je detekce pádu, monitorování hluku a detekce nárazu. Naproti tomu vlajková loď nositelných zařízení Fitbit, Sense 2, se více zaměřuje na duševní zdraví pomocí senzoru cEDA, který dokáže detekovat známky potenciálního stresu.

  Oprava zaseknutého počítače umožňuje připojení k síti

Pokud je důležité sledovat hladinu kyslíku v krvi, doporučujeme zvolit nositelné zařízení Fitbit, jako je Versa 4 nebo Sense 2.
Opatrovník
všechny modely Apple Watch prodávané společností Apple v USA 18. ledna 2024 nebo později mají senzor SpO2 deaktivován z důvodu probíhajícího sporu o porušení patentu.

Fitbit vs Apple Watch: Srovnání cen

Fitbit

The Apple Watch Series 9 stojí 399 $ a 429 $ za hliníkové varianty 41 mm a 45 mm pouze s GPS. Přidání mobilní podpory si vyžádá dalších 100 USD. Modely z nerezové oceli přicházejí za vyšší cenu, začínající na 699 dolarech.

Naproti tomu Fitbit nabízí přímočařejší a cenově příznivější ceny s Fitbit Sense 2 za cenu 249 USD a Fitbit Versa 4 za 199 dolarů. Pro ty, kteří mají omezený rozpočet, představuje Fitbit výhodnější možnost. Je však důležité poznamenat, že hodinky Fitbit nenabízejí mobilní připojení.

Apple nabízí možnost rozpočtu ve formě Apple Watch SE, která začíná na 249 USD za 40mm variantu pouze s GPS. Tento model však neobsahuje aplikace EKG a sledování cyklu.

Modely Fitbit, které jsme zde zmínili, se výrazně neliší od nabídky společnosti Apple, zejména pokud jde o sledování fitness. Takže výběr správného fitness trackeru pro vás se scvrkne na váš případ použití, rozpočet a osobní preference.

Nyní, když jste si přečetli naše srovnání Fitbit vs. Apple Watch, víte, co které zařízení umí a co ne. Je jen na vás, za jaký fitness tracker chcete utratit své těžce vydělané peníze.